Шта урадити ако Галаки С10 не може да упућује или прима телефонске позиве

Аутор: Roger Morrison
Датум Стварања: 6 Септембар 2021
Ажурирати Датум: 12 Може 2024
Anonim
Фрагментированный !!! Samsung Galaxy S10 + Замена экрана #samsunggalaxys10plus
Видео: Фрагментированный !!! Samsung Galaxy S10 + Замена экрана #samsunggalaxys10plus

Садржај

Да ли имате проблема са позивима на вашем Галаки С10? Ако ваш уређај не може да упути или прими позив, овај чланак би вам требао помоћи да решите проблем. Обавезно следите кораке за решавање проблема редоследом који представљамо како бисте ефикасно сазнали узрок ваше невоље.

Шта урадити ако Галаки С10 не може да упућује или прима телефонске позиве

Постоји неколико разлога због којих не можете да упућујете или примате позиве на свом Галаки С10. Погледајте решења у наставку да бисте видели која од њих могу помоћи у вашем случају.

Потврдите да контакт није на листи аутоматског одбијања. Сваки Самсунг телефон има функцију за блокирање бројева на које корисник жели да не обраћа пажњу. Обавезно проверите листу за аутоматско одбацивање на С10 да бисте видели да ли је укључен контакт из којег не примате позиве. Проверити:

  1. Отворите апликацију Телефон.
  2. Идите на Подешавања позива тако што ћете додирнути икону са три тачке у горњем десном углу.
  3. Додирните Подешавања.
  4. Додирните Блокирај бројеве.
  5. Проверите да ли је број са којим имате проблем на листи.
  6. Да бисте уклонили број са листе блокираних, само додирните икону с десне стране.

Проверите да ли постоји лош проблем са апликацијом. Један од најчешћих разлога за проблеме са позивима на многим Андроид телефонима је лоша независна апликација. Покушајте да покренете свој Галаки С10 у безбедни режим и проверите да ли позиви раде. Ако ваш уређај може нормално да упућује позиве само у безбедном режиму, то значи да имате проблем са апликацијом треће стране. Ово су кораци за покретање у безбедни режим:



  1. Искључите уређај.
  2. Притисните и држите тастер за напајање поред екрана са именом модела.
  3. Када се на екрану појави „САМСУНГ“, отпустите тастер за напајање.
  4. Одмах након отпуштања тастера за напајање притисните и држите тастер за утишавање звука.
  5. Држите тастер за утишавање звука све док уређај не заврши поновно покретање.
  6. Сигурни режим ће се приказати у доњем левом углу екрана.
  7. Отпустите тастер за утишавање звука када видите безбедни режим.

Ако мислите да постоји проблем са неком од ваших независних апликација, следећи корак је идентификовање о којој се апликацији ради. Почните да деинсталирате најновију апликацију коју сте инсталирали. Ако се не можете сетити која од ваших апликација можда ствара проблеме, покушајте да сузите осумњичене методом уклањања. Ево како то радите:

  1. Подигните систем у безбедни режим.
  2. Проверите да ли постоји проблем.
  3. Када потврдите да је крива нека независна апликација, можете да почнете да деинсталирате апликације појединачно. Предлажемо да започнете са најновијим које сте додали.
  4. Након што деинсталирате апликацију, поново покрените телефон у нормалном режиму и проверите да ли постоји проблем.
  5. Ако је ваш С10 и даље проблематичан, поновите кораке 1-4.

Проверите да ли постоји могући прекид мрежне услуге. Ако ниједна апликација не изазива проблем, следећи могући разлог да проверите да ли долази са мрежне стране. У вашем подручју могу бити проблеми због планираног или непланираног одржавања или проблема са мрежом. У овој фази обавезно назовите свог мрежног оператора да бисте из прве руке добили информације о статусу њихове услуге. Ако на вашој локацији нема тренутних проблема, пређите на даље решавање проблема са уређајем.


Укључите и искључите режим лета. Режим летења или Режим летења такође може блокирати долазне и одлазне позиве, као и друге мрежне функције. Ако је служба за позиве мистериозно престала да ради након путовања, могуће је да сте једноставно заборавили да искључите Режим лета.

Блокирани контакт. Ако случајно имате проблема са позивањем само једног контакта, могуће је да је наведени контакт блокирао ваш број. Обратите му се на други начин да то још једном проверите.

Такође, ако имате проблем са једним контактом и не можете да примате позиве од њега, размислите о томе да ли је број блокиран или не.

Проверите да ли постоји забрана позива. Забрана позива је подешавање телефона које омогућава апликацији Телефон да блокира долазне или одлазне позиве. Ако сте претходно укључили ово подешавање, обавезно проверите да ли утиче на контакт са којим имате проблем.

Проверите СИМ картицу. У другим случајевима може доћи до проблема са порукама и позивима ако је СИМ картица лабава или неисправна. Покушајте да привремено искључите картицу са уређаја и погледајте шта ће се догодити. Пре него што то учините, обавезно искључите телефон како бисте избегли оштећивање података. Кад изадјете из телефона, обришите картицу чистом меком крпом да бисте очистили сву прашину у металним прикључцима.


Ако сумњате да постоји проблем са картицом, СИМ картицу такође можете да уметнете у други компатибилни телефон (од истог мобилног оператера) да бисте видели да ли може да шаље поруке и позива.

Ако постоје очигледни знаци оштећења СИМ картице, обратите се компанији Самсунг или локалном продавцу ради замене.

Укључи / искључи мрежни режим. Ако живите у подручју са мање густим становништвом, као што је сеоска страна, тип мреже на коју се телефон повезује можда није поуздан. Покушајте да користите 3Г уместо 4Г да бисте видели да ли ће то променити ситуацију. То можете учинити тако што ћете проћи испод Подешавања> Везе> Мобилне мреже> Мрежни режим.

Када промените мрежни режим у 3Г, покушајте да упућујете позиве да бисте видели да ли има побољшања. Ако су позиви нормални, покушајте да вратите 4Г мрежу натраг.

Проверите апликацију Телефон. У неким другим случајевима узрок проблема може бити само у апликацији телефона. Два су корака за решавање проблема која можете да урадите за апликацију Телефон. Прво је очистити кеш меморију. Ево како се то ради:

  1. Отворите апликацију Подешавања.
  2. Додирните Апликације.
  3. Пронађите и додирните апликацију за размену порука.
  4. Додирните Стораге.
  5. Додирните дугме Цлеар Цацхе.
  6. Поново покрените уређај и проверите да ли постоји проблем.

Ако се ништа не промени, следеће решење проблема са апликацијом Телефон било би ресетовање на подразумеване вредности. Овај ће избрисати све ваше текстове, па их направите сигурносне копије ако не желите да их изгубите.

Да бисте обрисали податке из апликације Телефон:

  1. Отворите апликацију Подешавања.
  2. Додирните Апликације.
  3. Пронађите и додирните апликацију за размену порука.
  4. Додирните Стораге.
  5. Додирните дугме Обриши податке.
  6. Поново покрените уређај и проверите да ли постоји проблем.

Враћање на фабричка подешавања. Као крајње средство, морате покушати да ресетујете уређај на фабричке поставке како бисте покрили све могуће узроке повезане са софтвером. Ако постоји непозната софтверска грешка, брисање уређаја ће највероватније помоћи. Ово су два начина за брисање уређаја:

Метод 1: Како ресетовати рачунар на Самсунг Галаки С10 преко менија Подешавања

Ово је најлакши начин да обришете свој Галаки С10. све што треба да урадите је да одете у мени Подешавања и следите кораке у наставку. Овај метод препоручујемо ако немате проблема са подешавањима.

  1. Направите резервну копију личних података и уклоните Гоогле налог.
  2. Отворите апликацију Подешавања.
  3. Померите се до и тапните на Опште управљање.
  4. Додирните Ресетуј.
  5. Изаберите Враћање фабричких података из задатих опција.
  6. Прочитајте информације, а затим тапните на Ресетуј да бисте наставили.
  7. Додирните Избриши све да бисте потврдили радњу.

2. метод: Како ресетовати хардвер на Самсунг Галаки С10 помоћу хардверских тастера

Ако је случај да се телефон не покреће или се покреће, али мени „Подешавања“ није доступан, овај метод може бити користан. Прво треба да покренете уређај у режим опоравка. Када успешно приступите опоравку, тада започињете правилан поступак главног ресетовања. Можда ће вам требати неколико покушаја пре него што приступите опоравку, па будите стрпљиви и једноставно покушајте поново.

  1. Ако је могуће, пре времена направите резервну копију својих личних података. Ако вас проблем спречава у томе, једноставно прескочите овај корак.
  2. Такође, обавезно уклоните свој Гоогле налог. Ако вас проблем спречава у томе, једноставно прескочите овај корак.
  3. Искључите уређај. То је важно. Ако не можете да га искључите, никада нећете моћи да се покренете у режим опоравка. Ако не можете редовно да искључите уређај помоћу дугмета за напајање, сачекајте док се батерија телефона не испразни. Затим напуните телефон 30 минута пре покретања у режим опоравка.
  4. Притисните и држите истовремено тастер за појачавање звука, дугме за напајање и Бикби.
  5. Када осетите да уређај вибрира, отпустите САМО дугме за напајање.
  6. Сада ће се појавити мени на екрану. Када видите ово, отпустите преостале тастере.
  7. Користите дугме за утишавање док не истакнете „Делете алл усер дата.“ Притисните дугме за напајање да бисте изабрали.
  8. Поново притисните дугме за напајање да бисте изабрали опцију Да - избриши све корисничке податке.
  9. Притисните дугме за напајање да бисте истакли, а затим изаберите опцију Поново покрени

Обратите се свом мрежном оператеру. Након испробавања свих решења за решавање проблема са уређајем, требало би да се обратите оператеру мреже за помоћ. Нису сви мрежни проблеми исправљиви на нивоу корисника. Ако ресетовање фабричких поставки не успе да реши проблем, највероватније проблем може решити само ваш мрежни оператер.

Ако вам је овај пост користан, помозите нам ширењем вести својим пријатељима. ТхеДроидГуи је такође присутан на друштвеној мрежи, па ћете можда желети да комуницирате са нашом заједницом на нашим Фацебоок и Твиттер страницама.

#Хонор # Виев20 је премиум Андроид паметни телефон објављен крајем прошле године који има неколико импресивних карактеристика. Овај телефон је направљен од металног оквира са закривљеним стакленим зад...

Паметни сатови постоје већ дуже време. Међу овим носивим уређајима истичу се они који покрећу Андроид Веар или Веар ОС, Гоогле-ов наменски оперативни систем паметних сатова. Ако сте власник Андроид ур...

Нови Чланци