Садржај
- Набавите чврсти иПад случај
- Омогућите родитељски надзор
- Онемогући гестове за више задатака
- Омогући Не ометај
Ако желите да дозволите свом дјетету да се игра с вашим иПад-ом, ево како ћете заштитити ваш иПад од дјеце тако да га не прекину или не приступају стварима које не желите да им приступите.
Деца воле да бацају ствари и нису превише свесни колико крхке могу бити неке "играчке", посебно иПад. Штавише, иОС је широко отворен свет забавних ствари и вероватно не желите да ваше дете приступа свему што ваш иПад може да понуди.
ИПад је одлична играчка за децу, јер постоји много игара које могу да играју, као и бројне начине за гледање филмова и ТВ емисија, било да сте код куће или на путу. ИПад је свестрани производ који није нужно усмерен на децу, али се може прилагодити и прилагодити како би добро функционисао са децом.
Наравно, док ми не одобравамо само давање вашег дјетета иПад-у да игра са 24/7, постоје случајеви када их можете наградити са мало времена за игру на иПад-у на неколико минута.
Срећом, на вашем иПад-у постоје родитељске контроле које можете омогућити, као и неке начине физичке заштите вашег иПад-а када га ваше дијете третира као фризби. Ево како можете да обезбедите ваш иПад за децу.
Набавите чврсти иПад случај
Иако многим корисницима није потребан иПад случај, исто се не може рећи за оне са децом у кући.
Најбољи начин да заштитите свој иПад од оштећења од стране вашег дјетета је стављање чврстог кућишта преко њега како би га заштитили.
Срећом, постоји много опција које можете изабрати у различитим ценама, али ОттерБок или Пелицан су можда најбоља опција. Обе компаније нуде прегршт различитих модела које можете изабрати, укључујући и иПад случај који је отприлике тако сигуран за дјецу као што бисте могли ићи.
Ови случајеви су направљени да се супротставе злостављању, укључујући случајне падове, па чак и путовања у тоалет или каду. Међутим, будите спремни да потрошите здраву количину новца, јер скупље опције могу коштати и до 100 долара.
Омогућите родитељски надзор
Ако нисте знали, иОС долази са неким родитељским контролама, мада их Аппле не означава као такве, већ „Ограничења“.
Можете им приступити тако што ћете ући у Подешавања> Опште> Ограничења. Одатле постоји много поставки које можете променити.
Можете онемогућити куповину у апликацији, ограничити оно што ваше дијете може гледати у погледу филмова, ТВ емисија, итд. На темељу оцјене, па чак и ограничити које апликације ваше дијете може и не може приступити.
Онемогући гестове за више задатака
На иПад-у можете омогућити неколико покрета за више задатака, као што је штипање са четири прста да бисте се вратили на почетни екран и могућност пребацивања улево или удесно између апликација. Поред тога, ту је и нова функција вишеструког извршавања Сплит Виев у иОС 9.
Међутим, желите да онемогућите ове функције када ваше дете има иПад, тако да не случајно активирају неку од функција, можда их извлаче из игре и узнемире.
Нека деца нису довољно стара да схвате да тапкање једним прстом чини трик, и уместо тога ће употребити целу руку или све своје прсте, што може да покрене гест у више задатака.
Омогући Не ометај
Ако је иПад подешен да прима обавештења и друга упозорења, као и синхронизована упозорења са вашег иПхоне-а, можда би било добро да омогућите Не ометај док се ваше дете игра са вашим иПад-ом.
На овај начин се спречава да било која обавештења и упозорења дођу на иПад, тако да то не омета ваше дете док играју игре или гледају филмове, као и да спречава да виде било шта што не би требало да виде.
Неки родитељи могу ићи тако далеко да онемогуће ВиФи, тако да је интернет у потпуности искључен, али многе игре захтијевају приступ интернету и не можете емитовати садржај на Нетфлику без интернетске везе, па то учините само када је то потребно.