Садржај
Гоогле Мусиц је сјајна услуга која ми омогућава да свугде носим целу своју музичку колекцију без бриге због ограниченог простора на телефону или таблету. Међутим, постоји један његов аспект који оставља много жељеног: други музички програми немају приступ нумерама, чак и када их преузмете за слушање ван мреже.
Колико год волим услугу Гоогле Мусиц, више волим друге Андроид музичке плејере. Шта да радим?
Пре мало времена на Андроид Маркет је дошла апликација под називом Гоогле Мусиц Снипер која нуди решење. Гоогле је искључио програмера за име, па га је поново покренуо као Цлоуд Мусиц Снипер.
Снајперске нумере (премештање, па означавање)
Апликација ради исто. Ухватиће музику коју ГМ продавнице чувају ван мреже, преместиће је у фасциклу коју било која музичка апликација може прочитати и изменити ИД датотеке, тако да уметник, албум и друге информације остају нетакнути.
Звучи сјајно, зар не? Скоро.
Идеја је добра, треба радити интерфејс и извршење. Иако је знатно побољшана недавним ажурирањем, овој апликацији је потребна велика БЕТА налепница. Уместо тога, на Андроид Маркету се продаје за 1,99 УСД.
Људи очајнички тражећи начин да Гоогле Мусиц повежу са својим омиљеним музичким апликацијама, запитаће се да ли Цлоуд Мусиц Снипер вреди новца. Прочитајте да бисте сазнали.
Прос
| Цонс
|
Главни екран Цлоуд Мусиц Снипер
Прва ствар коју ћете приметити код Цлоуд Мусиц Снипер-а је да је то врло основна апликација за голе кости. Корисничком интерфејсу је потребан естетски и функционални ремонт како би изгледао боље и лакше за разумевање. Такође би могао да користи водич да помогне мање паметним корисницима да тачно схвате шта треба да раде како у овој апликацији, тако и у Гоогле Мусиц-у, јер део радног процеса тамо започиње.
За почетак корисници морају отворити Гоогле Мусиц, одабрати нумере које ће бити доступне ван мреже, а затим сачекати да их телефон преузме. Затим отворите Цлоуд Мусиц Снипер, који аутоматски претражује и проверава присуство офлајн песама.
ЦМС је недавно поједноставио интерфејс да би пружио само једно дугме за покретање процеса копирања и означавања - добар потез. Тапкањем Снипе Алл Аваилабле Трацкс копира датотеке у унапред дефинисани излазни директоријум, а затим додаје извођача, албум и друге идентификационе информације.
Када апликација заврши, приказује листу све снајперске музике
Када се поступак заврши, други Андроид играчи ће видети нумере и моћи ће их репродуковати.
Већину ових података особа може да прикупи читајући опис апликације или гледајући интерфејс, али лакше је кретати ако сте паметни и разумете како функционишу Андроид и Гоогле Мусиц. Ако то не учините, у почетку се лако изгубити.
Овај проблем је решив помоћу подешавања интерфејса. Као што сам већ рекао, добар програмер апликација од почетка говори кориснику како да користи своју апликацију.
Такође се надам да ће програмер поправити дијалошке оквире и информативни текст, јер се често одсече.
Развојни програмер мора да ради на порукама које се приказују у потпуности
Опет, важна порука је пресечена
Цлоуд Мусиц Снипер има само две поставке: одабир излазне фасцикле за музику и да ли корисници желе да избришу нумере из кеша Гоогле музике након што их одрежу.
За другу опцију је подразумевано брисање тих нумера из кеш меморије, али мислим да је боље да их тамо оставите. Ако нешто крене по злу са снајперским деловањем (као што је било неколико пута током мог тестирања), нећете морати поново да преузимате нумере.
Цлоуд Мусиц Снипер подешавања
Поред тога, Гоогле Мусиц ће их поново преузети, уколико примети да су датотеке нестале. Боље је само пустити корисника да се врати на Гоогле Мусиц и уклоните ознаку „Доступно ван мреже“ када то жели.
Иако можете да промените излазну фасциклу, открио сам да означавање нумере често не успе ако то урадите. Али пре него што дођете до тога, морате се позабавити претраживачем датотека.
Прегледник датотека који апликација користи је збуњујући, не ставља кориснике у одговарајући директоријум и понекад вас одведе у ћорсокак из којег не можете да се повучете. Ако не знате шта радите, лако се изгубите или направите промену коју не можете поништити, осим ако је деинсталирате, а затим поново инсталирајте апликацију (што сам морао да урадим).
Решење неуспеха означавања нумера може бити давање могућност корисницима да их премештају након што апликација заврши са снајперским радом. Наравно, можете само да користите другу апликацију прегледача датотека да бисте то урадили сами (предлажем Астро).
Доња граница
Када Цлоуд Мусиц Снипер ради, пружа одличну услугу. Без проблема сам могао да пустим своју музику ван мреже у ДоублеТвисту, а уметник, албум и друге информације су нетакнути. Апликација не мења нумере ни на који начин, осим да би додала те информације, тако да их добијате у истој брзини коју сте пронашли на Гоогле Мусиц-у. Било би лепо када би довело и до плејлиста, али то је мањи проблем.
Такође ми се свиђа што програмер континуирано побољшава апликацију како би је олакшао употребу и разумевање. То ми даје наду да ће будуће надоградње елиминисати горе наведене проблеме.
Уз мало рада, ово би могла бити врхунска апликација вредна 1,99 долара тражене цене. Тренутно бих га препоручио само ако је бесплатан.
Неки власници Андроид-а не сметају да раде додатни посао да би добили оно што заиста желе. И даље не бисте требали. А они са мање техничких вештина постаће фрустрирани (и чак бесни ако пропусте прозор за повраћај средстава) због хировитости апликације.
Тренутно је Цлоуд Мусиц Снипер једино решење за кориснике који желе да њихова Гоогле Мусиц буде у њиховом редовном плејеру са нетакнутим подацима о нумерама. Надам се да програмер ради на томе да га удостоји цене од 1,99 долара или да ће ускоро доћи боља апликација.
Цлоуд Мусиц Снипер - 1,99 УСД на Андроид Маркет-у