Садржај
Једна од великих нових функција у иОС 8 је побољшани центар за обавештења. Дизајн остаје у великој мери непромењен у односу на иОС 7, али укључује више опција за прилагођавање.
Међутим, једна велика разлика је промјена у картицама на врху. ИОС 7 је имао три картице, које се састоје од „Данас“, „Све“ и „Пропуштене“. У иОС 8 добијате две картице: једну за обавештења, а другу за картицу „Данас“ где можете да поставите виџете апликација .
Нови центар за обавештења је прилично промена у односу на претходне верзије иОС-а, тако да у почетку може да дође до шока за многе кориснике који се ажурирају на иОС 8. Међутим, можете га лако прилагодити како би одговарао вашим потребама, а можете чак и онемогућавање многих нових функција центра за обавештења ако вам се допала једноставна функционалност старог.
Можда је највећа промена у Нотификационом центру за иОС 7 додавање виџета у иОС 8, што омогућава корисницима да додају виџете апликација на картицу „Данас“ у центру за обавештавање од апликација које га подржавају. Ово може бити корисно када желите брзо и лако погледати информације, а док је иОС 8 још увијек прилично нов, постоји неколико апликација које подржавају видгет Нотифицатион Центер.
Прилагођавање центра за обавештавање иОС 8
Постоје два начина за прилагођавање центра за обавештења у иОС-у 8. Један начин је путем апликације за подешавања, а други начин је директно отварање картице „Данас“ у центру за обавештења и додиром на Уредити на дну.
Прво, идемо у апликацију Подешавања да видимо шта можемо да прилагодимо тамо.
Преласком на Подешавања> Обавештења, имаћете неке опције за избор када је у питању прилагођавање центра за обавештења на иОС-у 8. Прва ствар коју ћете видети је како се појављују обавештења. Можете или одабрати Сортирај Ручно да би обавештења из апликација била наведена у одређеној поруџбини, или можете да изаберете Сортирај по времену да се обавештења налазе у зависности од тога када их примите.
Испод тога ћете видети листу апликација које сте инсталирали на иПхоне или иПад. Притиском на једну од њих ћете ући у поставке обавештења за ту одређену апликацију. Ако не желите уопште обавештења из те апликације, једноставно искључите Дозволи обавештења. У супротном, можете да прилагодите различите аспекте које врсте обавештења желите да примате, као што су звук, икона апликације за значку и како желите да будете обавештени.
Другим речима, можете одабрати коју врсту упозорења желите да примите. А Баннер је када једноставно обавијестите горе према врху екрана и она ће нестати након неколико секунди. Ан Алерт је искачуће обавештење које морате да предузмете; ово је боље за оне који апсолутно не желе да пропусте обавештење.
Тхе Значка апликације икона је мала црвена тачка са бројем у њему која се појављује у горњем десном углу иконе апликације, што вам даје до знања да постоји обавештење које чека ту апликацију којој је потребна акција.
Прикажи на закључаном екрану односи се на то да ли желите да се обавештење појави на закључаном екрану. Ако не, добићете упозорење, али се једноставно неће појавити и остати на закључаном екрану.
Други начин прилагођавања центра за обавештења је да изаберете које видгет-е желите да укључите у картицу „Данас“.
Када први пут погледате ову картицу, већ ћете видети неке виџете које можете или не можете да користите, али померањем надоле и додиром на Уредити ће вам омогућити да изаберете који видгети треба да буду укључени и који неће бити укључени.
Одатле. можете да додирнете зелену икону плус да додате видгет центру за обавештења или да додирнете црвену минус икону да бисте је уклонили. Апликације треба да имају подршку за виџете у систему иОС 8, тако да све апликације које сте инсталирали неће моћи да прикажу виџет у центру за обавештења.