Како зауставити и уклонити искачуће прозоре на Галаки Ноте9

Аутор: Roger Morrison
Датум Стварања: 4 Септембар 2021
Ажурирати Датум: 13 Новембар 2024
Anonim
Xiaomi Mi 9 снести !! Первый в мире!
Видео: Xiaomi Mi 9 снести !! Первый в мире!

Садржај

Стални огласи и искачући прозори су уобичајена ситуација за многе Андроид кориснике данас. У овом кратком упутству ћемо вам показати како да се носите са овим проблемом на вашем Галаки Ноте9. Обавезно послужите наше доленаведене предлоге како бисте се лако решили искачућих прозора или вируса на уређају. Технички, искачући прозори или огласи нису вируси или злонамерни софтвер, али су обично производ првог. Злонамерни програмери обично користе тактике које опонашају начине примене злонамерног софтвера на паметним телефонима, тако да ради једноставности у овом посту слабо употребљавамо искачуће прозоре, трајне огласе и вирусе да бисмо значили сличне ствари.

Како зауставити и уклонити искачуће прозоре на Галаки Ноте9

Не постоји јасан начин бављења искачућим прозорима. Ако их већину времена добијате пуно, крајње је време да нешто предузмете по том питању. Ево корака које можете покушати да решите са огласима и искачућим прозорима.

Враћање на фабричка подешавања

Ако вас је Ноте9 бомбардирао искачућим прозорима кад год користите било коју апликацију или ако је уређај постао готово неупотребљив због огласа који се насумично приказују, најбољи корак за решавање проблема који прво можете да урадите је ресетовање на фабричка подешавања. Као што и само име говори, софтвер ће бити враћен на фабричке вредности како би се уклонио извор или порекло искачућих прозора. Трајни насумични огласи знак су да је ваш телефон можда већ преузела злонамерна апликација или вирус, па је добро да га прво почистите. Враћањем на фабричке вредности, све осим софтвера за фабричко стање уклониће се са уређаја. С обзиром да су многи вируси и искачући прозори узроковани лошим апликацијама, брисање телефона је изврсна идеја за решавање проблема.


Враћањем на фабричке вредности избрисаће се сви лични подаци, попут фотографија, видео записа, докумената, контаката и порука, па их направите пре времена. Ако сте новајлија у Андроиду или Самсунг Галаки уређајима, можете да користите званични Самсунг Смарт Свитцх за израду резервних копија датотека.


Када се побринете за податке, можете да извршите следеће кораке за враћање уређаја на фабричка подешавања:

  1. Избришите свој Гоогле налог са уређаја. То морате да урадите како бисте избегли да касније наиђете на проблеме због заштите од ресетовања на фабричка подешавања.
  2. Искључите уређај. То је важно.Ако не можете да га искључите, никада нећете моћи да се покренете у режим опоравка. Ако не можете редовно да искључите уређај помоћу дугмета за напајање, сачекајте док се батерија телефона не испразни. Затим напуните телефон 30 минута пре покретања у режим опоравка.
  3. Притисните и држите тастер за појачавање звука и тастер Бикби, а затим притисните и држите тастер за напајање.
  4. Када се прикаже зелени Андроид логотип, отпустите све тастере („Инсталирање ажурирања система“ приказује се око 30 - 60 секунди пре него што се прикажу опције менија за опоравак Андроид система).
  5. Притисните тастер за утишавање неколико пута да бисте истакли „обриши податке / ресетовање на фабричка подешавања“.
  6. Притисните дугме за напајање да бисте изабрали.
  7. Притискајте тастер за смањивање јачине звука док се не истакне „Да - избриши све корисничке податке“.
  8. Притисните дугме за напајање да бисте изабрали и покренули главни ресет.
  9. Када се главно ресетовање заврши, истакнуто је „Поново покрени систем сада“.
  10. Притисните тастер за напајање да бисте поново покренули уређај.
  11. Поново подесите уређај.

Када завршите са припремом телефона након ресетовања, проверите да ли постоји проблем пре инсталирања било које апликације. Користите телефон неколико минута да видите да ли више нема искачућих прозора (у овој фази не би требало да буде искачућих прозора). Запамтите, већина извора огласа или искачућих прозора су апликације (обично оне независних произвођача). То значи да ако се искачући прозори врате након што инсталирате апликације, кривац је један од њих.


Онемогући искачуће прозоре у Цхроме-у

Ако искачуће прозоре добијате само када користите веб прегледач попут Гоогле Цхроме-а, то значи да сте можда посетили сајтове заробљене у бомбама. Постоји неколико начина на који хакери могу да угрозе Андроид уређај, а један од њих је омогућавање кориснику да посети веб локацију која затим покреће код да би преузела прегледач. Једном када се то догоди, безбедност прегледача је тада ослабљена или онемогућена, што му омогућава приказивање огласа или искачућих прозора кад год га користите.

Ако се чини да се искачући прозори појављују када прегледате веб помоћу Цхроме-а, који је подразумевани прегледач на већини Андроид уређаја, можете да га решите ако онемогућите опцију у менију Подешавања апликације. Ево како:

  1. Отворите апликацију Гоогле Цхроме.
  2. Додирните икону Још подешавања у горњем десном углу (три тачке).
  3. Додирните Подешавања.
  4. Додирните Подешавања локације.
  5. Изаберите Искачући прозори.
  6. Онемогућите искачуће прозоре померањем прекидача удесно.

Остали независни прегледачи нуде снажнију заштиту од искачућих прозора. Испробајте их ако Гоогле Цхроме изгледа не може да контролише искачуће прозоре. Добри примери алтернативних прегледача су Мозилла Фирефок и Самсунг Интернет претраживач.


Искључите Маркетиншке информације у подешавањима

Самсунг не престаје да зарађује на вашем уређају након што сте га платили. У ствари, може да настави да склапа договоре са независним компанијама како би им омогућио да вам шаљу понуде уз помоћ најмање познате функције у менију Подешавања под називом Маркетиншке информације. Ова функција је подразумевано онемогућена, али ако је укључите раније, а да не знате шта ради, вероватно је крајње време да је искључите.

Имајте на уму да Самсунг намерно не чини ваш Галаки С9 омогућавањем маркетиншких информација. Али пошто неки бескрупулозни програмери могу учинити све што је потребно да зараде новац, могу прибећи средствима која форсирају искачуће прозоре на уређајима. Искључивање функције маркетиншких информација добра је идеја у вашој ситуацији.

Уклоните лоше апликације путем сигурног режима

Ако се ништа не догоди после горенаведених предлога, следећа најбоља ствар је да проверите могућност лошег рада апликације. Као што је претходно поменуто, апликације су један од главних извора искачућих прозора или малвера на Андроид уређајима. У вашем случају, врло је могуће да је разлог томе једна од инсталираних апликација, јер се искачући прозори враћају након ресетовања на фабричка подешавања и тек након поновне инсталације апликација. Будући да не постоји директан начин да се сазна која је апликација узрок проблема, прво га морате потврдити, а затим пратити методом уклањања како бисте сузили осумњичене.

Да бисте се поново покренули у безбедни режим:

  1. Искључите уређај.
  2. Притисните и држите тастер за напајање поред екрана са именом модела.
  3. Када се на екрану појави „САМСУНГ“, отпустите тастер за напајање.
  4. Одмах након отпуштања тастера за напајање притисните и држите тастер за утишавање звука.
  5. Држите тастер за утишавање звука све док уређај не заврши поновно покретање.
  6. Сигурни режим ће се приказати у доњем левом углу екрана.
  7. Отпустите тастер за утишавање звука када видите безбедни режим.
  8. Посматрајте телефон неко време да бисте видели да ли се искачући прозори враћају.

Безбедни режим суспендује све преузете апликације. То значи да ће све апликације које сте додали након првог подешавања бити блокиране. Дакле, ако нема искачућих прозора док је Ноте9 покренут у сигурном режиму, то је јасан знак да је то проблем у апликацији. Имајте на уму да неке легалне апликације могу ретко да користе искачуће прозоре да би зарадиле. Међутим, ако искачући прозори потпуно одсутни у сигурном режиму, али се враћају након што поново покренете уређај у уобичајени режим, то је јасан показатељ лошег проблема са апликацијом. Пошто вам безбедни режим неће помоћи да тачно одредите апликацију, мораћете да је користите како бисте је идентификовали. Ево како:

  1. Поново покрените у безбедни режим.
  2. Проверите да ли постоји проблем.
  3. Посматрајте телефон неко време.
  4. Ако нема искачућих прозора, почните да деинсталирате апликације појединачно. Предлажемо да започнете са најновијим које сте додали.
  5. Након што деинсталирате једну апликацију, поново покрените телефон у нормалном режиму и проверите да ли постоји проблем.
  6. Ако се искачући прозори врате, поновите кораке 1-5.

Горњи кораци су једини начин да се сазна проблем апликација у овом случају. Обавезно то учините пратећи кораке како бисте сузили сумњиве апликације.

Користите антивирусну апликацију

Након брисања телефона и пре него што инсталирате апликације, топло препоручујемо да прво додате антивирусну апликацију. Много је добрих, али бесплатних антивирусних апликација које добијате из Плаи продавнице.

Можете почети са АВГ АнтиВирусом или са било којим другим.

Када бирате антивирусну апликацију, важно је да одаберете угледну. Постоји много вируса и малвера који се маскирају као легитимне антивирусне апликације. Обавезно прочитајте критике других корисника и користите само ону познатих програмера.

Додавање једног антивируса помоћи ће у заштити система од познатих лоших апликација током инсталације, али да ли је додавање још боље? НЕ! Имати више од једне антивирусне апликације на систему није добра идеја. То може изазвати озбиљне проблеме са перформансама и друге проблеме. Изаберите један и држите се њега. Или једноставно деинсталирајте прву пре него што је замените.

Будите одговорни: филтрирајте које апликације желите да инсталирате

Ви сте најважнија одбрана свог уређаја. Ако овај посао не прихватите правилно, само је питање времена када ћете наићи на проблеме са уређајем. Апликације, посебно оне дизајниране за крађу личних података или угрожавање уређаја како би их натерали на приказивање огласа или искачућих прозора, направљене су тако да заобиђу сигурност коју нуде Андроид и антивирусне апликације. Због тога постоји стална битка мачака и миша између добрих момака и хакера. Ако нисте пажљиви са апликацијама које додајете, једна од њих може да дозволи тројански вирус или злонамерни софтвер у систем. У неким случајевима злонамерни програмери могу у почетку замаскирати своје апликације као легалне. Затим, након неког времена, апликација може затражити ажурирање како би се могло променити његова природа и преузети уређај. Такве врсте апликација антивирусне апликације не ухвате увек, тако да могу остати у систему, а да ви не знате за њихове подле активности. Иако је Гоогле ојачао свој систем филтрирања у Плаи продавници, неке лоше апликације и даље успевају да пређу преко почетних провера.

Као крајњи корисник, морате бити опрезни када знате апликацију коју желите да додате. Држите се званичних апликација и избегавајте оне непознатих или сумњивих програмера. Ако вам је јако потребно да инсталирате апликацију, али нисте сигурни у њен извор, истражите и прочитајте критике о производу. Неколико Гоогле претрага може вам спречити да инсталирате лошу апликацију која би могла изазвати проблеме у блиској будућности.

Ако имате више Гмаил налога за е-пошту и иПхоне, ево како можете да додате све своје Гмаил налоге на ваш иПхоне да бисте приступили било којој од њих док сте у покрету.Гмаил је један од најпопуларнији...

Ксбок Оне је моћан систем за играње који корисницима омогућава једноставан приступ телевизијским емисијама уживо и још много тога. Нажалост, Мицрософт не чини сва ова искуства доступним из кутије. Уме...

Избор Читалаца