13 најбољих путничких и дигиталних номадских преносних рачунара 2020

Аутор: Eugene Taylor
Датум Стварања: 14 Август 2021
Ажурирати Датум: 15 Новембар 2024
Anonim
13 најбољих путничких и дигиталних номадских преносних рачунара 2020 - Tech
13 најбољих путничких и дигиталних номадских преносних рачунара 2020 - Tech

Садржај

Преносни рачунари као роба данас су неопходни за скоро сваког запосленог појединца. Иако његово ослањање није толико тешко у неразвијеним регионима, оно је пресудан додатак за модерног појединца. Међутим, као што бисте знали код преносних рачунара, није сваки модел замишљен да буде издржљив и / или да преживи непрекидна путовања. Због тога има смисла улагати у наменске преносне рачунаре познате и под називом дигитални номадски преносни рачунари који вам могу омогућити да путујете до миле воље и да ипак обавите неки посао.

ПроизводаМаркаИмеЦена
ЛеновоЛеново Идеапад 110 СериесПроверите цену на Амазону
ХПНајновији ХП Спецтре к360-13тПроверите цену на Амазону
Самсунг ЕлецтроницсСамсунг Цхромебоок 3Проверите цену на Амазону
Ацер ЦхромебоокПроверите цену на Амазону
МицрософтМицрософт Сурфаце Про 4Проверите цену на Амазону
МицрософтМицрософт Сурфаце БоокПроверите цену на Амазону
ХПХП Енви 13-аб016нр НотебоокПроверите цену на Амазону
ЛеновоЛеново Флек 14 2-у-1 кабриолет преносни рачунарПроверите цену на Амазону
Ацер2018 водећи лаптоп Ацер Свифт 3Проверите цену на Амазону
ДеллДелл КСПС 13Проверите цену на Амазону
АпплеАппле МацБоок АирПроверите цену на Амазону
АСУСАСУС ЗенБоок 13Проверите цену на Амазону
ЛеновоЛеново идеапад 730с НотебоокПроверите цену на Амазону

* Ако купујете путем веза на нашој веб локацији, можемо зарадити придружену провизију. За више детаља посетите нашу страницу Политика приватности.


Неки од важних фактора при одабиру најбољих дигиталних номадских преносних рачунара су природно трајање батерије и укупна тежина. Ако су ова два аспекта покривена, у рукама имате изузетан путнички лаптоп. Међутим, постоји неколико других фактора који одређују добар путујући лаптоп.

Због тога смо одлучили да саставимо листу неких од најбољих дигиталних номадских преносних рачунара које данас можемо наћи. Листа укључује понуде више произвођача, па будите сигурни да ћете их пажљивије погледати.

Најбољи путнички и дигитални номадски преносници

1) Леново Идеапад 110

Када говоримо о дигиталним номадским преносним рачунарима, обично укључујемо мање преносне рачунаре са екраном до 11-13 инча. Међутим, ова Леново понуда долази са 15,6-инчним екраном и још увек је прилично способна да се користи за путовања.

Са дебљином од само 0,9 инча и око 4,85 килограма, може да уђе у било коју актовку за преносни рачунар, а да не осетите нешто главно. Иако се на плочи налази велики екран, резолуција је ограничена на 1366 к 768, што је благо разочаравајуће. Дакле, ако тражите преносни рачунар који такође може да буде двоструки као медијски плејер, то вероватно није то.


Али с тим што је речено, може се носити са готово свим задацима које му дате. Идеапад 110 долази са 4 ГБ РАМ-а на плочи, у пратњи стандардног чврстог диска од 500 ГБ. Покреће га преносни рачунар Интел Пентиум 4405У са два језгра и Интел ХД Грапхицс 510.

Изненађујуће, лаптоп такође укључује ДВДРВ погон праћен УСБ 3.0 слотом, УСБ 2.0 слотом и усамљеним ХДМИ портом за повезивање монитора. Што се оперативног система тиче, овај лаптоп Виндовс 10 има изван оквира.

Иако ово засигурно није најбољи лаптоп, тешко ћете учинити боље од ове понуде, посебно по овој цени. Леново не нуди избор боја са Идеападом 110.

2) Ацер Цхромебоок ЦБ3-131-Ц3СЗ

Ова уредна Ацерова понуда долази са мањим 11,6-инчним екраном, што га чини изузетно преносивим без обзира на то где путујете. Међутим, то такође значи да је компанија направила неке компромисе у одељењу хардвера. За почетак, овај лаптоп долази са дуал-цоре процесором Интел Целерон Н2840, уз 4 ГБ РАМ-а и 16 ГБ интерне меморије. Иако се простор за складиштење може чинити минималан, довољан је за прегледање Веба, слање е-поште или чак гледање медија.


Непотребно је рећи да је ово буџетска понуда са неким очигледним хардверским пропустима у поређењу са неким скупљим понудама. Али пошто је сваки купац различит, осећамо да ће се путницима дефинитивно свидети ова понуда пре свега због њене величине. А да не спомињемо чињеницу да може трајати 9 сати са једним пуњењем. Узимајући у обзир све ове факторе, Ацер Цхромебоок свакако вреди погледати. Компанија нуди овај лаптоп у само једној боји - Цламсхелл, тако да у понуди нема опција боја. Што се тиче цијена, овај је прилично приступачан.

Цхромебоок-ови су изврсна опција за оне који траже лагане, али функционалне дигиталне номадске преноснике. Будући да Цхромебоок рачунари раде у потпуности у облаку, ваше ослањање на интерну меморију је минимално. Поред тога, чињеница да такође можете да додате сопствене медијске уређаје путем УСБ-а чини ово свеукупно фантастичном опцијом.

3) Мицрософт Сурфаце Боок

Мицрософт је увелико иновирао у послу с преносним рачунарима, мада би се рекло да је полако стигао Аппле иПад. Најновији модел Сурфаце, познат као Сурфаце Боок, одлична је опција за оне који траже лагани лаптоп. Међутим, ово није намењено буџетској публици. Можете изабрати више варијација Сурфаце Боок-а, па може бити прилично збуњујуће одабрати варијанту која вам се највише свиђа.

Међутим, имати толико избора такође може бити добра ствар. У ту сврху разговараћемо о варијанти са 128 ГБ простора за складиштење, 8 ГБ РАМ-а и Интеловом Цоре и5 ЦПУ испод хаубе. Што се тиче екрана, добијате кристално јасан 13,5-инчни екран осетљив на додир ПикелСенсе резолуције 3000 к 2000. Најбољи део овог посебног пакета је што укључује и површинску оловку која вам омогућава уређивање постојећих уметничких дела или креирајте нове, уз контролу одређених аспеката корисничког интерфејса Виндовс 10.

Упркос паковању 13,5-инчног екрана, Мицрософт је успео да учини овај супер лаган тежином од 3,48 лбс, чинећи ово једним од најлакших хибрида таблет-лаптоп.Имајте на уму да је Мицрософт већ лансирао Сурфаце Боок 2, али говоримо о овом моделу јер је тренутно знатно јефтинији. Нема много избора за дигиталне номадске преноснике у погледу боје, па ћете се морати држати сиве верзије која се нуди на Амазону.

4) Леново Флек 14

Ова Леново понуда постиже савршену равнотежу нудећи преносивост као и величину са овом понудом. Као што и само име говори, овај лаптоп долази са 14-инчним дисплејем у резолуцији 1366 Кс 768, што није пуно за писати кући, али посао ипак обавља на лаптопу који је идеално погодан за кретање.

Са осветљеношћу од 220 нита на врхунцу, Леново Флек 14 је сигурно способан за употребу на сунчевој светлости. Најбољи део Леново Флек-а је што је то и таблет. Захваљујући шарки од 360 степени, у року од неколико секунди може се претворити у таблет. То наравно значи да је екран и екран осетљив на додир који вам омогућава да се крећете по карактеристикама корисничког интерфејса врховима прстију.

У одељењу за аудио, Леново је користио звучнике оптимизоване за Долби Аудио Премиум, тако да можете да очекујете врхунске аудио перформансе од уграђених звучника. Што се тиче процесорске снаге, Флек 14 је опремљен процесором Интел Пентиум 4415У од 2,3 ГХз, заједно са интегрисаним ГПУ-ом Интел ХД Грапхицс 610.

Такође има 4 ГБ РАМ-а и 128 ГБ ССД-а за изузетно брз рад. Као што бисте очекивали, овај хибрид таблета / лаптопа покреће Виндовс 10. Флек 14 је такође компатибилан са Леново Ацтиве Пен, иако се овај производ не испоручује са преносним рачунаром. Такође има 2 УСБ 3.0 порта, тако да овде нема недостатка могућности повезивања.

5) Ацер Свифт 3

Иако смо горе говорили о Ацеровом Цхромебоок-у, компанија је такође позната по својим Виндовс 10 преносним рачунарима. Свифт 3 је једна од таквих понуда и нуди велику преносивост, што је приоритет путницима. Садржи 14-инчни 1920 к 1080 екран са директним пребацивањем или ИПС-ом.

Емисију води процесор Интел Цоре и5-8250У од 1,6 ГХз, који ће задржати рад вашег лаптопа чак и током напорних задатака. Овде се налази и масивни ССД (256 ГБ) који вам омогућава брзо извршавање задатака и чак брже покретање у поређењу са стандардним чврстим дисковима за преносне рачунаре.

С обзиром на величину, ово се може упоредити са Виндовс верзијом популарног и једног од наших омиљених дигиталних номадских преносних рачунара, Аппле МацБоок Аир. У графичком одељењу, Свифт 3 долази са интегрисаним ГПУ-ом Интел ХД Грапхицс 620, тако да за ову понуду не постоји наменска графичка картица. Такође има 8 ГБ РАМ-а, тако да се очекује да ће мултитаскинг бити поветарац на Свифт 3-у.

Лаптоп покреће Виндовс 10 Хоме из кутије, тако да добијате све потребне алате потребне за почетак. Иако се већина варијанти Свифт 3 продаје у црној боји, компанија га нуди и у сивој боји, иако то зависи од конфигурације коју одаберете. По тренутној цени, Свифт 3 је дефинитивно лаптоп који вреди размислити у овом сегменту.

6) Делл КСПС 13

Делл је тешко изоставити када говоримо о дигиталним номадским преносним рачунарима. То је случај када говоримо и о ултра преносним бележницама. Делл КСПС 13 је узбудљива понуда витке спољашњости и моћног унутрашњег хардвера, што га чини идеалним за путнике.

КСПС 13 има 13,3-инчни екран резолуције 1920 к 1080 16: 9, нудећи вам најбоље у погледу квалитета слике. Делл је успео да стави 13,3-инчни екран на спољашњост који може сместити само 11-инчни екран. То довољно говори о раду који је уложен у смањивање величине. Покреће двојезгрени процесор Интел Цоре и5-7200У од 2,5 ГХз са Интел ХД Грапхицс 620 у комплету.

Овде се налази ССД од 128 ГБ, који вам омогућава да брзо покренете лаптоп и пренесете датотеке у пола времена у поређењу са конвенционалним чврстим дисковима. На броду је такође 8 ГБ РАМ-а, што је данас стандард међу врхунским таблетима. Овде су доступне разне могућности повезивања, укључујући два УСБ 3.0 порта, као и УСБ Ц порт који се такође може удвостручити као Тхундерболт порт.

Са дебљином од само 0,6 инча и тежином од само 2,7 лбс, Делл КСПС 13 има ретку дистинкцију да је један од моћних преносних рачунара витке спољашњости. Екран преносног рачунара заштићен је Цорнинг-овим Горилла Гласс стаклом, тако да је отпоран на случајне огреботине. КСПС 13 подразумевано покреће Виндовс 10 Хоме. За сада нема опција боја које забрањују сиву.

7) Аппле МацБоок Аир (13 инча)

Аппле МацБоок Аир је можда најбољи дигитални номад преносни рачунар на овој листи и за то постоји врло једноставан разлог. Упркос чињеници да је неколико произвођача покушало да опонаша фактор облика МацБоок Аир додавањем ССД складишта и танких алуминијумских кућишта, МацБоок Аир је заиста свеска која је све покренула.

Наравно, еволуирао је током година, али корисници и даље имају избор између 11,6 и 13,3-инчне верзије МацБоок Аир-а. Разговараћемо о понуди од 13,3 инча, која је ионако најпожељнији модел. Па, овај модел има резолуцију екрана од 1440 к 900 пиксела, што је мало необично у поређењу са осталим преносницима на тржишту.

Покреће двојезгрени процесор Интел Цоре и7 од 2,2 ГХз са 8 ГБ РАМ-а и 256 ГБ ССД-а, тако да овде има још много тога да започнете. ГПУ овде је Интел ХД Грапхицс 6000, који долази интегрисан са Интеловим процесорима. МацБоок Аир, што је још важније, подразумевано користи мацОС, па ако сте и ви иПхоне корисник, интеграцију овде свакако вреди проверити.

Са 2,96 лбс, МацБоок Аир је дефинитивно један од најлакших преносних рачунара на тржишту тренутно. Очекивано, МацБоок Аир се продаје само у сребрној боји јер Аппле донедавно није почео да нуди варијанте боја. У поређењу са већином преносних рачунара на тржишту, МацБоок Аир кошта много боље. Имајући ово на уму, топло вам препоручујемо да погледате ову понуду.

8) Самсунг Цхромебоок 3

Ацер Цхромебоок који смо горе поменули сигурно неће бити последњи који садржи Гоогле-ов ОС усмерен на облак. Самсунг Цхромебоок 3 је јефтин лаптоп који не нуди много у погледу необрађеног хардвера, али је и даље изузетно преносив, што га чини привлачним за путнике. Са 11,6-инчним екраном 1366 к 768, Самсунг Цхромебоок 3 дефинитивно нема екран најгушћих пиксела.

Међутим, то надокнађује супер брзим временима покретања и наравно тежином. На списку се помиње 16 ГБ интерне меморије на лаптопу, што сигурно није довољно. Међутим, захваљујући наменским УСБ 3.0 и УСБ 2.0 портовима, Цхромебоок 3 може да се носи са било којом периферном опремом коју на њега баците. Међутим, има 4 ГБ РАМ-а, што је прилично пристојно.

Један од главних разлога зашто волим Цхромебоок је због трајања батерије коју нуде. Ова специфична Самсунг понуда очигледно може бити искључена 11 сати, што је прилично изванредно с обзиром на чињеницу да је ово лаптоп. Бонус опције повезивања, као што је Блуетоотх 4.0, такође су присутне на Цхромебоок-у 3. Оно што је занимљиво код овог преносног рачунара је то што је Самсунг на тастатуру нанео премаз отпоран на течност, штитећи се од случајних просипања.

9) АСУС ЗенБоок 13

АСУС је већ неколико година високо конкурентни произвођач рачунара и лаптопа. Па, компанија такође има шта да понуди у понуди ултра преносивих преносних рачунара. ЗенБоок 13 је невероватно модеран преносни рачунар који одмах може да импресионира танком екстеријером и сјајним алуминијумским кућиштем, одржавајући лаптоп лаганим, али и отменим.

Све ово помаже да АСУС смањи тежину на само 2,6 лбс. Што се тиче унутрашњег хардвера, ЗенБоок 3 долази са 13,3-инчним Фулл ХД ИПС екраном против заслепљивања. Са широким погледом од 170 степени, ЗенБоок 13 је посластица за филмове и ТВ емисије.

Даље, покреће осму генерацију процесора Интел Цоре и5-8250У такта 1.6 ГХз. АСУС је укључио 8 ГБ РАМ-а и 256 ГБ ССД-а, што је довољно за сваки нови лаптоп. Као што бисте очекивали, ЗенБоок 13 ради на Виндовс 10, тако да ће стари корисници овде пронаћи познати интерфејс.

Штавише, лаптоп такође као скенер отиска прста, који ради заједно са Виндовс Хелло, омогућавајући вам брзу потврду идентитета вашег налога. Иако компанија нуди ЗенБоок 13 у златној боји, нотебоок у поменутој конфигурацији доступан је само у сребрној боји. Ако то није прекршај за вас, топло вам препоручујемо да то проверите.

10) Леново Идеапад 730с

С обзиром на количину преносних рачунара које Леново производи сваке године, врло је тешко пратити их све. Међутим, неки успевају да искоче захваљујући свом хардверу. Идеапад 730с је нешто слично и успео је да нас импресионира захваљујући величини.

Упркос томе што поседује 13,3-инчни екран, Леново се побринуо да лаптоп рачунари остану танки као бритва и тиме идеалан пратилац за ваша путовања. Садржи Фулл ХД ИПС екран, тако да овде можете очекивати пристојну количину детаља. Захваљујући Долби Атом звучницима испод, уз лаптоп такође добијате једно од најбољих могућих музичких искустава.

Лаптоп користи најновију генерацију Интел Цоре и5 процесора, а такође нуди 8 ГБ РАМ-а и 256 ГБ ССД-а, нудећи брзину и ефикасност. Говорећи о ефикасности, Идеапад 730с може издржати изванредних 10 сати са једним пуњењем. Међутим, овај број би се могао знатно смањити ако одлучите да стримујете видео записе или задржите осветљеност на 100%. Ово заправо није ни најбољи део. Као што видимо на телефонима, Идеапад 730с вам може дати до 80% сока са само сат времена пуњења. Лаптоп има Виндовс 10 и доступан је у Ирон Граи.

11) ХП Спецтре к360-13т

ХП Спецтре можда није најпопуларнији лаптоп тамо, али што се тиче карактеристика, али и дизајна, један је од најбољих тамо. Састав се временом забележио неколико промена, мада језгро остаје исто - ултра преносиви лаптоп са више него пристојном хардверском способношћу. За почетак, ово је много више од самог лаптопа.

Захваљујући супер флексибилним шаркама, ово можете да користите и као таблет. Захваљујући великом 13,3-инчном Фулл ХД ИПС екрану можете уживати у широком спектру садржаја у било ком облику. ХП такође нуди оловку која вам може помоћи у стварању уметничких дела у покрету. Овај хибрид таблета / лаптопа покреће Виндовс 10 Хоме из кутије, пружајући вам приступ свим алаткама за уређивање којих се можете сјетити.

Ако погледамо изван запањујуће спољашњости ХП Спецтра, у њему је покренут процесор осме генерације Интел Цоре и7. Ово прати 512 ГБ простора за складиштење (ССД) и огромних 16 ГБ РАМ-а. Што се тиче хардверских акредитива, Спецтре је дефинитивно један од најбољих тамо. Његове медијске перформансе значајно су побољшане захваљујући уграђеним четворочланим звучницима компаније Банг & Олуфсен. Доступан је у боји тамног пепела, без могућности избора других боја.

12) Мицрософт Сурфаце Про 4

Мицрософтова линија Сурфаце била је невероватно успешна и бићемо неуобичајени ако нисмо поменули спектакуларни Сурфаце Про 4. Иако слике које лебде около могу мало обмањивати, овде поменути Сурфаце Про 4 долази само у формату таблета.

Међутим, можете једнако лако упарити тастатуру или мишеве са уређајем или одабрати Мицрософт-ову сопствену тастатуру која се прикачи за таблет. У одељењу за хардвер, Сурфаце Про 4 је опремљен 12,3-инчним ПикелСенсе екраном који нуди сјајан контраст са врло мало одсјаја, што ће спречити ваше очи да се напрегну.

Сурфаце Про 4 такође долази са постољем, што вам омогућава да га ослоните на равну површину. Ово вам омогућава тренутно пребацивање између режима лаптопа и таблета. Хибрид лаптопа / таблета такође долази са 4 ГБ РАМ-а и 128 ГБ интерне меморије, тако да то није ништа мање од врхунског преносног рачунара који бисте тамо могли пронаћи. Под хаубом покреће Интелов Цоре М процесор. Иако Мицрософт изворно нуди Сурфаце Про 4 у више боја, списак има само сребрну варијанту.

13) ХП ЕНВИ 13-АБ016НР

ХП Енви је линија преносних рачунара која је позната већини технолошких ентузијаста. С обзиром на ХП-ов свестран асортиман преносних рачунара на тржишту, није изненађење што се компанија више пута нашла на нашој листи. Па, Енви 13 је танак, лаган лаптоп који може олакшати рад, нарочито ако сте пуно у покрету. Садржи 13,3-инчни Фулл ХД ИПС еДП БригхтВиев екран, праћен супер елегантном тастатуром са звучницима са обе стране.

Покреће Интелов седми ген дуал-цоре Цоре и5 процесор испод такта од 2,5 ГХз, тако да од ове понуде можете очекивати пристојну брзину. Тим атрибутима додаје се 8 ГБ РАМ-а као и 256 ГБ ССД меморије.

Спектакуларно, компанија напомиње да Енви 13 може издржати до 14 сати са једним пуњењем, лако чинећи овај један од најефикаснијих преносних рачунара на нашој листи. На преносном рачунару постоје наменски УСБ и ХДМИ портови који вам омогућавају да прикључите периферне уређаје или се повежете на већи екран. Енви 13 је тренутно доступан у сребрној боји на Амазону.

ПроизводаМаркаИмеЦена
ЛеновоЛеново Идеапад 110 СериесПроверите цену на Амазону
ХПНајновији ХП Спецтре к360-13тПроверите цену на Амазону
Самсунг ЕлецтроницсСамсунг Цхромебоок 3Проверите цену на Амазону
Ацер ЦхромебоокПроверите цену на Амазону
МицрософтМицрософт Сурфаце Про 4Проверите цену на Амазону
МицрософтМицрософт Сурфаце БоокПроверите цену на Амазону
ХПХП Енви 13-аб016нр НотебоокПроверите цену на Амазону
ЛеновоЛеново Флек 14 2-у-1 кабриолет преносни рачунарПроверите цену на Амазону
Ацер2018 водећи лаптоп Ацер Свифт 3Проверите цену на Амазону
ДеллДелл КСПС 13Проверите цену на Амазону
АпплеАппле МацБоок АирПроверите цену на Амазону
АСУСАСУС ЗенБоок 13Проверите цену на Амазону
ЛеновоЛеново идеапад 730с НотебоокПроверите цену на Амазону

* Ако купујете путем веза на нашој веб локацији, можемо зарадити придружену провизију. За више детаља посетите нашу страницу Политика приватности.

Датум издавања Моторола Дроид Мини се наизглед померио са 29. августа на 22. августа, истог дана када ће Веризон представити свету дуго очекивани ХТЦ Оне.Раније ове године, Веризон је најавио да ће Мо...

Данас претплатници Тиме Варнер Цабле-а могу гледати одабране кабловске канале на својим преносницима, без обзира где се налазе, све док имају интернет везу.Кабловска компанија је најавила нову функциј...

Популарно На Сајту