Садржај
- Прикажи проценат батерије
- Пријавите се у иЦлоуд
- Промените Сири подешавања
- Прилагодите своју додирну траку
- Подесите подразумевани прегледач
- Промените подешавања додирне табле
- Укључите иконе Сафари веб страница
- Подесите Нигхт Схифт
- Подесите тамни режим аутоматског пребацивања
- Подесите Не узнемиравај
- Подесите Откључавање помоћу Аппле Ватцх-а
Када набавите нови МацБоок Про, препоручујемо вам неколико ствари чим све поставите и укључите. Поступак подешавања потрајаће мало и бићете спремни да започнете да користите МацБоок Про, али добићете више од њега пратећи ове кораке.
Процес подешавања води вас кроз основе и лако можете вратити резервну копију Тиме Мацхине-а, иако лично волимо да започнемо од нуле. Неке од ових опција можете поставити када пролазите кроз поступак подешавања, али у случају да их прескочите или треба да извршите промену, ево подешавања која вам предлажемо да промените и шта треба да урадите када набавите нови МацБоок Про.
Ево ствари које прво радим када добијем свој нови МацБоок Про 16. Још једна ствар коју радим је да наручим нови МацБоок Про 16 скин како би мој нови лаптоп дугорочно изгледао сјајно.
- Прикажи проценат батерије
- Пријавите се у иЦлоуд
- Промените Сири подешавања
- Прилагодите своју додирну траку
- Подесите подразумевани прегледач
- Промените подешавања додирне табле
- Укључите иконе Сафари веб страница
- Подесите Нигхт Схифт
- Подесите тамни режим аутоматског пребацивања
- Подесите Не узнемиравај
- Подесите Откључавање помоћу Аппле Ватцх-а
Неке од њих можете да прескочите ако не желите да унесете промену. Ако вратите из сигурносне копије Тиме Мацхине-а, већина ваших поставки ће се пренети са старог Мац рачунара.
Прикажи проценат батерије
Укључите проценат батерије на новом МацБоок Про-у.
Волим да видим колико процента батерије остаје када погледам траку задатака. То ми омогућава да лако проценим колико ми је времена остало и могу да променим оно на чему радим или да потражим снагу.
Кликните на икону батерије у горњем десном углу. Кликните на Прикажи проценат. Сада ћете на први поглед видети проценат батерије.
Пријавите се у иЦлоуд
Пријавите се у иЦлоуд на Мац-у.
Ако се током процеса подешавања нисте пријавили у иЦлоуд, добро је то учинити сада. Помоћу иЦлоуд-а можете да синхронизујете фасцикле са иЦлоуд Дриве-ом, синхронизујете подсетнике, контакте, фотографије, информације о Сафари-у и још много тога.
Отвори Поставке система -> Кликните на иЦлоуд -> Унесите свој Аппле ИД и лозинку.
Можда ће бити потребно да верификујете свој рачун помоћу другог Аппле уређаја.
Промените Сири подешавања
Промените Сири функције на МацБоок Про-у.
Сви нови МацБоокПро модели долазе са инсталираним Сири-јем, а можете прилагодити Сири поставке тако да одговарају начину на који користите Сири. Можете искључити Сири пречицу или поставити Хеи Сири у зависности од вашег МацБоок Про-а.
Отвори Поставке система -> Кликните на Сири.
Одавде можете променити пречицу на тастатури, укључити Хеи Сири и одабрати Сири Воице.
Прилагодите своју додирну траку
Прилагодите додирну траку на МацБоок Про-у.
Тоуцх Бар је саставни део МацБоок Про-а и нигде не иде. Имајући ово на уму, можете га прилагодити тако да тамо добијете жељена дугмад и опције.
Отвори Поставке система -> Тастатура -> Прилагоди контролну траку.
Затим ставке које желите превуците у крајњи десни део додирне траке и додирните стрелицу да бисте је проширили како бисте могли да конфигуришете остатак додирне траке.
Подесите подразумевани прегледач
Промените подразумевани прегледач на МацБоок Про-у.
Већину времена проводим користећи Цхроме, иако он више користи батерију него Сафари. Ако желите да користите Цхроме, Браве или други прегледач, можете га поставити као задати прегледач на Мац-у.
Отвори Поставке система -> Опште -> Подразумевани веб прегледач.
Изаберите Цхроме или било који други прегледач који желите да користите у одељку са стрелицама овог менија. Овде такође можете да промените акценте и истакнете боје, као и да прилагодите остала општа подешавања.
Промените подешавања додирне табле
Промените подешавања додирне табле.
Трацкпад је врло моћан и постоји мноштво опција и подешавања. Можда сте већ имали своје фаворите на основу коришћења Мац рачунара раније. Ја лично волим да искључим притисак једним притиском прста да бих нешто потражио, као и додир да бих кликнуо.
Системске поставке -> Трацкпад.
Одатле кликните на Тачка и Кликните да бисте прилагодили опције тапкања, на Померај и Зум да бисте прилагодили понашање помицања и на Још геста да бисте промијенили и те опције.
Многи људи желе да прилагоде природно помицање тако што ће га искључити на картици Помицање и зумирање, што ће промијенити смјер помицања.
Укључите иконе Сафари веб страница
Прикажите иконе веб локација на Сафари картицама.
Сафари подразумевано не приказује мале иконе за сваку од веб локација које посећујете и картице које сте отворили. То можете променити тако да лако видите чему служи свака картица.
Отворите Сафари -> Кликните Сафари у горњем левом углу екрана -> Кликните на Поставке -> Кликните на картице -> Кликните на Прикажи иконе веб локација на картицама.
Ово ће их додати на сваку картицу у Сафари-ју. Ову промену треба да извршите само једном.
Подесите Нигхт Схифт
Конфигуришите распоред ноћне смене за свој МацБоок Про.
Ваш нови МацБоок Про може аутоматски прилагодити боје екрана да буду топлије ноћу. То чини да екран приказује мање плаве светлости ноћу, а то значи да ноћу можете лакше да користите лаптоп, а затим да одете на спавање. Ово чини велику разлику, али морате да је укључите.
Идите на Систем Преференцес -> Дисплаис -> Нигхт Схифт -> Сцхедуле.
Одатле можете одабрати залазак сунца до изласка или можете поставити прилагођени распоред, па чак и прилагодити температуру која се мења.
Подесите тамни режим аутоматског пребацивања
Промените изглед тако што ћете пустити да се Дарк Моде и Лигхт Моде аутоматски пребаце.
Још једна одлична карактеристика је Дарк Моде, који укључује тамнију тему на МацБоок Про-у. Можете то да конфигуришете тако да се ујутро аутоматски пребацује у светлосни режим, а ноћу у мрачни режим.
Идите на Систем Преференцес -> Генерал -> Аппеаранце то Ауто.
Нажалост, не постоји лако пребацивање и не постоји прилагођени распоред за тамни режим и светли режим.
Подесите Не узнемиравај
Подесите Не узнемиравај на МацБоок Про-у.
Када треба да обавите посао, не желите да вас прекидају. Можете да подесите Не узнемиравај на Мац-у да бисте спречили да вас обавештења ометају.
Идите на Поставке система -> Обавештења.
Када уђете тамо, можете да подесите опцију Не узнемиравај да се аутоматски укључује у одређено време или када екран спава, екран је закључан или када се зрцалите на телевизор или пројектор. Последњи је посебно користан од вас
Подесите Откључавање помоћу Аппле Ватцх-а
Откључајте МацБоок Про помоћу Аппле Ватцх-а.
Једна од осталих ствари које волим да користим је функција Откључај помоћу Аппле Ватцх-а. Једном када га подесите, једноставно морате да пробудите Мац и ако је Аппле Ватцх откључан на зглобу, откључаће Мац. Такође га можете користити за одобравање лозинки и верификацију Аппле Паи-а.
Идите на Системске поставке -> Безбедност и приватност. На картици Опште потврдите избор у пољу за коришћење Аппле Ватцх-а за откључавање апликација и Мац-а.
Ово ће се повезати са Аппле Ватцх-ом ради верификације и мораћете да унесете лозинку за Мац. Једном када ово подесите, брзо ћете ући у свој МацБоок Про.