Шта урадити ако апликација престане да ради након ажурирања Галаки С9 на Андроид П (Андроид 9 Пие)

Аутор: John Pratt
Датум Стварања: 16 Јануар 2021
Ажурирати Датум: 12 Може 2024
Anonim
Web Programming - Computer Science for Business Leaders 2016
Видео: Web Programming - Computer Science for Business Leaders 2016

Садржај

Неке апликације могу престати да раде исправно након ажурирања Андроид-а. У данашњем посту ћемо вам показати кораке за решавање проблема које бисте требали предузети када се суоче са проблемима у апликацији након ажурирања Галаки С9 на Андроид 9 Пие.

Како да решите проблеме са Галаки С9 након ажурирања Андроид П-а (Андроид 9 Пие)

Ажурирања могу неке ствари сломити. То је разумљиво јер у Андроиду постоје милиони могућих тачака неуспеха. Иако се програмер труди да објави верзије Андроида са што мање грешака, још увек постоји толико ствари које могу поћи по злу. Ако сте међу Галаки С9 корисницима који имају проблем са Андроид 9 Пие, ево шта можете да урадите:

Принудно поновно покретање. Поновно покретање уређаја требало би да буде први корак у решавању проблема који морате предузети. Ово мора да се уради пре него што покушате да примените остатак доле наведених предлога. Понекад грешке у апликацијама нестану ако се телефон поново покрене. Обавезно симулирајте ефекте повлачења батерије како бисте правилно очистили систем. Ево како се то ради:


  1. Притисните и држите тастере за укључивање и искључивање звука приближно 10 секунди или док се уређај не укључи. Сачекајте неколико секунди да се појави екран Маинтенанце Боот Моде.
  2. На екрану Маинтенанце Боот Моде одаберите Нормал Боот. Дугмадима за јачину звука можете да користите да бисте се кретали кроз доступне опције, а доњи леви тастер (испод тастера за јачину звука) да бисте изабрали. Сачекајте до 90 секунди да се ресетовање заврши.

Обриши партицију кеш меморије. Брисање системске кеш меморије требало би да следи први предлог. Ово омогућава да С9 приликом учитавања апликација користи нови сет привремених датотека или кеша. У неким случајевима, ажурирање може довести до оштећења или застаревања ове кеш меморије. Брисање партиције кеш меморије на којој је ускладиштена начин је уклањања проблема који потичу из оштећене системске кеш меморије.


Да бисте очистили кеш меморију С9:

  1. Искључите уређај.
  2. Притисните и држите тастер за појачавање звука и тастер Бикби, а затим притисните и држите тастер за напајање.
  3. Када се прикаже зелени Андроид логотип, отпустите све тастере („Инсталирање ажурирања система“ приказује се око 30 - 60 секунди пре него што се прикажу опције менија за опоравак Андроид система).
  4. Притисните тастер за утишавање неколико пута да бисте истакли „обриши партицију кеша“.
  5. Притисните дугме за напајање да бисте изабрали.
  6. Притискајте тастер за утишавање звука док се не означи „да“ и притисните дугме за напајање.
  7. Када је партиција брисања кеша завршена, истакнуто је „Поново покрени систем сада“.
  8. Притисните тастер за напајање да бисте поново покренули уређај.

Присилно напустите апликацију. У другим случајевима затварање апликације такође може да исправи грешке. То се дешава ако се развије привремена грешка коју Андроид не може сам да реши. Помагање систему на овај начин је једноставно и може се учинити било када. Да бисте затворили апликацију, једноставно додирните дугме Недавне апликације, софтверски тастер на левој страни дугмета Почетна или Бикби. Када се листа апликација појави, додирните дугме „Кс“ у горњем десном углу да бисте је затворили.


Можете и да присилно затворите апликацију помоћу ових корака:

  1. Отворите апликацију Подешавања.
  2. Додирните Апликације.
  3. Додирните Још подешавања у горњем десном углу (икона са три тачке).
  4. Изаберите Прикажи системске апликације.
  5. Пронађите и додирните своју апликацију.
  6. Додирните дугме Присилно затвори.

Инсталирајте исправке. Неке грешке у апликацијама захтевају промену кодирања у самој апликацији да би их отклонили. Ако су проблеми с којима се суочавате недавни и пријавили су их други корисници, могуће је да их програмер већ има решење. Обавезно проверите да ли у Гоогле Плаи продавници има доступних ажурирања за дотичну апликацију.

Обришите кеш меморију апликација. Ако до сада ниједан није радио, следећи корак за решавање проблема који желите да урадите је да очистите кеш меморију наведене апликације. Баш као и приликом брисања партиције предмеморије, овај поступак може помоћи у решавању проблема на нивоу апликације.

  1. Отворите апликацију Подешавања.
  2. Додирните Апликације.
  3. Додирните Још подешавања у горњем десном углу (икона са три тачке).
  4. Изаберите Прикажи системске апликације.
  5. Пронађите и додирните своју апликацију.
  6. Додирните Стораге.
  7. Додирните дугме Цлеар Цацхе.
  8. Поново покрените С9 и проверите да ли постоји проблем.

Поново инсталирајте апликацију или избришите њене податке. Из истог разлога као и кеш меморија, такође морате да будете сигурни да се подаци апликације бришу. То можете учинити ако се проблем настави након брисања Фацебоок кеш меморије. Пратите следеће кораке о томе шта можете да урадите:


  1. Отворите апликацију Подешавања.
  2. Додирните Апликације.
  3. Додирните Још подешавања у горњем десном углу (икона са три тачке).
  4. Изаберите Прикажи системске апликације.
  5. Пронађите и додирните своју апликацију.
  6. Додирните Стораге.
  7. Додирните дугме Обриши податке.
  8. Поново покрените С9 и проверите да ли постоји проблем.

Проверите да ли постоји лоша апликација треће стране. Ако имате проблема са унапред инсталираном апликацијом (не са оном коју сте додали или преузели), можете да покушате да видите да ли је крива лоша независна апликација. Све апликације које сте преузели након првог подешавања телефона сматрају се трећим лицима, укључујући оне Самсунг-а и Гоогле-а. Да бисте проверили да ли је нека од преузетих апликација лоша, поново покрените телефон у безбедни режим. Ево како:

  1. Искључите уређај.
  2. Притисните и држите тастер за напајање поред екрана са именом модела.
  3. Када се на екрану појави „САМСУНГ“, отпустите тастер за напајање.
  4. Одмах након отпуштања тастера за напајање притисните и држите тастер за утишавање звука.
  5. Држите тастер за утишавање звука све док уређај не заврши поновно покретање.
  6. Сигурни режим ће се приказати у доњем левом углу екрана.
  7. Отпустите тастер за утишавање звука када видите безбедни режим.

Не заборавите: безбедни режим блокира апликације независних произвођача. Ако није присутан ниједан проблем који помињете, то је показатељ проблема са независном апликацијом. Све апликације које сте додали након почетног подешавања телефона сматрају се трећим лицима, чак и ако су производи Гоогле-а или Самсунг-а. Покушајте да их укључите у решавање проблема.
Ако сумњате да је крива нека независна апликација након што обавите поступак безбедног режима, требало би да сузите сумњиве апликације. Ево како:

  1. Подигните систем у безбедни режим.
  2. Проверите да ли постоји проблем.
  3. Када потврдите да је крива нека независна апликација, можете да почнете да деинсталирате апликације појединачно. Предлажемо да започнете са најновијим које сте додали.
  4. Након што деинсталирате апликацију, поново покрените телефон у нормалном режиму и проверите да ли постоји проблем.
  5. Ако је ваш С9 и даље проблематичан, поновите кораке 1-4.

Ресетујте подешавања апликације. Ресетовање поставки апликације често се занемарује у многим чланцима о решавању проблема са Андроидом, али када је реч о проблему попут вашег, то би могло много помоћи. Могуће је да једна или неке од ваших подразумеваних апликација можда неће бити правилно постављене, што би проузроковало ову грешку. Будући да не постоји начин да сазнате да ли је та претпоставка тачна, оно што треба да урадите је да једноставно обезбедите да су укључене све подразумеване апликације. Ево како се то ради:

  1. Отворите апликацију Подешавања.
  2. Додирните Апликације.
  3. Додирните Још подешавања у горњем десном углу (икона са три тачке).
  4. Изаберите Ресетуј подешавања апликације.
  5. Поново покрените С9 и проверите да ли постоји проблем.

Враћање на фабричка подешавања. На крају, покушајте да обришете телефон и вратите све поставке софтвера на фабричка подешавања. Ово је неизбежно решење које бисте требали да урадите ако сви горе наведени предлози неће помоћи. Да бисте ресетовали С9 на фабричка подешавања:

  1. Направите резервну копију података.
  2. Искључите уређај.
  3. Притисните и држите тастер за појачавање звука и тастер Бикби, а затим притисните и држите тастер за напајање.
  4. Када се прикаже зелени Андроид логотип, отпустите све тастере („Инсталирање ажурирања система“ приказује се око 30 - 60 секунди пре него што се прикажу опције менија за опоравак Андроид система).
  5. Притисните тастер за утишавање неколико пута да бисте истакли „обриши податке / ресетовање на фабричка подешавања“.
  6. Притисните дугме за напајање да бисте изабрали.
  7. Притискајте тастер за смањење јачине звука док се не истакне „Да - избриши све корисничке податке“.
  8. Притисните дугме за напајање да бисте изабрали и покренули главни ресет.
  9. Када се главно ресетовање заврши, истакнуто је „Поново покрени систем сада“.
  10. Притисните тастер за напајање да бисте поново покренули уређај.

Сачекајте ажурирања. Ако наиђете на проблем са једном од апликација након ажурирања на Андроид 9 Пие, а ниједан од горе наведених корака не помаже, можда постоји проблем са кодирањем. У овој фази можете да уклоните проблематичну апликацију или да сачекате док се не ажурира. Ако је грешку проузроковало лоше кодирање и многи други корисници су је пријавили, можда ће бити отклоњена у следећем ажурирању. Док не будете могли да ажурирате апликацију, покушајте да зауставите њено коришћење или је једноставно уклоните из система. Можете покушати да га поново инсталирате након неколико дана или недеља.

Да ли сте се уморили од плаћања прегршт различитих претплата на стриминг? Или можда више не волите да баците 20 долара или више на физичке ДВД или Блу-Раи копије? Те се ствари могу изузетно брзо збрај...

Један од проблема којих се власник паметног телефона плаши је када се уређај не укључи. Када се то догоди, телефон је не само неупотребљив, већ ни лични подаци који се у њему чувају (попут фотографија...

Популарно На Сајту