Како уклонити искачуће прозоре и упозорења о вирусима на Галаки А80 ​​| савете за уклањање малвера

Аутор: Frank Hunt
Датум Стварања: 13 Март 2021
Ажурирати Датум: 19 Новембар 2024
Anonim
Како уклонити искачуће прозоре и упозорења о вирусима на Галаки А80 ​​| савете за уклањање малвера - Tech
Како уклонити искачуће прозоре и упозорења о вирусима на Галаки А80 ​​| савете за уклањање малвера - Tech

Садржај

Да ли имате фрустрирајуће епизоде ​​покушаја да се носите са превише искачућих прозора или чак искачућих прозора са упозорењима о вирусима? У овом водичу ћемо вам представити савете за уклањање искачућих прозора на Галаки А80.

Пре него што наставимо, желимо да вас подсетимо да ако тражите решења за свој проблем #Андроид, можете нас контактирати путем везе на дну ове странице. Када описујете проблем, будите што детаљнији како бисмо могли лако да пронађемо релевантно решење. Ако можете, љубазно наведите тачне поруке о грешкама које добијате како бисте нам дали идеју одакле да кренемо. Ако сте већ испробали неке кораке за решавање проблема пре него што сте нам послали е-пошту, обавезно их наведите како бисмо их могли прескочити у одговорима.

Како уклонити искачуће прозоре и упозорење на вирус Галаки А80

Искачући прозори огласа досадни су и могу учинити уређај практично бескорисним ако постану чешћи. Ако се питате како да уклоните искачуће прозоре и упозорење о вирусу Галаки А80, следите наше предлоге у наставку.


Уклоните искачуће огласе 1. корак: Деинсталирајте апликацију

Искачуће прозоре за огласни софтвер обично узрокују лоше или злонамерне апликације. Ако се искачући прозори појаве након што сте недавно инсталирали апликацију, вероватно је да је та апликација крива. У неким случајевима уклањање идентификоване лоше апликације такође треба да буде крај проблема. Дакле, ваш први корак у решавању проблема у овој ситуацији је да покушате да се сетите да ли сте недавно инсталирали апликацију. Ако јесте, избришите ту апликацију да бисте решили проблем.


Уклоните искачуће огласе, корак 2: Ресетујте прегледач

Ако се искачући прозори појаве када користите прегледач попут подразумеваног Самсунг интернет прегледача или Гоогле Цхроме-а, могуће је да је злонамерни софтвер отео прегледач. То значи да је прегледач можда преузела трећа страна или апликација ради приказивања огласа или искачућих прозора. Под претпоставком да се искачући прозори приказују само када се користи прегледач, можете се усредсредити на решавање проблема са прегледачем. У овом случају желите да вратите апликацију на фабричка подешавања. Ово је обично ефикасно у поправљању малвера који је претекао одређену апликацију. Ево како се то ради:


  1. Превуците надоле од врха екрана да бисте повукли таблу са обавештењима надоле.
  2. Додирните икону Подешавања у горњем десном углу.
  3. Дођите до и тапните на Апликације.
  4. Пронађите и додирните апликацију.
  5. Додирните Стораге.
  6. Сада додирните Обриши податке и притисните У реду.

Поново покрените телефон након што извршите ову процедуру, а затим покушајте да видите да ли се порука Грешка зауставила и даље приказује када отворите апликацију.

Уклоните искачуће прозоре 3. корака: Поново покрените у безбедни режим

Ако нисте сигурни која од ваших апликација узрокује проблем, не брините. Постоји још један начин да проверите да ли су искачуће прозоре заиста узроковани малвером или лошом апликацијом. То можете учинити подизањем система у безбедни режим. Сафе Моде је одвојено софтверско окружење од Андроид-а које техничари користе за решавање лоших апликација. Помоћу ње можете и да утврдите која је од ваших апликација проблематична. Док ваш Галаки А80 ​​ради у сигурном режиму, све апликације независних произвођача неће моћи да се учитају. Дакле, ако искачући прозори одсуствују у безбедном режиму, али се враћају након што поново покренете А80 у нормални режим, то је потврда да је узрок једна од апликација. Да бисте решили проблем, морате да користите поступак уклањања да бисте идентификовали и уклонили лошу апликацију из система.


Да бисте поново покренули телефон у безбедни режим:

  1. Искључите уређај.
  2. Притисните и држите тастер за напајање поред екрана са именом модела.
  3. Када се на екрану појави „САМСУНГ“, отпустите тастер за напајање.
  4. Одмах након отпуштања тастера за напајање притисните и држите тастер за утишавање звука.
  5. Држите тастер за утишавање звука све док уређај не заврши поновно покретање.
  6. Сигурни режим ће се приказати у доњем левом углу екрана.
  7. Отпустите тастер за утишавање звука када видите безбедни режим.

Када се уређај покрене у безбедни режим, посматрајте га неко време да бисте видели да ли се искачући прозори враћају. Ако то учине, избришите најновију апликацију коју сте инсталирали. Затим вратите телефон у нормални режим и поново проверите да ли постоје искачући прозори. Ако су искачући прозори и даље тамо, поновите брисање апликације и повратак у нормалан режим. Радите овај циклус док не препознате лошу апликацију.

Уклоните искачуће прозоре из корака 4: Користите Плаи Протецт

Гоогле нуди начин да Андроид уређаје заштити од злонамерних апликација скенирањем уређаја ради претњи. Обавезно га користите као другу алтернативу проналажењу малвера у уређају. Ево како:

  1. Отворите апликацију Гоогле Плаи продавница на Андроид уређају.
  2. Додирните икону Мени.
  3. Додирните Плаи Протецт.
  4. Укључите Скенирај уређај за безбедносне претње.

Можете и да купите или преузмете бесплатне антивирусне апликације да бисте се лакше носили са потенцијалним вирусима. Постоји много добрих бесплатних антивирусних апликација из Плаи продавнице. Обавезно користите само оне реномираних компанија. Када је реч о антивирусним апликацијама, имати више њих није добра идеја. Инсталирајте само један да не бисте узроковали проблеме са перформансама на уређају.

НАПОМЕНА: Неки злонамерни софтвер се може маскирати као антивирусна апликација. Пазите да не наседате на њих. Истражите пре него што инсталирате апликацију у коју нисте сигурни.

Уклоните искачуће огласе корак 5.: Искључите обавештења са одређене веб локације

Ако желите да управљате обавештењима са веб локације коју редовно посећујете, следите ове кораке:

  1. Отворите апликацију Цхроме.
  2. Идите на веб страницу.
  3. Десно од траке за адресу додирните икону Још (три тачке)
  4. Затим додирните Информације или Информације.
  5. Додирните Подешавања локације.
  6. У одељку „Дозволе“ додирните Обавештења.
  7. Ако не видите „Дозволе“ или „Обавештења“, веб локација нема укључена обавештења.
  8. Искључите подешавање.

Уклоните искачуће прозоре из корака 6: Очистите уређај враћањем на фабричке вредности

Неки искачући огласи могу се појавити с времена на време, док се други стално појављују. Ако је ово што имате последње и ваш телефон је постао скоро неупотребљив због искачућих прозора са фреквенцијама, морате да направите драстичније решење. Морат ћете да обришете телефон враћањем на творничке поставке. Ово је ефикасан метод чишћења телефона зараженог малвером, али такође може потенцијално да избрише све ваше личне податке. Ако вам телефон и даље омогућава да тренутно направите резервну копију, обавезно сачувајте фотографије, видео записе, документе итд. На рачунару или у облаку. Затим, након тога, можете започети ресетовање на фабричка подешавања. Такође, обавезно уклоните Гоогле налог са Галаки А80 ​​да бисте избегли проблеме које може проузроковати функција за ресетовање на фабричка подешавања.

Постоје два начина за враћање уређаја Галаки А80 ​​на фабричка подешавања.

Метод 1: Како ресетовати рачунар на Самсунг Галаки А80 ​​преко менија Подешавања

Ово је најлакши начин да обришете свој Галаки А80. све што треба да урадите је да одете у мени Подешавања и следите кораке у наставку. Овај метод препоручујемо ако немате проблема са подешавањима.

  1. Направите резервну копију личних података и уклоните Гоогле налог.
  2. Отворите апликацију Подешавања.
  3. Померите се до и тапните на Опште управљање.
  4. Додирните Ресетуј.
  5. Изаберите Враћање фабричких података из задатих опција.
  6. Прочитајте информације, а затим тапните на Ресетуј да бисте наставили.
  7. Додирните Избриши све да бисте потврдили радњу.
  8. Обавезно не инсталирајте исти скуп апликација након подешавања.

2. метод: Како ресетовати хардвер на Самсунг Галаки А80 ​​помоћу хардверских тастера

Ако је случај да се телефон не покреће или се покреће, али мени „Подешавања“ није доступан, овај метод може бити користан. Прво треба да покренете уређај у режим опоравка. Када успешно приступите опоравку, тада започињете правилан поступак главног ресетовања. Можда ће вам требати неколико покушаја пре него што приступите опоравку, па будите стрпљиви и једноставно покушајте поново.

  1. Ако је могуће, пре времена направите резервну копију својих личних података. Ако вас проблем спречава у томе, једноставно прескочите овај корак.
  2. Такође, обавезно уклоните свој Гоогле налог. Ако вас проблем спречава у томе, једноставно прескочите овај корак.
  3. Искључите уређај. То је важно. Ако не можете да га искључите, никада нећете моћи да се покренете у режим опоравка. Ако не можете редовно да искључите уређај помоћу дугмета за напајање, сачекајте док се батерија телефона не испразни. Затим напуните телефон 30 минута пре покретања у режим опоравка.
  4. Притисните и држите истовремено типку за појачавање и Бикби типку.
  5. Док и даље држите тастере за појачавање и Бикби, притисните и држите дугме за напајање.
  6. Сада ће се појавити мени екрана за опоравак. Када видите ово, отпустите дугмад.
  7. Дугме за утишавање звука користите док не истакнете „Випе дата / фацтори ресет“ (Обриши податке / ресетовање на фабричка подешавања).
  8. Притисните дугме за напајање да бисте изабрали „Обриши податке / ресетовање на фабричка подешавања“.
  9. Користите Смањивање звука да бисте истакли Да.
  10. Притисните дугме за напајање да бисте потврдили ресетовање на фабричка подешавања.
  11. Обавезно не инсталирајте исти скуп апликација након подешавања.

Уклоните искачуће прозоре из корака 7: Користите антивирусну апликацију

Сада када сте уређај ресетовали на фабричке вредности и уклонили искачуће прозоре, његов софтвер је поново чист. То значи да у систему више нема лоших апликација или кодова. Након подешавања уређаја, ваш следећи задатак је да спречите да се телефон поново зарази. То можете учинити тако што ћете бити сигурни да сте инсталирали угледну Андроид антивирусну апликацију. Поред Гоогле-ове функције Плаи Протецт, постоје и апликације независних произвођача које могу да помогну да инсталирате апликације на екрану. Иако ниједна антивирусна апликација није савршена, ово би требало да вам пружи још један ниво заштите од вируса или малвера. Имајте на уму да вам антивирусне апликације могу помоћи само до одређене мере. Стална је борба мачака и миша између добрих и лоших момака. Једном кад је лош човек смислио како да негира заштиту коју нуди антивирус, измишља се нови начин ширења малвера. После неког времена, антивирусне апликације ће сазнати за овај нови малвер и биће поново блокиране. Овај циклус се наставља заувек, зато немојте веровати 100% у антивирусне апликације.

Када бирате антивирусну апликацију, важно је да одаберете угледну. Постоји много вируса и малвера који се маскирају као легитимне антивирусне апликације. Обавезно прочитајте критике других корисника и користите само ону познатих програмера.

Додавање једног антивируса помоћи ће у заштити система од познатих лоших апликација током инсталације, али да ли је додавање још боље? НЕ! Имати више од једне антивирусне апликације на систему није добра идеја. То може изазвати озбиљне проблеме са перформансама и друге проблеме. Изаберите један и држите се њега. Или једноставно деинсталирајте прву пре него што је замените.

Уклоните искачуће прозоре за кораке бр. 8: Будите опрезни при инсталирању апликација

Дакле, можете ли то учинити као корисник? Заиста је једноставно, пазите које апликације инсталирати. Искрено, ако ваш Галаки А80 ​​има искачуће прозоре, највероватније ћете бити криви за то. Лоше апликације или вируси се не инсталирају само на уређај. Најчешће је главни разлог неопрезан корисник. Посета лошој веб локацији, инсталирање лоше апликације или клик на везе е-поште су уобичајени начини заразе Андроид уређаја. У већини случајева искачући прозори заузимају место у систему након што корисник инсталира апликацију невиног изгледа. Ако не екранизујете које апликације инсталирате или одакле их преузимате, само је питање времена када ће телефон имати малвер.

Ако се досадни искачући прозори врате након ресетовања на фабричка подешавања (имајте на уму да легитимне и безбедне апликације могу да користе искачуће прозоре и да би зарадиле новац), то је вероватно зато што не обављате добар посао у филтрирању апликација. Ако нисте сигурни да ли је апликација или игра безбедна за инсталирање, обавите детаљну анализу да бисте сазнали више о њој. Користите Гоогле да бисте пронашли рецензије о њему или можете да проверите рецензије које су други корисници објавили на страници за инсталацију апликације у Плаи продавници. Ако је много негативних критика и помињања вируса или искачућих прозора повезаних са поменутом апликацијом, вероватно је добра идеја да се клоните тога.

Предлажемо да узмете у обзир и издавача или програмера апликације коју инсталирате. Нису сви програмери на уму. Ако мислите да добру апликацију долази од непознатог, најмање познатог или сумњивог програмера, немојте је инсталирати. Поново истражите и погледајте да ли је производ који нуде сигуран. Ако вам је потребна нека функција и желите да је имате на телефону, покушајте да је набавите из друге апликације.

Обавестите нас ако сте један од корисника који наиђе на проблем са вашим уређајем. Бесплатно нудимо решења за проблеме повезане са Андроидом, па ако имате проблема са Андроид уређајем, једноставно попуните кратки упитник у овај линк и покушаћемо да своје одговоре објавимо у следећим постовима. Не можемо гарантовати брзи одговор, па ако је ваш проблем временски осетљив, пронађите други начин да га решите.

Ако вам је овај пост користан, помозите нам ширењем вести својим пријатељима. ТхеДроидГуи је такође присутан на друштвеној мрежи, па ћете можда желети да комуницирате са нашом заједницом на нашим Фацебоок и Гоогле+ страницама.

Ваша деца вас нон стоп муче и коначно сте попустили ... покупили сте им тај Нинтендо Свитцх, али тада су вам потребне најбоље заштитне маске за Нинтендо Свитцх! Пре него што сте им је дали, морали сте...

Добродошли у још један део наше серије за решавање проблема где желимо да помогнемо читаоцима који поседују #Самсунг #Галаки # С7Едге да реше проблеме који имају свој телефон. Овај модел који је објав...

Најновији Постови