Сада када је нови ХТЦ Оне (М8) напокон овде и доступан већини америчких превозника и већ заобилази ТВ огласе, почиње да привлачи пажњу и привлачење потрошача и потенцијалних купаца.
Они који желе да купе нови паметни телефон можда разматрају много опција, а овде ћемо упоредити најновије ХТЦ-ове са Самсунговим водећим Галаки С4 од прошле године. Како се ближи датум изласка Галаки С5, Галаки С4 ће ускоро имати пад цена, тако да ће потрошачи заиста имати више изврсних опција следећег месеца.
Самсунгов Галаки С4 није нимало тежак, иако је објављен пре скоро годину дана, а овде ћемо упоредити шта све нови ХТЦ Оне (М8) нуди и како се упоређује са Самсунговом претходном генерацијом. Обоје су одлични телефони, а у наставку је пет кључних разлика које ће потенцијални купци желети да знају пре него што изврше куповину.
Са новим ХТЦ Оне (М8) који се ове недеље продаје на мрежи, а у продавницама 10. априла, потрошачи вероватно траже више детаља док разматрају све своје могућности. А да не говоримо о могућим будућим телефонима попут иПхонеа 6 или ЛГ Г3.
Будући да је телефон тек најављен, нисмо имали довољно времена за потпуну рецензију или га можемо упоредити са Галаки С4 у целини, можемо указати на пет-ак разлика између њих. То су кључне разлике које ће потенцијални купци желети да узму у обзир и имају на уму приликом трошења 600 долара + за телефон или потписивања новог двогодишњег уговора.
Дизајн
У почетку је највећа разлика дизајн. Тада ћемо касније прећи на софтвер и цене. Највећа разлика коју ће ХТЦ Оне (М8) морати да понуди у односу на скоро сваки други Андроид уређај објављен ове године биће импресиван квалитет израде и сав алуминијумски дизајн.
ХТЦ-ова нова завршна обрада од брушеног алуминијума Гунметал је једноставно запањујућа. Иако се телефон испоручује у сребрној и златној боји, Гунметал је део посла. Тешко је објаснити, али изгледа и осећа се добро. Ни алуминијум се не осећа толико тврдо или грубо у рукама као оригинални ХТЦ Оне, колико вреди. Криве су глатке, а ивице округле. Ништа се не може упоредити, очекујте можда Аппле.
Ако мало преокренемо сценарио, сви знамо да је Самуснг добио озбиљне критике због континуиране употребе пластике на својим телефонима. То се каже, неки то воле, а неки мрзе. Галаки С4 је тањи, лакши, лакши за држање, неће вам клизити тако лако и сигурно не показује приметне огреботине тако лако као алуминијум. Самсунг заиста има леп метални прстен око ивица како би оквир био издржљив и заштићен од падова, али то је отприлике ово на овом иначе пластичном уређају.
Држећи оба ова телефона, ХТЦ Оне се сигурно осећа боље и скупље. Такође је много тежи и може му требати да се привикнемо. И не само то, већ је и уређај заиста дужи. Многи купци воле тај премиум осећај, али не можемо а да не помислимо да неки власници Самсунга могу ценити лагану и издржљиву пластику на Галаки С4.
Огроман део дизајна који даје одличне карактеристике су предњи звучници. Самсунг је у ствари победио све произвођаче са неколико својих таблета, али је онда зауставио сјајну идеју. ХТЦ је искористио предност и има најбоље звучнике на било ком паметном телефону који смо икада користили. На крају, овде је један јасан победник са дизајном. Нема изненађења, то је ХТЦ. Иако се оба телефона осећају изврсно и издржљиво, алуминијумски оквир и дизајн ХТЦ Оне (М8) не могу да надмаше, бар не Самсунг.
Софтвер
Друга велика разлика коју ћете приметити и нешто што ће купци желети да истраже је софтвер. Иако оба ова телефона користе Андроид 4.4 КитКат (па, већина Галаки С4-а), они се свуда изузетно разликују. Самсунгов ТоуцхВиз УКС има пуно предности, али има и ХТЦ Сенсе УИ 6.0 који је потпуно нов код ХТЦ М8. Иконе, поставке, боје, опције и напредна подешавања се овде разликују. Оба произвођача додају функције са својим Андроид кожом (прекривачи софтвера), па их погледајте у наставку.
Иако нам Сенсе у прошлости није био омиљен, са сваком новом генерацијом полако, али стално постаје све бољи. Сенсе 6 је знатно побољшан, коначно имамо дугмад на екрану, а Андроид 4.4 КитКат нуди иммерсиве мод преко целог екрана. Телефон је брз, флуидан и промене нису превише велике.
Блинкфеед пружа садржај за разлику од већине Андроид телефона и нешто ће се свидети купцима, као и ХТЦ Зое. Зое снима кратке игране филмове у продукцијском стилу од слика и видео записа на уређају, а ви можете да направите своје. Уредно је, али требаће нам више времена са Сенсе 6 и ХТЦ Оне (М8) пре него што кажемо превише.
Изнад је приказан Андроид 4.4.2 КитКат на Самсунг Галаки С4 компаније АТ&Т. Већина Галаки С4 јединица широм света већ има КитКат, тако да је ово приказ онога у чему већина корисника ужива. Самсунг има свој уобичајени низ контрола кретања, С-Хеалтх и С апликације, функције даљинског управљања са ИР бластером и још много тога. Самсунг има сличан изглед и осећај већ неколико година и многи купци ће знати у шта улазе.
Лично ми је дражи Андроид и имам Гоогле Плаи Едитион Галаки С4, али битка између ТоуцхВиз-а и Сенсе-а одиграће се током следећих неколико месеци када ће ХТЦ Оне (М8) и Галаки С5 изаћи на улице у априлу.
Ажурирања софтвера су важна. У прошлости је ова битка ишла за Самсунг, али у последње време ХТЦ се залаже за благовремена ажурирања, а да не помињемо да је транспарентнији у погледу процеса и времена у односу на Самсунг.
Спецификације
Оба ова телефона су изузетно моћна, а да не помињемо Андроид 4.4 КитКат је дизајниран да ради на најнижим Андроид телефонима. То значи да ће перформансе бити одличне у сваком случају, али корисници би и даље требали знати шта обоје нуди. ХТЦ има најновију и најбољу опрему која побеђује годину дана старији Галаки С4, али не много. Ово неће играти велику улогу у избору купаца. Како би софтвер и цена вероватно требали бити одлучујући фактор.
ХТЦ Оне (М8)
- 5-инчни ХД екран од 1920 к 1080п
- Снапдрагон 801 са четворојезгарним процесором од 2,3 ГХз са 2 ГБ РАМ-а
- 32 ГБ интерне меморије (подршка за проширење Мицро-СД)
- 4 ултрапикселна камера (нова друга Дуо камера) и 5МП предња, двострука блиц
- Андроид 4.4.2 КитКат са Сенсе 6
- Предњи звучници, инфрацрвени порт за даљински управљач
- Батерија од 2.600 мАх
Самсунг Галаки С4
- 5-инчни ХД екран од 1920 к 1080п
- Четверојезгрени Снапдрагон 600 са 1,9 ГХз са 2 ГБ РАМ-а
- 16 ГБ интерне меморије (укључено проширење Мицро-СД)
- Камера од 13 мегапиксела, предњи снимак од 2МП, један блиц
- Андроид 4.4.2 КитКат са ТоуцхВиз УКС
- Један задњи звучник, инфрацрвени порт за даљински управљач
- Дугме за хардверско кућиште
- Батерија од 2.650 мАх
Нови Снапдрагон 801 је бржи, ефикаснији, испија батерију и брже се пуни са Куалцомм Куицк Цхарге 2.0. Запошљава много бржу и моћнију графичку картицу. Што значи да ће игре и графички интензивне апликације бити боље на ХТЦ Оне (М8), али у целини су спецификације блиске. Снапдрагон 801 је заправо два корака изнад Самсунг-овог Галаки С4, али просечни корисници неће приметити огроман пад перформанси. Оба телефона су блесаво брза и изврсно раде.
Након целокупног прегледа, моћи ћемо да упоредимо спецификације више у вези са трајањем батерије, очекивањима екрана и новом Дуо камером на ХТЦ Оне (м8). За сада су обојица прилично импресивна, али наравно нови ХТЦ Оне М8 је јасни победник овде у категорији спецификација.
Цена
Главни одлучујући фактор за већину јавности заправо ће бити цена. ХТЦ Оне (М8) алуминијум може изгледати сјајно, али можете ли оправдати трошење додатног новца на њега? То је нешто што ће потрошачи сами морати да одлуче. Тренутно ХТЦ Оне (М8) кошта 199 долара за модел од 32 ГБ са новим двогодишњим уговором. Или купци могу да га купе директно, без уговора, за било где, од 599 долара са Веризоном, до 639 и 649 долара за АТ&Т и Спринт. Ускоро долази и Гоогле Плаи Едитион за 699 УСД.
С друге стране, Самсунгов Галаки С4 ускоро ће бити замењен новим Галаки С5. Дакле, иако га већ месецима и месецима гледамо како се продаје по цени од 99 долара са новим двогодишњим уговором, корисници могу очекивати да падне још више када Галаки С5 стигне 11. априла. Неки корисници су га чак ухватили за 49 долара.
Галаки С4 је очигледно јефтинији, и са уговором и потпуно, али ХТЦ Оне (М8) ће вероватно имати дужи животни циклус. Како год га погледате, Галаки С4 можете добити за мање, тако да је ово избор који ћете морати да одлучите. ГС4 је и даље врхунски паметни телефон, али приближава се години старој. У технолошком свету ствари се брзо одвијају. Не заборавите да оператери нуде и плаћање од 25 до 27 долара за 24-месечне планове на ХТЦ Оне (М8), што би вам могло помоћи да уђете у нови телефон без трошења онолико колико сте мислили.
Носачи
Последња главна препрека и одлучујући фактор између куповине ХТЦ Оне (М8) и Самсунговог Галаки С4 биће опције и доступност оператора. ХТЦ Оне (М8) је потпуно нов, и то барем за Веризон, АТ&Т и Спринт, бар за сада. Очекујемо да ће га Т-Мобиле и УС Целлулар понудити 10. априла. То је речено, Галаки С4 је на сваком већем америчком превознику, па тако и на готово сваком мањем регионалном превознику. Говоримо о УС Целлулар, Метро ПЦС, Црицкет, АИО и још много тога.
Опције и доступност су много веће за Галаки С4, али очекујемо да ће ХТЦ Оне (М8) стизати на све више носача како одмичу летњи месеци.
Последње мисли
На крају је тежак посао покушати упоредити ове телефоне, а да не помињемо наговештај који потрошач треба да купи. Обоје нуде изврсна искуства и врхунски хардвер. Оба произвођача посвећена су ажурирањима софтвера, а обојица имају сјајне 5-инчне ХД екране и изврсне камере.
На крају дана, ХТЦ Оне (М8) циља на Галаки С5 и иПхоне 6, али би могао да потакне неке потенцијалне купце да уђу у најновије и најбоље, уместо да задрже Галаки С4 на продаји. Ни са једним не можете погрешити, али овај ћете морати сами да одлучите. Потенцијални купци ће желети да размотре горе поменуту цену, софтвер и дизајн пре него што одаберу.