Када је реч о заштити вашег паметног телефона од губитка или крађе, у Гоогле Плаи продавници има доста апликација, али као и Апплеов Финд Ми иПхоне, Гоогле има своје Андроид Девице Манагер кориснике за које би требало да знају.
Праћење изгубљеног или украденог Андроид паметног телефона или таблета може бити обесхрабрујући задатак, а да не спомињем покушаје да се осигурају све важне и често осетљиве информације које су на нашим паметним телефонима ових дана. Иако је април највиши месец за крађу мобилних телефона, корисници морају да буду заштићени током целе године.
Прочитајте: Како да направите ваш Андроид бржи у 3 једноставна корака (видео)
Средином 2013. Гоогле је објавио нову услугу и функцију под називом „Андроид Девице Манагер“, али то није нешто о чему се често говори или се чак и оглашава на даљину. Међутим, у случају нужде када је телефон изгубљен или украден, пожељет ћете га ажурирати, омогућити и спремити за кориштење тако да можете обрисати украдени телефон или пронаћи изгубљени уређај. У наставку ћемо проћи кроз неколико једноставних корака потребних да се уради управо то.
Андроид Девице Манагер ће корисницима омогућити да пронађу паметне телефоне и таблете или да обришу и обришу све податке и информације ако је потребно. Постоји и функција закључавања ако не желите да обришете све податке, али чишћење ваших информација може бити сигуран избор. Онда имамо опцију да направимо прстен за ваш уређај ако га једноставно не можете пронаћи, што је прилично уредно. Притиском на било који од доле приказаних опција потребно је само неколико секунди да се активирају, а за неколико секунди можете направити звоно телефона или потпуно избрисати сав његов садржај.
Опција закључавања ће вам омогућити да се пријавите у Андроид Девице Манагер и заправо додате лозинку или пин за додатну безбедност, у случају да сте корисник који то не користи. Ово ће заштитити изгубљени уређај од људи који приступају вашим информацијама док покушавате да га пратите помоћу функције лоцирања. Ако све остало пропадне, следећа опција је нуклеарна опција "обришите све податке".
Дакле, ако сте забринути да се паметни телефон или таблет изгуби или украду, прочитајте неколико корака испод и провјерите јесу ли сви уређаји у најбољој позицији да буду заштићени или сачувани у случају горе наведених сценарија.
Упутства
Да бисте започели, корисници једноставно треба да одете на ввв.гоогле.цом/андроид/девицеманагер на свом рачунару. Ово ће одмах покренути АДМ сервис који ће вам омогућити да се крећете кроз листу уређаја. Овде ћете морати дати уређају име, пронаћи његову локацију или обрисати све податке. Пронађите уређај са којим желите да ступите у интеракцију, а Андроид Девице Манагер ће урадити остало.
Као што можете видети горе имам дугачку листу уређаја у мом АДМ-у. Изаберите ону коју желите, у нашем случају тражим Галаки С4 издање за Гоогле Плаи. Када пронађете уређај и одаберете га, биће обавештени о вашим опцијама. На вашем уређају може да се појави неко додатно подешавање, које једноставно дозвољава да услуге локације прате уређај. Активирајте хит и бићете постављени. Све сте завршили.
Нови уређаји се такође могу лако активирати и спремни за покретање у Гоогле Плаи продавници и преузимање званичне Андроид Девице Манагер апликације. Не само да ће ова апликација објаснити како функционише АДМ, већ вам омогућава да подесите уређај на којем сте га управо инсталирали, али можете управљати и приступати другим уређајима директно из ове апликације на мобилном уређају. Значи, можете користити таблет да бисте пратили, пронашли, закључали или обрисали све паметне телефоне помоћу Андроид Девице Манагер-а.
Као што видите горе можете приступити свему на уређају као што можете са ПЦ-а. Ово је један од многих начина на које корисник може лако и брзо пронаћи изгубљени или украдени паметни телефон.
Пронађите изгубљени уређај
Назад на ПЦ-у, један додир гумба за уређивање оловке ће вам омогућити да назовете уређај било шта што желите, а икона која гледа у бикове очи је ГПС. Ово ће пратити ваш уређај све до тачне локације, што је често тачно унутар стопала.
Једноставним притиском на дугме ГПС лоцирање можете да пратите изгубљени или украдени уређај и све сте спремни. Гоогле упозорава да никада не покушавате да преузмете изгубљени уређај и да контактирате полицију. Наравно, ово је паметан потез, а довођење официра са собом да покуша да дође до украденог паметног телефона би био добар потез. Чули смо за ово доста од иПхоне корисника, а исто се може урадити и са Андроид паметним телефонима и таблетима.
Изнад наше слике екрана приказује тачност до 24 метра, јер сам у заједници са затвореним вратима, а Гоогле мапе никада није 100% тачна са мојом локацијом. То је речено, док путујете ван и око Гооглеовог Андроид Девице Манагер-а, што је обично тачно у оквиру стопала на нашим уређајима.
Дакле, ако сте изгубили паметни телефон, једноставно отворите апликацију коју сте преузели одозго или идите на страницу Андроид Девице Манагер и додирните лоцирати. То је све што је потребно и обично ће вам дати тачно место за преузимање уређаја. Такође можете покушати да звони ако је једноставно изгубљено, али будите свјесни да ће звонити на пуну јачину без престанка на 5 минута. Или док неко не притисне дугме за напајање.
Требате ли ово користити?
Корисници који желе додатну заштиту и удобност ће бити сретни да знају да је то бесплатна услуга која је изузетно једноставна за употребу, и нема разлога да се бар не пријавите и припремите уређаје. У случају инцидента или украденог уређаја, биће вам драго да јесте.
Алтернативно, у Гоогле Плаи продавници постоје тоне апликација које нуде нешто слично, али Гооглеов Андроид Девице Манагер ради добро, једноставан је и најбоље што је потпуно бесплатан. Нема много тога, зато идите на страницу Андроид Девице Манагер данас и покушајте сами.