Како поправити лоше иОС 10.2.1 перформансе

Аутор: Louise Ward
Датум Стварања: 4 Фебруар 2021
Ажурирати Датум: 26 Април 2024
Anonim
Како поправити лоше иОС 10.2.1 перформансе - Чланци
Како поправити лоше иОС 10.2.1 перформансе - Чланци

Садржај

Корисници иПхоне-а и иПад-а настављају да се жале на лоше перформансе иОС 10.2.1. Срећом, требало би да можете да решите ове проблеме без потребе да идете у ваш локални Аппле Сторе.


Аппле-ова иОС 10.2.1 ажурирање је већ неколико недеља. Док многи корисници иПхоне-а и иПад-а имају добро искуство са тренутном верзијом иОС-а 10, други се боре са чудним испуштањем батерија, прекинутим повезивањем, заостајањем, блокирањем и поновним покретањем.

Проблеми са иОС 10.2.1 и даље представљају проблем онима који су одлучили да не инсталирају Апплеову нову иОС 10.3 надоградњу.



Решавање проблема са перформансама за иОС 10.2.1 може бити тешко за неке од вас. Други би их могли ријешити за неколико секунди. Нећете знати док не покушате.

Како побољшати перформансе иОС 10.2.1

Данас желимо да истакнемо неке потенцијалне поправке за проблеме са перформансама за иОС 10.2.1 које муче иПхоне, иПад и иПод тоуцх.

За неке од ових савета потребно је много времена. Други можете пробати са свог радног стола или вашег стола у школи.


Како поправити лош иОС 10.2.1 Живот батерије

Ако су ваши проблеми са перформансама за иОС 10.21 повезани са трајањем батерије уређаја, погледајте нашу листу савета за побољшање трајања иОС 10 батерије.

Како поправити лоше иОС 10.2.1 повезивање

Ако су ваши проблеми повезани са повезивањем (Ви-Фи, Блуетоотх, итд.), Погледајте наш детаљни водич за поправљање проблема са повезивањем за иОС 10.

Поново покрените уређај

Ако желите да убрзате уређај који покреће иОС 10.2.1 или поправите случајно кашњење корисничког интерфејса, ево неколико ствари које можете да испробате.

Прво покушајте са једноставним поновним покретањем. Укључите уређај и укључите га назад да видите да ли то побољшава његове перформансе. Ако нисте поново покренули свој иПхоне или иПад, можда ћете видети добар подстицај.

Чишћење уређаја

Ако се ваш иПхоне или иПад приближава капацитету, вероватно је добра идеја да урадите нешто пролећног чишћења.

У време када поседујете свој уређај постоји добра шанса да сте сакупили гомилу датотека и апликација које више не користите. Они су тамо, заузимају простор.


Смањење количине података похрањених на вашем уређају може резултирати повећањем брзине тако да је свакако вриједно покушаја. Упозорење, то може бити изузетно напоран процес.



Да бисте добили информације о томе шта заузима простор на уређају, идите у Подешавања> Опште> Стораге & иЦлоуд Усаге и изаберите Манаге Стораге. Брзо ћете видети шта заузима оно што се налази на интерној меморији уређаја.

Обришите по потреби. А ако нађете нешто што желите да задржите, размислите о томе да га пребаците на ваш иЦлоуд простор за складиштење.

Зауставите аутоматско преузимање

Аутоматско преузимање Апп Сторе-а је одлична опција ако сте ужасни у одржавању ажурираних апликација. Проблем је у томе што је ресурсна свиња понекад јер чини процесор вашег уређаја радом. То може довести до пражњења батерије или других проблема са перформансама.

Онемогућавање аутоматских преузимања у иОС-у 10.2.1 је једноставно. Идите у Подешавања> иТунес и Апп Сторе. Када сте ту, пребаците прекидач да бисте искључили ажурирања која се налазе у одељку Аутоматско преузимање.

Стоп Бацкгроунд Рефресх

Ако је освежавање позадине омогућено на вашем уређају, апликације ће бити освежене новим информацијама у позадини. На пример, ваш Фацебоок феед ће се стално ажурирати без отварања апликације.

То је изванредна карактеристика, али може имати негативан утицај на перформансе уређаја. Вриједи искључити ако примијетите проблеме на иОС-у 10.2.1.

Да бисте покушали да помогнете ЦПУ уређаја, идите на Подешавања> Опште> Освежавање позадинске апликације и искључите га. Можете се одлучити за спуштање листе апликација један по један и направити избор од случаја до случаја.

Смањите ефекте покрета

Ако видите заостајање као исцрпљене анимације и прелазе, покушајте да укључите две функције које су укопане у подешавањима за иОС 10.2.1. Први је Мотион Еффецтс.

иОС 10 вам даје осећај дубине када нагнете уређај и када отворите и затворите различите апликације. Одличан је, али може изазвати проблеме на вашем уређају.

Смањење ових ефеката кретања могло би угасити перформансе. Да бисте смањили ефекте покрета, идите у Подешавања> Опште> Приступачност и укључите опцију Смањење покрета.

Упозорење ће онемогућити неке функције као што је ефекат балона у апликацији Мессагес.

Редуце Транспаренци

Док сте у делу Подешавања за приступачност, можете покушати и да смањите транспарентност. Ово ће смањити ефекте транспарентности и замућења.

Ово би требало да помогне процесору вашег уређаја јер ће бити потребан још један графички задатак који треба да се обради.

Да бисте смањили транспарентност, додирните Повећај контраст, а затим додирните прекидач да бисте укључили функцију Редуце Транспаренци.

Пробајте иОС 10.3 Упдате

Ако можете да надоградите уређај на најновији иОС софтвер, покушајте да преузмете ажурирање за иОС 10.3.

иОС 10.3 је прекретница иОС ажурирања, што значи да испоручује мешавину нових могућности, подешавања и исправки грешака.

иОС 10.3 садржи побољшања за нове и старе моделе иПхоне уређаја. А то чини ажурирање иОС 10.3 атрактивном опцијом за оне који траже помоћ у перформансама, посебно на старијим уређајима. Примијетили смо драматичне добитке на иПхонеу 5.

За више информација о ажурирању за иОС 10.3 погледајте нашу покривеност. Помоћи ће вам да одлучите да ли је инсталација иОС 10.3 бета прави потез за вас и ваш уређај.

Можете вратити назад на иОС 10.2.1 ако иОС 10.3 не побољша перформансе за вас.

Почети од нуле

Ако овде ништа не помаже, а нигдје другдје не можете пронаћи поправак, можда је вријеме да се остави времена за почетак испочетка.

Ако не желите или не можете чекати да свој уређај пренесете у Аппле Сторе, можда ћете покушати да избришете све на свом уређају. Познато је да ово има позитиван ефекат на перформансе, посебно на старијим уређајима као што су иПхоне 5с и иПхоне 5.

Пре него што ресетујете телефон на фабричка подешавања, уверите се да сте у потпуности направили резервну копију. Такође ћете морати да оставите по сат или два слободног времена како бисте били сигурни да ће процес ићи онако како је замишљено.

Ако сте све покрили и спремни сте да обришете уређај, идите у Подешавања> Ресетуј> Обриши све садржаје и подешавања да бисте почели.

3 разлога да не инсталирате иОС 10.3.3 и 9 разлога

Инсталирајте иОС 10.3.3 Ако желите бољу безбедност


Ако цените вашу сигурност, морат ћете озбиљно размислити о преузимању ажурирања за иОС 10.3.3 на иПхоне, иПад или иПод тоуцх.

иОС 10.3.3 доноси 24 сигурносне закрпе које се баве рањивостима које муче контакте, поруке, обавештења и Сафари.

Такође укључује и закрпу за потенцијално опасан Ви-Фи експлоатацију названу "Броадпвн". Сама ова закрпа је одличан разлог за инсталирање иОС 10.3.3 одмах или у блиској будућности.

Ако нисте успели да преузмете претходне верзије иОС-а, ваша исправка за иОС 10.3.3 ће донети још више безбедносних функција.

Ако сте прошли на иОС 10.3.2, иОС 10.3.3 ће испоручити 23 додатне сигурносне закрпе за потенцијално опасна питања.

Ако сте прескочили иОС 10.3.1, ваша иОС 10.3.3 надоградња ће донети своју усамљену сигурносну закрпу. Ако сте прескочили иОС 10.3, иОС 10.3.3 ће донијети своју чудовишну листу закрпа на ваш уређај.

ИОС 10.3 упдате је испоручио више од 60 познатих закрпа за потенцијалне експлозије. То је значајно, чак и за надоградњу.

Ако сте прескочили иОС 10.2.1 упдате и / или иОС 10.2 упдате, иОС 10.3.3 доноси њихове сигурносне закрпе. ИОС 10.2.1 упдате је имао 14 важних закрпа. Можете их видети овде.

Ако нисте успели да инсталирате Апплеов иОС 9.3.5 упдате, иОС 10.3.3 ће такође донети три кључна сигурносна закрпа која су испоручена прошле године. Ове закрпе озбиљне сигурносне проблеме који потенцијално могу изложити ваше позиве, контакте, текстове и е-пошту.

Ове закрпе побољшавају сигурност на вашем иПхоне-у, иПад-у и иПод тоуцх-у што их чини идеалним за оне који чувају осјетљиве датотеке / податке на уређају.













Мењање софтвера # ГалакиС6, било намерно или не, понекад може довести до проблема. Један од таквих проблема који се може догодити је упорностОпоравак није Сеандроид Енфорцинг грешка. Данас пружамо нач...

Једна од ствари коју већина људи воли код #Самсунг #Галаки уређаја је употреба Супер АМОЛЕД екрана. На пример, Галаки # С4 користи ову врсту екрана због чега слике на екрану делују живописно и животно...

Популарно Данас