Како знати да ли је ваш Андроид хакиран и како га поправити

Аутор: Randy Alexander
Датум Стварања: 1 Април 2021
Ажурирати Датум: 4 Може 2024
Anonim
20+ советов, как быстро и безопасно зарядить телефон
Видео: 20+ советов, как быстро и безопасно зарядить телефон

У овом водичу показаћемо вам шта да тражите ако мислите да је ваш Андроид телефон добио хакирање и како да га поправите. Данас је заштита паметних телефона изузетно важна. Ево како да решите све проблеме и све што вам је потребно да знате.


Без обзира да ли сте забринути због тројанског вируса, злонамерног софтвера, нежељене поште, ботнета, кеилоггер-а или само најновијег „екплоит-а“, можете да урадите нешто поводом тога. Размотрићемо начине како да се ослободимо злонамерног садржаја и помогнемо вам да будете спремнији за будућност.

Овде 2019. паметни телефони и таблет рачунари су подједнако рањиви као и рачунари. Ако не и рањивији, имајући у виду више од 2,5 милијарде људи, то је један од њих. Они су циљ број 1 за лоше момке. Ваш телефон је капија до тона личних и осетљивих информација и ево неколико знакова да нешто може бити погрешно.



Ако мислите да би ваш Андроид паметни телефон могао бити угрожен или да је хакиран, ми смо ту да вам помогнемо. То су знакови које треба тражити, кораке које треба предузети, и ствари које треба размотрити кретање напријед.

Како да препознамо да ли ваш телефон има вирус (или је добио хаковање)

Хакови и вируси на Андроид телефонима и таблетима се стално мијењају. Никада не изгледају исто, иако постоји неколико мртвих поклона. Међутим, понекад је искачући прозор само поп-уп, покушавајући да вас превари тако да кликнете на нешто што ће вам дати вирус. У сваком случају, ово је неколико знакова да нешто није у реду.


  • Случајни поп-уп и огласи
  • Злонамерни лажни поп-упови
  • Слов Девице
  • Необјашњиво коришћење података
  • Апликације Задржи падове
  • Случајне оптужбе на вашем рачуну
  • Нежељене инсталације апликација и још
  • Ектреме Баттери Усаге ор Драин


Ово је лажни поп-уп вирус, игноришите га!

Да ли слика изнад изгледа позната? Гоогле се заправо бори да их спречи. Поп-уп прозори су један од првих знакова вируса или нешто лоше. Они често праве звукове, бљескају или искључују мотор вибрација у телефону, а типка за повратак обично не ради. Ако се то деси, притисните дугме „Почетак“ (или недавне апликације) и затворите све покренуте апликације. НЕ покушавајте да кликнете на било шта у вашем веб претраживачу.


У исто време, мноштво искачућих прозора није ништа више од искачућих прозора који покушавају да вас натерају да кликнете на оглас или купите нешто. У сваком случају, занемарите све њих, немојте кликати и никада не дајте попуп податке о вашој кредитној картици.

Шта тражити

Случајни поп-упови су један од првих знакова, али то није једина ствар коју треба тражити. Наша горе наведена листа објашњава неке од највећих знакова упозорења.

Ако ваш уређај ради изузетно споро, вирус или хакер могу да се дешавају иза кулиса које не можете видети, успоравајући телефон. Можда ће и ваш телефонски рачун бити повећан, јер вирус преноси информацију може искористити мјесечни план података. Најчешћи проблем је слање текстуалних порука на премијске бројеве. Направите новац хакерима на ваш рачун. Хеад то Подешавања> Везе> Употреба података> и проверите да ли апликације користе претјеране количине података.



Ако апликација користи више података него што би требало, нешто може бити погрешно.

И на крају, малваре или кеилоггерс су обично веома тешко наћи, али остављају трагове на вашем паметном телефону или таблету. Да ли је то нова апликација коју нисте инсталирали или нежељене апликације које користе више батерије него што би требале. Све ове злонамерне ствари троше податке, ресурсе и батерију. Добар начин да видите да ли сте се хакирали јесте да проверите потрошњу батерије телефона.

Отвори Подешавања и иди на Батерија> Употреба батерије> и скенирај листу за било шта необично.



Вирус ће „телефонирати кући“ или ће ваш телефон бити активан, празни батерију

Ако у употреби батерије видите нешто изванредно, можда имате вирус. Овде видите "Разно" користећи 70% батерије. То је злонамерна апликација или кеилоггер који покушава да сакрије свој идентитет. Чак и права апликација са именом, али она коју нисте инсталирали, може бити кривац.

У суштини, ако ваш Андроид телефон постане хакиран, видећете све, од искачућих прозора до случајних наплата, нових апликација или доживљавања прекомерног трошења батерије.

Шта да радим ако си хакиран

Ако сви знакови указују на злонамерни софтвер или је ваш уређај хакиран, вријеме је да га поправите. Било да се користи антивирусни софтвер, деинсталирање апликација или потпуно брисање уређаја.



Прво, најлакши начин да се пронађу и ријеше вируси и злонамјерни програми је покретање угледне антивирусне апликације. На Гоогле Плаи продавници ћете наћи на десетине „безбедности за мобилне уређаје“ или анти-вирусне апликације и сви тврде да су они најбољи. Потражите брендове које познајете и којима верујете или их користите за заштиту рачунара. Аваст, АВГ, БитДефендер, или мој лични фаворит, МалвареБитес.

Прочитајте: Најбоље Андроид Антивирус апликације за 2019

Наш линк изнад описује неке од најбољих анти-вирусних апликација за Андроид од 2019. године. Велики брендови за које сте вероватно чули су на листи. Такође препоручујемо АВЛ Про, некадашњег победника АВ-теста (познате независне антивирусне групе) за најбољу мобилну заштиту.

Покрените антивирусно скенирање и видите шта долази. Већина апликација са наше листе је потпуно бесплатна или нуди пробну верзију тако да можете поправити телефон без плаћања новчића. Затим, изаберите да ли ћете га задржати, или деинсталирајте апликацију и покрените свој живот.

Деинсталирајте лоше или нежељене апликације

Ако видите апликације које нисте инсталирали на телефон или апликације које троше батерију или месечни план за податке, деинсталирајте их. Хеад то Подешавања> Апликације> Менаџер апликација (или све апликације) и листајте кроз листу.

Пронађите било коју апликацију коју не желите и кликните на њу. Затим, само притисните дугме за велико деинсталирање.



Немојте само брисати ништа, јер то може проузроковати више штете него користи. Међутим, избришите све што нисте сами инсталирали или било коју апликацију која се лоше понаша. Постоји много системских апликација или ствари које су претходно инсталиране овде, па будите опрезни са оним што покушавате да уклоните. Ако нисте сигурни, испустите коментар испод или га прво Гооглеу.

Такође, осећам се као да то не би требало да кажем ни 2019. - али немојте инсталирати апликације са било ког места осим Гоогле Плаи продавнице или места као што је Самсунг Галаки Аппс Сторе. Веб локације које нуде Андроид АПК нису ваш пријатељ. Не преузимајте и не инсталирајте ништа.

Избриши све ако имаш

Ако покренете неке АВ софтвере и апликације за деинсталацију, али још увек имате проблема, последње решење је фабричко ресетовање података. Ово ће избрисати све из вашег телефона и натјерати вас да почнете изнова као дан када сте га донијели кући. Ово је обично најбоља рута, али најтежа јер нико не воли да поставља нови телефон.

Направите резервну копију фотографија, видеа или текстуалних порука, а затим обришите уређај. Иди на Подешавања> Резервне копије и враћање> Ресет> Фабричко враћање података. Опет, ово ће избрисати СВЕ на вашем телефону. То радите само ако све остало пропадне.

Како заштитити свој Андроид од хакера или вируса

Када ваш Андроид уређај буде без вируса или злонамерног софтвера, сви сте спремни. Међутим, важно је знати како се одавде заштитити. Веома је важно да знате шта треба или не треба да радите. Ево неколико савета који ће вас и ваш Андроид телефон безбедно померати напред.

  • Користите само Гоогле Плаи продавницу или Амазон Аппсторе
  • Погледајте шта и где кликнете (погледајте слику испод)
  • Обавезно искључите опцију „Инсталирај из непознатих извора“ у подешавањима
  • Ажурирајте свој телефон најновијим верзијама софтвера
  • Осигурајте свој телефон лозинком, отиском прстију или ПИН-ом



Чување вашег Андроид телефона сигурно је прилично лако. Преузимајте само апликације и игре са продавнице Гоогле Плаи или безбедна места као што је Самсунг Галаки Аппс продавница. Ако преузимате апликацију или "АПК" са веб локације, тражите невоље. Погледајте слику изнад за идеју о томе шта мислимо. Веб странице скривају дугме за преузимање на чудним местима тако да кликнете на погрешно срање. То није сигурно и не препоручујемо га.

Погледајте шта кликнете и где кликнете. Затим идите на подешавања на телефону и додирните повећало за претрагу и откуцајте „Непознати извори“ и уверите се да јесте онемогући то подешавање. Због тога апликације из непознатих извора не могу да преузму или инсталирају ништа на свој уређај. Чак и ако добијете вирус, не можете преузети нове апликације и погоршати ствари.

У принципу, користите само мало опреза и можда неки здрав разум. Немојте кликати на чудне ствари или преузимати непарне датотеке и бити пажљиви. Интернет је дивљи запад и боље је бити сигуран него жао.

Најновији Андроид 8.0 Орео упдате сада је доступан за Гоогле Пикел, Пикел 2 и Некус уређаје. Ажурирање уређаја помоћу Гооглеових најновијих сигурносних закрпа, исправки грешака и нових функција. Ево к...

Овај водич ће вам показати како поставити и користити Галаки Ноте 8 као мобилну хотспот. Омогућавање дељења интернет везе са другим уређајима као што су лаптоп, таблет или преносиви систем за игру. У ...

Популарно На Сајту