Самсунг Галаки С5 насупрот Самсунг Галаки С3: 5 кључних разлика

Аутор: Lewis Jackson
Датум Стварања: 13 Може 2021
Ажурирати Датум: 8 Може 2024
Anonim
Самсунг Галаки С5 насупрот Самсунг Галаки С3: 5 кључних разлика - Tech
Самсунг Галаки С5 насупрот Самсунг Галаки С3: 5 кључних разлика - Tech

Садржај

Самсунг Галаки С3 је и даље релевантан паметни телефон. Рекламира неке солидне хардверске спецификације, успут има надоградњу за Андроид 4.4 КитКат и изузетно је јефтин. Такође је и даље у рукама милиона корисника широм света, од којих ће многи летос раскинути уговор. А пошто је и даље релевантан, потрошачи ће га упоредити са новим Самсунг Галаки С5 у наредним недељама.

У мају 2012. Самсунг је најавио Галаки С3, свој најпопуларнији паметни телефон свих времена и онај који и даље пркоси тестовима времена. Да, Галаки С3 је стар, али и даље садржи неке особине које се диве, укључујући врло способан хардвер, солидан дизајн и софтвер који ће добити још најмање једно значајно ажурирање.

Оне у потрази за новим паметним телефоном вероватно неће примамити те функције. Уместо тога, извући ће се јефтина цена Галаки С3. Не можемо вам замерити. Ово је солидан телефон који практично поклањају продавци који га и даље продају.


Наоружан својом јефтином ценом, Самсунг Галаки С3 ће остати опција док идемо дубље у 2014. годину.

Галаки С3 је такође и даље у рукама милиона Американаца. Уређај је стигао у јуну и јулу 2012. године, што значи да има доста људи који су потписали двогодишњи уговор, двогодишњи уговор који ће се завршити касније ове године.

Па, шта ми овде имамо? Једноставно. Постоје људи који ће Галаки С3 измерити поред најбољих овогодишњих опција, а постоје и тренутни власници Галаки С3 који ће тражити промену. А један од уређаја на који ће се вероватно фокусирати је Самсунг Галаки С5, Самсунгов потпуно нови Галаки С.

Јуче је на свом лансираном Унпацкед 5 догађају Самсунг коначно представио Галаки С5. Као што се очекивало, садржи нови хардвер и нови софтвер, функције које ће вероватно привући купце паметних телефона широм света.

Нови Самсунг Галаки С5 стиже тек у априлу, али већ знамо много о потпуно новом флагсхип-у захваљујући нашем практичном искуству са њим у Њујорку на Самсунговом представљању Галаки С5. И док нам још увек није пријатно да упоређујемо њих две, можемо да укажемо на неке разлике којих би будући потрошачи требало да буду свесни током надоградње до издања Галаки С5.


Овде се фокусирамо на пет кључних разлика између Самсунг Галаки С3 и потпуно новог Самсунг Галаки С5.

Дизајн

Галаки С5 има слот за Мицро СД картицу.

Када се Самсунг Галаки С3 први пут појавио 2012. године, био је похваљен због дизајна који је обухватио бољу поликарбонатну пластику и елегантне облине за које је Самсунг рекао да су инспирисане природом. Уређај је такође добио све погодности типичног Галаки С-а, укључујући утор за мицроСД картицу и уклоњиву батерију. Било је то 2012. Сада смо 2014. и иако су се ствари мало промениле, нису се у потпуности промениле.

Самсунг Галаки С5 долази са дизајном који се разликује од модела Галаки С3. Међутим, неке ствари још увек имају заједничко и прво ћемо их додирнути.


Као и Галаки С3, Галаки С5 нуди уклоњиву задњу плочу, утор за мицроСД картицу за проширену меморију и да, направљен је од пластике, а не од метала. Овде се сличности ипак завршавају.

Дизајн Галаки С5 долази са јединственим перфорираним узорком на задњој масци за који Самсунг каже да додаје "глам" изглед свом водећем моделу. Отишли ​​смо импресионирани дизајном (тренутно нам се више свиђа него Галаки С4), чак иако је и даље пластичан.

Самсунгов нови Галаки С такође долази са истим дизајном отпорним на прашину и воду који се може наћи на АТ & Т-овом Галаки С4 Ацтиве. Ово је огромно не само за просечног и неспретног корисника, већ је фантастично и за оне који траже робусни паметни телефон који је уједно и водећи паметни телефон.

Галаки С5 је танак 8,1 мм, дебљи од Галаки С4, мада је и даље тањи од 8,6 мм Галаки С3. Тежак је 145 грама, тежи од Галаки С3 који је само 133 грама. Вероватно неће бити превише приметне, мада се то не може рећи о укупној разлици у величини између њих две.

Захваљујући већем екрану, отисак Галаки С5 ће бити већи од укупне величине Галаки С3 и то је нешто са чим ће купци Галаки С5 морати да живе.

Приказ

Кад смо већ код екрана, Галаки С5 и Галаки С3 имају драстично различите екране. Иако се Галаки С3 испоручује са 4,8-инчним екраном резолуције 720 к 1280 пиксела, екран Галаки С5 је већи и бољи.

Екран на Галаки С5 није забележио много промена у односу на Галаки С4. Нешто је већи, 5,1 инча, за разлику од 5 инча на Галаки С4, али задржава исту 1080п резолуцију као што је Самсунг дебитовао на Галаки С4 прошле године. Није да је то лоше.

Резолуција 1080 к 1920 пиксела нуди садржај пуног ХД квалитета, нешто што Галаки С3 једноставно не може да понуди. И иако је ово можда прошлогодишња технологија, садржај који се појављује на екрану Галаки С5 и даље изгледа апсолутно запањујуће. Савршен је за оне који воле да гледају филмове или емисије у покрету и за оне који уживају у игрању на паметном телефону.

Самсунг је такође додао потпуно нови „Ултра Повер Савинг Моде“ режиму Галаки С5 који неће само приказати екран у црно-белу, већ ће и искључити све непотребне функције у настојању да уштеди трајање батерије. Није јасно да ли ће Самсунг поклонити ову функцију власницима Галаки С3 у будућем ажурирању.

Камера

Галаки С5 има камеру од 16 мегапиксела

Иако Самсунг можда није направио велики скок са екраном Галаки С5, камера Галаки С5 је друга прича.

Прошле године смо видели како Галаки С4-ова камера од 13МП даје предност камери од 8МП која се налази на Галаки С3. Између два стрелца постојала је приметна разлика, што није изненађујуће с обзиром на то да је Галаки С3 уређај из 2012. године.

Самсунг покушава да повећа јаз још више додавањем камере од 16МП на Самсунг Галаки С5. Виша резолуција би требало да се претвори у фотографије лепшег изгледа, иако нисмо фокусирани на број мегапиксела.

Оно на шта смо фокусирани су остали додаци, додаци који се једноставно не могу наћи на Галаки С4 или Галаки С3. Галаки С5 користи хибридни систем аутофокуса, што значи да поред аутоматског фокусирања фазе користи и стандардни аутофокус. То значи да уређај може аутоматски да фокусира за највише 0,3 секунде. То је огромно за оне који непрестано извлаче телефон да би снимали фотографије.

Камера Галаки С5 такође доноси промене у ХДР-у додајући напредни Хигх Динамиц Ранге (Адванцед ХДР) који би требало да пружи боље боје и природније осветљење на фотографијама и видео снимцима.

Хоме дугме

Галаки С5 има читач отиска прста.

Самсунг Галаки С3 долази са стандардним почетним дугметом, а Галаки С5 не. Уместо типичног физичког почетног дугмета, Самсунг је спаковао оно што назива „читач прстију“.

Читач прстију је сензор отиска прста који омогућава корисницима да помоћу отиска прста откључају Галаки С5. Ово не само да пружа додатни ниво сигурности већ нуди и додатну погодност.

Сензор за отисак прста је имао боље резултате него што се очекивало у наше време са Галаки С5, мада ћемо задржати коначну пресуду за нашу званичну рецензију.

Процесор

Самсунгов Галаки С3 користи остарјели двојажни чип Снапдрагон С4 Плус у Сједињеним Државама. Очекује се да ће Самсунг Галаки С5 понудити Куалцоммов нови четверојезгрени процесор Снапдрагон 801, а можда би могао да користи и осмојезгрени Екинос процесор саме компаније.

Самсунг Галаки С5 долази са процесорима који раде на тактима од 2,1 ГХз и 2,5 ГХз, бржи од Галаки С4 који је пружио боље укупне перформансе од Галаки С3.

Ови новији чипови не само да би требало да пруже брже укупне брзине унутар корисничког интерфејса, већ би требало да пруже и боље мултитаскинг и боље играње од Галаки С3.

Нови производи Аппле-а ће постати велики дио ваше потрошње у паду и то је више од новог иПхоне-а 6с. Гласине, цурење и тајминг указују да је компанија спремна да у септембру ослободи најмање пет узбуд...

Аппле је потврдио ажурирање за иОС 9 за све иПад моделе који су способни да раде са иОС 8. И као што смо рекли на датум лансирања иПхоне 6с, јасно је да се приближавамо иОС 9 издању. Данас ћемо поглед...

Детаљније