Како претраживати вирусе у оперативном систему Виндовс 10

Аутор: Randy Alexander
Датум Стварања: 25 Април 2021
Ажурирати Датум: 25 Април 2024
Anonim
Author, Journalist, Stand-Up Comedian: Paul Krassner Interview - Political Comedy
Видео: Author, Journalist, Stand-Up Comedian: Paul Krassner Interview - Political Comedy

Садржај

“Пазите на простор за складиштење, дозволите да се ажурирања инсталирају и увијек провјеравате да ли постоје вируси.” Годинама је то био најбољи савјет који можете дати свакоме тко посједује Виндовс ПЦ. Увек је било важно купити неку врсту заштите од вируса за ваш нотебоок или таблет. Мицрософт је озбиљно схватио сигурност након прилично грубе закрпе за Виндовс КСП. Тек док Виндовс 8 и Виндовс 10 Мицрософт није укључио ултимативни алат за откривање и поправку ваших уређаја.


Виндовс 8 и Виндовс 10 укључују бесплатну заштиту од вируса. Штавише, не морате да управљате њиховим ажурирањима или да их преузимате са веб сајта. Они се пеку, радећи беспрекорно да би ваш уређај био што сигурнији. Мицрософт назива свој пакет вируса Виндовс Дефендер.



Ево како да претражите вирусе у оперативном систему Виндовс 10, користећи Виндовс Дефендер, безбедносни програм уграђен у сваки нови нотебоок, таблет, десктоп и 2-у-1 са најновијим оперативним системом компаније Мицрософт.

Пре него што почнемо

Пре него што почнемо, има неколико ствари које треба напоменути. Прво, Виндовс Дефендер је укључен у Виндовс 10, али није могао бити активиран на рачунару. Компанија која прави ваш уређај има опцију да је унапред учита са безбедносним софтвером партнера. Типично, ови партнери су или МцАффе или Нортон.

Ако на свом Виндовс 10 уређају имате други безбедносни пакет, идите у тај безбедносни пакет да бисте проверили да ли постоје вируси и проверите да ли је уређај заштићен. Ако деактивирате или деинсталирате ова софтверска одела, Виндовс 10 ће од вас затражити да укључите Виндовс Дефендер и да ваш уређај буде безбедан. Прегледи програма Виндовс Дефендер су позитивни, углавном зато што остају ван пута и остају тихи када вас штите. С друге стране, неке студије показују да друга безбедносна одела раде боље него Виндовс Дефендер.


Важно је да имате неку врсту сигурносног пакета који вам је доступан у сваком тренутку да бисте спречили инфекције за преузимање и још много тога.

Проналажење програма Виндовс Дефендер и омогућавање његовог укључивања

Притисните тастер Виндовс на тастатури или дугме Виндовс на траци задатака да бисте отворили мени Старт. Имајте на уму да ако користите уређај у Таблет моду, добићете почетни екран уместо Старт менија.



Додирните или кликните на Подешавања. Налази се у доњем левом углу почетног менија и почетног екрана.



Добро дошли у апликацију Подешавања. Сада додирните или кликните на Упдате & Сецурити.




У области „Ажурирање и безбедност“ пронаћи ћете све што вам је потребно да би уређај радио и био безбедан. Виндовс Упдате осигурава да Виндовс Дефендер има најновија ажурирања и дефиниције вируса. То је први екран на који долазите. Ажурирања се инсталирају тихо и аутоматски у оперативном систему Виндовс 10. Као такав, ручна провера нових дефиниција вируса није нешто што треба да урадите пре него што покренете скенирање вируса.

Додирните или кликните на Виндовс Дефендер у менију са леве стране апликације Подешавања. То је друга ставка менија.



Ако су ови прекидачи сиви, можете се кладити да је Виндовс Дефендер искључен на вашем уређају. Морат ћете отићи и деинсталирати други сигурносни сустав ако желите користити Виндовс Дефендер. То можете урадити на контролној табли или у апликацији Подешавања под Систем. Ако су сви ови прекидачи укључени, вероватно добијате дефиниције вируса са Мицрософтових сервера, а Виндовс скенира ваше датотеке у реалном времену.



Иако је Мицрософт интегрисао ове опције у апликацију Подешавања, још увек није додао стварно скенирање у апликацију Подешавања. За то треба да идете у посебан простор. Додирните или кликните на Отворите Виндовс Дефендер на дну екрана.



Скенирање помоћу програма Виндовс Дефендер

Добро дошли у Виндовс Дефендер. Ствари су се много промениле у Виндовсима, али сам Виндовс Дефендер изгледа исто као и увек. Имајте на уму да пошто је то засебна апликација, не морате да роните у апликацији „Поставке“ пре него што приступите програму Виндовс Дефендер. То је много лакше него да се сјетите шта Мицрософт назива програм.



Користите селекторе на десној страни да бисте одлучили да ли желите да скенирате цео рачунар или да урадите Куицк Сцан да бисте проверили да ли постоје неки проблеми. Користите опцију Прилагођено за скенирање одређених датотека. Имајте на уму да Виндовс 10 скенира преузимања за вас у реалном времену. Често не би требало да користите ту опцију.

Пошто се ажурирањима управља помоћу услуге Виндовс Упдате, не треба вам та картица. Картица Историја вам омогућава да пратите ствари које је заштитник програма Виндовс пронашао. Ако Виндовс Дефендер пронађе нешто током скенирања, дат ће вам могућност да ставите у карантин или избришете ту ставку. Ако је датотека коју сте преузели, увек изаберите брисање. Ако је то Виндовс датотека, ставите је у карантену и одмах освежите рачунар.

Прочитајте: Ресетовање нотебоок-ова, стоних рачунара и таблета који раде под оперативним системом Виндовс 10

Сретно са Виндовс 10 и Виндовс Дефендер. Надам се да никада нећете морати да га користите.

Галаки С8

Louise Ward

Април 2024

Самсунг Галаки С8 и Галаки С8 + су сада званични и постављени да буду објављени 21. априла. Са пре-ордер ливе и корисници стрпљиво чекају његов долазак, у наставку су неке Галаки С8 датум издања детаљ...

Нинтендо мора да докаже да љубитељи видео игара заиста желе да имају један уређај који може да функционише и као конзола за видео игре у њиховој дневној соби и као начин да играју своје фаворите у пок...

Препоручује Се Вама