Садржај
Поседовање врхунског паметног телефона не значи да се потпуно ослобађате проблема. Без обзира на врсту уређаја који имате, понекад се нађу неочекиване грешке и проблеми и спрече вас да доживите врхунско искуство на паметном телефону. Један од најчешћих проблема са којим се корисници паметних телефона баве од појаве ових уређаја је проблем са напајањем. У ствари, на мрежи можете видети пуно релевантних жалби власника различитих уређаја, од модела ниског домета до врхунских модела. У овом конкретном посту позабавио сам се релевантним проблемом који се појавио на Хуавеи Мате 10 Лите паметном телефону. Читајте даље да бисте сазнали шта треба учинити ако икада и ви налетите на исту невољу у којој се одједном ваш нови Хуавеи Мате 10 Лите неће укључити.
Пре него што наставимо, ако тражите решење проблема са телефоном, покушајте да прегледате наше странице за решавање проблема да бисте видели да ли подржавамо ваш уређај. Ако се ваш телефон налази на листи наших подржаних уређаја, идите на страницу за решавање проблема и потражите сличне проблеме. Слободно користите наша решења и решења. Не брините да је бесплатно. Али ако вам је и даље потребна наша помоћ, попуните наш упитник о Андроид проблемима и притисните „Пошаљи“ да бисте нас контактирали.
Пре него што решите проблеме са софтвером који су можда спречили укључивање уређаја, покушајте да урадите и проверите следеће:
- Проверите да ли се уређај пуни. Проблеми са напајањем се такође могу приписати проблемима са пуњењем, на пример када се уређај потпуно испразни, али не може да се напуни. Можда мислите да вам је телефон пропао, али заправо се једноставно не пуни. Дакле, оно са чиме се заправо бавите је проблем пуњења. С тим у вези, проверите и уверите се да је ваш телефон у стању да се пуни. Да бисте то урадили, прикључите га у пуњач и извор напајања. Ако видите индикатор пуњења неколико секунди након што је укључен у напајање, то значи да се ваш телефон пуни и да ћете морати да решите проблем са уређајем. У супротном, прво ћете морати да се позабавите проблемима са пуњењем како бисте могли да вратите телефон и покренете га након што се напуни. Такође користите само оригинални пуњач за телефон. При пуњењу телефона обавезно користите оригинални пуњач. Неки пуњачи можда неће моћи да испоруче праву количину енергије да се ваш уређај на време напуни до краја.
- Проверите да ли има видљивих знакова оштећења. Поново ваш уређај можда неће моћи да се укључи само зато што је оштећен. Физичка или течна оштећења на телефону могу бити главни разлог зашто је мртав и у том случају би била потребна услуга. То је највероватније случај ако вам је телефон случајно пао или се претходно смочио.
Решења за поправљање вашег Хуавеи Мате 10 Лите која се неће укључити
Испод су наведена нека заобилазна решења која можете испробати ако желите да решите софтверске проблеме који су можда спречили Хуавеи Мате 10 Лите да се укључи.
Прво решење: Пуните телефон најмање 30 минута.
Понекад би требало времена да се индикатор пуњења прикаже на екрану када се телефон потпуно испразни и није одмах напуњен. Иста ствар се може догодити ако било која од ваших апликација постане неваљала или се датотеке оштете. Неваљале апликације и оштећене датотеке такође могу утицати на систем пуњења телефона, узрокујући необично кашњење у процесу пуњења. Ако је то случај, стрпљење је кључно. Дакле, дајте свом уређају више времена да коначно може да се напуни.
Друго решење: Присилите телефон да се поново покрене током пуњења.
Још једно могуће решење проблема напајања нанетих лошим апликацијама и падовима система је принудно поновно покретање. То је заправо симулирани поступак уклањања батерије за уклањање мањих системских грешака и присиљавање уређаја да изврши поступак поновног покретања. Ради сличне ствари као и софт ресет, без утицаја на било који ваш критични податак сачуван у интерној меморији. А ево како се то ради:
- Укључите телефон у пуњач и извор напајања.
- Док се телефон пуни, истовремено притисните и држите тастер Дугме за укључивање и Дугме за појачавање звука око 10 до 20 секунди или док се не појави Хуавеијев логотип.
До тада би ваш уређај већ требало да буде поново направљен и покренут. Ако то не успе, покушајте са следећим заобилазним решењима.
Треће заобилазно решење: Уклоните било коју СД картицу из телефона при поновном покушају укључивања.
Сегменти података СД картице који су уништени или оштећени такође могу утицати на неке од кључних функција вашег телефона, укључујући поступак покретања система. Можда сте чули за неке рачунаре који се неће покренути због оштећене СД картице или спољног медија за складиштење у њој. Иста ствар се може догодити паметном телефону са уметнутом оштећеном СД картицом. Процес покретања система није могао да се заврши ако се не уклони неисправна СД картица. Дакле, ако случајно у телефон уметнете СД картицу, покушајте да је извадите и поново укључите. Ако се проблем настави, наставите и испробајте друга могућа решења.
Четврто решење: Повежите телефон са рачунаром.
Да бисте видели да ли ваш телефонски систем и даље ради или не, покушајте да повежете уређај са рачунаром путем УСБ кабла. Ако рачунар може да открије ваш телефон, покушајте да приступите системским датотекама, а затим направите резервну копију важних података. Ово би могла да вам буде последња шанса да поново приступите датотекама јер систему уређаја треба потпуно ресетовање или враћање.
Ако ваш рачунар не препозна телефон или није успео да га препозна, чак и када је правилно повезан, сада можете размислити о томе да се одлучите за физичку поправку. Ваш уређај је сигурно оштећен и зато му је потребан сервис.
Пето решење: Извршите ресетовање фабричких података (ако је применљиво).
С обзиром на то да сте успели поново да укључите телефон, следеће можете ресетовати уређај и вратити га на фабрички подразумеване поставке. Ово је можда неопходно како би се спречило поновно појављивање истог проблема. Нешто је морало зауставити систем напајања уређаја да изврши уобичајену рутину онолико глатко колико би требало и да би нешто могло бити сложенија грешка или грешка система, што се ефикасно може уклонити потпуним ресетовањем система. Дакле, ако успете да га вратите у живот, искористите ову прилику да извршите главно ресетовање са овим следећим поступком.
Направите резервну копију свих важних података и личних података сачуваних у интерној меморији телефона. Сав овај садржај, заједно са свим грешкама, грешкама и малверима, треба да буде избрисан у процесу.
Када је датотека сигурносне копије заштићена, наставите са главним ресетовањем кроз ове кораке:
- Додирните Мени са почетног екрана.
- Славина Подешавања.
- Изаберите Напредна подешавања.
- Славина Израда резервних копија и ресетовање.
- Померите се до и тапните да бисте изабрали Ресетовање фабричких података од датих опција.
- Додирните опцију за Ресетујте телефон.
- Затим тапните Ресетујте телефон поново за потврду ресетовања.
Можете и да ресетујете уређај путем Хуавеи менија за опоравак. Нешто је заморнији и дужи од претходног метода, али можда ће вам се учинити ефикаснијим, па ево како се то ради:
- Када је телефон искључен, истовремено притисните и држите тастер Појачавање звука и Дугмад за напајање неколико секунди.
- Када се појави Хуавеи логотип, отпустите оба тастера одједном.
- Од Мени режима опоравка, користити Дугмад за јачину звука за навигацију до различитих опција и Дугме за укључивање да потврдите избор.
- Наставите притиском на Дугме за утишавање звука да бисте изабрали / истакли опцију за Обришите податке / ресетовање на фабричка подешавања.
- Затим притисните Дугме за укључивање да потврдите избор.
- притисните Дугме за утишавање звука да истакне обришите податке / ресетовање на фабричка подешавања од датих опција.
- Затим притисните Дугме за укључивање за потврду.
- Сачекајте док се ресетовање не заврши и када се заврши, Сада ресетуј рачунар опција је истакнута.
- У овом тренутку притисните Дугме за укључивање да поново покренете телефон и примените недавне промене.
Након што се телефон успешно покрене, сва подешавања и опције се враћају на првобитне подразумеване вредности. Затим можете да наставите са почетним подешавањем уређаја да бисте поново конфигурисали и користили телефон.
Опције поправке
Ако ниједна од претходних метода не помогне и ако се ваш Хуавеи Мате 10 Лите и даље не укључи, онда би га требало да дијагностикује техничар. Кад то кажете, однесите телефон у овлашћени сервисни центар за процену и / или поправку хардвера, ако је потребно. Ако је ваш телефон још увек под гаранцијом, можете искористити сервисну гаранцију, замену батерије или било која друга решења која техничар препоручује да бисте сачували уређај.
Повежите се са нама
Увек смо отворени за ваше проблеме, питања и сугестије, зато нас слободно контактирајте попуњавањем овог обрасца. Ово је бесплатна услуга коју нудимо и за њу вам нећемо наплатити ни липе. Али имајте на уму да свакодневно примамо стотине е-порука и да нам је немогуће одговорити на сваки појединачни. Али будите уверени да читамо сваку поруку коју примимо. За оне којима смо помогли, проширите вест тако што ћете наше постове делити са пријатељима или једноставно лајкати нашу Фацебоок и Гоогле+ страницу или нас пратити на Твиттеру.
Објаве које бисте такође желели да прочитате:
- Шта урадити ако се ваш Самсунг Галаки С8 настави самостално поново покретати након процеса корења [Водич за решавање проблема]
- Шта урадити када се ваш нови Самсунг Галаки С8 заглави на Веризон екрану током покретања [Водич за решавање проблема]
- Самсунг Галаки С8 је почео да искаче грешка „Нажалост, поставке су заустављене“ након ажурирања [Водич за решавање проблема]
- Како поправити Самсунг Галаки С8 који не може да настави са подизањем система, али уместо тога наставља да се поново покреће [Водич за решавање проблема]
- Како поправити Самсунг Галаки С8 грешком „Нажалост, поставке су заустављене“ [Водич за решавање проблема]