Како зауставити искачуће прозоре на Гоогле Пикел 3 КСЛ

Аутор: Morris Wright
Датум Стварања: 23 Април 2021
Ажурирати Датум: 9 Може 2024
Anonim
Како зауставити искачуће прозоре на Гоогле Пикел 3 КСЛ - Tech
Како зауставити искачуће прозоре на Гоогле Пикел 3 КСЛ - Tech

Садржај

Да ли ваш Гоогле Пикел 3 КСЛ приказује пуно искачућих прозора? Сазнајте шта треба учинити пратећи наше предлоге у наставку.

Како зауставити искачуће прозоре на Пикел 3 КСЛ

Уклањање искачућих прозора понекад може бити незгодан изазов јер за њих не постоји очигледан разлог. Ако нисте сигурни шта да радите, следите кораке у наставку:

Онемогућите искачуће прозоре у веб прегледачу

Ако се појављују искачући прозори кад год користите веб прегледач, главни корак за његово решавање је да се позабавите дотичном апликацијом. Будући да је основни веб прегледач Пикел 3 КСЛ Гоогле Цхроме, следите кораке у наставку да бисте искључили искачуће прозоре на овој апликацији:

  1. Отворите апликацију Гоогле Цхроме.
  2. Додирните икону Још подешавања у горњем десном углу (три тачке).
  3. Додирните Подешавања.
  4. Додирните Подешавања локације.
  5. Изаберите Искачући прозори.
  6. Онемогућите искачуће прозоре померањем прекидача удесно.

Ако имате другу апликацију веб прегледача, користите Гоогле да бисте пронашли начин за онемогућавање искачућих прозора (ако је доступан).


Остали независни прегледачи нуде снажнију заштиту од искачућих прозора. Испробајте их ако Гоогле Цхроме изгледа не може да контролише искачуће прозоре. Добри примери алтернативних прегледача су Мозилла Фирефок и Самсунг Интернет претраживач.


Избришите кеш и податке веб прегледача

Други начин за решавање одређене апликације, посебно када има проблема са искачућим прозорима, је брисање кеш меморије. Ако то неће успети, можете да га вратите на подразумеване вредности.

Да бисте решили проблем, можете прво покушати да обришете његову кеш меморију. Следите ове кораке да бисте обрисали предмеморију апликација на Гоогле Пикел 3 КСЛ:

  1. На почетном екрану додирните и превуците прстом нагоре да бисте приказали све апликације.
  2. Идите на Подешавања.
  3. Додирните Апликације и обавештења.
  4. Додирните Прикажи све апликације „кк“.
  5. Додирните одговарајућу апликацију.
  6. Додирните Стораге.
  7. Додирните Обриши кеш.
  8. Поново покрените Пикел 3 КСЛ.

Ако се проблем касније настави, можете покушати да обришете податке апликације.

  1. На почетном екрану додирните и превуците прстом нагоре да бисте приказали све апликације.
  2. Идите на Подешавања.
  3. Додирните Апликације и обавештења.
  4. Додирните Прикажи све апликације „кк“.
  5. Додирните одговарајућу апликацију.
  6. Додирните Стораге.
  7. Додирните Обриши податке.
  8. Поново покрените Пикел 3 КСЛ.

Проверите да ли постоји лоша апликација треће стране

Искачуће прозоре у Андроиду обично доноси лоша независна апликација. Да бисте проверили, можете поново покренути уређај у безбедни режим.


  1. Притисните и држите дугме за напајање.
  2. На екрану додирните и задржите Искључи.
  3. Додирните ОК.
  4. Када видите „Безбедни режим“ при дну екрана, сачекајте да видите да ли ће проблем нестати.

Запамтите, безбедни режим блокира независне апликације или преузете апликације. Ако нема искачућих прозора док је Пикел 3 КСЛ у сигурном режиму, то значи да је крива једна од преузетих апликација. Да бисте утврдили која од преузетих апликација узрокује проблем:

  1. Да бисте изашли из безбедног режима, поново покрените уређај.
  2. Деинсталирајте недавно преузете апликације. Након сваког уклањања, поново покрените уређај. Погледајте да ли је уклањање те апликације решило проблем.
  3. Након што уклоните апликацију која узрокује проблем, можете поново да инсталирате остале апликације које сте уклонили.

Избриши апликације

Као што је горе поменуто, апликације су обично разлог за искачуће прозоре у Андроиду. Да бисте смањили шансе за проблеме на уређају, препоручујемо вам да се решите апликација које не користите. Ово је нарочито тачно ако сазнате да је једна од апликација разлог проблема након покретања уређаја у безбедни режим. Овај корак за решавање проблема је наставак претходног решења (безбедни режим), па будите сигурни да то радите методично. Као опште правило, апликације које нисте користили последње две недеље или више могу се сматрати небитним за ваш животни стил. Ако имате пуно таквих апликација, добра идеја је ако их се решите. То је потенцијално решење вашег проблема. Такође вам помаже да направите више простора у унутрашњој меморији уређаја.


Обришите уређај (ресетовање на фабричка подешавања)

Ово је најдрастичније решавање проблема које можете учинити у овом случају. Као што и само име говори, ово ће вратити све поставке софтвера на подразумеване вредности. Ово је обично ефикасно решење за многе проблеме повезане са софтвером. Ако је узрок проблема софтверска грешка, ово би могло помоћи.

Да бисте ресетовали Пикел 3 на фабричка подешавања:

  1. Направите резервну копију својих личних података.
  2. Обавезно знајте корисничко име и лозинку за Гоогле налог у телефону.
  3. Отворите апликацију Подешавања.
  4. Додирните Систем.
  5. Додирните Напредно.
  6. Додирните Ресетуј опције.
  7. Додирните Избриши све податке (ресетовање на фабричка подешавања), а затим Ресетуј телефон. Ако је потребно, унесите свој ПИН, образац или лозинку.
  8. Да бисте избрисали све податке из интерне меморије телефона, додирните Избриши све.
  9. Када се телефон заврши са брисањем, изаберите опцију за поновно покретање.
  10. Подесите телефон и вратите резервне копије података.

Користите антивирусну апликацију

Враћање на фабричка подешавања највероватније ће уклонити узрок искачућих прозора на вашем уређају, али ће се проблем можда вратити након поновног инсталирања истог скупа апликација. Да бисте смањили шансе да се лоша апликација поново инсталира, можете да инсталирате антивирусну апликацију након ресетовања на фабричка подешавања и пре него што поново инсталирате апликације. То је тако да антивирусна апликација може да филтрира апликације које покушавате да инсталирате.

Инсталирајте исправке

Ажурирање оперативног система Андроид и апликација један је од најбољих начина за спречавање и понекад решавање проблема. Застарели ОС може бити извор грешака, али исто тако и некомпатибилне апликације. Да бисте смањили шансе за развој проблема, морате осигурати да софтверска страна уређаја покреће најновије верзије. Да бисте ово учинили што мањом гњаважом, пустите систем да то учини аутоматски. Подразумевано би ваш Пикел 3 требао сам да преузима и инсталира исправке. Ако ово промените раније, желите редовно да проверавате исправке.

Да бисте проверили да ли постоје ажурирања софтвера (за Андроид ОС), можете да одете у Подешавања> Ажурирање софтвера.

Филтрирајте апликације приликом инсталирања

Као корисник сте прва линија одбране свог уређаја. Ако не успете да правилно филтрирате апликације или их прегледате пре инсталирања, постоји могућност да се појаве искачући прозори због вируса или малвера. Желите да проверите апликације које желите да додате да бисте знали да су безбедне. Имајте на уму да нису све апликације једнаке. Изградња апликације је скупа. Чак и они најједноставнији могу коштати мало богатство. То је разлог зашто издавачи заиста не нуде своје апликације бесплатно. Пронаћи ће начин да уновче своје производе на друге начине ако нема довољно прихода од легалних извора. Једно од нелегалних средстава за зарађивање од апликације је компромитовање уређаја како би се омогућили искачући прозори. Нажалост, тренутна Андроид заштита најчешће није довољна за откривање лоших апликација. Да бисте смањили шансе за додавање лоших апликација, желите да додате апликације само из реномираних извора.

Неки од општих савета које треба следити укључују следеће:

Проверите рецензије апликација. Корисници апликација који могу да пронађу проблеме највероватније ће писати рецензије у Плаи продавници. Обавезно проверите ове рецензије ако нисте сигурни да ли је апликација коју покушавате да инсталирате безбедна или не.

Обратите пажњу на програмера или издавача. Иако Гоогле има успостављен систем за проверу интегритета програмера, он није савршен и многи програмери обично пронађу начин да заобиђу правила. Ове врсте програмера су обично они који уновчавају своје производе користећи нелегална средства. Покушајте да спроведете неко Гоогле истраживање о тим програмерима да бисте сазнали да ли имају историју прављења лоших апликација.

Држите се званичних апликација. Колико год је могуће желите да користите апликације само реномираних програмера. Будући да сте ви једини који познаје ваш начин живота, не можемо да вам дамо посебне смернице. Опште правило је да се користе познате популарне апликације из добрих извора.

Ограничите број апликација. Што више апликација инсталирате, већа је вероватноћа да ћете имати проблема. Смањење броја апликација је један од начина да се избегну грешке. Држите се оних који су вам потребни, а не оних које желите на кратко.

Андроид телефон не може да синхронизује поруке и контакте са аутомобилом путем Блуетоотх-аНовији паметни уређаји користе профил за приступ именику или ПБАП или ПБА за синхронизацију контаката уређаја....

Принудно поновно покретање је симулирано уклањање батерије које ће освежити меморију телефона, као и поново учитати све његове апликације и услуге. Ево како се то ради:Притисните и држите дугме за ути...

Занимљиво Данас