ИПхоне 6с је стар мање од недељу дана, али већ постоји превирање за нови уређај, јер се огреботине појављују на екрану иПхоне 6с за неке кориснике.
ИПхоне 6с је најављен почетком овог месеца, а објављен је прошле недеље. Нови уређај задржава исти укупни дизајн и изглед као иПхоне 6, али долази са неколико побољшања и нових карактеристика. ИПхоне 6с долази са бржим процесором, више меморије, много бољом камером и новом технологијом приказа која се зове 3Д Тоуцх.
Нова камера сада може да сними фотографије од 12 мегапиксела уместо само 8-мегапиксела, а такође може да сними и 4К видео, који има резолуцију која је четвороструко већа од 1080п ХД, што омогућава неке врло детаљне видео записе.
Можда највећа карактеристика новог уређаја је 3Д додирни екран, који омогућава корисницима да тапкају да би изабрали ставке и отворили апликације, али и да јаче притискају екран да би отворили алтернативне опције и друге пречице да би навигација била бржа и лакша, слично да кликнете левим и десним тастером миша.
Међутим, неки корисници немају баш оптимално време са својим новим паметним телефонима, јер неки корисници пријављују да се њихови иПхоне 6с екрани прилично лако гребу, иако је овај пут заслон направљен од јачег стакла.
Стручњак Роберт Сцобле извештава да његов нови иПхоне 6с Плус „већ има огреботину на екрану (заправо неколико огреботина)“ и верује да је на иПхоне 6с лакше огребати екран него на претходним иПхоне моделима.
Нисмо изненађени због овога, јер је иПхоне 6 добио иста забрињавајућа искуства од нових власника, и без обзира на то колико је стакло чврсто на паметном телефону, сигурно ће се огребати под правим углом и притиском оштрог предмета.
Постоји чак и ИоуТубе видео који пролази кроз различите тестове огреботина на новом иПхоне 6с, с тим што редовни кључеви аутомобила не праве велику штету, али жилет и брусни папир били су друга прича. Брусни папир је занимљив тест огреботина који многи корисници превиде, јер је заиста лако огребати екран са ситним камењем и честицама песка који тамо могу ући у ваш џеп, а да то не схватите. Они могу прилично лако огребати иПхоне екран.
Наравно, постоје неки начини на које можете поправити површинске огреботине на екрану иПхоне-а ако заиста желите да идете тим путем, јер АпплеЦаре вероватно неће покрити такву штету.
Наравно, огреботину не можете поправити, већ је радије маскирајте тако да је више скривена. Да бисте заиста поправили огреботину на иПхоне екрану, мораћете да замените екран, што може бити скупо.
Међутим, постоји прилично једноставан начин да сакријете огреботине на екрану, као и да заштитите од будућих огреботина.
Све што вам треба је заштитник екрана (који одлично функционише на 3Д додирном екрану иПхоне 6с). Можда делује чудно, али лепак са заштитника екрана ће заправо попунити огреботине и учинити их готово невидљивима. Покушао сам га на татином иПхонеу неко време и одлично је функционисао. Екран је био пун огреботина, али након инсталирања заштитника екрана, многе огреботине било је тешко видети.
Ако имате иПхоне 6с, најбоље је да на њега ставите заштитник екрана што је пре могуће како бисте спречили да се огребе. Можда мислите да бебу иПхонеу доносите како бисте је спречили да се прво огребе, али ситнице на које заборавите могу прилично брзо да направе пустош на екрану иПхонеа.