Апликације Галаки С9 настављају да се поново инсталирају након што су уклоњене

Аутор: Morris Wright
Датум Стварања: 25 Април 2021
Ажурирати Датум: 12 Може 2024
Anonim
Апликације Галаки С9 настављају да се поново инсталирају након што су уклоњене - Tech
Апликације Галаки С9 настављају да се поново инсталирају након што су уклоњене - Tech

Садржај

Поздрав и добродошли у данашњи # ГалакиС9 чланак о решавању проблема. Овај пост говори о чудној ситуацији коју је известила једна од наших читатељки, а у којој се њене неинсталиране апликације стално враћају. Поврх тога, постоје и други проблеми са Бикби-јем и обавештењима о звуку апликације. Уместо да одговоримо на сваки од поменутих проблема, уместо тога желимо да се обратимо свима, па ако се питате како то учинити, обавезно прочитајте до краја.

Данашњи проблем: Галаки С9 апликације настављају да се поново инсталирају након што су уклоњене, Бикби не ради, апликације које не користе одабране звукове обавештења

Апликације се поново инсталирају након што их деинсталирам. Бикби ми ретко буди телефон када га поздравим, али ипак се пробудим и почнем често да причам када сам на настави и нико није рекао ништа близу речи бикби. Многе апликације не користе звук обавештења који сам изабрао, већ подразумевано. Са сваким ажурирањем, многе апликације се враћају на фабричка подешавања и морам поново да их персонализујем. За цену овог телефона, количина проблема са њим је невероватна. Моја галаксија с3 је радила боље од ове. - Деббие


Решење: Здраво Деббие. Сви симптоми које овде помињете дефинитивно нису нормални, па се слажемо да нешто сигурно није у реду са уређајем. Сада ваш С9 има хардверске и софтверске компоненте и на основу нашег дугогодишњег искуства у раду са свим врстама Андроид проблема, ови симптоми нису због лошег хардвера. Проблеми због софтверских грешака или апликација обично се решавају на корисничком нивоу, па се надамо да ћете моћи да их решите без тражења Самсунг помоћи. Да бисте решили ове проблеме, морате да дате наше предлоге у наставку.

Поправка # 1: Обришите партицију кеш меморије

Имати оштећени системски кеш потенцијално може довести до свих врста проблема, па прво што желите да урадите је да обезбедите да очистите партицију кеша С9. То ће рећи уређају да избрише тренутну кеш меморију.Не брините, брисање кеш меморије неће значити да бришете и личне податке. Овај поступак утиче само на системску кеш меморију или на привремени скуп датотека које Андроид користи за брзо учитавање апликација.



Да бисте очистили системску кеш меморију:

  1. Искључите уређај.
  2. Притисните и држите тастер за појачавање звука и тастер Бикби, а затим притисните и држите тастер за напајање.
  3. Када се прикаже Андроид логотип, отпустите сва три тастера.
  4. Порука „Инсталирање ажурирања система“ приказује се 30–60 секунди пре него што се појаве опције менија за опоравак Андроид система.
  5. Притисните тастер за утишавање неколико пута да бисте истакли брисање партиције кеш меморије.
  6. Притисните тастер за укључивање да бисте изабрали.
  7. Притисните тастер за утишавање да бисте означили да, њих и притисните тастер за укључивање да бисте изабрали.
  8. Када је партиција брисања кеша завршена, систем Ребоот сада је истакнут.
  9. Притисните тастер за напајање да бисте поново покренули уређај.
  10. Потражите проблем.

Решење # 2: Поново покрените у безбедни режим и посматрајте

Сигурни режим је дијагностичка алатка помоћу које можете да проверите да ли независна апликација узрокује проблем. Требали бисте покренути свој С9 у безбедни режим ако ништа не испадне позитивно након брисања партиције кеш меморије. Пре него што вам дамо кораке за поновно покретање у безбедни режим, дајмо неколико основа како вам ово може помоћи.


Сигурни режим је јединствено окружење за извршавање за Андроид уређаје (иОС уређаји не могу да се покрену у безбедном режиму) које омогућава покретање само унапред инсталираних апликација. То значи да ће свака апликација коју инсталирате и која није део подразумеваног софтверског пакета бити блокирана. Ако било која од ових апликација узрокује проблем, ваш С9 би требало да ради нормално и да не показује све симптоме које помињете. С тим у вези, безбедни режим је ефикасан само ако вам помаже да знате да ли је проблем узрокован апликацијом треће стране или не. Ако су сви симптоми производи непознате Андроид грешке у раду, тада ће се безбедни режим показати бескорисним. Ипак, топло се препоручује да уређај покренете у овом режиму да бисте видели да ли је наша сумња тачна.

Да бисте покренули С9 у безбедни режим:

  1. Искључите уређај.
  2. Притисните и држите тастер за напајање поред екрана са именом модела који се појављује на екрану.
  3. Када се САМСУНГ појави на екрану, отпустите тастер за напајање.
  4. Одмах након отпуштања тастера за напајање притисните и држите тастер за утишавање звука.
  5. Држите тастер за утишавање звука све док уређај не заврши поновно покретање.
  6. Када се у доњем левом углу екрана појави безбедни режим, отпустите тастер за утишавање звука.
  7. Оставите телефон да непрекидно ради у овом режиму најмање 24 сата.
  8. Проверите да ли постоје проблеми.

Поправка # 3: Деинсталирајте апликације

Ако ваш С9 нормално ради у безбедном режиму, али не и у нормалном, то је очигледан знак да једна од ваших апликација узрокује ову невољу. Пошто безбедни режим не може да одреди шта је проблематична апликација, мораћете сами да схватите. То можете учинити брисањем апликација једну по једну и провером проблема након сваке деинсталације.

Ово су конкретни кораци које можете учинити:

  1. Деинсталирајте независну апликацију.
  2. Поново покрените телефон да бисте се вратили у уобичајени режим.
  3. Проверите да ли постоје проблеми.
  4. Ако су проблеми и даље присутни, поновите кораке 1-3.

Поправка # 4: Инсталирајте исправке

Неке грешке се исправљају инсталирањем ажурирања апликација и Андроид-а. Подразумевано, ваш С9 треба аутоматски да преузме и инсталира ажурирања апликација и Андроид-а за вас. Ако сте променили ово подразумевано понашање, редовно проверавајте исправке како бисте спречили да уређај развија грешке.

Поправка # 5: Ресетујте сва подешавања

Још један добар начин да решите проблеме је ресетовање на фабричка подешавања, али не баш. То се постиже ресетовањем свих подешавања на уређају без стварног брисања ваших личних података, сигурности, језика и неких прилагођавања. Преостале софтверске конфигурације вратит ће се на задане вриједности.

Да бисте ресетовали сва подешавања на С9:

  1. Додирните апликацију Подешавања.
  2. Додирните Опште управљање.
  3. Додирните Ресетуј.
  4. Додирните Ресетуј поставке.
  5. Додирните дугме РЕСЕТ СЕТТИНГС.

Поправка # 6: Извршите ресетовање на фабричка подешавања

Коначно, размислите о потпуном ресетовању на фабричке поставке ако проблеми уопште неће нестати. као што и само име говори, враћање на фабричка подешавања вратиће сва софтверска подешавања вашег уређаја у подразумевано стање. Такође ће избрисати ваше личне податке, враћајући софтверско окружење у стање када је напустило фабрику. Овај поступак је често последње средство за проблеме узроковане софтверским грешкама. Да бисте решили проблем, ево корака за ресетовање уређаја С9 на фабричка подешавања:

  1. Искључите уређај.
  2. Притисните и држите тастер за појачавање звука и тастер Бикби, а затим притисните и држите тастер за напајање.
  3. Када се прикаже зелени Андроид логотип, отпустите све тастере („Инсталирање ажурирања система“ приказује се око 30 - 60 секунди пре него што се прикажу опције менија за опоравак Андроид система).
  4. Притисните тастер за утишавање неколико пута да бисте истакли „обриши податке / ресетовање на фабричка подешавања“.
  5. Притисните дугме за напајање да бисте изабрали.
  6. Притискајте тастер за смањење јачине звука док се не истакне „Да - избриши све корисничке податке“.
  7. Притисните дугме за напајање да бисте изабрали и покренули главни ресет.
  8. Када се главно ресетовање заврши, истакнуто је „Поново покрени систем сада“.
  9. Притисните тастер за напајање да бисте поново покренули уређај.

ВАЖНО: Враћање на фабричке вредности избрисаће ваше личне податке - фотографије, видео записе, документе итд. Обавезно направите резервне копије пре него што наставите.

Будите опрезни према злонамерним апликацијама

Постоји шанса да све проблеме поменуте у овом посту узрокује злонамерна апликација, па након ресетовања на фабричка подешавања инсталирајте апликације само из угледних извора и издавача. Ако се проблеми врате након ресетовања на фабричка подешавања, можете претпоставити да је крива једна од ваших апликација. Једном уклоњене из система, апликације се неће поново инсталирати ако то не урадите ручно. Ако се апликације врате након што их избришу из система, то је знак да је ваш уређај заражен малвером. Ако се ово понови након првог ресетовања на фабричка подешавања, поновите поступак ресетовања и овога пута будите посебно опрезни при прегледу апликација које треба поново инсталирати. Неке од уобичајених апликација које су обично оптерећене вирусима злонамерног софтвера су апликације за персонализацију (оне које вам омогућавају да инсталирате позадине или промените мелодије звона) и игре.

Јучер, на Гооглеовом Андроид и Цхроме догађају, компанија је представила нову Андроид верзију у облику Андроид 4.3 Јелли Беан. Ажурирање ће покренути Овер-тхе-Аир на Некус уређаје као што је Некус 4. ...

Јучер је Гоогле почео да објављује Андроид 4.2.2 Јелли Беан ажурирање за Некус 10, ГСМ Галаки Некус и Некус 7. Власници Некус 7 су се посебно радовали надоградњи и нажалост, многи су и даље без њега к...

Занимљиво Данас