Садржај
Обавештења су корисна карактеристика иПхоне уређаја који кориснике обавештавају о важним порукама. Али превише обавештења је непотребно и више сметња него што је корисно.
По дефаулту, многе обавијести се налазе у центру за обавијести, што је најбоље мјесто за примање упозорења. Иако је центар за обавештавање одличан алат, губи своју корисност када је прекорачен са превише бесмислених упозорења.
Ако фино подесите која упозорења улазе у центар за обавештења, она ће смањити количину времена које ваш иПхоне зазвони и задржати важне обавештења на врху.
Како да прилагодите центар за обавештења.
СлавинаПодешавања.
ИзаберитеОбавештења.
На следећем екрану се налазе подешавања обавештења за све апликације инсталиране на иПхоне уређају. Прва опција коју можете изабрати је како сортирати апликације.
Одабиром да ручно сортирате, на кориснику је да одлучи како ће се апликације приказивати у центру за обавештавање. За већину контрола користите ручно, јер се обавештења појављују по вашем избору.
Сортирање по времену ставља обавијести у редослиједу времена када се оне појаве. Иако ово има своје предности, ручно сортирање нуди већу контролу и прилагођавање две опције сортирања.
Славина Ручно.
Следе две категорије апликација, оне које суУ центру за обавештењаи оне које јесуНе у центру за обавештења.
Апликације у групи У центру за обавештења појављују се у падајућем менију са почетног екрана. Предност овога је брз приступ порукама, подсјетницима или било којем другом упозорењу које се јавља на телефону. Иако је ово згодно, недостатак овога је да ако је превише апликација у овом менију постаје претрпано и неупотребљиво.
Апликације које нису у центру за обавештавање не приказују се у падајућем менију. Иако можда не желите да све апликације у центру за обавештења и даље буду упозорене на друге начине.
Под листом У центру за обавештења, обавештења ће се појавити редоследом којим се налазе на листи. Да бисте променили овај налог, тапните наУредити у горњем десном углу.
Додирните и држите поред апликације коју желите да преместите.
Настављајући да држите притиснуто, превуците апликацију тамо где желите да је на листи.
Када завршите, додирнитеГотовоу горњем десном углу.
Поред организовања како се апликације појављују у центру за обавештавање, постоје многе друге опције које треба размотрити. Неки од њих укључују звукове, тип упозорења и иконе значке.
Да бисте видели ова подешавања, додирните било коју апликацију.
На следећој страници су подешавања за изабрану апликацију. Иако је већина њих иста за све апликације, оне могу бити доступне или не.
Опција Центар за обавештења одређује да ли се та апликација налази у центру за обавештења. Прикажи ограничава број обавештења које ће апликација приказати, што је згодно за апликације које имају тенденцију да шаљу много упозорења. Стил упозорења је начин на који ће вам апликација рећи када је доступна нова надоградња. Банери су најпопуларнији јер им није потребан корисник да бира опцију, док упозорења кориснику дају опцију. Икона апликације Бадге је број који се појављује на апликацији када је доступно више ажурирања. Пример за ово је апликација за поруке, а 1 се појављује у горњем десном углу када постоји нова порука. Звукови одлучују да ли апликација може да репродукује шум како би упозорила корисника.
Последња опција је да ли апликација може да пошаље обавештење на закључани екран. Ово је згодно, али за осетљиву е-пошту и поруке боље је да онемогућите ову функцију.
Друга уграђена обавештења су владина упозорења.
АМБЕР Обавештења су обавештења када постоји отмица детета и јавност може да помогне. Хитна упозорења су за ажурирање времена и друге догађаје везане за хитне случајеве у вашем локалном подручју. Иако је на кориснику да ли ће искористити ова упозорења, препоручује се да остану.