Садржај
Грешка „Нот Регистеред Он Нетворк“ је још једна уобичајена мрежна невоља за велики број корисника Гоогле Пикел 3 и КСЛ. Примећено је и на старијим пикселима. Срећом, постоје једноставна упутства која можете да урадите да бисте то поправили. Пратите наша решења да бисте видели како да решите овај проблем.
Решавање проблема са Гоогле Пикел 3 КСЛ „Није регистрован на мрежи“
Постоји неколико корака које морате да предузмете да бисте утврдили разлог грешке „Није регистрован на мрежи“ на вашем Пикел 3 КСЛ. У наставку сазнајте како се то ради.
Принудно поновно покретање. Поновно покретање уређаја понекад може учинити велико када је реч о решавању проблема. Ако је нормално поновно покретање већ извршено, покушајте поново да покренете Пикел 3 КСЛ симулирајући повлачење батерије. Ово ће очистити систем и његову меморију (РАМ), што понекад може проузроковати необјашњиве грешке. Једноставно притисните и држите дугме за напајање око 10 секунди. После тога сачекајте да ваш телефон доврши секвенцу поновног покретања и видите шта ће се догодити.
Укључи / искључи режим рада у авиону. Укључивање и искључивање режима летења познато је лако решење мрежних проблема на Гоогле-у и уређајима који нису Гоогле-ови. Обавезно то урадите ако то још нисте пробали у овом тренутку. Ево како:
- Отворите апликацију Подешавања на уређају на уређају.
- Додирните Мрежа и интернет.
- Укључите или искључите режим рада у авиону.
Поново поставите СИМ. Грешку „Нот Регистеред Он Нетворк“ може узроковати лоша СИМ картица. Да бисте проверили да ли је то случај, обавезно проверите шта се дешава када привремено искључите картицу са телефона. Пре него што то урадите, прво искључите телефон. Када извадите картицу, пустите је да ради без СИМ-а. Затим га поново искључите и поново уметните СИМ картицу. У неким случајевима је овај једноставан поступак довољан да освежи мрежне поставке које су можда постале грешке.
НАПОМЕНА: Никада не вадите и не стављајте СИМ картицу док је телефон УКЉУЧЕН. То може потенцијално оштетити податке и изазвати проблеме.
Проверите да ли СИМ картица ради. Слиједећи горњу процедуру, ваш сљедећи потез био би да се побрините да СИМ картица заиста ради. Да, СИМ картице, иако немају покретне делове, и даље могу да се покваре. Можда је реткост да се виде како се физички ломе, али софтверски, то је увек могуће. Ако имате други компатибилни телефон истог оператера, покушајте да му уметнете своју СИМ картицу и видите да ли је мрежа у реду. Ово је најлакши начин да утврдите да ли користите функционалну картицу или не.
Редовно ажурирајте свој уређај. Инсталирање исправки не би требало посматрати само као решење већ корак одржавања који се мора доследно радити. Иако је уобичајени Гоогле Пикел 3 КСЛ подразумевано подешен за преузимање и инсталирање исправки, у овом тренутку такође треба да покушате ручно да проверите да ли постоје исправке. И ОС и апликације морају бити ажурирани.
Посматрајте у сигурном режиму. Све док инсталирате апликације независних произвођача, увек ће постојати шанса да једна од њих тренутно изазива проблем. Неке лоше кодиране апликације могу ометати Андроид и узроковати проблеме ако остану у свом грешком. Можете да проверите да ли је то разлог тренутног проблема подизањем телефона у безбедни режим. У сигурном режиму, апликације независних произвођача ће бити онемогућене, па ако се батерија уређаја знатно побољша након што неко време дозволи да ради, можда ћете касније моћи да сузите могуће узроке.
Да бисте Пикел 3 КСЛ покренули у безбедан режим:
- Притисните и држите дугме за напајање на уређају.
- На екрану додирните и задржите Искључи. Ако је потребно, тапните на ОК.
- Уређај се покреће у сигурном режиму. Видећете „Безбедни режим“ при дну екрана.
- Оставите свој Пикел 3 КСЛ да ради у овом режиму најмање 48 сати да бисте приметили било какву разлику.
- Да бисте изашли из сигурног режима, једноставно поново покрените уређај.
Запамтите, покретање система у сигурном режиму неће вам аутоматски рећи која је од ваших апликација проблематична. Мораћете да посматрате телефон и проверите да ли постоје побољшања како бисте идентификовали да ли проблем ствара независна апликација. Да бисте утврдили која од ваших апликација изазива проблеме, вратите телефон у безбедни режим и следите ове кораке:
- Подигните систем у безбедни режим.
- Проверите да ли постоји проблем.
- Када потврдите да је крива нека независна апликација, можете да почнете да деинсталирате апликације појединачно. Предлажемо да започнете са најновијим које сте додали.
- Након што деинсталирате апликацију, поново покрените телефон у нормалном режиму и проверите да ли постоји проблем.
- Ако је ваш Пикел 3 КСЛ и даље проблематичан, поновите кораке 1-4.
Укључите / искључите функцију аутоматског пребацивања. Гоогле Пикел 3 и КСЛ уређаји имају функцију која се зове Аутоматско пребацивање која се аутоматски мења у било коју доступну мрежу мобилних података или ВиФи мрежу. На пример, ако су вифи сигнали ослабили, Ауто Свитцх ће аутоматски користити мобилне податке како би осигурао да интернетска веза не буде прекинута. Иако је то добро на папиру, у многим случајевима ова функција узрокује проблеме са везом. Да бисте проверили да ли узрокује грешку „Није регистровано на мрежи“ на уређају, покушајте да је искључите. Када то учините, поново покрените уређај и погледајте шта ће се догодити. Ево шта тачно можете да урадите:
- На почетном екрану додирните и превуците прстом нагоре да бисте приказали све апликације.
- Идите на Подешавања.
- Додирните Мрежа и Интернет.
- Додирните Ви-Фи. Уверите се да је прекидач (горе-десно) укључен.
- Додирните Ви-Фи преференце.
- Додирните Напредна икона стрелице надоле.
- Додирните Аутоматски пребаци на мобилне податке да бисте га искључили.
- Поново покрените уређај.
- Проверите да ли постоји проблем.
Ресетујте мрежна подешавања за Пикел 3 КСЛ. Још један корак за решавање проблема који можете да покушате у овом случају је да обришете подешавања мреже свог Пикела да бисте избрисали могуће нетачне конфигурације или грешке. Ресетовањем мрежних подешавања избрисаће се све претходно повезане ВиФи мреже, ВиФи лозинке, ВПН подешавања и ћелијска подешавања. Урадити то:
- Отворите апликацију Подешавања на уређају на уређају.
- Додирните Систем.
- Додирните Напредно.
- Додирните Ресетуј опције.
- Додирните Ресетуј Ви-Фи, мобилни уређај и Блуетоотх.
- Ако не видите „Напредно“, додирните Мрежа и интернет> Још т> Ресетуј Ви-Фи, мобилни уређај и Блуетоотх.
- У дну додирните Ресетуј поставке.
Обришите телефон кроз фабричко ресетовање. Ако вам све претходно решавање проблема са уређајем неће помоћи, размислите о враћању на фабричка подешавања. Ово ће вам помоћи да утврдите да ли је проблем повезан са софтвером или је нешто што је ван ваше контроле. Да бисте ресетовали уређај на фабричка подешавања:
- Направите резервну копију својих личних података.
- Обавезно знајте корисничко име и лозинку за Гоогле налог у телефону.
- Отворите апликацију Подешавања.
- Додирните Систем.
- Додирните Напредно.
- Додирните Ресетуј опције.
- Додирните Избриши све податке (ресетовање на фабричка подешавања), а затим Ресетуј телефон. Ако је потребно, унесите свој ПИН, образац или лозинку.
- Да бисте избрисали све податке из интерне меморије телефона, додирните Избриши све.
- Када се телефон заврши са брисањем, изаберите опцију за поновно покретање.
- Подесите телефон и вратите резервне копије података.
Затражите помоћ од мобилног оператера. Последња ствар коју можете да урадите је да пријавите проблем и надамо се да ћете добити решење од свог мрежног оператора. У овом тренутку, највероватнији разлог проблема је повезан са мрежом. Обавезно их обавестите о стварима које сте до сада покушали.