Најбољи иПхоне прегледач: Сафари вс Цхроме

Аутор: Robert Simon
Датум Стварања: 18 Јуни 2021
Ажурирати Датум: 11 Може 2024
Anonim
Компания Apple - как вырасти из гаража до самой дорогой компании в мире
Видео: Компания Apple - как вырасти из гаража до самой дорогой компании в мире

Садржај

Недавне промене у софтверу који покреће ваш иПхоне олакшале су независним програмерима прегледача (попут Гоогле-а и Гоогле Цхроме-а) да направе убедљиву алтернативу изворном Сафари-у система. Дакле, који је најбољи иПхоне прегледач у Сафари-у или Цхроме-у? Хајде да сазнамо.

Прегледачи независних произвођача сада су већ дуго доступни на иОС-у. Од када је покренута Апп Сторе, програмери су предали своје ставове о веб прегледачима, често нудећи функције које нису у Сафари-ју или их не би било неколико година. Примарни пример је прегледање са картицама; на првом иПаду Сафари је био мало више од претраживача иПхоне који је одуван за велики екран; недостатак прегледавања с картицама био је огроман превид, а један који су се независни програмери утркивали да поправе.Опера је на иОС донела алгоритме за компресију слика (а самим тим и уштеду пропусног опсега), потез који је Гоогле прошле године копирао помоћу „Уштеде података“, Цхроме функције која покреће одређени промет преко Гооглеових сервера како би уштедела на пропусности коју користите (ово је вероватно страшан пример, јер је Уштеда података уклоњена у најновијој верзији Цхроме-а).


Ових дана Сафари је апсорбовао многе функције које се могу наћи у независним понудама и постао је заиста моћна апликација сама по себи. Од иОС-а 9, Сафари може да врши прегледавање картица, синхронизацију лозинки, обележивача и још више са Сафари-јем на ОС Кс, преузимајући отворене картице са других уређаја (оба остала иОС уређаја на којима је покренут Сафари, као и било који Мац рачунар на који сте пријављени) вашу иТунес лозинку) итд.

Његова највећа карактеристика у односу на конкуренцију, међутим, био је Апплеов Нитро јавасцрипт механизам за приказивање. Сафари је забележио огромна побољшања у брзини учитавања страница, захваљујући немалом делу захваљујући Нитро-у. Због начина на који је иОС направљен, Аппле је приморао независне програмере прегледача да користе алтернативне, спорије системе за приказивање јавасцрипта (или, на енглеском, за приказивање великих делова модерних веб страница), уместо да им дозволе приступ најбољим деловима Сафарија. Као резултат, ниједан прегледач није могао да се упореди са брзином и стабилношћу које је Сафари понудио, па чак и они са низом додатних функција, попут Цхроме-а, проблиједјели су у поређењу.


Ти дани су, срећом, прошли. Недавно (добро, у иОС 8), Аппле је донео одлуку да програмерима омогући приступ механизму који покреће Сафари, коначно поставивши питање „Који је најбољи иПхоне претраживач?“ преметачина - док би пре само неколико месеци одговор био недвосмислен Сафари, то више није случај.

Сафари вс Цхроме

Нећу објавити гомилу мерила упоређујући ова два прегледача, јер они више не причају причу. Заједно са преласком на потпуно исте системе које користи Сафари, Цхроме је стекао исте снаге - разлике у референтним вредностима за различите тестове су унутар границе грешке; један прегледач никада заправо не победи други. Исто се може рећи и за Цхроме-ов ефекат на трајање батерије, сада је бољи него икад и сличан Сафари-јевом.

Цхроме нуди сопствени екран за подешавања у самој апликацији, што је одступање за већину иПхоне апликација.


Стварне разлике онда долазе у облику корисничког интерфејса, изгледа и карактеристика који нису повезани са начином на који се приказује веб страница.

У погледу главних промена у начину на који прегледач функционише, нема их много, али главна је глас. Сафари се, наравно, ослања на Сири да би пружио гласовне функције; Цхроме, међутим, користи Гоогле-ов Гооглеов гласовни асистент за Гоогле Нов. И Гоогле и Мицрософт покушали су да доведу своје дигиталне асистенте (Гоогле са Гоогле Нов и Мицрософт са Цортаном) на иПхоне, али већина напора завршава - иОС једноставно не нуди врсту интеграције на ниском нивоу која би овим услугама омогућила везати за телефон на основном нивоу (интеграција коју Андроидрадипонуда, треба истаћи).

Цхроме је бољи у говору

Цхроме је, према томе, начин да Гоогле дода Гоогле Нов на иПхоне и то заиста добро функционише; готово се осећа природно као Сири. Када отворите Цхроме, приказаће вам се чиста страница и једноставно поље за претрагу на средини екрана; служи и као оквир за претрагу и као трака за адресу. Међутим, приметите да је присутна икона микрофона; можете да додирнете ово и говорите да бисте користили Гоогле Нов својим гласом. Кад год почнете да куцате, видећете Гоогле-ов микрофон како седи на врху тастатуре. У било ком тренутку додирните ово да бисте се пребацили на коришћење гласовне претраге.

Овакву интеграцију ћете примећивати све више и више док истражујете Цхроме. Глас се третира више као првострано средство интеракције, што има смисла. То је „лак“ начин да Гоогле разликује Цхроме од Сафарија и користи њихово значајно искуство са гласом, подручје у којем би многи рекли да и даље воде Аппле.

Иако Гоогле не може у потпуности да се подудара са уском интеграцијом коју Сири има са иОС-ом (нпр. Држите притиснуто дугме Почетна да бисте користили Сири било где, чак и са закључаног телефона), он ради оно што може. Ако имате иПхоне 6с или иПхоне 6с Плус, можете да користите 3Д Тоуцх на икони Цхроме и покренете гласовну претрагу директно са иПхоне почетног екрана. Ако сте телефон већ отворили, отприлике је брз као и коришћење Сирија, што само показује да Аппле има још посла у овој области.

Друга област у којој је Цхроме очигледно супериорнији је када се користи Гоогле-ов екосистем производа. Ако користите Цхроме на радној површини, моћи ћете да се пријавите у Цхроме на иПхоне-у и одмах добијете приступ свим обележивачима, лозинкама и историји прегледања. Корисници Гмаил-а истовремено ће бити пријављени на своје рачуне, што је корисно ако одлучите да не користите неку од апликација за пошту. Гоогле ће такође преференцијално покренути Цхроме уместо Сафарија ако кликнете на везу у другим Гооглеовим апликацијама. Ту спадају апликације попут ИоуТубе-а, Гмаил-а или апликације Гоогле Сеарцх, тако да тога морате бити свесни (то је такође један од ретких случајева када апликацију која није из Аппле-а можете добити неку врсту „подразумеваних“ привилегија које можете да дате као замену. апликације на Андроиду). Можете да подесите да ли ће се то дешавати на основу сваке Гоогле-ове апликације.

Цхроме има згодне тастере којима се приступа превлачењем надоле; веома је корисно за рад једном руком.

Још једна ствар коју је Гоогле учинио боље од Аппле-а је рад једном руком. Посебно корисно на пхаблету као што је иПхоне 6с Плус, можете да превучете и задржите страницу да бисте је поново учитали, а да не морате да долазите до траке за адресу као у Сафарију. Када повучете према доле, приметићете да се на врху појављују три иконе; пуштање се поново учитава, али ако превучете улево или удесно, можете отворити нову картицу или затворити картицу. Ради заиста добро, иако га нема у иПад верзији.

Сафари има бољи интерфејс

Оба прегледача нуде кориснички интерфејс сличан ономе што бисте могли видети на радној површини. Да ли више волите општи изглед и осећај једног над другим, великим делом зависи од личних преференција. Тешко је, међутим, тврдити да Сафари само боље функционише на већим екранима попут 6с Плус (упркос напомени о употреби једном руком у претходном пасусу). Ово постаје очигледно ако требате отворити више од шачице картица; на иПхоне-у можете да се нагнете у водоравни положај и истегнете да бисте видели преглед свих картица на једном екрану. Међутим, са Цхроме-ом сте ограничени на пролазак сваке картице појединачно док не пронађете оно што желите. Разлика је још израженија на иПаду, где је Сафари-јев потезни потез изузетно згодан.

Овде приказан на иПхоне 6с Плус, Сафари ефикасније користи веће екране од Цхроме-а.

Поред тога, Сафари поставља многа често коришћена дугмад (страница лево, страница десно, Дели, обележивачи, приказ картица) на самом дну екрана, где их лако можете додирнути палцем. У Цхроме-у је теже доћи до њих или их сакрити у другом менију.

Још један плус Сафари-ја долази у облику нових иПхоне-ових блокатора садржаја - апликација и филтера помоћу којих можете да блокирате неке врсте интернет оглашавања или другог веб садржаја. Тренутно су овакве функције доступне само ако користите Сафари; део иОС-а који Гоогле користи за напајање Цхроме-а не може да им приступи.

Па, који је најбољи иПхоне претраживач?

Ово ће звучати раздрагано, али зависи од других врста услуга и платформи које користите. Ако се ваш живот врти око Апплеа - користите Сафари на МацБоок-у и иМац-у, а иПад прегледавате на каучу - Сафари је прави избор; само је боље интегрисан у Аппле-ове услуге и иЦлоуд. Поред тога, ако сте тежак иПад корисник, то јесте јасно бољи прегледач; он обрађује више картица на иПаду на много интуитивнији начин и лак за прегледање.

Прегледавање картица на Цхроме-у је у реду, али није тако лепо као систем у Сафари-јевом пејзажном режиму.

Ако сте ипак понекад корисник Аппле-а - користите Цхроме на Мац-у (или вероватно на Виндовс ПЦ-у) и имате иПхоне, али немате иПад или можда Андроид таблет, Цхроме је бољи прегледач. Синхронизоваће историју прегледања и информације о налогу између различитих Цхроме инсталација, баш као што то чини Сафари на Мац-у. Такође користи сличан - и често супериорнији - гласовни асистент оном на који сте можда већ били навикли у облику Гоогле Асистента.

Ако сте негде између, вероватно је лакше држати се Сафарија. Ако нисте чврсто у Гоогле-овом екосистему, премештањем иПхоне-а у Цхроме заправо нећете добити ништа што већ немате (осим Гоогле-овог механизма за глас). Ипак, погледајте бесплатно преузимање у Апп Сторе-у и у коментарима нам реците који иПхоне претраживач преферирате: Сафари или Цхроме?

Чак и буџетни телефони требају заштиту, због чега смо прикупили листу најбољих Мото Г7 заштитника екрана. На тај начин можете сачувати велики 6.2-инчни екран без огреботина и безбедан. Објаснићемо вам...

Ако ваш телефон не траје онолико дуго колико је очекивано, ту је више од 10 савјета за поправљање проблема у животу Галаки Ноте 8 батерије. Самсунг-ов телефон има много тога да понуди, али није саврше...

Препоручује Се