Садржај
- Повежите се са ВиФи мрежом кад год је то могуће
- Ограничите позадинске податке за одређене апликације
- Ажурирајте само апликације преко ВиФи-а
- Онемогући употребу података у Цлоуд и фото апликацијама
- Онемогући аутоматску репродукцију видеа у апликацији Фацебоок
- Само немојте користити свој телефон
Ако већину времена проводите изван куће и на свом Андроид уређају, шансе су да искористите много података. То би вас могло коштати вишка накнада, али ево како ћете користити мање података на вашем Андроид паметном телефону или таблету и уштедјети много новца у том процесу.
Додуше, корисници Андроид-а не користе у просеку толико података као иПхоне корисници, али ипак, постоји могућност да се многи корисници Андроид-а опасно приближе том податку сваког месеца, и можда тражите начине да смањите како бисте избегавајте вишак накнада.
Употреба великог броја података може на крају коштати претплатнике више новца него што су се договорили на крају обрачунског месеца, без обзира на то да ли ће бити у вишку накнада или потреба за надоградњом њиховог плана података да би се одговорило на више података.
Међутим, постоје начини да се покуша смањити мјесечно кориштење података без стварања тоне жртава док сте у покрету. Ево неколико једноставних трикова које можете користити да бисте себи сачували срамоту надоплата за податке.
Повежите се са ВиФи мрежом кад год је то могуће
Једна од најлакших метода за чување података је да једноставно скочите на ВиФи мрежу, било да је то код куће, на послу или у кафићу. Можете гледати све ИоуТубе видеозаписе које желите без потребе да се бринете о кориштењу додијељеног износа података.
Међутим, ако ВиФи мрежа није доступна, онда немате много опција, али још увијек постоји неколико поставки које можете промијенити да бисте барем смањили штету учињену вашем податковном плану.
Ограничите позадинске податке за одређене апликације
На паметним телефонима апликације могу аутоматски да се освеже новим информацијама, чак и када тренутно нису отворене и користе се, тако да када се касније вратите на апликацију, она ће се аутоматски ажурирати новим информацијама.
Међутим, ово је углавном само погодност и није неопходно већину времена. Осим тога, ако нисте на ВиФи вези, подаци који се користе за освежавање позадинских апликација могу се брзо додати, у зависности од тога колико ваших апликација освежава информације у позадини.
Срећом, можете ограничити позадинске податке за одређене апликације. Једноставно дођите до Подешавања> Употреба податакаи померите се надоле да бисте видели листу ваших апликација и колико података користи сваки од њих. Одатле можете да додирнете апликацију да бисте видели више детаља о употреби података, са Форегроунд података и Бацкгроунд раздвајања података. Подаци у предњем плану су само подаци који се користе када активно користите апликацију, док су подаци за Бацкгроуд када апликација користи податке у позадини када их не користите.
Ако су подаци у позадини превише за вас, можете их ограничити означавањем Ограничите позадинске податке. То ће спречити да апликација аутоматски ажурира нове информације, а за сада ћете морати то да урадите ручно.
Ажурирајте само апликације преко ВиФи-а
Сами програми могу да се разликују по величини, а многи од њих лако прелазе 100 МБ, а ажурирања за неке апликације прелазе 50 МБ. Наравно, то није много у поређењу са 2ГБ месечних података које добијате сваког месеца (у зависности од вашег плана), али се може брзо и лако сабрати.
Да бисте спречили да Гоогле Плаи ажурира ваше апликације преко везе за пренос података, отворите апликацију Гоогле Плаи и идите до Мени> Подешавања> Аутоматско ажурирање апликација. Одавде, будите сигурни Аутоматско ажурирање апликација само преко Ви-Фи мреже је изабрано. Такође можете изабрати Немојте аутоматски ажурирати апликације да ручно ажурирате само апликације, али сигурни смо да многи корисници више воле да се апликације аутоматски ажурирају, а ми вас не кривимо.
Онемогући употребу података у Цлоуд и фото апликацијама
Иако можете ограничити позадинске податке о одређеним апликацијама и онемогућити употребу 3Г или ЛТЕ везе, добро је и да онемогућите ту значајку унутар саме апликације, ако она пружа такву опцију. У многим апликацијама за складиштење у облаку и апликацијама за фотографије пронаћи ћете поставку која вам омогућава да отпремате датотеке само преко ВиФи везе или користите везу за пренос података ако ВиФи није доступан.
Увек је добра идеја дозволити само преношење преко ВиФи-а, на тај начин не користите податке и нећете бити погођени било каквим накнадама за изненадни вишак када се ваша следећа изјава врати.
Онемогући аутоматску репродукцију видеа у апликацији Фацебоок
Можда је један од највећих криваца података о хоггингу они неугодни аутоматски репродуцирани видео записи који се појављују у вашем Фацебоок Невс Фееду у Андроид апликацији. Срећом, постоји једноставан начин да их онемогућите да се аутоматски репродукују.
Да бисте онемогућили ову досадну функцију, једноставно отворите Фацебоок апликацију и идите на Подешавања налога> Подешавања апликације и изаберите или Ауто-плаи само на ВиФи или Ван. Постављање Вифи само ће онемогућити аутоматско репродуцирање видео записа само када сте на мобилној вези, али ће наставити да се аутоматски репродукује сваки пут када користите ВиФи везу.
Само немојте користити свој телефон
Можда је најбољи начин да сачувате податке на Андроид телефону да га једноставно не користите на првом месту док сте у покрету.
Наравно, ово је лакше рећи него урадити, а понекад нам требају и наши паметни телефони за тражење информација или очекујемо позив. Међутим, ако само чекате у реду у продавници и желите да прегледате Фацебоок и Твиттер, бољи је план да свој телефон једноставно оставите у џепу и да сачекате у реду.
Проучите неке људе, прођите кроз један од часописа који се налазе на штанду поред себе, или чак покушајте да разговарате са особом иза вас или испред вас. У сваком случају, не морате провјеравати Фацебоок и Твиттер кад год имате слободан тренутак.