Како да решите проблем са прегревањем Хуавеи П20 Про

Аутор: Roger Morrison
Датум Стварања: 22 Септембар 2021
Ажурирати Датум: 8 Може 2024
Anonim
Како да решите проблем са прегревањем Хуавеи П20 Про - Tech
Како да решите проблем са прегревањем Хуавеи П20 Про - Tech

Садржај

Овај пост говори о проблему са прегревањем на Хуавеи П20 Про и како га решити. Ако мислите да се ваш уређај превише непријатно загреје или прегреје, овај чланак о решавању проблема би требало да вам помогне.

Проблем: Хуавеи П20 Про се загрева када користи апликације (прегревање)

Здраво. Поседујем Хуавеи п20 про и добио сам га назад 3 дана. Међутим, телефон се загрева чак и уз малу употребу ВхатсАпп инстаграма ... И раније сам поседовао Самсунг ц7 две године и никада се није загревао исто ... али овај нови телефон се загрева углавном у близини камере и горњег дела.

Још једно питање је век трајања батерије. У већини видео записа кажу да батерија траје до 2 дана чак и уз интензивну употребу .. али то код мене није случај. Одводи се прилично брзо. Конкретно, не играм никакве игре; Ја само користим само друштвене медије. Молимо вас да ми помогнете да решим овај проблем јер сам прилично забринут за свој телефон. Хвала.

Решење: Прегревање могу изазвати бројни фактори. Ако немате идеју како започети решавање проблема са уређајем, следите наше доленаведене предлоге.



Принудно поновно покретање. Поновно покретање уређаја може бити ефикасан начин за решавање проблема узрокованих привременим грешкама. Ове грешке се обично развијају када систем ради дуже време или када постоје системске промене. Да бисте видели да ли се ваш телефон враћа на своје уобичајене функције, покушајте да држите тастер Снага дугме док екран не постане црн. Ако је узрок проблема привремена грешка, ово поновно покретање система може вам помоћи.

Обриши партицију кеш меморије. Брисање партиције кеш меморије телефона може помоћи у решавању проблема са прегревањем ако је главни разлог за то оштећена системска кеш меморија. Да бисте били сигурни да је системска кеш меморија вашег телефона у најбољем стању, размислите о брисању партиције кеш меморије. Ово ће присилити уређај да избрише тренутну кеш меморију и замени је новом временом. Ево шта треба да урадите:

  1. Искључите уређај. То је важно. Ако не можете да га искључите, никада нећете моћи да се покренете у режим опоравка. Ако не можете редовно да искључите уређај помоћу дугмета за напајање, сачекајте док се батерија телефона не испразни. Затим напуните телефон 30 минута пре покретања у режим опоравка.
  2. Када је телефон искључен, истовремено притисните и држите тастере за појачавање звука и напајање најмање 10 секунди.
  3. Пустите дугмад када се појави логотип Хонор.
  4. Убрзо након што видите логотип, приказује се екран ЕМУИ са опцијама режима опоравка.
  5. Притисните дугме за смањивање јачине звука да бисте се померили и истакли опцију Випе цацхе партитион (Обриши кеш меморију).
  6. Затим притисните дугме за напајање да бисте потврдили избор.
  7. Помоћу дугмади за јачину звука померите се до следећих опција и истакните их, а дугметом за напајање потврдите избор.

Инсталирајте исправке. Неке грешке настају због грешака у кодирању, тако да корисник заиста не може ништа да учини с њима. Све што можете да урадите је да сачекате промене у програму, било да се ради о апликацијама или Андроиду да их поправи. Из тог разлога обавезно инсталирајте сва доступна ажурирања за оперативни систем и апликације. Ако је узрок проблема са прегревањем познат или је претходно пријављен, можда постоји доступна исправка за његово решавање.


Ако имате апликације преузете изван Плаи продавнице, уверите се да знате како да инсталирате исправке за њих. Ако све апликације добијете из Гоогле Плаи продавнице, само их отворите и одатле инсталирајте ажурирања апликација.

Деинсталирајте апликације. Ако сте приметили да се проблем са прегревањем догодио након што сте инсталирали апликацију, брисање може помоћи. Покушајте да се сетите промена које сте унели у систем пре него што сте приметили проблем јер би то могло да наслути.

Безбедни режим. други начин да проверите да ли постоји проблем са независном апликацијом је поновно покретање телефона у безбедни режим. Лоше кодирање апликација може ометати Андроид и довести до проблема. Иако се овај проблем не дешава стално, пуно проблема са независним апликацијама може утицати на екран или проузроковати озбиљне проблеме са перформансама. Ако је ваш екран почео да има проблема или не реагује након инсталирања апликације, избришите је и погледајте да ли ће то решити проблем. Ако нисте сигурни, али сумњате да је крива нека од апликација, покушајте да поново покренете телефон у безбедни режим. У сигурном режиму уређај користи само унапред инсталиране апликације док блокира оне независне. Дакле, ако екран поново ради нормално у безбедном режиму, али се врати у своје проблематично стање када се поново покренете у нормалан или редован режим, то је очигледан знак да постоји проблем са једном од апликација.


Да бисте видели да ли преузета апликација узрокује проблем, покушајте да уређај покренете у безбедни режим.

  1. Искључи телефон. Ако не можете нормално да искључите телефон, сачекајте док се уређај не испразни. Затим га напуните најмање 30 минута пре него што предузмете следеће кораке.
  2. Укључи телефон.
  3. Једном када се прикаже екран са Хуавеи логотипом, притискајте тастер за смањивање јачине звука док не видите Сафе Моде у дну екрана. Ако нисте успели, понављајте кораке 1-3 док не будете добро разумели.
  4. Ако екран ради после 2. корака, онда мора да постоји проблем са вашим апликацијама. Ако се после 1. корака ништа не догоди или ако уопште не можете да покренете уређај у безбедном режиму, пређите на следећа решења.

Ако екран ради у сигурном режиму и желите да знате како да идентификујете проблематичну апликацију, морате да употребите поступак уклањања да бисте сузили кривце. Да бисте утврдили која од преузетих апликација узрокује проблем:

  1. Изађите из безбедног режима поновним покретањем уређаја.
  2. Проверите да ли постоји проблем.
  3. Ако се проблем врати, поново покрените систем у безбедни режим.
  4. Деинсталирајте апликацију. Почните са најновијим преузетим.
  5. Након сваког уклањања, поново покрените уређај и погледајте да ли је уклањање решило проблем.
  6. Понављајте кораке 1-4 док не препознате кривца.
  7. Након што уклоните апликацију која узрокује проблем, можете поново да инсталирате остале апликације које сте уклонили.

Враћање на фабричка подешавања. Прегревање може бити узроковано лошом апликацијом, софтверском грешком или неисправношћу хардвера. Ако ништа није успело у овој фази, морате Хуавеи П20 Про ресетовати на фабричке вредности. Ако прегревање нестане након ресетовања на фабричка подешавања, али се врати након инсталирања апликација, узрок мора бити један од њих. Или такође може значити да иза тога стоји проблем са софтвером.

Међутим, ако се проблем врати одмах након ресетовања на фабричка подешавања, па чак и када нису инсталиране апликације, вероватно је то због квара хардвера.

Да бисте ресетовали уређај на фабричка подешавања:

  1. Искључите уређај. То је важно. Ако не можете да га искључите, никада нећете моћи да се покренете у режим опоравка. Ако не можете редовно да искључите уређај помоћу дугмета за напајање, сачекајте док се батерија телефона не испразни. Затим напуните телефон 30 минута пре покретања у режим опоравка.
  2. Затим окрените телефон држећи притиснуту следећу комбинацију тастера: дугме за напајање, дугме за појачавање звука
  3. Држите тастере док Хуавеијев логотип не нестане са екрана и екран не постане црн.
  4. Сада можете отпустити дугмад.
  5. Ово ће након тренутка приказати мени за покретање.
  6. Идите на унос „Випе Цацхе Фацтори Ресет“ помоћу тастера за јачину звука, а затим га изаберите помоћу тастера за напајање
  7. Поново покрените телефон када се процес заврши

Пошаљите телефон. Ако се ништа не промени након ресетовања на фабричка подешавања, морате контактирати Хуавеи како би се телефону могла дијагностиковати.

#Самсунг #Галаки # С9 је најновији водећи телефон јужнокорејске компаније који је доступан на тржишту већ неколико месеци. Овај модел је један од најмоћнијих мобилних уређаја који можете добити док им...

Мессенгер је једна од најпопуларнијих платформи за размену тренутних порука до данас. Већина, ако не и сви корисници Фацебоок-а, имају инсталиран на својим уређајима. Као и његова изворна апликација (...

Најновији Постови