Како подесити ВиФи путању

Аутор: Laura McKinney
Датум Стварања: 1 Април 2021
Ажурирати Датум: 17 Новембар 2024
Anonim
Kako saznati šifru za zaključani WiFi internet?
Видео: Kako saznati šifru za zaključani WiFi internet?

Садржај

Без обзира на то да ли се крећете на ново место и подешавате свој ВиФи, или сте пребацивали провајдере интернет услуга, ево неких ствари које треба да урадите када постављате кућну ВиФи мрежу.


Превише пута, ваш интернет провајдер ће ући, подесити интернет, а затим отићи. Обично рутер који су поставили има јединствену лозинку која је већ постављена тако да је сигурна одмах изван оквира, али све остало је постављено са подразумеваним подешавањима, која увек нису оптимална.

На пример, желите да промените ВиФи лозинку, као и врсту заштите која се користи за обезбеђивање ВиФи мреже. Чешће него не, рутери подразумевано користе ВЕП заштиту, која се лако хакује.

Такође је могуће да ваш рутер није ажуран, иако би технички требало да буде када га први постави техничар вашег ИСП-а. Међутим, то су све ствари које можете лако да промените у подешавањима рутера. Ево како да подесите ВиФи на прави начин.

Како приступити поставкама рутера

Пре него што почнемо, све што желите да промените и подесите треба да се приступи преко контролне табле администратора рутера. Обично је подразумевана администраторска пријава одштампана на полеђини рутера.




Сада, да бисте дошли до екрана за пријављивање администратора, желите да отворите свој веб прегледач и куцате у 192.168.1.1 или 192.168.0.1. Ово је ИП адреса вашег рутера. Наравно, зависи који рутер имате. Можете погледати ову листу како бисте видјели коју ИП адресу требате уписати.

Следећа ствар коју треба да видите је екран за пријављивање за ваш рутер. Идите и укуцајте корисничко име и лозинку администратора. Опет, ове информације треба да буду одштампане на полеђини рутера. Ако није, обично је корисничко име админ и лозинка је такође пассворд, админ, или оставите празно.

После тога, званично сте унутар стомака свог рутера и можете почети да се забављате са подешавањима. Имајте на уму да ће за промену било каквих подешавања, као што је ваша ВиФи лозинка, име ваше мреже, итд., Поново бити потребно да се повежете на вашу ВиФи мрежу. Зато немојте полудјети ако видите да сте искључени из свог ВиФи-ја - само ћете се морати поново повезати с њим и затим поново приступити контролном панелу администратора.


Промените подразумевани ССИД и лозинку

Можда је најважнија ствар приликом подешавања кућне ВиФи мреже промјена задане лозинке коју користите за повезивање на ВиФи. Ваш ИСП ће обезбедити подразумевани ССИД и лозинку тако да је сигуран од самог почетка, након што су га подесили, али желите да га промените у нешто што вам је лакше запамтити.



Такође није лоша идеја да промените ССИД. ССИД је једноставно име ваше ВиФи мреже. Многи ИСП-ови ће обезбедити подразумевани ССИД као што је "Д35ГД" или нешто смешно. Можете га променити у оно што желите у контролној табли администратора.

Да бисте променили ове две ствари, потражите подешавање које се зове Подешавања бежичне везе или нешто слично. Ово ће се разликовати у зависности од марке вашег рутера. Одатле би требало да постоје текстуална поља у којима можете да промените ССИД и лозинку.

Омогућите ВПА2 заштиту

Говорећи о вашој ВиФи лозинки, добра је идеја да промените ниво заштите на ВПА2. Многи ИСП-ови подразумевано постављају свој роутер само на ВЕП заштиту, али је лако хакирати и није тако сигуран као ВПА2.



Да бисте променили ову поставку, највероватније се налази у Напредна бежична подешавања (радије него само Подешавања бежичне везе) или нешто слично. Одатле ћете имати опцију избора ВЕП, ВПА или ВПА2. ВПА2 је најсигурнији, па га изаберите и сачувајте промене.

Промените ВиФи канал

Ако желите да истиснете сваки центиметар перформанси са вашег рутера и ваше ВиФи мреже, онда промена канала на којем ваш рутер ради може да постигне ово прилично добро.

Канали на рутерима у суштини спречавају мешање кластера рутера. Дакле, ако живите у стану са много Ви-Фи мрежа које се преклапају, многе од њих можда раде на истом каналу, тако да се међусобно ометају.



Оно што желите да урадите је да изаберете канал за ваш рутер, на коме не раде многи други рутери. Да бисте сазнали који канали окружења користе рутери, можете преузети алат под називом иСтумблер за Мац или НетСтумблер за Виндовс. Ови алати могу да прикажу листу околних ВиФи мрежа и канале на којима се налазе, тако да можете да изаберете онај који се не користи.

Да бисте променили канал вашег рутера, требало би да буде у истом одељку где сте променили ССИД и лозинку. Ако не, требало би да буде унутра Напредна бежична подешавања или слично.

Оптимизирајте положај рутера

Можда само поставите рутер на неко прикладно место и оставите га на то, мислећи да увек постоји одређени радијус који рутер може да постигне да би омогућио уређајима да се повежу на њега, али где сте поставили рутер у ваш дом је пресудан.



Зидови, врата и углови значајно смањују јачину сигнала рутера, па покушајте да избегавате постављање рутера близу ових предмета у вашој кући. Идеално, бежични уређаји морају имати директну линију вида са рутером за најбољи сигнал, али то наравно није увек могуће. Уместо тога, најбоље је да усмеривач усмерите ка средини куће у отвореном простору где сигнали могу да дишу и одбијају зидове ако је потребно.

Ажурирајте фирмвер рутера

Да би ваш рутер радио на оптималном нивоу, он мора имати најновији фирмвер. Нажалост, произвођачи рутера и ИСП-ови не ажурирају фирмвер као што би требали, али то је углавном због тога што имају мноштво рутера који су запечаћени и спремни за испоруку, а могу проћи и мјесеци прије него што су заиста неотворени и постављени на користити. До тада би нови фирмвер могао бити доступан.



Обично се налази у Напредно Управљачки панел администрације, ажурирање фирмвера је релативно безболно, али неки рутери немају могућност аутоматског ажурирања на новији фирмвер. Уместо тога, корисник мора да оде на веб локацију бренда рутера да преузме најновији фирмвер, а затим да учита ту датотеку преко контролне табле администратора рутера. Једноставно идите у секцију Подршка и преузимања на веб-локацији бренда рутера да бисте пронашли потребни фирмвер.

Проблем пражњења батерије није проблем који треба решити. У овом чланку покушавамо да покажемо кориснику Галаки А5 (2017) шта да ради с тим.Здраво, тим, суочавам се и са проблемом пражњења батерије на...

Неки корисници Гоогле Пикел 3 могу наићи на проблеме са својим уређајем који се не укључује. Ова врста проблема може имати неколико варијација. Испод је један од примера када се Пикел 3 не пуни и на к...

Популарно На Сајту