Како уклонити искачуће огласе и вирусе са Ксиаоми Поцопхоне Ф1

Аутор: Roger Morrison
Датум Стварања: 24 Септембар 2021
Ажурирати Датум: 5 Може 2024
Anonim
Како уклонити искачуће огласе и вирусе са Ксиаоми Поцопхоне Ф1 - Tech
Како уклонити искачуће огласе и вирусе са Ксиаоми Поцопхоне Ф1 - Tech

Садржај

Иако није баш ракетна наука, бављење вирусима или злонамерним софтвером за већину људи може бити застрашујуће. Ако се ваш Ксиаоми Поцопхоне Ф1 споро приказује или стално приказује искачуће прозоре којих се већину времена не можете решити, вероватно је крајње време да проверите да ли има вирус. У наставку сазнајте шта тачно радити.

Знаци вирусне инфекције

Треба пазити на бројне ствари ако сумњате да ваш уређај можда има вирус или малвер. Испод су неки од њих:

  • Телефон је постао тром
  • Апликације се непрестано руше
  • Уређај се насумично искључује
  • искачући огласи неће нестати
  • стално се приказује порука или упит за инсталирање апликације
  • почетна страница апликације веб прегледача се мења или се подразумевани претраживач мења без вашег знања
  • присуство апликација које не препознајете
  • упозорава о инфекцији вирусом или малвером и тражи од вас да скенирате свој уређај

Обришите телефон кроз фабричко ресетовање (у тежим случајевима). У зависности од озбиљности присуства малвера на вашем уређају, можете се одмах одлучити за враћање на фабричка подешавања. Ово жели да обезбеди да се ваши следећи кораци усредсреде на спречавање малвера, а не на адресирање тренутних симптома. Враћање на фабричка подешавања препоручујемо као први корак у решавању проблема ако ваш телефон постане потпуно неупотребљив или ако су огласи или искачући прозори толико чести да спречавају нормалну употребу. Међутим, ако се појављују само ретки искачући прозори или знаци злонамерног софтвера, али је уређај генерално употребљив, предлажемо да ресетовање на фабричка подешавања оставите као крајње средство.


Два су начина да обришете Ксиаоми Поцопхоне Ф1. Овде ћемо уврстити тачне кораке за ове две методе.


Метод 1: Како ресетовати на Ксиаоми Поцопхоне Ф1 у менију Сеттингс

Ако ваш Ксиаоми Поцопхоне Ф1 нема проблема са одласком у подешавања, онда би овај метод требало да буде ваш омиљени начин за враћање на фабричка подешавања. Једноставније је и брже од осталих опција у наставку.

  1. Направите резервну копију својих личних података, попут фотографија, видео записа, порука итд.
  2. Отворите апликацију Подешавања.
  3. ТапПерсонал.
  4. Додирните Бацкуп анд ресет.
  5. Додирните Враћање фабричких података.
  6. Додирните Ресетуј уређај.
  7. Унесите лозинку ако се то затражи.
  8. Изаберите Избриши све да бисте потврдили.

2. метод: Како ресетовати хардверске уређаје на Ксиаоми Поцопхоне Ф1 помоћу хардверских тастера

У случају да је мени Подешавања неприступачан или ако се ваш уређај настави поново покретати, следећа добра алтернатива ресетовању Ксиаоми Поцопхоне Ф1 је коришћење хардверских тастера. У другим случајевима, овај метод може бити и једини метод који можете да користите, нарочито ако телефон престане да реагује. Такође је корисно ако постоји проблем са екраном осетљивим на додир због квара фирмвера.


Да бисте ресетовали уређај Ксиаоми Поцопхоне Ф1 помоћу хардверских тастера:

  1. Ако је могуће, направите резервну копију незаменљивих података у интерној меморији пре извршавања главног ресетовања. Ако није могуће, прескочите овај корак и пређите на следећи доле.
  2. Држите притиснуто дугме за напајање да бисте искључили уређај .. Ово је важно. Ако не можете да га искључите, никада нећете моћи да се покренете у режим опоравка. Ако не можете редовно да искључите уређај помоћу дугмета за напајање, сачекајте док се батерија телефона не испразни. Затим напуните телефон 30 минута пре покретања у режим опоравка.
  3. Притисните тастере за појачавање и појачавање звука заједно.
  4. Када се појави логотип ПОЦО, отпустите дугме за напајање.
  5. Пустите дугме за појачавање звука када се појави „Режим опоравка“.
  6. Изаберите „Випе Дата“ тако што ћете смањити јачину звука за навигацију и дугме за напајање да бисте то потврдили.
  7. Након тога одаберите „Випе Алл Дата“. Користите утишавање звука за навигацију и дугме за напајање за потврду.
  8. Изаберите „Ребоот“ и „Ребоот то систем“ помоћу дугмета за напајање.
  9. Последњи корак је одабир „ОК“ помоћу тастера за напајање.
  10. Поново подесите телефон.

Користите безбедни режим. Ако зараза вирусом није тешка и с времена на време и даље можете нормално да користите уређај, прво треба да испробате руту Сафе Моде. Андроид малвер обично шире лоше апликације. У данашње време преовлађују апликације које шире адваре. Апликације ових апликација обично желе да прате ваше навике прегледања и краду податке и друге информације. Такође могу да дозволе инсталирање више лоших апликација без вашег знања. Да бисте проверили да ли су ваше апликације заражене таквим апликацијама, покрените телефон у безбедни режим.


  1. Уређај мора бити укључен.
  2. Притисните дугме за напајање на телефону.
  3. Када се прикаже мени за искључивање, поновно покретање, режим рада у авиону, режим Ви-Фи итд., Отпустите дугме за напајање.
  4. Сада дуго притисните реч за искључивање на екрану.
  5. Притискајте ову реч док се на телефону не прикаже порука Андроид Сафе Моде.
  6. Изаберите за поновно покретање система Андроид Сафе Моде.
  7. Када завршите, на вашем паметном телефону ће се приказати наменски водени жиг у безбедном режиму
  8. Посматрајте телефон и проверите да ли има знакова малвера.

Ако у испразном режиму нема искачућих прозора или огласа, то значи да смо у праву. Једна од ваших апликација мора да изазива ове искачуће прозоре. Да бисте решили проблем, мораћете да идентификујете коју апликацију. Ако се сећате да су искачући прозори почели да се приказују након инсталирања одређене апликације, покушајте прво да је избришете и проверите да ли постоји разлика. Ако се искачући прозори и даље приказују, користите поступак уклањања да бисте сузили своје осумњичене. Ево шта треба тачно да урадите:

  1. Подигните систем у безбедни режим.
  2. Проверите да ли постоји проблем.
  3. Када потврдите да је крива нека независна апликација, можете да почнете да деинсталирате апликације појединачно. Предлажемо да започнете са најновијим које сте додали.
  4. Након што деинсталирате апликацију, поново покрените телефон у нормалном режиму и проверите да ли постоји проблем.
  5. Ако ваш Ксиаоми Поцопхоне Ф1 и даље има исти проблем, поновите кораке 1-4.

Користите Плаи Протецт. Да бисте смањили шансе за лоше апликације у систему, омогућите Плаи Протецт. Ово је безбедносна функција у вашој апликацији Гоогле Плаи продавница која скенира ваш уређај у потрази за нежељеним или лошим апликацијама или другим безбедносним претњама. Ево како да укључите Плаи Протецт:

  1. Отворите апликацију Гоогле Плаи продавница на Андроид уређају.
  2. Додирните икону Мени (три водоравне линије)
  3. Додирните Плаи Протецт.
  4. Укључите Скенирај уређај за безбедносне претње.

Антивирусне апликације. Када очистите телефон након ресетовања на фабричка подешавања или након откривања кривца у сигурном режиму, водите рачуна да поново не инсталирате сличне злонамерне апликације. Не заборавите да апликације обично шире вирусе, па постоји шанса да се телефон поново зарази ако нисте опрезни шта да додате. Да бисте помогли да систем остане без потенцијалног малвера, покушајте да користите безбедносну апликацију или антивирус. У Плаи продавници постоји много добрих и бесплатних антивирусних апликација. Антивирусне апликације могу бити бесплатне или не, тако да је на вама да одлучите коју ћете добити. Обавезно користите само познату или званичну безбедносну апликацију. Неке лоше апликације могу бити маскиране као антивирусне, па будите опрезни са избором.

Такође, уверите се да имате инсталирану само једну антивирусну апликацију. Имати више њих може изазвати озбиљне проблеме са перформансама. Изаберите један и држите се њега.

Искључите дозволу за апликацију. Ако и даље добијате искачуће огласе који неће нестати када користите прегледач попут Цхроме-а, можете зауставити обавештења са веб локације. Ево корака за то:

  1. Отворите апликацију Цхроме.
  2. Идите на веб страницу.
  3. Десно од траке за адресу додирните икону Још (три тачке).
  4. Додирните икону Информације (заокружите и).
  5. Додирните Подешавања локације.
  6. У одељку „Дозволе“ додирните Обавештења.
  7. Ако не видите „Дозволе“ или „Обавештења“, веб локација нема укључена обавештења.
  8. Искључите подешавање.

Како избећи вирусе и малвер на Ксиаоми Поцопхоне Ф1

Спречавање вируса на уређају захтева напор корисника. То волимо да понављамо, али ви сте заправо прва линија одбране вашег телефона. Антивирусне апликације и друге Андроид безбедносне функције нису 100% сигурне. Стална је борба мачака и миша између добрих и лоших момака. Једном када лош момак смисли заобилазно решење, развиће други начин како да дозволи да се њихови лоши производи пришуњају уређају. И ви играте велику улогу у томе. Морате осигурати да вирусима стално отежавате заразу телефона. То захтева дисциплину при одабиру апликација. Испод су конкретне ствари које можете почети да вежбате како бисте избегли малвер:

  • Увек будите пажљиви када инсталирате апликацију. Ако нисте сигурни да ли је безбедна или не, желите да проверите рецензије других корисника или да претражите Интернет да бисте добили повратне информације о апликацији.
  • Држите се званичних апликација.
  • Не кликните на везе које вам показују како да инсталирате апликацију. Користите Плаи продавницу да бисте инсталирали само апликације.
  • Избегавајте посету познатим веб локацијама заробљеним у бомбама. Порно локације су злогласни извори вируса, али и невиног изгледа.
  • Избегавајте паметне искачуће прозоре који вас упозоравају да је уређај заражен или има вирус. Већину времена искачући прозори таквих типова покрећу код након што га додирнете или кликнете на њега. Ваш телефон ће на крају бити приморан да преузима апликације или други нежељени софтвер.
  • Минимизирајте апликације што је више могуће. Истини за вољу, уопште нема „бесплатне“ апликације. Развој било које апликације је скуп, па ће програмери покушати да уновче своје производе на овај или онај начин. Један од уобичајених начина да лоши програмери зараде од својих апликација је зараза уређаја тако да непрестано приказује огласе.

Проблеми са Делл-ом КСПС 13 2-у-1 могу уништити ваше искуство са иначе веома солидним ПЦ-јем. Због тога вам је потребна ова подела како да их поправите на Виндовсу 10 2-у-1.Шансе су да ваш Делл КСПС 1...

Издање Сурфаце Боок 2 је скоро овде. Након година спекулација од стране навијача, Мицрософт је коначно открио насљедника свог лаптопа који може замијенити таблет. Ускоро можете купити књигу Сурфаце Бо...

Избор Читалаца