Садржај
Као и било који други паметни телефон, и ХТЦ-ов У11 уређај подлеже разним врстама мана. Чини се да је једно од најзаступљенијих питања о бежичној повезаности. У ствари, многи корисници ХТЦ У11 се суочавају са проблемима када користе Ви-Фи за повезивање на Интернет на свом телефону. Ако сте међу људима које мучи исти проблем, овај пост садржи препоручена заобилазна решења која ће вам помоћи да решите проблеме са Ви-Фи мрежом на паметном телефону ХТЦ У11. Слободно се обратите овом посту када је то потребно.
Пре него што наставимо, ако тражите решење проблема са својим Ноте8, обавезно навратите до наше странице за решавање проблема ХТЦ У11, јер смо већ решили неке од најчешћих проблема које су наши читаоци пријавили о овом новом уређају. Пронађите проблеме сличне вашем и користите решења која смо предложили. Ако не функционишу или ако вам је потребна додатна помоћ, попуните наш упитник за Андроид проблеме и притисните „Пошаљи“ да бисте нас контактирали.
Могући узроци проблема са Ви-Фи мрежом на ХТЦ У11
Неколико фактора може утицати на функције бежичног повезивања на мобилним уређајима. Међу њима су неактивни статус рачуна, прекид рада мреже, грешка у софтверу, нетачна подешавања и најгоре, хардверска оштећења мрежне опреме или самог паметног телефона.Да бисте утврдили највероватнији узрок, може вам помоћи размишљање о томе када се проблем појави. На пример, да ли сте изненада изгубили бежичну интернет везу или се то догодило након што сте унели неке измене у подешавања телефона, додали нови садржај, инсталирали ажурирање апликације или софтвера? Или је проблем започео након што се уређај покиснуо или случајно пао? Одговарање на свако од ових питања помоћи ће вам да изолујете проблем и можда добијете брзо решење.
Још једна ствар коју можете користити као наговештај у раду са главним проблемом су поруке о грешкама и кодови који се обично захтевају када покушате да урадите нешто попут отварања веб локације или преузимања садржаја на мрежи. Ове поруке упозорења често имају назнаке о томе шта је пошло по злу и шта треба предузети да би се ствари поправиле и вратиле у нормалу.
Најгора је могућност оштећења хардвера. То је највероватније основни узрок, посебно ако је раније било случајева када је ваш телефон био изложен течности или је случајно пао. Инциденти попут ових често могу нанети штету осетљивим компонентама, укључујући оне повезане са мрежним функцијама ХТЦ У11, попут мрежне антене. Узимајући у обзир да је проблем са Ви-Фи мрежом с којим се бавите повезан са хардвером, најбоља опција коју бисте требали размотрити је тражење стручне помоћи. Ово означава потребу да уређај однесете у овлашћени сервисни центар и да техничар пажљиво процени уређај. Ако је ваш уређај и даље под гаранцијом, можете и да размислите о коришћењу гаранције.
У међувремену, ако сте сигурни да проблем са Ви-Фи везом на вашем ХТЦ У11 није повезан са оштећењем хардвера, онда је већа шанса да га поправите. Наставите да читате како бисте сазнали начине за решавање вашег ХТЦ У11 Ви-Фи проблема и вратите се на мрежу што је пре могуће.
Потенцијална решења и предложена решења
Следеће методе се сматрају генеричким решењима проблема бежичне повезаности на мобилним уређајима. С обзиром да нисте идентификовали основни узрок проблема, можете ризиковати тако што ћете испробати сваку од ових метода и видети која од њих може да реши проблем на вашем крају. Али ако сте сигурни шта је пошло по злу и који аспект вашег уређаја треба отклонити, можете наставити и радити директно на главном питању. На тај начин ћете уштедети време и труд у непотребном решавању проблема. Али опет, слободно се упутите на ова упутства кад год вам затребају.
Обавезно тестирајте своју бежичну везу ХТЦ У11 након довршавања сваког корака да бисте утврдили да ли је проблем већ решен. Ако је потребно, пређите на следеће применљиво решење.
Први метод: Укључите модем или бежични рутер.
Ово је често први метод који се препоручује добављачима Интернет услуга својим претплатницима који имају проблема са Интернет везом. Циклус напајања овде једноставно значи искључивање опреме за бежичну мрежу (модем или бежични рутер) на неколико секунди, а затим поновно укључивање. То ће елиминисати било који оштећени фирмвер вашег модема или бежичног рутера који је могао да изазове проблеме са вашом бежичном кућном мрежом. Такође ће омогућити вашем модему или бежичном рутеру да успостави нову везу са главног торња. Дакле, ако то већ нисте урадили, ево како да напајате модем или бежични рутер:
- Пронађите дугме за напајање, а затим га притисните док се уређај не искључи у потпуности.
- Кад је искључен, ископчајте кабл за напајање из извора напајања или зидне утичнице. Оставите га искљученим најмање 30 секунди.
- Након протека времена, поново прикључите модем / рутер у извор напајања.
- Притисните дугме за напајање да бисте га поново укључили.
- Сачекајте да сва светла постану стабилна.
- Поново покрените ХТЦ У11 и друге уређаје повезане на мрежу.
- Да бисте поново покренули телефон (софт ресет), притисните тастер Снага дугме за његово искључивање. Након отприлике 30 секунди притисните Снага тастер поново да бисте га поново укључили. Притисните и држите Снага а затим тапните на Поново покренути.
Када се телефон потпуно покрене, тестирајте своју Ви-Фи везу и погледајте да ли већ ради како је предвиђено.
Размислите о извођењу ове методе ако на модему или бежичном рутеру видите црвено светло. Обично би светла требало да се појаве у плавој или зеленој боји како би вам рекла да је све у реду. Црвено светло обично означава упозорење и да нешто није у реду.
Други метод: Проверите да ли је дошло до прекида у мрежи.
Могући показатељ континуираног прекида мреже је индикатор црвеног светла на модему или бежичном рутеру. У овом случају, прво што треба да урадите је да модем или рутер укључите до три пута. Ако се неко светло и даље појављује црвено, то највероватније означава прекид рада. Да бисте потврдили, можете назвати свог добављача Интернет услуга.
Поред нестанка мреже, обавезно проверите и статус свог рачуна код свог добављача услуга или оператора. Неки мрежни проблеми, као што нема повезивања, повезани су са статусом неактивног рачуна. У овом случају, одлазне услуге као и ваша Интернет веза су привремено онемогућене. Једном када се проблеми са рачуном реше, све ваше услуге ће се поново покренути или ће поново радити нормално. Дакле, будите сигурни да ћете то размотрити кад их позовете.
Трећи метод: Искључите и поново укључите Ви-Фи.
Овај трик је често чинио чуда многим онима који имају проблема са бежичном повезивањем узроковане случајним грешкама у апликацијама. Следите ове кораке да бисте укључили или искључили Ви-Фи на паметном телефону ХТЦ У11:
- Додирните Апликације икона (квадратне тачке) са почетног екрана.
- Славина Подешавања.
- Додирните Ви-Фи прекидач да га окрене ВАН.
- После неколико секунди тапните на Ви-Фи прекидач опет да га вратим НА.
- Да бисте погледали листу доступних бежичних мрежа у домету, тапните на Ви-фи.
Такође можете ручно да потражите Ви-Фи мреже на свом ХТЦ У11 уређају. Да бисте то урадили, тапните на три вертикалне тачке затим изаберите Сцан.
- Да бисте прегледали сачуване мреже, додирните Икона подешавања (изгледа као волан). Ако то урадите, тражиће се и друге опције које можете да изаберете, попут омогућавања обавештења када је доступан јавни Ви-Фи и подешавање Ви-Фи статуса у режиму спавања.
Четврти метод: Проверите подешавања телефона.
Међу карактеристикама које треба да проверите да ли имате проблема са коришћењем Ви-Фи-ја на свом ХТЦ У11 осим Ви-Фи-а су и Режим рада у авиону и Режим уштеде енергије. Када је омогућен режим рада у авиону или лету, искључени су сви бежични радио на вашем ХТЦ У11, укључујући функције позива, услуге преноса података, Блуетоотх и Ви-Фи. Да бисте ово искључили из могућих узрока, идите на Подешавања и уверите се да је режим рада у авиону искључен. Ево како да укључите или искључите режим летења на ХТЦ уређају:
- притисните и држите Снага.
- Славина Режим авиона.
- Превуците са два прста од статусне траке на екрану надоле. Тиме ћете отворити Панел за брза подешавања.
- Додирните Плоча за режим рада у авиону на Панел за брза подешавања да бисте укључили или искључили режим рада у авиону. Обавезно поставите на ВАН.
Знаћете да ли је режим рада у авиону укључен јер ћете на статусној траци видети икону режима рада у авиону. Када је режим рада у авиону искључен, функција позива се поново укључује и на вашем уређају се враћа претходно стање Блуетоотх-а и Ви-Фи-ја.
Још једна карактеристика коју би требало да проверите осим у режиму летења је Режим уштеде енергије или Екстремни режим уштеде енергије на паметном телефону ХТЦ У11. Када је омогућена, ова функција ће ограничити многе функције вашег телефона да би продужила трајање батерије. Уз то ћете моћи да користите само најосновније функције попут телефонских позива, размене текстуалних порука и е-поште. Да бисте били сигурни да ово не узрокује проблем са Ви-Фи везом, проверите подешавања и уверите се да је режим уштеде енергије ИСКЉУЧЕН. Ево како:
- Додирните Икона апликација са почетног екрана.
- Славина Подешавања.
- Славина Снага.
- Додирните Прекидач за екстремни режим уштеде енергије да окренете особину ВАН, ако је неопходно.
Такође можете да подесите или одредите када се аутоматски укључује или омогућава режим екстремне уштеде енергије на вашем ХТЦ У11.
- Да бисте то урадили, тапните на Екстремни режим уштеде енергије, изаберите опцију која каже, Аутоматски укључите екстремни режим уштеде енергије, затим одаберите ниво напуњености батерије када ће аутоматски омогућити режим уштеде енергије.
Пети метод: Заборавите на бежичну мрежу, а затим се поново повежите.
Једно од ефикасних решења за решавање проблема бежичне повезаности на мобилним уређајима је заборављање или уклањање проблематичне мреже, а затим поновно повезивање. То ће избрисати ваша тренутна Ви-Фи подешавања, укључујући лозинке за бежичну мрежу, па их обавезно узмите у обзир пре него што наставите са овим корацима:
- Додирните Икона апликација са почетног екрана.
- Славина Подешавања.
- Славина Ви-фи.
- Притисните и држите (дугим тапкањем) бежичну мрежу коју желите да заборавите.
- Изаберите Заборави од датих опција.
- Поново покрените ХТЦ У11.
- Врати се на Подешавања-> Ви-Фи.
- Изаберите жељене бежичне мреже са листе.
- Ако се то затражи, унесите мрежни кључ или лозинку да бисте наставили.
- Славина Повежите се.
Тада ћете видети икону Ви-Фи на статусној траци када се успешно повежете на бежичну мрежу.
Шести метод: Ресетујте мрежне поставке на вашем ХТЦ У11.
Ресетовање мрежних поставки може вам помоћи да решите проблеме са повезивањем на паметном телефону ХТЦ У 11 било путем мобилних података или Ви-Фи мреже и Блуетоотх уређаја. Процес ће, међутим, избрисати ваше мрежне информације, укључујући мрежне лозинке и прилагођена подешавања. Након ресетовања, мрежне поставке се враћају на првобитне поставке или на фабричке вредности. Ако желите да пробате, ево како се то ради:
- Додирните Икона апликација са почетног екрана.
- Славина Подешавања.
- Славина Прављење резервних копија и ресетовање.
- Изаберите Ресетовање мрежних поставки.
- Славина Ресетујте поставке.
- Славина Ресетујте поставке поново да потврди акцију.
- Сачекајте док се ресетовање не заврши. Уређај ће се затим поново покренути.
Затим можете поново да подесите своју бежичну мрежу, поново се повежете, а затим тестирате да ли је ваш ХТЦ У11 сада у могућности да се бежично повеже на Интернет.
Потражите додатну помоћ
Ако ниједна од ових препоручених метода не може да реши проблем бежичне везе или ваш ХТЦ У11 и даље не може да се повеже са Ви-Фи-јем или не добија Ви-Фи грешке, сада бисте требали размотрити могућност контактирања мобилног оператера или ХТЦ-ове подршке да бисте ескалирали проблем и затражите даљу помоћ и препоруке. Ако сумњате да је проблем застарели фирмвер рутера, обратите се произвођачу рутера и потражите помоћ за ажурирање фирмвера рутера.
Повежите се са нама
Увек смо отворени за ваше проблеме, питања и сугестије, зато нас слободно контактирајте попуњавањем овог обрасца. Ово је бесплатна услуга коју нудимо и за њу вам нећемо наплатити ни липе. Али имајте на уму да свакодневно примамо стотине е-порука и да нам је немогуће одговорити на сваки појединачни. Али будите уверени да читамо сваку поруку коју примимо. За оне којима смо помогли, проширите вест тако што ћете наше постове делити са пријатељима или једноставно лајкати нашу Фацебоок и Гоогле+ страницу или нас пратити на Твиттеру.