МацБоок Про 13 вс Сурфаце Боок: Које треба да купите?

Аутор: Monica Porter
Датум Стварања: 18 Март 2021
Ажурирати Датум: 24 Април 2024
Anonim
16 ошибок штукатурки стен.
Видео: 16 ошибок штукатурки стен.

Садржај

Када је Апплеу било потребно поновно калибрирати своје поруке и ступити у контакт с корисницима, одустало се од покушаја да се привуче просјечним корисницима који траже конкурентне цијене и апликације. Уместо тога, прилагодио је цео свој портфолио онима који праве ствари са својим рачунарима. Мац више није био другачија врста рачунара. Био је то нешто изван ПЦ-а, уређај који су професионалци знали да могу рачунати на обављање посла. Занатлије - без обзира на то што стварају - обично имају МацБоок Про. Сада се Аппле нада да ће се хало проширити и на МацБоок Про 13.


Управо се појавио на тржишту хардвера, Мицрософт је покренуо своју линију Сурфаце тако што је апеловао на сваку врсту корисника. Када то није успело, фокусирао се на исту класу креирања коју је Аппле освојио са МацБоок Про. На крају, стратегија би довела до тога да се створи хигх-енд нотебоок ПЦ за креаторе дигиталних садржаја свих врста. Данас, Сурфаце Боок је један од најчуднијих, напредних и добро дизајнираних рачунара које можете купити са оперативним системом Виндовс.



Када је Аппле креирао први МацБоок Про, неколицина би претпоставила да ће коначно добити конкуренцију од Мицрософта. И још увијек се ту налазимо данас. Избор између онога што је традиционално најбољи преносиви рачунар који можете купити и изазовног изазивача од произвођача софтвера.

Ево како се нови МацБоок Про 13 може упоредити са Мицрософтовим моделом Сурфаце Боок.

МацБоок Про 13 вс Сурфаце Боок: Десигн

МацБоок Про 13 је део освежене линије радних коња дизајнираних за потребе тренутних професионалаца. То је и тање и лакше од машина које замењује, 3.02 фунти. Пошто је то Аппле уређај, дизајн естетика се није толико променио. Још увек је направљен од обрађеног алуминијума и још увек има благо закривљене ивице на поклопцу и дну. У средишту поклопца још увијек стоји Апплеов лого.




Све промене о којима треба бринути су видљиве од тренутка када отворите нотебоок. Трацкпад на свим новим МацБоок Про играчима је огроман; они користе Форце Тоуцх технологију која је омогућила МацБоок-у да достигне нове нивое танкости. Из редовног МацБоок-а долазе и такозвани “Буттерфли” кључни механизми. Овде су побољшани због тактилнијег осећаја, рекао је Аппле посматрачима о његовом откривању.



Најјефтинија и најмања верзија новог МацБоок Про 13 кошта 1499 УСД и укључује традиционални ред функцијских тастера. Модел од $ 1799 који користимо за ово поређење, користи функцијске тастере у корист Тоуцх Бар-а и Тоуцх ИД читача отисака прстију уграђених у његово дугме за напајање.




Сурфаце Боок са базом перформанси је ове недеље покупио огромне надоградње, али основни модел је остао исти. Када је затворен, рефлектујући Мицрософт логотип подсјећа кориснике који су дизајнирали уређај. Екран од 13,5 инча повезан је са базом помоћу зглобне шарке која изгледа као повезивање неког метала обложеног речника. Сурфаце Боок је дефинитивно тежи од МацБоок Про 13. Тежина је 3,34 фунте. Динамички зглоб шипке такође осигурава да заузима више простора у торби од МацБоок Про 13 модела.

МацБоок Про 13 вс Сурфаце Боок: Интерналс

Прошле године, сваки велики произвођач рачунара имао је хардвер који долази са Интеловим Скилаке чипсетима. Скоро сви су патили на неки начин. Интелови управљачки програми и софтвер за Скилаке изазвали су све врсте проблема са Сурфаце Боок-ом и Сурфаце-ом 4. Нема начина да се са сигурношћу знамо, али изгледа да је Аппле одлучио да научи лекцију коју је Мицрософт морао да научи и да се суздржи од коришћења најновијих чипова фром Интел

МацБоок Про 13 долази са 8ГБ РАМ-а, али се може конфигурирати са 16ГБ РАМ-а. Солид Стате Дриве од 256 ГБ долази стандардно, иако корисници могу додати 512ГБ чак и 1ТБ ССД дискова. Стандардни процесор је Интелов 2,9 ГХз дуал-цоре Цоре и5 процесор. Што је мало брже од 2.4ГХз стандардне брзине на површини књиге. Поново, купци могу појачати то са снажнијим опцијама и вишом цијеном.

Ни почетни ниво књиге ни МацБоок Про 13 не долазе са дискретним графичким картицама. МацБоок има Интел Ирис 550 графику. Сурфаце Боок има Интел ХД 520 графику.



МацБоок Про 13 је најједноставнији преносиви рачунар. Доминира екран од 13,3 инча који има 227 пиксела по инчу. Аппле каже да је у стању да прикаже "милионе" боја. 13,5-инчни екран у Сурфаце Боок-у има 267 пиксела по инчу. То је такође и мулти-тоуцх дисплеј, јер се читав екран књиге за површину одваја за чисти доживљај таблета.



Сурфаце Боок има Интел Цоре и5 и и7 варијанте, али већина корисника ће се одлучити за верзију и5. Потрошња на више од основне конфигурације од $ 1349 омогућава корисницима дискретну графичку картицу, опције за складиштење и више РАМ-а. Модел улази са 8ГБ РАМ-а.

У последње време, Аппле се бацио на подршку најновијих портова. МацБоок Про 13 има четири Тхундерболт 3 / УСБ 3 Типе-Ц порта. Ту је и прикључак за слушалице. Приликом повезивања са монитором или телефоном који не подржава УСБ Типе-Ц, корисницима ће бити потребан донгл. Поређења ради, Сурфаце Боок има два стандардна УСБ 3.0 порта, читач СД картица, прикључак за слушалице и Мини ДисплаиПорт. Тај читач СД картица представља велику предност за Сурфаце. Већина професионалаца неће превише прихватити Аппле да елиминише слот за СД картицу и присили их да купе још један донгле.

МацБоок Про 13 вс Сурфаце Боок: Ектрас

Додаци су оно што заиста дефинише ова два врхунска строја. Аппле није толико игнорисао додир јер се кладио на различите случајеве употребе. МацБоок Про 13 показује да Аппле сматра да су екрани осетљиви на додир корисни, али само онолико колико могу коначно омогућити развој интеракције.

Стеве Јобс се кладио на мулти-тоуцх екран за оригинални иПхоне јер је омогућио програмерима да промене дугмад и интерфејс како би одговарали њиховим потребама. Тоуцх Бар ради исто за МацБоок Про. Опције које се налазе унутар додирне траке мењају се у зависности од тога које апликације имају корисници. Мицрософт Ворд ће тамо додавати уобичајене поставке форматирања у своје апликације. Софтвер за креирање музике ће додати скроловање по временској линији тако да је лакше уредити читаву стазу уз мало помицање на главном екрану уређаја.



Мицрософт верује у моћ додира толико да се читав 13,5-инчни екран књиге Сурфаце потпуно одваја од тела до 3 сата. Приложена површинска оловка омогућава корисницима да пишу руком писане белешке и цртају. Екран се може окренути на врху тастатуре да би се добило пристојно искуство на додир и пуних 12 сати трајања батерије које Мицрософт обећава.



Док се Аппле клади на Тоуцх ИД да би се МацБоок корисници пријавили, Мицрософт се клади на оптичке сензоре који откључавају Виндовс у тренутку када нетко сједне испред књиге Сурфаце. Аппле каже да МацБоок Про 13 траје 10 сати између пуњења приликом репродукције видеа.

МацБоок Про 13 вс Сурфаце Боок: Које треба да купите?

Аппле је провео веома, веома дуго време на врху хигх-енд тржишта нотебоока из разлога које сви разумеју. Компанија нуди моћну комбинацију стила, правих апликација и перформанси. МацБоок Про 13 је танак и лаган. Већи трацкпад је добродошао. Тоуцх Бар на први поглед изгледа као трик, али би могао бити веома користан за неке.



Мицрософт има Аппле о ценама и трајању батерије. Сурфаце Боок је $ 1,349. Упоредите то са 1799 долара које ћете морати потрошити да бисте добили МацБоок Про 13 са Тоуцх ИД-ом и Тоуцх Бар-ом. Чак ни спуштање на МацБоок Про без додирне траке штеди ову машину. И даље кошта 1499 долара, а такође испушта два УСБ Типе-Ц порта и добија исту количину трајања батерије.

Сурфаце Боок добија 2 сата више екрана. Може постати таблет или нотебоок за само неколико секунди. У међувремену, Аппле се нада да ће корисници желети да користе МацБоок Про 13 Форце Форце ТрацкПад.



Мицрософт дефинитивно губи неке поене за још не прихватајући Тхундерболт. Такође, његова основна машина има мање простора за складиштење од МацБоок Про 13. Ипак, ове две ствари заједно нису ни за МацБоок Про 13 да изађе напријед.

На крају крајева, онима који су већ у Мац екосистему може бити тешко да пређу на Виндовс 10 и Виндовс апликације за свој занат. Можда ће морати да троше новац на нове програме и састављају нови радни процес. Ако није било тога, књига Сурфаце би била победник у свакој ситуацији.

Свакако, ако већ нисте уложили у екосистем Мац-а, боље је да купите књигу Сурфаце.

Датум издавања иПад Про 2018 је све ближи и данас желимо да издвојимо неколико ствари које би требало и не треба да очекујемо од издања.Медијски позиви су изашли, а Аппле је у среду, 12. септембра, до...

Овај водич ће вам показати како да прилагодите траку обавештења Галаки Ноте 9 и зашто бисте то требали учинити. Ова врста прилагођавања вам омогућава да лако приступите неким од функција које највише ...

Занимљив