Садржај
- Нежељени искачући прозори у Андроиду
- Како да решите проблем са уређајем С8 да бисте поправили заразу малвером
- Како избећи лоше апликације у будућности
Злонамерни софтвер или злонамерни софтвер стварност је које многи корисници Андроид-а нису свесни. Многи власници паметних телефона генерално сматрају да су вируси применљиви само на рачунаре. Ствар је у томе што су чак и паметни телефони нижег ранга данас сами по себи малени рачунари, па их тако могу и заразити вирусима. Данашња тема усредсређена је на решавање проблема малвера на # ГалакиС8 уређајима. Трудимо се да будемо што општији у нашим предлозима у наставку, тако да било који корисник Андроид-а може да следи наше предлоге на свом уређају који није С8. Надамо се да ће вам овај чланак бити од помоћи.
Ако тражите решења за сопствени проблем #Андроид, можете нас контактирати користећи везу на дну ове странице.
Када описујете проблем, будите што детаљнији како бисмо могли лако да пронађемо релевантно решење. Ако можете, љубазно наведите тачне поруке о грешкама које добијате како бисте нам дали идеју одакле да кренемо. Ако сте већ испробали неке кораке за решавање проблема пре него што сте нам послали е-пошту, обавезно их наведите како бисмо их могли прескочити у одговорима.
Проблем који је послао један од чланова наше заједнице:
Већ отприлике 2 или 3 недеље добијам огласе који се непрестано појављују на екрану. У сваком тренутку. Када га откључам или отворим камеру или било коју апликацију. Постаје иритантно стално их затварати.
Такође и моја јачина звона. Поставићу га да се укључи или да вибрира и стално га искључује. Пропустио сам важне телефонске позиве јер ми телефон искључује звоно. Никад га не скидам. Укључено је или вибрира. Укључићу га и за неколико минута се искључује. Нисам сигуран шта да радим. - Асхлеи Неи
Нежељени искачући прозори у Андроиду
Злонамерни софтвер, који се обично назива вирусима, у Андроиду расте сваке године. Није ни чудо што је све више уређаја заражено, а да ни корисник то не зна. Уобичајено, програмери вируса не би желели да оставе трагове својих гадних активности, па им је главни циљ стварање што крађег производа. Међутим, постоје и други писци апликација који такође могу профитирати од апликација које показују очигледне индикације заразе малвером. Ако сте непрестано преусмерени на страницу за преузимање апликације у Гоогле Плаи продавници или искачући прозор непрестано приказује да ли активно користите телефон или не, то је јасан знак да је ваш телефон заражен малвером. Циљ програмера апликације у овом случају је да надгледа своју апликацију гурањем огласа или преусмеравањем уређаја на апликацију Плаи продавнице, тако да ће корисник бити приморан да је инсталира, што ће се превести у новчани добитак. Да би повећале свој крајњи резултат, оглашивачке компаније могу применити агресивне приступе чешћим форсирањем огласа. Неке од таквих апликација могу присилити огласе на траци са обавештењима или заробити друге апликације да аутоматски инвазивно приказују огласе. Осим ових, апликације ове природе такође теже крађи личних података корисника, детаља о уређају, као и навика прегледавања корисника.
Уобичајени типови апликација оптерећених малвером укључују:
- апликације које могу персонализовати телефоне
- апликације за забаву
- апликације за игре
Други проблем у вези са непрестаним искључивањем јачине звона такође може бити узрокован лошом апликацијом коју сте инсталирали. Ако волите апликације које могу да промене изглед вашег уређаја, попут промене позадина, тема, звучних шема итд., Једна од њих мора бити лоша. Апликацијама које могу да прилагоде поставке телефона обично је дозвољено да раде друге задатке који су обично забрањени за већину апликација, тако да програмер може да ради и друге ствари након што је инсталиран њихов производ. На пример, популарна апликација за позадину пре више година кодирана је тако да не само да омогућава кориснику да дода нову позадину на свој телефон, већ и да краде личне податке и податке о уређају попут јединственог ИД-а уређаја.
Неке злонамерне апликације могу опонашати изглед легитимних апликација да би заварале несумњиве кориснике. Друге лоше апликације у почетку могу бити легитимне апликације када их први пут инсталирате, али када их ажурирате, инсталира се и нови злонамерни софтвер.
Како да решите проблем са уређајем С8 да бисте поправили заразу малвером
Имајте на уму да програмери малвера могу бити врло креативни када су апликације у питању. Они ће изводити трикове да би инсталирали своје апликације. Данашњи Андроид малвер шире друге апликације, па ако не пазите које ствари инсталирате, само је питање времена када ћете телефон заразити.
Деинсталирајте лошу апликацију
Ово је прва ствар коју морате учинити. То је најдиректнији начин напада на проблем. Ово може бити ефикасно само ако сте идентификовали апликацију пре него што сте приметили знакове заразе малвером. Ако се сетите последње апликације коју сте инсталирали пре него што сте приметили искачуће прозоре, прво је деинсталирајте и погледајте шта ће се догодити. Ако се искачући прозори зауставе и чини се да телефон поново добро ради, а звук звона се враћа у нормалу, вероватно сте уклонили кривца.
Ако се не можете сетити која је последња апликација коју сте инсталирали, предлажемо да деинсталирате све недавно инсталиране апликације.
Инсталирајте антивирусне апликације
Ако телефон и даље показује знаке заразе, а искачући прозори су и даље присутни, размислите о инсталирању поузданих антивирусних апликација из Гоогле Плаи продавнице. (Можда су доступне и неке лажне антивирусне апликације, па будите врло избирљиви у вези с тим). Постоји много добрих антивирусних апликација које можете бесплатно преузети. Покушајте што је више могуће како бисте били сигурни да користите различите системе за скенирање уређаја. Неки од примера су антивирусне апликације попут АВГ АнтиВирус ФРЕЕ за Андроид Сецурити 2017, Аваст Мобиле Сецурити - Антивирус & АппЛоцк, Битдефендер Антивирус Фрее. Можете истражити што више.
ВАЖНО: Никада не инсталирајте две антивирусне апликације на телефон истовремено. Обавезно га деинсталирајте након тестирања како бисте избегли изазивање проблема. Имати више антивирусних апликација у систему може изазвати сукобе и потенцијално довести до проблема него решења.
Извршите ресетовање на фабричка подешавања
Ово драстично решење може бити потребно ако симптоми инфекције малвером потрају.Враћање на фабричка подешавања у основи враћа све поставке софтвера на подразумеване вредности и брише апликације и корисничке податке. То је ефикасан начин за брзо уклањање проблема и кварова. Пре него што то учините, обавезно направите резервну копију личних датотека како бисте их избегли.
Постоје два начина за враћање фабричких подешавања у Андроид. Једно је путем Подешавања, а друго је покретање система Режим опоравка. Ево корака како то учинити:
Како ресетовати Галаки С8 на фабричка подешавања путем Подешавања
- Направите резервну копију података на интерној меморији. Ако сте се пријавили на Гоогле налог на уређају, активирали сте заштиту од крађе и биће вам потребни ваши Гоогле акредитиви да бисте завршили главни ресет.
- На почетном екрану превуците нагоре на празном месту да бисте отворили фиоку апликација.
- Додирните Подешавања.
- Додирните Цлоуд и налози.
- Додирните Резервна копија и врати.
- Ако желите, додирните Резервне копије мојих података да бисте клизач померили на УКЉУЧЕНО или ИСКЉУЧЕНО.
- Ако желите, додирните Врати да бисте клизач померили на УКЉУЧЕНО или ИСКЉУЧЕНО.
- Додирните дугме Назад у мени Подешавања и додирните Опште управљање> Ресетовање> Враћање на фабричке податке.
- Додирните Ресетуј уређај.
- Ако је закључавање екрана укључено, унесите своје акредитиве.
- Додирните Настави.
- Додирните Избриши све.
Како ресетовати Галаки С8 на фабричке поставке у режиму опоравка [познат и као Мастер ресет]
- Направите резервну копију података на интерној меморији. Ако сте се пријавили на Гоогле налог на уређају, активирали сте заштиту од крађе и биће вам потребни ваши Гоогле акредитиви да бисте завршили главни ресет.
- Искључите уређај.
- Притисните и држите тастер за појачавање звука и тастер Бикби, а затим притисните и држите тастер за напајање.
- Када се прикаже логотип Андроид, отпустите све тастере („Инсталирање ажурирања система“ приказује се око 30 - 60 секунди пре него што се прикажу опције менија за опоравак Андроид система).
- Притисните тастер за утишавање неколико пута да бисте истакли „випе дата / фацтори ресет.
- Притисните дугме за напајање да бисте изабрали.
- Притискајте тастер за смањење јачине звука док се не истакне „Да - избриши све корисничке податке“.
- Притисните дугме за напајање да бисте изабрали и покренули главни ресет.
- Када се главно ресетовање заврши, истакнуто је „Поново покрени систем сада“.
- Притисните тастер за напајање да бисте поново покренули уређај.
Имајте на уму да готово све злонамерне програме шире апликације. Ако се симптоми појаве након читања апликација, не обављате добар посао у правилном приказивању апликација. То значи да само поново представљате исту лошу апликацију након ресетовања на фабричка подешавања.
Поново покрените фирмвер [опционално]
Освежавањем фирмвера може се постићи исти ниво ефикасности као и ресетовање на фабричка подешавања. Ако сте то већ урадили, на вама је да ли ћете то учинити уместо ресетовања на фабричка подешавања. Очигледно је сложенији и ризичнији, па немојте ни покушавати ако нисте сигурни шта да радите.
Ову опцију препоручујемо само за више паметних корисника.
Како избећи лоше апликације у будућности
Имајте на уму да не постоји ниједна антивирусна апликација која може да замени будност. Када је реч о апликацијама, безбедно је најбољи приступ спречавању заразе малвером.
Преузимајте апликације само са поузданих веб локација
Преузимање апликација из легитимних продавница апликација је један од једноставних начина да се инфекција малвером минимизира. Сајтови као што су Гоогле Плаи Сторе, Самсунг, Амазон и друге велике компаније које хостују апликације попут вашег мобилног оператера имају успостављене сигурносне праксе како би одвратили писце малвера од коришћења њихове услуге. Гоогле Плаи продавница, на пример, надгледа и скенира апликације. У неким приликама злонамерне апликације и даље могу да избегну своју сигурност и скенирање, тако да и даље морате пазити коју апликацију да додате.
Не инсталирајте пиратске или напукле апликације
Апликације хостоване у независним продавницама апликација понекад су копије оригиналних и могу садржати неке злонамерне кодове који у будућности могу да дозволе инсталирање још лоших апликација. Заправо, већина Андроид инфекција данас потиче од испуцаних или пиратских апликација, јер их све више сајбер криминалаца користи за ширење вируса. Избегавајте веб локације за преузимање независних произвођача што је више могуће. Да бисте се подсетили да не инсталирате апликације из могућих независних извора, онемогућите га Непознати извори опција под Подешавања> Закључани екран и безбедност. Искључивање ове опције требало би да спречи телефон да преузима апликације са веб локација које нису Гоогле-ове или које нису Самсунг.
Буди сумњичав
Када је реч о заштити ваших личних података и спречавању заразе малвером у данашње време, сумњив начин размишљања сигурно ће вам помоћи. Не узимајте апликацију само по номиналној вредности. Пре него што инсталирате непознату апликацију попут игре, обавезно проверите рецензије других корисника и покрените Гоогле претрагу за њу. Ако је реч о лошој апликацији, други корисници су највероватније негде поставили негативне критике о њој.
Уверите се да програмеру апликација може да се верује
Као што је горе поменуто, друге апликације у почетку могу представљати легитимне апликације. Једном када их ажурирате, нова верзија може да садржи бацкдоор који може дозволити улазак других лоших апликација. Када се то догоди, ваши лични подаци су поштена игра. Много злонамерног софтвера је и даље дизајнирано да ради скривено како би прикупило довољно информација које могу користити програмеру. Због тога је веома важно да инсталирате само производе произвођача програма за које је познато да цене приватност и сигурност. Бити авантуриста не плаћа се увек. Запамтите, након што украду ваше личне податке, не постоји начин да их вратите.
Што мање апликација, то боље
Апликације су жила куцавица паметних телефона. Без њих смо се вратили на коришћење једноставних глупих телефона који нам омогућавају само позивање, слање СМС-ова и повремено играње игара. Досадно зар не?
Па да. Дефинитивно је досадно ако не можемо искористити пуни потенцијал моћног хардвера попут Галаки С8, али важни и примамљиви могу бити, апликације такође могу бити извор озбиљних проблема у вези са безбедношћу и приватношћу. Ако желите да прошетате дивљом страном, побрините се да предузмете неопходне мере предострожности као што је горе поменуто.
Генерално, што мање апликација инсталирате, то је боље за вас. Не само да ће смањити ризик од заразе малвером, већ дугорочно може и олакшати систем, посебно батерију. Такође смањује шансе да се појаве грешке и грешке.
Придржавајте се неколико потребних апликација што је више могуће. Ако апсолутно немате живота, осим ако сво време трошите на телефон, боље се клоните непотребних апликација.