Садржај
ИПхоне 6 долази са изванредном карактеристиком која омогућава корисницима да лако дођу до горњег реда апликација на почетном екрану или било чега што се налази на врху екрана. То се зове Реацхабилити, али не и сви су велики обожаватељи тога. Ево како да га онемогућите.
Доступност се може приступити једноставним двоструким додиром на дугме Хоме. Ово се разликује од двоструког клика. Таппинг подразумева само да ставите прст на врх Тоуцх ИД сензора отиска прста, а да при томе не притиснете дугме Хоме.
Двоструким додиром на дугме Хоме, цео екран се помера на пола пута, што вам омогућава лакши приступ врху екрана. Ова функција је одлична за кориснике који непрестано користе свој иПхоне 6 једном руком. Међутим, многи људи користе свој иПхоне 6 са двије руке, што значи да је достизање у овом случају само бескорисно.
Док достизање може бити корисна функција за оне којима је потребна, ево како да је онемогућите ако откријете да ову функцију никада не користите.
Искључивање достизања
Ако не користите Реацхабилити који често (или икада), заиста је лако онемогућити га. Само следите ове једноставне кораке:
- Отвори Подешавања апликација.
- Додирните на Приступачност.
- Скролујте све до дна и видећете подешавања за Реацхабилити.
- Окрените прекидач поред Реацхабилити до Ван.
Доступност је сада искључена и двоструко додиривање на дугме Хоме више неће активирати функцију.
Ако након што сте онемогућили доступност и још увек се активира двоструким додиром, покушајте поново да га омогућите, а затим је поново онемогућите да бисте видели да ли то функционише. Ако то и даље не функционише, извршите хард ресет тако што ћете истовремено држати дугме Хоме и дугме за напајање док не видите Апплеов лого. Нека се ваш иПхоне 6 поновно покрене и онда проблем треба поправити.
Отхер Нев иПхоне 6 Феатурес
Доступност није једина нова значајка на иПхонеу 6 иу иОС-у 8. У ствари, на иПхоне 6 има много нових могућности које га чине достојном надоградњом за старије иПхоне власнике.
Најистакнутија нова карактеристика је очигледно већи екран, са иПхоне 6 који има екран од 4,7 инча, док иПхоне 6 Плус има већи екран од 5,5 инча. Први има већу резолуцију од 1334 × 750, док иПхоне 6 Плус има још већу резолуцију на 1920 × 1080.
Још један видљив аспект иПхоне 6-а је његов комплетан редизајн, са тањим телом од иПхоне 5с и заобљеним ивицама уместо квадратних ивица које су постојале од када је иПхоне 4 објављен 2010. године.
ИПхоне 6 такође укључује и Аппле Паи, која је нова дигитална платформа компаније која вам омогућава да купите ствари у малопродајним објектима уз помоћ иПхоне-а и додиром сензора отиска прста.
Иако је кориснички интерфејс на 4,7-инчном иПхоне 6 у великој мери исти као претходни модели, иПхоне 6 Плус практично има потпуно нови интерфејс који подсећа на иПад, са прозорима са два панела у неким апликацијама и могућношћу да се чак и користи хоризонтални екран, што никада раније није било на иПхонеу. Постоје чак и независни кључеви за исецање, копирање и лепљење на тастатури иПхоне 6 Плус, што је нешто што бисмо могли видјети у иОС 8 за иПад у будућности.
ИПхоне 6 такође користи Апплеов нови А8 процесор, и иако Аппле није рекао брзину на којој ради, сигурно је претпоставити да нуди брже брзине од иПхоне 5с. Аппле каже да А8 нуди 20% брже перформансе са 50% бржом графиком.
Процесор покрета М7 који је први пут уведен у иПхоне 5с такође добија ажурирање, само што је овај пут Аппле назвао М8 (не треба га бркати с ХТЦ Оне М8). Нови чип може рећи разлику између вожње бициклом и трчања, а може и израчунати удаљеност и висину. То чини уз помоћ уграђеног барометра, који користи притисак ваздуха за мерење релативне висине.