Подешавање е-поште за Галаки С6, ПОП3 или ИМАП?

Аутор: Christy White
Датум Стварања: 7 Може 2021
Ажурирати Датум: 6 Може 2024
Anonim
Почта на Айфон, как настроить и пользоваться
Видео: Почта на Айфон, как настроить и пользоваться

Садржај

Постављање налога е-поште обично је једна од основних ствари које радимо када набављамо нови паметни телефон као што је Самсунг # ГалакиС6, па овде сматрамо неопходним да разговарамо о главној разлици између типова ПОП (ПОП3) и ИМАП сервера.

Здраво. Купио сам Галаки С6 недавно и последње две недеље провео сам у учењу, много више него што сам желео, о разликама у ПОП3 и ИМАП-у, јер мој Галаки С6 БРИШЕ све поруке са телефона чим их проверим на рачунару помоћу програма Оутлоок.

Ја сам бивши корисник ББ-а и то никада није био случај. Открио сам да ББ има додатни сервер који одржава поруке за ББ кориснике и зато сам очигледно могао да видим те копије мојих порука на ББ-у, иако су давно избрисане са мог сервера е-поште ИСП-а (имао сам копије старе пет година мој ББ) провером е-поште у програму Оутлоок за ПЦ.



Тако сам на свом ББ увек имао сет копија свих е-адреса; никада нису избрисани са мојих ИСП сервера поште само зато што су њихове копије преузете на телефон (имам домен који Црази Домаинс одржава овде у Аустралији). И након провере е-поште у мом ПЦ рачунару Оутлоок, оне су и даље биле присутне на мом ББ-у, иако је та провера е-поште путем програма Оутлоок брисала све е-адресе са сервера поште.

Тако сам у основи имао два сета НЕЗАВИСНИХ копија мојих свакодневних е-адреса: један на ББ и један у програму Оутлоок код куће.

И могао бих да радим са е-поштом на телефону на један начин и да користим исте е-адресе у свом Оутлооку на потпуно другачији начин, а промене у тим скуповима никада нису утицале на други скуп. А сервере је увек „чистио“ барем једном дневно или једном недељно наш Оутлоок на нашим рачунарима. Ово такође никада није имало утицаја на било који од ова два скупа е-адреса.

Са Галаки С6, иако су тврдили када сам истраживао овај телефон, да могу да се поставе на ПОП3 или на ИМАП и да ова два протокола имају пуно понашање, појавило се након што сам купио тај телефон да су ме некако заварали.


Уређаји за подешавање налога е-поште на ПОП3 преузимају копије свих имејлова на мој С6 и, пошто сам одзначио ту опцију у подешавању ПОП3, они остају на серверу. Тако да је и до овог тренутка радио као мој ББ.

Велика разлика је у томе што провера е-поште на мом Оутлооку, који је подешен као ПОП3 са потврђеном опцијом брисање са сервера, узрокује да мој Галаки С6 одражава ово брисање са сервера које је извршио Оутлоок! Наговорио сам Самсунг сервисног техничара да се даљински пријави на мој мобилни телефон да би то проверио. Они су одустали и упутили ме у Самсунг продавницу у Сиднеју за директну подршку, што сам и учинио.

Тамо су ми рекли да Самсунг С6 заправо не ради на тај начин при подешавању ПОП3! Самсунг ће увек избрисати поруке са телефона ако су избрисане са сервера!Без обзира који се протокол користи Поп3 или ИМПА за подешавање налога е-поште!То је нешто што нису поменули док сам истраживао овај телефон.ПОП3 се помиње на веб страницама свих добављача, јер ће вам ПОП3 омогућити да копирате е-поруке на телефон.И да то нису кеширане копије јер ПОП3 није за синхронизацију уређаја са серверима. Та улога је уграђена у протокол ИМАП.


Нажалост, у Самсунг телефону нема разлике између поставки ПОП3 и ИМАП, осим за ситнице попут синхронизације статуса читања / непрочитавања итд., Јер ИМАП омогућава синхронизацију са једним извором, а то је увек са сервером.

Моја перцепција сигурности мојих података и личних података не дозвољава ми да се осећам пријатно да чувам било какве податке на било ком спољном серверу, облаку итд.

Стога желим да моји имејлови заувек остану у програму Оутлоок и желим да се заувек чувају на мом мобилном телефону. Иако ће бити избрисани са сервера током викенда када проверим све своје е-адресе у програму Оутлоок за рачунаре.

Самсунг технички момак из Самсунг продавнице саветовао ми је да проверим апликацију МС Оутлоок за Андроид. И јесам. Али велико разочарање долази када, поново тврдећи да ову апликацију могу добити као ПОП3 и / или ИМАП, у апликацији не постоји опција за добијање конкретних података на ОСТАЛИМ серверима, већ је само ИМАП доступан међу осталим опцијама као што су Гмаил, МС Екцханге , Оутлоок.цом итд.

Дакле, када сам покушао да оно што ради је тачно ИМАП понашање. Е-адресе се бришу са другог уређаја или сервера само зато што сам их избрисао са првог уређаја. Али бар се понаша управо онако како је рекламирано.

На МС веб страницама за ову апликацију стоји чак и „Подешавање за ПОП / ИМАП: поставите опцију на ИМАП. Ако желите ПОП, користите налог е-поште на Андроид телефону (!!!). Дакле, апликација МС Оутлоок не ради оно што МС оглашавање може? Иста прича као и Самсунг.

Сада ми је Самсунг такође рекао да је ББ потпуно другачији систем што се тиче овог додатног сервера и паметни телефон никада не би радио тако. Открио сам да ово нагло није истина.

Пре шест месеци подесио сам иПхоне 6 своје супруге (који је паметни телефон) и ради тачно онако како се очекивало од ПОП3 подешавања. На свом мобилном телефону има копије својих имејлова од марта ове године, иако своје е-адресе на кућном програму Оутлоок проверава сваког викенда. А њен налог у програму Оутлоок, који сам сам подесио, такође је постављен као ПОП3 са означеном опцијом да брише е-пошту са сервера. А њен сервер налога је празан. Дакле, иПхоне је апсолутно способан да се понаша тачно онако како се очекује од ПОП3, али Самсунг није.

А иПхоне такође има опцију ОСТАЛО када током поступка подешавања одаберем врсту налога е-поште између: Гмаил, Оутлоок.цом, МС Екцханге итд., Што ми је омогућило да иПхоне е-маил рачуне своје супруге подесим као прави ПОП3. Оутлоок апликација за Андроид не.

Толико сам разочаран Самсунгом да намеравам да одем и вратим ово С6 „створење“ и да се заложим за пун повраћај новца.

Стога питање за вас.У детаље:

  1. Да ли постоји било који начин или било која апликација за рад са Самсунг Галаки С6 као што је горе описано (очигледно КИЕС више не ради са С6 јер је концепт хардвера С6 врло лош од С5 или С4)
  2. Ако је одговор да, шта је то и како га поставити?

Ако можете да одговорите на оба, заиста бисте ми помогли. - Пасзцзак

Пре него што одговоримо на два конкретна питања која се овде постављају, сматрамо да је неопходно разграничити шта су ПОП3 и ИМАП. Иако је одабир између ПОП3 и ИМАП искључиво ствар личних преференција, препоручујемо вам да користите ИМАП, посебно ако приступите својим е-порукама на више уређаја.

Шта су ПОП3 и ИМАП?

Једноставно речено, ПОП3 и ИМАП су начини за преузимање е-поште са удаљеног сервера на рачунар или клијент е-поште (попут паметног телефона или таблета). Тада корисник може да реагује на преузету е-пошту чак и ако уређај (рачунар, паметни телефон или таблет) није повезан на Интернет.

Како функционише ПОП3

ПОП3 је стара технологија дизајнирана да одговори на преовлађујући проблем свог времена - недостатак простора за складиштење. Пре 10 или 15 година није било ретко да је ваш добављач Интернет услуга или добављач услуга е-поште могао да поштеди само пристојну количину МБ за вашу е-пошту [заштићену е-поштом]. Уместо да троше на трошкове сервера да би задржали е-пошту својих претплатника (попут онога што Оутлоок, Иахоо, Гмаил итд. Тренутно раде), добављачи Интернет услуга и добављачи услуга е-поште преносе терет чувања е-поште на своје претплатнике путем ПОП3. То значи да нису обавезни да чувају е-пошту својих купаца на својим серверима када се потроши додељено, рецимо, 10МБ простора за складиштење.

Претплатници који имају пуно порука е-поште могу уместо тога да користе ПОП3 да би преузели е-пошту на свој рачунар. Преузете поруке се затим локално чувају само на одређеном уређају. Имајте на уму да се преузимањем е-поште путем ПОП3 аутоматски бришу е-адресе са ИСП-ових сервера или сервера добављача услуга е-поште, чиме се поново ослобађа 10 МБ. Ако се додељена меморија потроши, долазне поруке за ту адресу е-поште само ће се „одбити“ натраг пошиљаоцу.

ПОП3 технологија такође значи да само једна машина може приступити е-пошти након што је преузме са сервера. Поруке се чувају локално, па ако, на пример, непрестано преузимате е-пошту на преносни рачунар, дословно ћете их изгубити ако хард диск икада погине. Корисници ПОП3 морају осигурати да обаве додатни задатак ручног стварања резервне копије својих е-адреса како би спречили да се догоди оваква катастрофа.

Тренутно модификоване ПОП услуге покушавају да опонашају ИМАП на начин држећи копију е-поште на удаљеним серверима након што им уређај приступи. То се постиже означавањем е-поште као прочитане, тако да се неће поново преузети на исти уређај. На ово се вероватно односи Пасзцзак када је рекао да је могао да преузме исту е-пошту на свој БлацкБерри телефон и ПЦ Оутлоок и да је могао да комуницира са њима, а да се резултати не одражавају на другом уређају.

Означавање е-поште као прочитане или стављање у другу фасциклу догађа се само у програму за е-пошту уређаја; неће се синхронизовати са другим уређајима, за разлику од када користите ИМАП.

Како ИМАП ради

ИМАП је погоднији за данашње кориснике са више уређаја на располагању за проверу е-поште. Као што је поменуто, све промене извршене на једном уређају одражавају се на другом. Промене налога е-поште попут додавања директоријума или брисања или премештања е-адреса синхронизују се на мрежи и не дешавају се локално у оквиру тренутног уређаја.

ИМАП протокол првенствено чува е-пошту на удаљеним серверима, иако већина клијената е-поште данас омогућава корисницима да одреде колико е-поште може бити локално сачувано за одређени период.

Који је бољи? ПОП3 или ИМАП

И ПОП3 и ИМАП имају своје снаге и слабости, а на вама је који протокол да одаберете. Људи који су забринути за сигурност е-поште можда више воле ПОП3 него ИМАП једноставно зато што само један уређај има приступ порукама. С друге стране, ИМАП је помало несигуран, јер ће сваки уређај који је претходно добио овлашћење за приступ вашој е-пошти показати све. Ствар, е-пошта таква каква је, у суштини је несигуран облик комуникације јер се емитује у отвореном тексту. Било који наменски хакер са правим алатима може лако пресрести ваше поруке без обзира на тип вашег сервера е-поште.

Као што је раније поменуто, многи клијенти е-поште (апликације) сада одабиру ИМАП као подразумевани, иако неки од њих још увек могу да се нагињу ка ПОП3.

Да бисте одговорили на Пасзцзакова питања, заправо је важан само ваш избор између та два - ПОП3 или ИМАП. Ако желите да поновите своје БлацкБерри искуство, једноставно одаберите ПОП3 приликом подешавања налога е-поште. Апликација за е-пошту коју ћете користити није релевантна. Основна апликација за е-пошту ГалакиС6 функционише подједнако добро и са другим независним апликацијама за е-пошту.

Ангажирајте се са нама

Обавестите нас ако сте један од корисника који наиђе на проблем са вашим уређајем. Бесплатно нудимо решења за проблеме повезане са Андроидом, па ако имате проблема са Андроид уређајем, једноставно попуните кратки упитник у овај линк и покушаћемо да своје одговоре објавимо у следећим постовима. Не можемо гарантовати брзи одговор, па ако је ваш проблем временски осетљив, пронађите други начин да га решите.

Када описујете проблем, будите што детаљнији како бисмо могли лако да пронађемо релевантно решење. Ако можете, љубазно наведите тачне поруке о грешкама које добијате како бисте нам дали идеју одакле да кренемо.Ако сте већ испробали неке кораке за решавање проблема пре него што сте нам послали е-пошту, обавезно их наведите како бисмо их могли прескочити у одговорима.

Ако вам је овај пост користан, помозите нам ширењем вести својим пријатељима. ТхеДроидГуи је такође присутан на друштвеној мрежи, па ћете можда желети да комуницирате са нашом заједницом на нашим Фацебоок и Гоогле+ страницама.

Да ли сте икада пожелели да направите сопствену Андроид апликацију? Сви имамо у једном тренутку и време, можда чак и мислећи да имамо следећу велику, вирусну идеју! Можда сте то мало више истражили и ...

#Хуавеи # И6Про је буџетски Андроид паметни телефон који је први пут објављен у марту 2019. Има ИПС ЛЦД екран у стилу капљице капљице од 6,09 инча у резолуцији од 720 к 1560 пиксела. Има једну 13МП ка...

Наше Публикације