Како уклонити вирус из Галаки А9: телефон самостално шаље текстове и СОС поруке, а екран постаје црн

Аутор: Roger Morrison
Датум Стварања: 23 Септембар 2021
Ажурирати Датум: 14 Новембар 2024
Anonim
Како уклонити вирус из Галаки А9: телефон самостално шаље текстове и СОС поруке, а екран постаје црн - Tech
Како уклонити вирус из Галаки А9: телефон самостално шаље текстове и СОС поруке, а екран постаје црн - Tech

Садржај

Суочавање са вирусом или злонамерним софтвером на Андроиду може изгледати неодољиво, али заправо је лако учинити. У овом кратком водичу за решавање проблема, показаћемо вам како се носити са вирусом зараженим Галаки А9 који и даље самостално шаље СОС поруке. Екран уређаја такође насумично постаје црн без корисничког уноса.

Проблем: Галаки А9 самостално шаље текстове и СОС поруке и екран сам постаје црн

Здраво. Купио сам Самсунг Галаки А9 пре 5 дана, телефон је у врло добром стању, нема огреботина. Екран сада постаје црн сваки дан. Телефон ради, али екран не реагује на додир и остаје црн. Екран се враћа када ресетујем. Мислим да није добро правити толико тешких ресетовања телефона.

Такође мој телефон шаље СОС поруке мојим контактима. Овај проблем се понавља сваки дан, однео сам телефон у лабораторију, али га нису решили. Било која идеја шта може да изазове проблем и како могу да га решим? Срдачан поздрав.


Решење: Није нормално да Андроид стално приказује црни екран. Мора да постоји нешто што га покреће. Овај исти разлог може бити разлог зашто ваш уређај самостално шаље текстуалне поруке. Научите како се носити са овим проблемом пратећи наше предлоге.


Како исправити вирус заражен Галаки А9

Ваш уређај можда има вирус. Примарни осумњичени за ваше проблеме је вероватно злонамерни софтвер. Крајње је необично да потпуно нови уређај има проблеме које помињете. Неке врсте малвера могу да користе СМС или ММС на уређају за слање премиум порука. Ако сте апсолутно сигурни да те поруке нисте послали својим контактима или пријатељима, онда можете са сигурношћу претпоставити да је за то можда крив вирус. Ниједна легална апликација неће самостално слати текстове. Без обзира на то да ли је наша сумња тачна или не, не смете пропустити да малвер сматрате разлогом за оваква чудна понашања на вашем телефону.

Обришите телефон (ресетовање на фабричка подешавања). Први корак у решавању проблема који желите да урадите у овом случају је да обезбедите чишћење уређаја. То можете учинити брисањем помоћу враћања на фабричка подешавања. Затим, након што очистите телефон, уложите све напоре да не бисте поново заразили свој уређај вирусом или малвером.


Пре него што ресетујете телефон на фабричка подешавања, направите резервне копије датотека. Не желите да изгубите фотографије, видео записе, контакте, документе и још много тога након ресетовања. При прављењу резервне копије предлажемо да за њу користите Самсунг Смарт Свитцх.

Након што сигурносна копија буде безбедна, следите ове кораке да бисте ресетовали телефон на фабричка подешавања:

  1. Искључите уређај. То је важно. Ако не можете да га искључите, никада нећете моћи да се покренете у режим опоравка. Ако не можете редовно да искључите уређај помоћу дугмета за напајање, сачекајте док се батерија телефона не испразни. Затим напуните телефон 30 минута пре покретања у режим опоравка.
  2. Сада притисните и држите тастере за напајање и појачавање звука неколико секунди.
  3. Отпустите ове тастере чим се појави Самсунг логотип.
  4. Даље, требало би да видите екран упозорења, само притисните тастер за појачавање звука да бисте потврдили.
  5. Требали бисте ући у режим опоравка.
  6. У овом режиму додирните „Обриши податке / ресетовање на фабричка подешавања“
  7. Дајте потврду и извршите ову радњу.
  8. Када се ова радња доврши, додирните „Поново покрени систем одмах“.

Како спречити злонамерни софтвер на Галаки А9

Инсталирајте антивирусну апликацију. Сада када сте очистили уређај, следећи корак за вас је спречавање лоше апликације која је можда раширила злонамерни софтвер. Да бисте то урадили, прво желите да се уверите да је на уређају покренута антивирусна апликација пре него што поново инсталирате остале апликације. Андроид вируси или злонамерни софтвер обично се шире путем других апликација. Понекад уклањање оригиналне апликације која шири тај вирус може уклонити и сам вирус. Будући да препознавање лоше апликације обично захтева време и труд, требало би да покушате на лакши начин тако што ћете прво инсталирати антивирусну апликацију. Ако имате среће, антивирус који инсталирате може истовремено ефикасно да се носи са лошом апликацијом и вирусом. Имајте на уму да ова рута не функционише увек јер постоји стална игра мачака и миша између програмера антивируса и издавача вируса / малвера. На овој страници Гоогле Плаи продавнице наведени су неки од бесплатних антивирусних програма које можете испробати. Обавезно не инсталирајте више од једне антивирусне апликације на телефон како бисте избегли проблеме.


Откачи (необавезно). Ако сте покренули свој Галаки А9, ово је можда смањило безбедност уређаја омогућавајући злонамерним апликацијама да се саме инсталирају. Коријењем телефона заправо олакшавате апликацијама приступ иначе заштићеним дијеловима софтвера. Хакери тада могу да инсталирају друге апликације које би могле да отму систем и узрокују проблеме које имате у овом тренутку. Обавезно не искорените телефон, посебно ако не можете да заштитите систем.

Корењење се препоручује само напредним корисницима који знају како се носити са ситуацијама које представљају безбедносни ризик. Ако сте нови у Андроиду или ако уопште не знате много о Андроиду, боље је да никада не рутирате уређај.

Посматрајте у сигурном режиму. Ако не желите одмах да извршите ресетовање на фабричка подешавања, можете и да покушате да видите да ли можете да уклоните апликацију која узрокује проблем у безбедном режиму. Ако сте приметили да су проблеми започели након што сте инсталирали апликацију, покушајте прво да је избришете и видите како иде. Ако проблеми нестану након тога, само сте се спасили од даљег решавања проблема. Међутим, ако се ништа не промени, требало би да покренете телефон у сигурном режиму. У овом режиму биће суспендоване све апликације независних произвођача, укључујући потенцијални малвер. Ако екран нормално ради у сигурном режиму, али не у нормалном режиму, можете се кладити да га апликација узрокује. Ево корака за поновно покретање уређаја у безбедни режим:

  1. Искључите уређај.
  2. Притисните и држите тастер за напајање поред екрана са именом модела.
  3. Када се на екрану појави „САМСУНГ“, отпустите тастер за напајање.
  4. Одмах након отпуштања тастера за напајање притисните и држите тастер за утишавање звука.
  5. Држите тастер за утишавање звука све док уређај не заврши поновно покретање.
  6. Сигурни режим ће се приказати у доњем левом углу екрана.
  7. Отпустите тастер за утишавање звука када видите безбедни режим.

Да бисте утврдили која од ваших апликација изазива проблеме, вратите телефон у безбедни режим и следите ове кораке:

  1. Подигните систем у безбедни режим.
  2. Проверите да ли постоји проблем.
  3. Када потврдите да је крива нека независна апликација, можете да почнете да деинсталирате апликације појединачно. Предлажемо да започнете са најновијим које сте додали.
  4. Након што деинсталирате апликацију, поново покрените телефон у нормалном режиму и проверите да ли постоји проблем.
  5. Ако је ваш Галаки А9 и даље проблематичан, понављајте кораке 1-4 док не идентификујете извор проблема.

Како избећи злонамерни софтвер. Када је реч о спречавању злонамерног софтвера у Андроиду, постоји неколико начина које морате учинити.

Прво, желите да се потрудите да уложите све напоре да добро прегледате своје апликације. Под тим мислим на сазнање коју апликацију да инсталирам и проверу да ли је из угледног извора. Овај задатак пада на вас. Нису све апликације, које потичу из Гоогле Плаи продавнице и са веб локација независних произвођача, безбедне. Неки су дизајнирани да изгледају законито како би привукли кориснике да их инсталирају. Након неког времена, апликација ће се променити у свој злокобни облик и створити проблеме. Остале апликације могу бити суптилне јер су намењене крађи информација са уређаја. Могу да дођу и оду.

Ако не прегледате правилно апликације које инсталирате на систем, велика је шанса да ћете највероватније завршити са угроженим системом. Непотребно је рећи да је ваша одговорност да обезбедите да се на телефон додају само добре апликације. Након ресетовања на фабричка подешавања, инсталирајте апликације појединачно. Покушајте да инсталирате званичне апликације само реномираних компанија и избегавајте производе непознатих програмера. Ако нисте сигурни да ли се апликацији може веровати или не, посетите њену страницу за преузимање Плаи продавнице и проверите рецензије других корисника. Можете и да брзо претражите Гоогле да бисте утврдили да ли је наведена апликација познати малвер или не.

Друго, желите да будете опрезни са веб локацијама које посећујете на уређају. Неке веб странице могу бити заробљене. Исто важи и када кликнете на везу у е-порукама. По правилу посећујте само веб локације за које знате да су од реномиране компаније.

Треће, желите да систем буде ажуран. Ажурирани ОС и апликације смањују шансе за грешке и безбедносне претње.

Коначно, желите да имате добру антивирусну апликацију која ради, баш као што смо говорили горе.

Закључак

Ако мислите да је уређај заражен малвером, увек је добро одмах решити проблем чишћењем или брисањем телефона враћањем на фабричке вредности. Ако је софтвер телефона измењен или ако сте га укоренили, требало би да све вратите на залихе и покрећете само званични софтвер. Када то учините, можете да наставите и следите наше савете како бисте смањили шансе да злонамерни софтвер поново продре у ваш уређај.

Чак и без употребе, батерија иде врло брзо, али углавном умире с неком активношћу. Стварно фрустрирано. - ПатРешавање проблема: Здраво Пат. На основу вашег описа, звучи да је батерија заиста проблем о...

Гледате на никсирање кабловске претплате, али не желите да изгубите приступ гледању филма Тхе Бацхелор на ТВ уживо? Потпуно разумемо, али данас постоји пуно могућности да гледате Тхе Бацхелор уживо на...

Наш Избор