ИПхоне има способност да обавља више задатака још од иОС-а 4. Један од проблема са вишеструким задацима је што телефон не затвара апликације када корисник заврши са њима, а затварање апликација је корисно када одређена апликација не ради . Затварањем апликације и поновним отварањем, већину времена апликација ће почети да се понаша нормално.
Процес затварања апликација које се не користе или се лоше понашају је такође много бржи од поновног покретања иПхоне уређаја. Следеће упутство упућује кориснике на затварање апликација на иПхоне уређају. Речено је да је поновно покретање иПхоне-а понекад најбољи избор за враћање апликације на исправно функционирање ако затварање не успије.
Откључајте иПхоне и дупли додирХоме дугмеса екрана апликације.
Трака за више задатака ће се појавити на дну екрана, као што је приказано испод. Пронађите апликацију коју желите да затворите иДодирните и задржите.
Апликације ће почети да се тресу и тресу као када се преуређују на почетном екрану. ДодирнитеЦрвени кругу горњем левом углу апликације коју корисник жели да затвори.
Након што се круг искористи, апликација ће нестати из прозора за више задатака. Ако корисник има више од четири апликације, отвори апликацију десно од оне која је била затворена ће попунити њено место.
Сингле тап тхеХоме дугме да бисте зауставили апликације.
Да бисте се вратили на почетни екран, или куцните на Хоме дугмеједном, или додирните у подручју изнад шипке за више задатака.
Оно што би корисници требали знати о затварању својих отворених апликација: не штеди живот батерије. Имати много апликација у прозору за више задатака нема негативан утицај на перформансе. Прозор са више задатака има неке апликације у суспендованом и позадинском стању меморије, али многе од ових апликација једноставно не раде. Вишезадаћни прозор служи као брзи покретач апликација које су недавно коришћене, а нису све у стању рада.
Ово је уобичајена заблуда и даје објашњење тако да корисник може избећи затварање апликација бесмислено.