Садржај
- Почетно подешавање иПад-а или иПад Аир-а 2
- Промените поставке кључа
- Ажурирајте најновију верзију иОС-а 8
- Додајте е-пошту, контакте и календар
- Поставите Персонал Хотспот на ЛТЕ иПадс
- Повежите иПад Аир или иПад Аир 2 са рачунаром
- Сетуп иЦлоуд
- Инсталирајте апликације из Апп Сторе-а
- Подешавање иПад Аир или иПад Аир 2 за упућивање позива или слање текстова
- Користите иПад Аир или иПад Аир 2 кућиште
Једна од најтраженијих технолошких артикала је обично Аппле иПад Аир или иПад Аир 2. Они су вероватно два најбоља таблета која се могу купити. Ако сте управо примили један као поклон или сте га купили сами и не знате шта даље, приказат ћемо нове иПад Аир или иПад Аир 2 власнике како да их поставите за највише уживања. Следећи ове савете ће помоћи новим власницима да постану ефикаснији са својим одличним новим иПад Аир или иПад Аир 2.
Савјети у овом водичу за постављање садрже важна подешавања за конфигурисање, апликације за инсталацију, додатну опрему и савете за прилагођавање. Процес ће трајати петнаест до тридесет минута, у зависности од тога колико од ових корака пратите.
Почетно подешавање иПад-а или иПад Аир-а 2
ИПад Аир се обично испоручује са делимично напуњеном батеријом, па га покрените тако што ћете укључити иПад користећи дугме за напајање на горњем десном углу (када иПад седи у портретном режиму, а дугме Хоме је испод екрана). Напуните га до 100%, или током извођења ових корака или убрзо након тога.
ИПад се покреће на екрану "Хелло". Превуците прстом удесно, а затим следите упутства на екрану. Да бисте сазнали више, погледајте Аппле водич на страницама подршке компаније Аппле и погледајте слике екрана у галерији слика испод.
Пратите наше водиче и како да објавите доле о подешавању различитих функција на иПад-у. Ево видео снимка који показује како пронаћи изгубљени иПад:
Други водичи су следећи:
- Имамо комплетан водич за подешавање иЦлоуд-а на иПад-у.
- Прочитајте наш водич за проналажење иПхоне-а који ради слично на иПад-у.
- Ево нашег водича за подешавање Тоуцх ИД-а на иПхонеу који ради на иПад Аир 2, али не и на оригиналном иПад Аир-у, пошто је испоручен без Тоуцх ИД-а.
- Пратите овај водич за подешавање иЦлоуд Кеицхаина на Аппле уређајима.
Када пратите горње водиче за подешавање или Апплеову страницу за подршку, иПад Аир или иПад Аир 2 ће кориснику приказати горњи почетни екран.
Промените поставке кључа
Пре него што кренете даље, промените неке поставке кључа. Учините то тако што ћете отворити апликацију Поставке на почетном екрану. Изгледа као сива икона са зупчаницима на њој (види горе). Спустићемо листу пронађених подешавања на левој страни подешавања.
Подешавања кључа за промену укључујући следеће:
- Повезивање са Ви-фи ако већ ниси.
- На ЛТЕ иПадс промените Персонал Хотспот пассворд.
- Искључи Обавештења за одређене апликације. На пример, не користим уграђену апликацију календара за иОС 8, па искључујем обавештења за ту апликацију.
- Искључите Контролни центар приступите са закључаног екрана да бисте спречили људе да приступају функцијама контролног центра. За више информација о контролном центру погледајте наш водич који се односи на иОС 7 али је и даље релевантан за иОС 8.
- Поставити Не узнемиравају распореда тако да иПад неће никога нервирати током ноћи или док је на послу. Додирните на Заказано на Не узнемиравају и подесите временски оквир тако да тапнете на време.
- Прилагодите следеће испод Генерал Сеттингс:
- Сири - промените глас, брзина Хеи Сири која се користи за укључивање Сири у режиму за слободне руке када је иПад прикључен на напајање и још много тога.
- Спотлигхт Сеарцх - промените оно што иПад тражи када га корисник користи и промени редослед онога што је наведено. Погледајте наш пост на Спотлигхт Сеарцх за више информација.
- Укључите или искључите Мултитаскинг Гестурес - погледајте наш водич за више информација.
- Ауто-Лоцк време - подразумевани 2 минута пребрзо искључује екран за неке тако дуже.
- Цханге Кеибоардс - употреба може користити тастатуре трећих страна у иОС 8.
- Додати Пречице на тастатури - пречице на тастатури функционишу као скраћеница. На пример, подесио сам своју е-адресу да се убаци када укуцам првих неколико слова.
- Поставите ново Валлпапер позадини.
- Промените подразумевано обавештење Звуци.
- Ако нисте током почетног подешавања, додајте а Пассцоде и креирајте а Тоуцх ИД (само иПад Аир 2) са вашим отисцима прстију.
- Промените подешавања за иТунес & Апп Сторес (види доле)
- Побрини се за то Аппле ИД е-адреса се појављује на врху иТунес & Апп Сторе десно.
- Укључите или искључите аутоматска преузимања за ствари као што су музика, апликације, књиге и ажурирања. Неки људи искључују аутоматско ажурирање зато што ће понекад ново-ажурирана апликација уклонити функције или прекинути функције и људи желе да сачекају да ажурирају своје апликације док не знају да нова верзија функционише исправно.
- Одлучите да ли да преузмете такве ствари Целлулар или само на Ви-Фи. Препоручујемо да га искључите тако да преузимају само на Ви-Фи мрежи.
- Промените подешавања апликације - унапред инсталиране Аппле апликације стављају неке поставке у апликацију Подешавања. Погледајте поставке за ствари као што су Сафари, Мапе и још много тога.
Промените поставке за иТунес и Апп Сторе.
Ажурирајте најновију верзију иОС-а 8
Једна од других ствари које треба урадити одмах након почетног подешавања је да инсталирате најновију верзију иОС 8. Од овог писања, то је иОС 8.1.2. Проверите да ли је иПад и даље повезан са Ви-Фи, а батерија показује најмање 50% наплате, а затим отворите апликацију Подешавања.
Ево колико траје надоградња иОС 8.1.
Додирните на Генерал и онда Ажурирање софтвера. ИПад претражује Аппле сервере ради ажурирања. Ако га пронађе, показаће га и корисник може да га преузме и инсталира. ИПад ће се поново покренути током процеса ажурирања. Можете да радите и друге ствари, као што је употреба корисничког интерфејса за иОС 8, док се ажурирање преузима. ИПад ће приказати поп-уп који тражи од корисника да га поново покрене како би применио ажурирање. Нека се примени и направи паузу око 15 минута док се ажурира. Поново ће се покренути када заврши ажурирање.
Додајте е-пошту, контакте и календар
Корисници ће желети да додају свој лични налог е-поште, контакте и обавезе из календара. Урадите ово из Подешавања. Померите леву колону док се не појави Маил, контакти, календари. Ако сте већ поставили иЦлоуд, тада ће се тај рачун већ појавити у одјељку Рачуни на десној страни. Додајте нови додиром Додај налог.
Додирните назив услуге коју користите за е-пошту, контакте и календар.
Аппле наводи уобичајене типове налога као што су:
- иЦлоуд
- Екцханге
- Гоогле
- Иахоо
- АОЛ
- Изгледи
Додирните услугу из које долазе ваше поруке е-поште, контакт и / или календар.
Тхе Друго категорија омогућава кориснику да ручно унесе детаље о подешавању. Ако требате користити ово на Екцханге да бисте добили информације од свог провајдера сервиса да бисте ушли овде.
Унесите своје име, адресу е-поште, лозинку и опционално опис налога.
На пример, поставићемо Гоогле налог. Унесите своје име како желите да се појави када некоме пошаљете поруку е-поште. Затим унесите Гоогле е-адресу, лозинку и опис као што је "Гмаил налог" или за Гоогле Аппс налоге унесите нешто попут "Радни Гмаил". Затим додирните Следећи.
ИПад ће проверити исправне информације са Гоогле серверима и понудити синхронизацију различитих доступних информација. Са Гоогле налогом који укључује пошту, контакте, календаре и белешке. Напомене се односе на апликацију Аппле иОС Нотес. Користим иЦлоуд за синхронизацију белешки, па га искључујем овде тако што додирнем зелени клизач. Славина сачувати завршити.
Остале врсте рачуна раде слично овим корацима.
Поставите Персонал Хотспот на ЛТЕ иПадс
Корисници ЛТЕ верзије иПад Аир или иПад Аир 2 могу желети да подесе Персонал Хотспот. Ово претвара иПад у Ви-Фи приступну тачку тако да корисници могу да се повежу са својим рачунаром или другим уређајем.
Финд Персонал Хотспот у Подешавања. Додирните га, а затим додирните Ви-Фи Пассворд да га промени у нешто више памтљиво. Додирните на Готово а затим додирните прекидач поред њега Персонал Хотспот на врху екрана. Сада други уређаји могу пронаћи иПад и користити његову ЛТЕ везу за онлине повезивање.
Повежите иПад Аир или иПад Аир 2 са рачунаром
Рано у процесу повежите иПад Аир или иПад Аир 2 са рачунаром који планирате да користите да бисте га копирали и синхронизовали ствари са и на иПад. Ово најбоље функционира на Мацу, али и на Виндовсу. Показат ћемо корисницима како да раде ово на Мацу, али ради готово исто на верзији иТунес-а за Виндовс.
Покрените иТунес и пријавите се користећи исти Аппле ИД који се користи у постављању иПад Аир-а. Горњи екран ће се појавити у апликацији иТунес. Она нуди две опције.
- Поставите као нови иПад
- Враћање из ове резервне копије:
Прва опција неће променити поставке на иПад-у. Подржат ће иПад Аир у свом тренутном стању. Друга опција проналази претходну резервну копију и чува је на иПад-у са свим примењеним поставкама и апликацијама. Постоји падајући мени који приказује листу доступних резервних копија ако иТунес пронађе претходну резервну копију за иПад.
Користите прву опцију, осим ако не надограђујете са претходног иПад-а са апликацијама и подешавањима конфигурисаним на начин на који желите нову инсталацију. КликнитеНастави након избора између две опције, ако су доступне. Затим кликните на Почети на следећем екрану.
Људи који поседују други иОС уређај сада могу да почну да инсталирају апликације које већ поседују. Кликните на Аппс из леве колоне. Урадите исто за друге медије као што су музика, филмови или ТВ емисије. За апликације, пронађите апликацију за инсталацију на листи и кликните на Инсталирај дугме у централној колони. За остале медије, кликните на медијску ставку, а затим кликните на Синхронизовати означите кућицу на врху иТунес екрана (погледајте доле). Изаберите сваку ставку или кликните на поље за потврду које чита Аутоматски укључи Кс филмове где Кс означава ставке из падајућег менија.
Фотографије ће се синхронизовати са иПхото или Апертуре на Мац рачунару или из Виндовс библиотеке фотографија. Музика ће омогућити кориснику да се синхронизује из њихове музичке библиотеке, осим ако је укључена опција Мусиц Матцх. Прочитајте наш пост на сервису да бисте сазнали више о Мусиц Матцх-у. Корисници такође могу да синхронизују своје контакте и календаре са локалним апликацијама за календар и контакте, у зависности од тога шта је инсталирано и коју платформу користе. Виндовс корисницима ће бити потребан Мицрософт Оутлоок.
Ако сте инсталирали апликације, онда их организујте користећи иТунес. На рачунару је лакше него на иПад-у. Кликните на Апликације ставку из леве колоне и приметите слике које изгледају као Хоме Сцреенс на иПад Аир или иПад Аир 2 (види доле). Двапут кликните на један од екрана и он ће се проширити. Сада кликните и задржите икону апликације и превуците је на другу икону да бисте креирали фасциклу са ове две иконе. Откуцајте бело поље да бисте именику дали име. Наставите да превлачите иконе у фасциклу, а затим их превлачите по екрану да бисте их распоредили. Превуците их између екрана да бисте их преместили.
Након инсталирања неких апликација корисници могу да организују апликације на екрану из иТунес-а.
Да бисте распоредили распоред апликација на иПад-у, додирните и задржите икону док сви не почну плесати. Сада додирните и задржите и повуците икону на врху друге да бисте формирали фасциклу. Наставите да превлачите иконе прстом у фасциклу. Преименујте фасциклу тако што ћете откуцати поље за наслов фолдера. Превуците иконе око екрана на исти начин на који сте их превукли у фасциклу. Доцк на дну има места за још две иконе. Ту превлачите најчешће коришћене иконе. На пример, ставио сам апликацију за подешавања и апликацију Апп Сторе на мој док.
Сетуп иЦлоуд
Постављање иЦлоуд-а на Мац-у је прилично једноставно. Уверите се да је иЦлоуд укључен у Подешавањима на иПад-у и урадите исто за Мац у Подешавањима.
Корисници Виндовс-а ће морати да направе још неколико ствари да би конфигурисали Виндовс ПЦ да би радили са иЦлоуд-ом. Аппле је саставио одличан водич за постављање иЦлоуд-а на Виндовс ПЦ. Ево шта ћете морати да урадите.
- Аппле ИД.
- За календар, контакте и синхронизацију поште између рачунара и иПад-а, инсталирајте Мицрософт Оутлоок 2007 или новији.
- Да бисте користили иЦлоуд диск за синхронизацију датотека између иПад-а и Виндовс ПЦ-а, уверите се да имате иЦлоуд Дриве (линк за наш водич за коришћење иЦлоуд за Виндовс) на вашем иЦлоуд налогу.
Корисник може да синхронизује садржај, као што су фотографије, датотеке, контакти, календари и е-пошта, између Мац рачунара или Виндовс рачунара.
Инсталирајте апликације из Апп Сторе-а
Многи нови власници иПад-а већ немају ни једну иОС апликацију. Најлакше их је инсталирати из Апп Сторе-а на иПад Аир или иПад Аир 2. Икона Апп Сторе изгледа као слово А у бијелом кругу на плавој позадини (види горе).
Апп Сторе садржи пет картица на дну екрана.
- Изабран - апликације изабране од стране Аппле Апп Сторе особља да истакну.
- Топ Цхартс - најпопуларније апликације, највише преузете.
- Екплоре - колекције апликација груписане по категоријама и популарне апликације од људи који живе у близини, ако корисник дозвољава да Апп Сторе користи њихову локацију.
- Купио - апликације које корисник већ поседује.
- Упдатес - апликације инсталиране са ажурирањима када су доступне.
На врху сваке странице налази се оквир за претрагу (# 3 испод). Потражите апликације по имену или типу тако што ћете у поље уписати тражени низ. Такође постоји а Категорије линк на врху већине страница (# 1 испод). Додирните га да бисте приказали падајући прозор са листом категорија апликација. Трећи линк на врху већине страница приказује Висх Лист апликације (# 2 испод). Ово су апликације које корисник додаје у листу жеља, али не купује одмах.
Кориснички интерфејс Апп Сторе-а садржи картице на дну и поље за претрагу (# 3) на врху. Ту је и листа Категорије (# 1) и Листа жеља (# 2).
Додајте на листу жеља додиривањем апликације у продавници. Појављује се екран апликације. Додирните дугме за дељење у горњем десном углу. Постоји дугме које гласи Додај у листу жеља са иконом чаробног штапића на дугмету (види доле).
Додирните дугме за дељење у горњем десном углу екрана било које апликације, а затим додирните дугме Додај у листу жеља.
Не можемо да наведемо све апликације које особа треба да инсталира, али да бисте започели, размотрите следеће препоруке:
- иВорк апликације - Странице, Бројеви и Кеиноте: одлично за обављање посла. Они могу да извозе у Мицрософт Оффице формат датотеке и да се синхронизују са Мац верзијама ових апликација.
- Мицрософт Оффице апликације - Ворд, Екцел и Поверпоинт: најбољи канцеларијски пакет на иПад-у, посебно за Виндовс ПЦ кориснике са Оффице 365 претплатом.
- Наша листа од 15 бесплатних иПад апликација које сваки корисник треба да има.
- Бест иПад Аппс фор Цоллеге.
- 6 Бест Цалендар Аппс фор иПад.
- 12 Бест Вритинг Аппс.
- Најбољи еРеадер апликације за иПхоне и иПад.
Пикелматор за иПад
Такође нам се допадају и нове Адобеове иПад апликације за типове огласа и нови уређивач фотографија Пикелматор (погледајте горе) за додиривање фотографија.
Подешавање иПад Аир или иПад Аир 2 за упућивање позива или слање текстова
Захваљујући иОС 8, иПад Аир и иПад Аир 2 ће корисницима омогућити да повежу свој иПхоне са уређајем како би могли упућивати и примати телефонске позиве и слати текстуалне поруке. Аппле назива овај континуитет. Подешавање је много слично подешавању функције на Мацу, што корисници могу да ураде тако што прате наш водич за слање и примање текстуалних порука у ОС Кс Иосемите.
Пријавите се на исти иЦлоуд рачун на ипаду и иПхонеу. Оба уређаја требају иОС 8 да раде. Повежите се на исту Ви-Фи мрежу када желите да шаљете / примате позиве или текст са иПад-а који је повезан са иПхоне уређајем. На иПад-у отворите Сеттингс и (# 1 горе) пронађите Време лице лево. Укључите га (# 2) додиром зелене клизне склопке на врху десне колоне. Такође укључите (# 3) иПхоне Целлулар Цаллс. Уверите се да и иПхоне и иПад приказују исту адресу е-поште Аппле ИД-а (# 4). Проверите да ли се приказује права информација о ИД-у позиваоца (# 5). Ово ће укључивати адресу е-поште и иПхоне телефонске бројеве повезане са Аппле ИД-ом приказаном на # 4 горе.
Користите иПад Аир или иПад Аир 2 кућиште
Дизајн иПад-а изгледа као прекрасан инжењеринг, али још увек треба да га заштити од капљица и дингс-а. Произвођачи предмета нуде хиљаде опција, али све се своди на неколико стилова:
- Фолио Стиле Цасес - чини да иПад изгледа као фолио планер или нотебоок који се отвара. Уверите се да се кућиште добро уклапа у иПад Аир или иПад Аир 2 и долази са магнетном функцијом која буди екран када корисник отвори поклопац фолије (види другу слику испод).
- Бумпер или Снап Он Цасе - Овакав случај штити само леђа и ивице кућишта. Људи који не носе свој иПад из свог дома или канцеларије, или који га увек стављају у торбу за рачунар, могу добити једну од ових. Они су обично јефтинији.
- Слип или Слееве Цасес - иПад се увлачи у рукавац или клизање.
- Кеибоард Цасес - Ова врста кућишта укључује тастатуру која се повезује путем Блуетоотха, или у неким ријетким случајевима преко Лигхтнинг конектора (види горе).
- Аппле Смарт Цовер - Аппле Смарт Цовер се поставља на иПад Аир или иПад Аир 2 користећи магнете дуж леве ивице уређаја и буди иПад екран када корисник подигне поклопац (види доле). Многи произвођачи праве слично дизајниране случајеве за мање и повремено верзије трећих страна коштају више.
- Станд Цасес - Многи други случајеви у овој листи такође укључују могућност да се иПад искористи за рад или забаву у режиму стајања као што су браон и иПад Аир Смарт покривачи на слици испод.
Случајеви могу коштати само 10 до 20 долара и чак 200 долара. Препоручујемо избегавање најјефтинијих случајева који ретко трају, али и избегавање веома скупих случајева који нису вредни новца, осим ако не нуде неку посебну карактеристику или изгледају невероватно (види доле). Већина наших омиљених случајева кошта између $ 30 и $ 50 или $ 70 - $ 100.
Случај Нодус Цоллецтион Аццесс за иПад Аир је добар пример високо квалитетног фолио стила.
Нодус колекција Аццесс Цасе за иПад Аир или иПад Аир 2 изгледа невероватно и одлично се осећа на додир (155 УСД). Људи који желе елегантну торбицу од стилизованог кожног фолија, требали би платити мало више, јер овај случај изгледа лијепо. Такође нуде и верзију за иПхоне 6 и иПхоне 6 Плус. Унутар предњег поклопца налази се мали џеп за папире. Уместо да пукне или да клизне у део који хвата ивице, кућиште долази са неким супер лепљивим лепком које не губи свој штап. Ако се то деси, само га оперите и оставите да се мало осуши пре него што вратите иПад у кућиште. Не укључује магнете да пробуди екран, али изгледа тако добро да ћемо опростити тој мани.
Наши омиљени случајеви клизања или рукава долазе из Ватерфиелд дизајна. Они праве лепе предмете направљене од висококвалитетних материјала. Погледајте Ултимате иПад СлеевеЦасе за $ 59.