Уобичајене основне команде Андроид терминала које сваки власник Андроид-а треба да зна - 2. део од 2

Аутор: John Pratt
Датум Стварања: 14 Јануар 2021
Ажурирати Датум: 8 Може 2024
Anonim
Смарт-Часы Maimo Watch - Детальный ОБЗОР + ТЕСТЫ
Видео: Смарт-Часы Maimo Watch - Детальный ОБЗОР + ТЕСТЫ

Они који су прочитали први део Уобичајених основних наредби за Андроид терминале Сваки власник Андроид-а треба да зна, свесни смо да смо покрили пет основних наредби за терминале које би власници уређаја требали знати. Само да поновимо ово су биле: команда адб девицес, адб пусх наредба, адб пулл наредба, адб ребоот наредба и адб ребоот - боотлоадер и ребоот рецовери наредба. Овај чланак разматра преосталих пет наредби терминала, наиме: наредбу фастбоот уређаја, наредбу фастбоот ОЕМ откључавања, наредбу адб схелл, наредбу адб инсталл и коначно адб логцат наредбу.

 

6. Наредба Фастбоот Девицес

Андроид Дебуг Бридге (адб) више не ради када корисници раде на покретачком програму. Као такви корисници Андроида који се не покрећу на својим уређајима помоћу алата за отклањање грешака који нису активни за комуникацију немају алтернативу већ да користе команду фастбоот уместо адб. Фастбоот је генерално најнапреднији алат доступан за Андроид уређај, међутим обично се може приметити да већина Андроид уређаја нема ову функцију.


7. Наредба за откључавање ОЕМ-а Фастбоот

Наредба за откључавање ОЕМ-а (произвођача оригиналне опреме) коју већина корисника сматра светим гралом Андроид наредби и помаже корисницима да ураде једно и једно - а то је откључавање Некус уређаја (или ХТЦ уређаја помоћу званичног ХТЦ РУУ алата). За оне који користе уређаје различитих произвођача, ова наредба Андроид терминала се неће односити на вас. Такви појединци морају пронаћи другачији алат или метод откључавања ствари, нпр. коришћењем ОДИН-а (рачунарског софтверског програма који Самсунг користи за инсталирање различитих фирмвера на уређаје путем УСБ-а), .сбф (системске бинарне датотеке) или РУУ (РОМ Упдате Утилити).

Овај чланак укључује команду за откључавање ОЕМ-а Фастбоот као једну од основних наредби терминала коју би сваки власник Андроид-а требао знати јер, иако вама као појединачним корисницима можда није потребна, ова наредба терминала представља важан део отворености Андроид-а. Гоогле се не брине о томе шта купци телефона и таблета раде са уређајима које су купили и као такви укључују једноставан начин да их отворе. То је нешто што обично не видимо од многих технолошких компанија и то је главни разлог зашто већина људи бира Андроид.


Коришћење Фастбоот ОЕМ Унлоцк наредбе је прилично једноставно. Једном када се уверите да ваш уређај и рачунар комуницирају са претходно поменутом командом уређаја за брзо покретање, унесите „Фастбоот оем Унлоцк“ на упит и притисните ентер. Ова акција ће вам представити опције, па их пажљиво прочитајте и мудро одаберите.

Савет: Коришћењем „фастбоот оем унлоцк“ избрисаћете све са уређаја.

 

8. Команда љуске Андроид Дебуг Бридге (адб)

Ова команда обично збуњује многе кориснике Андроид уређаја јер у основи постоје два начина за коришћење команде љуске Андроид дебуг бридге (адб), а то су:

  • где корисник заправо улази у командну љуску уређаја са свог терминала и
  • где корисник шаље наредбу уређају за покретање сопствене љуске командне линије


Извор:

Ова горња слика илуструје сценарио где се корисник налази унутар љуске уређаја и наводи мапе и датотеке на свом уређају. Доћи до горње илустроване тачке прилично је једноставно. Све што треба учинити је кључно „Адб схелл“ и притисните Ентер. Када уђе, корисник може ескалирати до корена ако је потребно. Важно је истаћи и додатно нагласити да корисници команди адб љуске овде морају бити изузетно опрезни, посебно у случају оних појединаца који нису упознати са пепелом или басх шкољкама, јер ствар може брзо да се поквари ако не буде опрезна. За оне који нису упознати, асх и басх су командне љуске сличне онима које користе корисници рачунара Мац и Линук. Они нису ништа попут ДОС-а.

Други начин употребе команде адб љуске је у комбинацији са наредбом пепела коју Андроид уређаји могу да покрећу. Овај метод примене команде адб схелл обично се користи за напредније задатке као што су извршавање задатака, промена дозволе за датотеке и фасцикле итд. Коришћење команде је једноставно - “адб схел ”. Илустрација овога била би промена дозволе за датотеку као такву: “Адб схеллцхмод 666 / подаци / назив датотеке”. Као што је горе поменуто, важно је запамтити да будете изузетно опрезни када користите ове наредбе.

9. Андроид Дебуг Бридге (адб) команда за инсталирање

Док команда адб пусх омогућава корисницима да копирају датотеку на своје Андроид уређаје, Андроид дебуг бридге (адб) инсталл цомманд заправо инсталира АПК (Андроид ПацКаге тј. .Апк) датотеке. Коришћење команде адб инсталл врло је слично употреби команде адб пусх, јер корисници морају да пруже пут до датотека које желе да инсталирају. То значи да је увек једноставније одбацити апликацију коју желите да инсталирате у фасциклу са алаткама, него узети дужи приступ који захтева унос путање. Када се то уради, следећи корак укључује да кажете уређају да се бочно учита (то значи инсталирање апликација без коришћења званичног Андроид Маркет-а) као таквог „Адб инсталл АппНаме.апк“.

Да бисте ажурирали апликацију, требало би да користите прекидач -р, тј. „Адб инсталл –р АппНаме.апк“. Постоји и прекидач -с који омогућава корисницима да покушају да инсталирају апликације на СД картицу ако их подржава њихов РОМ и прекидач –и који омогућава корисницима да закључају апликацију унапред (тј. Инсталирају на / дата / апп-привате). Постоји низ других напредних прекидача за шифровање, али они су остављени за дискусију у другом чланку.

Да закључимо са наредбом адб унинсталл омогућава корисницима да деинсталирају апликације према имену пакета као таквом „Адб деинсталирај АппНаме.апк“. Ова наредба терминала такође има свој прекидач који је –к прекидач. Коришћење прекидача –к, међутим, само помаже корисницима да деинсталирају апликацију, али задржавају све кеш и податке апликације на месту.

10. Андроид Дебуг Бридге (адб) Логцат наредба

Неким корисницима Андроид уређаја наредба адб Логцат је једна од најкориснијих наредби терминала. Међутим, ова команда само исписује гомилу бесмислица, осим ако човек потпуно не разуме шта гледа. Ова наредба омогућава корисницима да врате догађаје записане у различите евиденције у функционисању Андроид система и као таква нуди непроцењиве податке за програме за отклањање грешака у систему и програмере апликација. Већина корисника Андроид уређаја извршиће ову команду само на захтев програмера, али је ипак важно да власници уређаја знају како да је правилно користе.

Да би власник уређаја могао да види своју одјаву на екрану рачунара, једноставно треба да унесе „адб логцат ” и притисните ентер. Иако се ствари могу прилично брзо помицати према доље и као такве утичу на шансе корисника да пронађу оно што траже, постоји низ начина на које се то може ријешити, а то су употреба филтера или излаза текста. Прекидачи филтера се користе када су програмери апликација поставили ознаке у своје апликације и желе да виде које евиденције догађаја указују на то. Ако је потребно, већина програмера обично каже корисницима које ознаке треба додати командама. Приступ излазу текста, с друге стране, је згоднији јер омогућава корисницима да се пријаве на .ткт датотеку на својим рачунарима како би касније омогућили лако читање или приступ. Ова наредба се може користити као таква: “Адб логцат> филенаме.ткт”. Корисници могу пустити ову команду да ради док раде све што је потребно да сруше системски програм или апликацију коју отклањају грешке, након што изврши наредбу, може се затворити притиском на тастере ЦТРЛ + Ц. Цела датотека дневника може се наћи сачувана у директоријуму из којег корисник ради, нпр. директоријум алата. То је оно што треба послати програмеру.

Важно је запамтити да осетљиви подаци могу бити садржани у датотекама евиденције и као такво је од виталне важности осигурати да имате поверења у особу којој их шаљете. Корисници могу једноставно отворити датотеке дневника у уређивачима текста како би прегледали које су информације укључене и уредили их у складу с тим.

Постоје бројни други прекидачи за наредбу логцат између којих могу бити паметни програмери. Неки од прекидача укључују: радио записнике или главни догађај, ротирање датотека евиденције на корисничком уређају или рачунарима и евиденције детаљности које омогућавају корисницима да промене опсежност уноса дневника и још много тога. Неке од ових метода су мало напредне и захтевају да корисници прочитају документацију за Андроид програмере пре употребе.

Извори:

гитхуб

КСДА Форумс

Андроид Централ

Стацк Оверфлов

Отпремање фотографија на Гоогле диск на Гоогле Пикел 3 је исто као када преносите на друге уређаје, јер Дриве има исти интерфејс на свим мобилним платформама, што је лако за употребу и разумевање. Ако...

#Хуавеи # И6 је буџетски Андроид модел паметног телефона са најновијом верзијом објављеном прошлог марта 2019. Има солидан квалитет израде израђен од пластичног кућишта са 6,09 инчним ИПС ЛЦД екраном ...

Препоручујемо