Како променити позадину на Виндовс телефону

Аутор: John Stephens
Датум Стварања: 24 Јануар 2021
Ажурирати Датум: 29 Април 2024
Anonim
Kako promjeniti pozadinu na windows 10 bez aktivacije windowsa!
Видео: Kako promjeniti pozadinu na windows 10 bez aktivacije windowsa!

Мицрософтов оперативни систем Виндовс Пхоне вероватно не личи на све што сте користили из прве руке. Виндовс Пхоне има одређену флексибилност на исти начин као и Гооглеов оперативни систем Андроид. С обзиром на то, он је чврсто осмишљен с обзиром на специфичне случајеве употребе. То би требало да буде лак оперативни систем да се покрене, али неке од Мицрософтових дизајнерских одлука стоје у оштром контрасту са оним што је доступно на иПхонеу и још много тога. Позадине на Виндовс Пхоне-у су савршено добар пример ових разлика.




Строго говорећи, нема начина да се позадина на Виндовс Пхоне уређају промени као на Андроид и иПхоне. Првобитно, Мицрософт је одабрао дизајн преко прилагођавања као што је Аппле урадио за иОС. Можете да одлучите да ли желите да простор између Ливе плочица на почетном екрану буде беле или црне боје. Подразумевано је да је све у Виндовс Пхоне-у бели текст на црној позадини, осим ако се не налази у апликацији. Промена на белу позадину претвара цео текст у оперативни систем црно.

Тада је Мицрософт издао Виндовс Пхоне 8.1 упдате. Сватко са уређајем који ради под оперативним системом Виндовс Пхоне 8.1 може да изабере слику за приказ на почетном екрану. Уместо да се скрива иза Ливе Тилеса, ова слика се појављује само унутар сваке појединачне Ливе плочице. Када се померате нагоре или надоле, позадина углавном остаје на месту.

Пре него што покушате да промените боју позадине и додате слику у Виндовс Пхоне, важно је да знате да ли ваш уређај користи Виндовс Пхоне 8.1. Шансе су да сте их купили потпуно нови у последње две године, али боље је бити сигуран него жалити. Погледајте спецификације у кутији уређаја да бисте утврдили који софтвер ради ваш Виндовс Пхоне. Она је такодје наведена у области Абоут (О) унутар подешавања.


Укључите Виндовс Пхоне притиском на дугме за напајање. Пре него што завршите овај водич, морат ћете то учинити кроз процес постављања.

Превуците прстом према горе на закључаном екрану. Ако имате постављен приступни код, унесите га сада.



Добро дошли на почетни екран. То је екран који ћемо прилагодити. Тражите апликацију Поставке на почетном екрану. У нашем примеру то је зупчасти Ливе Тиле који седи десно од АТ&Т мобилне телевизије. Желите да додирнете и отворите Подешавања. Ако не видите поставке додирните ставите прст на горњу ивицу екрана и преузмите слајд да бисте открили Центар за радње.



У акционом центру додирните Све поставке у горњем десном углу екрана.




Добро дошли у апликацију Подешавања. Немојте се трудити да тражите поставку са ознаком Позадина. Мицрософт не набраја опције на овај начин. Уместо тога, он прекида карактеристике у сродне категорије. Подручје које тражите је Старт & Тхеме под Систем Сеттингс. Додирните Старт & Тхеме.



Додирните тамно испод Бацкгроунд да бисте заменили примарну тему оперативног система Виндовс Пхоне. Опет, по заданој поставци је постављен на црну боју, али можете је пребацити и на белу за свјетлије искуство. Иако овде, није лоша идеја да изаберете неку другу Аццент Цолор да бисте се сложили са новом позадином. Аццент Цолор се користи за истицање линкова на различите апликације и додавање нијанси живим плочицама. Опције боја укључују три различите верзије зелене и плаве, љубичасте и црвене. Треба напоменути да Мицрософт синхронизује ваш Аццент Цолор са Виндовс 8.1 оперативним системом. Ако користите исти Мицрософт налог на њима и ваш Виндовс Пхоне и ПЦ ће се константно подударати.



Сада тапните Изаберите фотографију да бисте прилагодили слику која се појављује у позадини Ливе плочица оперативног система Виндовс Пхоне. Можете листати кроз листу претходно направљених позадина већ на Виндовс Пхоне тако што ћете тапнути на Бацкгроундс. Изаберите слике које сте снимили додиром на Цамера Ролл. Ако сте већ послали неке омиљене слике, превуците прстом у фаворите.



Виндовс Пхоне се директно интегрише са Мицрософт ОнеДриве услугом складиштења у облаку и Фацебооком. На дну екрана можете претраживати слике које су похрањене на тим услугама и користити их као позадину.



Када пронађете слику коју желите, померите правоугаоник преко дела који желите да се појави као позадина у Ливе плочицама. Увећајте делове слика које волите и покушајте да избегнете делове слике који вам се не свиђају.



Оно што желите да урадите је да нађете позадину која не изгледа као претерано збуњујућа. Потражите слику са нечим значајним, али се клоните образаца. Шта год да радите, немојте користити слику која је пресветла. Чак и након пребацивања позадине, текст у Ливе Тилес-у је бијел. Лако обојена позадинска слика ће испрати сваки текст у Вашим Ливе плочицама.



Након што доделите позадину, приметите да не можете да је видите кроз неке Ливе плочице. То је зато што се позадине ослањају на Ливе Тилес који има транспарентну позадину. Све уграђене апликације раде, али многе апликације трећих страна нису. Користите услужни програм као што је Транспарент Тилес Макер да бисте додали више простора да бисте видели своју позадину.

Порука о грешци „Нажалост, процес цом.андроид.пхоне је заустављен“ може се појавити с времена на време ако користите Андроид телефон. Процес цом.андроид.пхоне присутан је на свим Андроид уређајима и у...

На тржишту постоји пуно паметних сатова, али многи од њих имају изразито мужеван изглед, што није нужно идеално за ношење жене. Требало би да буду родно неутралније у целини, али на крају ипак више из...

Чланци Портала