Садржај
Нови е-маил нам је послат путем Тхе Дроид Гуи Маилбаг. Порука гласи, „Која је разлика између Цлеар Цацхе и Цлеар Дата?“
Њих две се често користе за решавање различитих грешака које узнемирују кориснике Андроид телефона. Међутим, већина људи има тенденцију да их размени вероватно због благе забуне између два појма.
Обриши кеш и очисти разлику у подацима
Обично када апликације приказују погрешно понашање, прво што треба учинити је очистити кеш меморију. Ово је ефикаснији начин за поправљање различитих грешака и сигурнији је од присиљавања да затворите апликацију. Овоме се лако може приступити помоћу следећих корака:
- Иди на Подешавања.
- Наставите да Апликације.
- Изаберите Управљање апликацијама.
- Додирните Све таб.
- Изаберите име апликације која је постала неваљала.
- Одатле ћете видети Обриши кеш дугме.
Обриши кеш брише привремене датотеке апликације које можда проузрокују њено нестално понашање. То је врло сигурно учинити, јер задржава подешавања ваше апликације.
Ако брисање кеш меморије не успе да реши проблем са којим се сусрећете у апликацији, следећа ствар коју морате узети у обзир је брисање података апликације. Приступ Обриши податке дугме укључује кораке сличне проналажењу Обриши кеш дугме.
Иако је брисање података ефикасније од пуког чишћења кеш меморије, то има огромну предност. Ако то урадите, поставиће се апликација на подразумевана подешавања или на првобитно стање, на пример када сте је први пут инсталирали. Његов ефекат је сличан деинсталирању и чистом поновном инсталирању апликације. Дакле, обавезно примените раније решење пре него што наставите са брисањем података апликације.
Пошаљите нам е-пошту
Имате ли још питања о Андроид уређајима или имате нешто да делите о овде наведеним темама, попуните овај упитник за решавање проблема и обавестите нас о свом проблему.