Садржај
Тхе Самсунг Галаки С20 тек недавно пробио покриће на пијацама. Паметни телефон је представљен у три варијанте, укључујући Плус (+) и Ултра варијанту, при чему је ова последња имала најбољи хардвер од свих. Основни паметни телефони компаније лансирани су у донекле предвидљива времена. Имајући ово на уму, круже гласине о карактеристикама које би могао да садржи.
Пошто је још увек рано у току дана, много тога би се могло променити од сада до тада. Међутим, можемо прегледати млин за гласине и технологије које Самсунг тренутно развија како бисмо добили слику о плановима компаније за 2021. Срећом, већ постоји прилично информација које лебде около.
Дакле, ево све што до сада знамо о Галаки С21.
Самсунг Галаки С21 Датум изласка, вести и гласине
Вести о Самсунг Галаки С21
Недавно је разговарано о томе да би Самсунг у будућности могао да испоручује екране од кинеског произвођача БОЕ за бар један предстојећи Галаки водећи модел. Ово би могао бити начин компаније да ефикасно управља оптерећењем у очекивању високих поруџбина.
Такође је поменуто да је компанија потенцијално користила 150МП Нонацелл сензор на водећем моделу. Недавно представљена галаки с20 Ултра користи исту технологију, али са сензором од 108МП.
Самсунг Галаки С21 Датум изласка
За ово вероватно није потребно превише нагађања, јер је Самсунг остао прилично доследан у погледу временске линије лансирања својих водећих најава. Ако наставимо са оним што смо видели ове и 2019. године, сигурно је нагађати да ће Галаки С21 бити лансиран у фебруару или марту 2021. године. Очекује се да ће компанија најавити свој иконични „Унпацкед“ догађај неколико недеља пре како би нас поштено обавестила о његов долазак.
Гласине о Самсунг Галаки С21
Величина и дизајн
Прерано је за дан да бисмо разумели какав ће дизајн Самсунг одабрати за Галаки С21.Али пошто се каже да телефон има најмање 6,7-инчни екран на броду, компанија можда разматра мање оквире од претходника, док се такође говори о предњој камери која се појављује само када је то потребно. Постоје и гласине о сензору камере испод екрана, али о томе касније.
Приказ
Ово је једно од подручја у којем још увек нисмо сазнали ништа дефинитивно о Самсунговом водећем моделу из 2021. године. Компанија је пионир у производњи ОЛЕД панела и можемо очекивати да видимо велику густину пиксела и високу стопу освежавања на Галаки С21. Као што смо видели 2019. године, Самсунг је био један од првих произвођача који је са својим екранима приказао камере са бушењем рупа, тренд који се од тада значајно ухватио.
Разрађујући више о потенцијалном договору постигнутом са БОЕ, речено је да ће произвести 6,67-инчни ОЛЕД дисплеј потенцијално намењен Галаки С21 +. С друге стране, исти екран ће се користити и са Галаки А90 у Фулл ХД + резолуцији до 2021. године, додаје се у извештају.
Стопа освежавања екрана би требало да буде ограничена на 120 Хз, иако је познато да ова функција утиче на трајање батерије на неколицини новијих уређаја.
Камера
С обзиром на то да Самсунг такође самостално ради на сензорима камере, о томе се расправља већ неколико месеци. Опште је извештавано да ће Самсунг на камери користити Нонацелл камеру од 150МП. Технологија Нонацелл представљена је пре неколико месеци са галаки с20 Ултра, па је вероватно да ће задња камера Галаки С21 користити ИСОЦЕЛЛ Бригхт ХМ1 сензор.
Тренутно постоје извештаји да ће упркос томе што Самсунг самостално развија ову технологију, кинески произвођач Ксиаоми можда победити компанију да на тржиште изнесе телефон од 150МП. Иако СамМобиле извештава да ће друге компаније попут Оппо и Виво такође користити сензор на својим водећим бродовима из 2021. године.
Самсунг је ове године ставио омот у погледу технологије фотоапарата са сензором од 108МП на С20 Ултра. 2021. би се могао показати још већом надоградњом за већ звездани водећи брод.
Надоградње предње камере
Добијамо опречне извештаје о предњој камери која ће бити у понуди са Галаки С21. Верује се да Самсунг већ ради на предњим камерама испод екрана, док су слични Оппо већ показали прототипове са овом технологијом камера.
С обзиром на смер у којем креће индустрија мобилне телефоније, има пуно смисла да ће Галаки С21 бити први Самсунгов водећи модел који ће користити предњу камеру испод екрана. Иако су галаки с20 и водећи модели пре него што су користили оптичке скенере отиска прста испод екрана, компликације су мало другачије за нешто тако основно као предња камера.
Недавно је објављено да неки телефони са недовољно приказаним скенерима отиска прста нису могли да региструју отиске прстију када је укључена заштита екрана. Слични проблеми би се могли појавити и за селфи камеру испод екрана, а да не помињемо препреке на путу камере ако је ваш телефон релативно прљав.
Што се тиче стварног сензора предње камере који се користи са Галаки С21, недавни извештај компаније ПхонеАрена изнео две вероватне опције. Један са величином сензора од 1/2 инча и резолуцијом од 48МП, а други са сензором од 1 / 2,55 инча са резолуцијом од 12МП и оптичком стабилизацијом слике. Биће занимљиво видети како ће Самсунг сместити велику селфи камеру ако су извештаји о њеном уграђивању испод екрана тачни.
Остале карактеристике
Тренутно постоји неколико гласина да се предвиђа да ће Галаки С21 користити Куалцоммов следећи водећи силицијумски телефон, Снапдрагон 875. Гласине даље сугеришу да би Снапдрагон 875 могао да направи ТСМЦ, један од водећих светских произвођача чипова са клијентелом, укључујући и лајкове компаније Аппле.
Једна од кључних разлика између Снапдрагона 865 који се користи у водећим моделима 2020. године и предстојећег ТСМЦ-а направљеног Снапдрагон 875 је у томе што је овај последњи произведен у процесу од 5 нм. Поређења ради, СД865 који се користи на линији галаки с20 направљен је помоћу 7нм процеса.
Што се РАМ-а тиче, заправо не видимо потребу да се иде даље од 12 ГБ РАМ-а, као што је то било са галаки с20 Ултра. Иако је могуће да ће постојати варијанте са мањим капацитетима РАМ-а, сматрамо да тржишту вероватно није потребно ништа веће од 12 ГБ на мобилном уређају, без обзира колико то привлачно изгледало на папиру.
Телефон ће такође задржати ИП68 сертификат за отпорност на воду и прашину.
Складиштење је подручје у којем Самсунг може изненадити своју базу обожавалаца. Међутим, с обзиром на то да се њени водећи модели обично испоручују са слотом за мицроСД картице, компанија ће можда одлучити да ограничи интерну меморију на 256 ГБ. Складиштење ће готово сигурно бити компатибилно са УФС 3.0 стандардом. Такође се очекује да се на броду налази и УСБ Ц порт.
Батерија никада није забрињавала модерне Самсунг телефоне. Ово је првенствено због чињенице да већина његових телефона долази са енергетски ефикасним ОЛЕД панелима у комбинацији са Андроидовим подразумеваним функцијама за уштеду батерије. С обзиром да је ГС20 Ултра имао батерију од 5.000 мАх, могуће је да Самсунг одлучи да користи исту јединицу и са Галаки С21.
Очигледно ће бити укључено бежично пуњење, а такође очекујемо и продор у постојеће технологије брзог пуњења компаније. Самсунг тренутно нуди галаки с20 адаптер за пуњење који водећем уређају може да пружи одзивних 45В снаге. Са овим технологијама које су тренутно доступне у компанији, не видимо ниједан разлог да се ствари раде другачије са Галаки С21.
Како 5Г постаје све чешћи широм света, више неће имати смисла ограничити га на неке регионе или наплаћивати премију. Али с тим што је речено, трајна пандемија је можда омела планове проширења превозника широм света. То сугерише да бисмо могли да поновимо 2020. годину у вези са 5Г на Галаки С21.
Ултразвучни сензор за отисак прста (испод екрана) вероватно ће остати на Галаки С21, јер компанија не нуди поуздано решење за откључавање лица. Будући да је Гоогле одбацио скенер отиска прста са Пикел-ом 4 уместо робусног система за препознавање лица, нада се да је Самсунг донео поузданије решење, иако је претходне примене компаније било прилично лако преварити.
Андроид 11 је сигуран у водећи модел
С обзиром на то да се очекује да ће Андроид 11 дебитовати касније ове године са Пикелом 5, није потребан геније да предвиди да ће Галаки С21 подразумевано имати овај оперативни систем. Ово би такође могло да уведе неколико специфичних промена за Самсунг, посебно са елементима корисничког интерфејса на једном корисничком интерфејсу. Почећемо да добијамо добру идеју о томе где се креће Оне УИ током наредних месеци. Компанија ће можда одлучити да нам да неколико наговештаја са Галаки Ноте 20 који ће наводно почети да се емитује у августу или септембру ове године.
Самсунг Галаки С21Цена
Линија галаки с20 почиње од 9,99 и иде све до 399 од најновијих трендова цена. Узимајући у обзир надоградње које Самсунг има на уму, сигурно је претпоставити да ће Галаки С21 коштати приближно исту марку. Иако је још увек неизвесно да ли ће Галаки С21 доћи у три верзије попут освежавања 2020. године, али је јасно да се цене неће разликовати од онога што смо видели данас.
Међутим, компанија је почетком ове године покренула узбудљиве програме откупа који би корисницима могли да омогуће надоградњу на нови Самсунг водећи модел плаћањем номиналне накнаде. Као што смо горе поменули, очекује се да ће 5Г и даље бити ниша следеће године, па очекујте да ће 5Г модел коштати знатно више, можда чак и пробивши баријеру од 1.500 долара.
Шта може бити другачије?
Име
Постоји прилично неизвесност у погледу шеме именовања коју ће Самсунг користити за водећу компанију Галаки почетком 2021. године. Иако је вероватно да ће компанија ићи са Галаки С21, то још увек није сасвим поправљено. Говори се о томе да Самсунг размишља да ово назове и Галаки С30. То има смисла с обзиром на то да је јужнокорејски произвођач одлучио назвати Галаки С10 наследника, галаки с20. Дакле, ни скакање бројева верзија није нарочито ван једнаџбе.
Изглед
Знамо да је Самсунг познат по својим радикалним променама у погледу дизајна. Иако би се претпоставило да неће бити превише промена у поређењу са галаки с20, изузетно је вероватно да нас очекује неколико изненађења у овој области. Можда употреба нових материјала за телефон. Додатна опрема је још једно подручје у којем би компанија могла да увелико иновира следеће године.
Конфигурације складишта
Идући у корак са Апплеовим паметним телефонима, вероватно ће Самсунг одустати од проширивог складишног простора како би понудио интерне могућности складиштења са довољно простора за складиштење. На пример, компанија би могла да одлучи да користи 128, 256 и 512 ГБ варијанти за све своје водеће моделе, пружајући тако више слободног простора у погледу интерне меморије и потпуно укидајући потребу за проширивим опцијама. Вреди напоменути да Гоогле-ови Пикел телефони, који се такође сматрају заставницима Андроид-а, не нуде прошириво складиште.
Да ли бисте требали бити узбуђени?
Самсунг увек успе да одушеви своју базу обожавалаца својим новим водећим моделима и не мислимо да ће 2021. бити другачији за компанију. Што се тиче новог уређаја, имаће доста тога што већ знамо. Очекује се да ће функције попут перформанси, софтвера, трајања батерије, па чак и камера, бити значајно надограђене са Галаки С21.
Што се тиче технолошког напретка, Галаки С21 ће вероватно имати предњу камеру испод екрана. Нешто што смо видели само као концепт других произвођача. Каже се да компанија тренутно тестира изводљивост употребе овакве технологије, тако да је сасвим вероватно да ће се компанија држати сензора предње камере са бушотином који видимо код линије галаки с20.
Упућени сугеришу да Самсунг жели да корисницима пружи искуство на целом екрану без икаквих изреза или рупа. Једини начин да се то ефикасно постигне био би постављање сензора камере испод екрана или коришћење механичког решења попут ОнеПлус 7 Про које је приказало искачућу камеру.
Купци ће такође видети надоградње у погледу сирове снаге са Куалцоммовим следећим водећим силицијумом за који се наводи да напаја уређај. Узимајући у обзир ове факторе, нема сумње да технолошки обожаваоци имају све разлоге да буду узбуђени због Галаки С21.
- Када ће Галаки С21 бити лансиран?
Иако Самсунг није пружио детаље о лансирању Галаки С21, вероватно ће телефон бити представљен у фебруару или марту 2021. године.
- Да ли ће Галаки С21 бити водоотпоран?
Слично као и његов претходник, Галаки С21 линија такође треба да има ИП68 сертификовану отпорност на воду и прашину.
- Коју ће камеру користити Галаки С21?
Још је рано током дана да се било шта дефинитивно каже о овоме, али тренутне гласине спомињу да ће Галаки С21 користити сензор камере од 150МП Нонацелл.