Центар за обавештења за иПхоне је одличан начин да останете на врху обавештења, али са апликацијом након апликације која тражи приступ може се лако затрпати.
Уклањање апликације из центра за обавештења за иПхоне је једноставно и не морате да деинсталирате апликацију да бисте зауставили обавештења.
Срећом, са неколико савета за одржавање домаћинства, можете да одржите ваш центар за обавештења релевантним и непримјереним.
Док чистите Центар за обавештења, можете да спречите приказивање обавештења на закључаном екрану и губитак трајања батерије.
Како да уклоните апликацију из центра за обавештења
Прво додирните икону иПхоне Сеттингс.
Када једном додирнете картицу Обавештења. Као што је приказано на следећој слици, постоји неколико опција које вас очекују.
Први је избор за ручно или временско сортирање апликација. Да бисте их сортирали ручно, то значи да можете да организујете обавештења које апликације желите да прикажете прво, друго и тако даље. Да бисте променили редослед, тапните на едит и на крајњем десном делу апликације је клизач где можете да додирнете и превучете апликације у жељени редослед. Ако своје апликације разврстате по времену, обавештења ће се приказивати када буду примљена.
Затим постоје две одвојене листе, једна приказује апликације које се налазе у центру за обавештења и другу која наводи апликације које нису.
Овде можете почети са чишћењем.
Додирните апликацију и видећете неколико различитих опција.
Прва опција коју имате са апликацијом је да ли желите да је укључите у центар за обавештења или не. По подразумеваној вредности већина апликација се приказује у центру за обавештења. Ја лично не волим да се у мом приказу појављују 50 апликација и њихових обавештења сваки пут када спустим екран. Покушавам да задржим обавештења за око 20 апликација и да дозволим приступ важним апликацијама.
Друга ствар је колико ставки свака апликација може да прикаже. Ограничите ово тако да се ваше обавијести могу управљати. Стил упозорења омогућава да изаберете коју врсту обавештења желите да примите за апликацију. Стил Банера пада са врха, док Алерт прекида све што радите на иПхонеу.
Даље, допуштање иконе апликације Бадге је мало 1 и 2 које се појављују на апликацијама као што су Маил или Твиттер. Звукови су звукови које апликације праве да би вас упозориле.
Опција Приказ у закључаном екрану приказује недавне обавештења на закључаном екрану.
Користећи ове савете можете да задржите ваш центар за обавештавање иПхоне-а под контролом, а највише од свега задржите корисност и једноставност коју је Аппле намеравао са иОС 5.