Како поправити лоше иОС 10.3.3 перформансе

Аутор: John Stephens
Датум Стварања: 21 Јануар 2021
Ажурирати Датум: 28 Април 2024
Anonim
Како поправити лоше иОС 10.3.3 перформансе - Чланци
Како поправити лоше иОС 10.3.3 перформансе - Чланци

Садржај

Ако је ваш иПхоне, иПад или иПод тоуцх закључавање, замрзавање или заостајање и ако користите иОС 10.3.2, иОС 10.3.3 или неку другу верзију иОС-а 10, имамо неколико ствари које треба пробати пре него што уређај спустимо у Аппле продавницу за третман.


иОС 10.3.3 прошао је опсежну бета верзију, али проблеми са перформансама већ се појављују за неке кориснике иПхоне-а, иПад-а и иПод тоуцха.

Чули смо за неуобичајене количине заостајања корисничког интерфејса, случајних рестартовања, замрзавања, муцања и блокирања апликација у часовима од издања ажурирања за иОС 10.3.3.

Иако је ваша прва склоност да контактирате Аппле Суппорт или заказате Гениус састанак у Аппле Сторе-у, постоји велика шанса да ћете сами моћи да поправите ове проблеме са перформансама иОС 10.3.3. У ствари, може вам требати само неколико секунди.

Данас желимо да поделимо неколико савета који су радили за нас у прошлости. Ево како смо успели да исправимо лоше перформансе иОС-а у прошлости, а то би могло да функционише за вас и вашу верзију иОС-а 10.3.3.

Ови савети ће такође радити за проблеме са перформансама који погађају уређаје који раде са иОС 10.3.2, иОС 10.3.1, иОС 10.3 и старијим верзијама иОС-а 10.

Поново покрените уређај

Ако почнете да приметите лоше перформансе на уређају, прва ствар коју препоручујемо је једноставно поновно покретање. Ово ће вам потрајати само неколико секунди, али то може имати значајан утицај на перформансе вашег уређаја.


Већина вас већ зна како да то уради, али ако сте нови у иОС-у, једноставно држите дугме за укључивање, повуците га да бисте искључили телефон или таблет, а затим поново држите дугме за напајање да бисте поново укључили уређај.

Ресетирајте подешавања мреже

Ако видите спора преузимања на интернету, у апликацијама или у Апп Сторе-у, препоручујемо вам да вратите мрежне поставке да бисте утврдили да ли је то јасно.

Да бисте то урадили, идите на Подешавања> Опште> Ресет> Ресетуј мрежна подешавања. Ово ће узроковати да ваш уређај заборави ваше Ви-Фи лозинке, тако да будите сигурни да имате све оне при руци прије него што почнете процес. Потребно је само неколико тренутака да се заврши.

Ако вам ово не помогне да поправите проблеме са повезивањем, на нашој листи исправки за уобичајене иОС 10 проблеме имамо још неколико лекова.

Чишћење уређаја

Ако вам понестаје простора на вашем иПхоне-у или иПад-у урадите нешто прољетног чишћења. Смањење количине нереда на вашем уређају може вам пружити добар подстицај за брзину вашег уређаја и укупне перформансе.


Ако сте неко време поседовали свој уређај, постоји велика шанса да сте сакупили тоне ставки које више не користите. Можда видеозаписи које више не гледате или вам требају. Можда је то само једна апликација. Или их је можда дугачак списак.



У сваком случају, добро је пратити те датотеке и апликације и избрисати их. Можда ћете се изненадити колико простора ћете разјаснити.

Да бисте брзо проверили колико простора користите на интерној меморији, идите у Подешавања> Опште> Стораге & иЦлоуд Усаге и изаберите Управљање складиштем.

Ажурирајте своје апликације

Ако радите са лошим перформансама апликације, желите да проверите да ли су апликације ажуриране.

Ако немате укључена аутоматска ажурирања, тешко је остати на врху ажурирања апликација. Девелопери су испумпавали ажурирања у првој половини године и постоји шанса да сте пропустили важно издање.

Идите у Апп Сторе и погледајте шта можете да пронађете. Само прочитајте рецензије прије него инсталирате нову верзију.

Зауставите аутоматско преузимање

Аутоматска преузимања апликација су изузетно корисна ако сте особа која не може остати на врху ажурирања апликација. То значи да ће функција ГПУ-а радити на уређају што може довести до лоших перформанси или до неуобичајеног трошења батерије.

Ако вам је потребно да ручно ажурирате апликације, барем привремено, покушајте да онемогућите аутоматска преузимања на свом уређају.

Да бисте то урадили, идите у Подешавања> иТунес и Апп Сторе. Када будете тамо, желите да укључите прекидач да бисте искључили ажурирања која се налазе у одељку Аутоматско преузимање.

Килл Видгетс

Видгети су свугдје у иОС-у 10. И док могу бити корисни, могли би бити и драгоцјени ресурси вашег уређаја. Ако имате тону активних виџета, покушајте да се отарасите оних које не користите да бисте видели да ли то помаже да побољшате перформансе иОС 10.

Да бисте то урадили, пожелите да превуците удесно док сте на почетном екрану. Дођите до доњег дела видгета и изаберите Едит. То је мали круг.

Требало би да видите дугачак списак услуга и апликација. Да бисте уклонили виџет, додирните црвени круг белом линијом и додирните Уклони. Уклоните их по потреби.

Стоп Бацкгроунд Рефресх

Освежавање позадине је још једна корисна функција која може ометати перформансе уређаја,

Када је ова функција укључена, ваше апликације ће бити освежене новим информацијама док је апликација у позадини. На пример, ваш Фацебоок феед ће се стално ажурирати без потребе да отварате апликацију.

Искључивање ове функције могло би помоћи ЦПУ-у вашег уређаја тако да је вредно покушати ако вам не треба брз приступ подацима.

Да бисте то урадили, идите на Подешавања> Опште> Позадина апликације Освежи и искључи искључивање Освежавање позадине. Ово ће је потпуно угасити.

Такође имате могућност да спустите вашу листу апликација један по један и направите избор на бази појединачних случајева ако желите да то урадите на тај начин.

Онемогући Спотлигхт Сеарцх

Нема гаранције да ће вам помоћи, али можете покушати да онемогућите индексирање Спотлигхт претраге да бисте видели да ли то помаже да се побољша брзина вашег уређаја.

Спотлигхт Сеарцх вам омогућава да лако претражујете садржај на телефону: апликације, е-поруке, поруке и друго. То је корисно, али искључивање би могло бити корисно.

Да бисте га искључили, идите на поставке. Генерално, изаберите Спотлигхт Сеарцх. Одатле можете да искључите све апликације под Резултати претраживања или одабране.

Смањите транспарентност и ефекте покрета

Ако приметите нејасне анимације и прелазе, покушајте да смањите ефекте транспарентности и покрета на уређају. Почнимо са Мотион Еффецтс.

иОС 10 вам даје осећај дубине када нагнете уређај и када отворите и затворите различите апликације. Мало прилагођавање ове функције може олакшати извођење перформанси на телефону или таблету.

Да бисте смањили ефекте покрета, идите у Подешавања> Опште> Приступачност и укључите опцију Смањење покрета. Имајте на уму да ће смањење ефеката покрета онемогућити неке функције као што је ефекат балона у апликацији Мессагес.

Сада када сте у делу Приступачности у подешавањима уређаја, покушајте да смањите транспарентност. Ово ће смањити ефекте транспарентности и замућења. Смањењем ових функција можете да помогнете ГПУ уређаја.

Да бисте смањили транспарентност, додирните Повећај контраст, а затим додирните прекидач да бисте укључили функцију Редуце Транспаренци.

Почети испочетка

Ако овде ништа не помаже, а нигдје другдје не можете пронаћи поправак, можда желите да фабрички ресетујете телефон.

Ако не можете да однесете уређај у Аппле Сторе, покушајте да обришете уређај и почнете испочетка. Познато је да ово има позитиван утицај на перформансе, посебно на старијим уређајима.

Пре него што ресетујете телефон на фабричка подешавања, уверите се да сте у потпуности направили резервну копију. Такође ћете морати да оставите по сат или два слободног времена како бисте били сигурни да процес иде глатко.

Ако сте све покрили и спремни сте да обришете уређај, идите у Подешавања> Ресетуј> Обриши све садржаје и подешавања да бисте почели.

4 разлога да не инсталирате иОС 11.4.1 и 8 разлога

Инсталирајте иОС 11.4.1 за бољу безбедност


Апплеов иОС 11.4.1 упдате долази са 15 закрпа за потенцијалне сигурносне проблеме. Ако цените вашу сигурност, требате размислити о томе да га инсталирате данас.

иОС 11.4.1 такође долази са УСБ ограниченим режимом који онемогућава Лигхтнинг порт на вашем иПхоне или иПад уређају ако уређај није откључан или повезан са рачунаром помоћу лозинке у одређеном временском периоду.

Нова поставка се налази у Сеттингс> Фаце ИД / Тоуцх ИД и Пассцоде. Тамо ћете видети нови прекидач за УСБ додатну опрему. Он се подразумевано искључује.

Ово обезбеђује додатни слој заштите и спречава употребу алата за крекирање као што је ГраиКеи.

Ако сте прескочили иОС 11.4, ваш иОС 11.4.1 упдате долази са 30+ закрпа чији је циљ побољшање сигурности вашег уређаја. Ово га чини битним преузимањем за већину корисника иПхоне-а и иПад-а.

Ако сте пропустили неку од Апплеових претходних иОС ажурирања, иОС 11.4.1 упдате долази са много више.

Ако сте прескочили иОС 11.3.1, ваша верзија иОС 11.4.1 долази са четири сигурносна закрпа за иОС 11.3.1.

Ако сте прескочили иОС 11.3, ваш иОС 11.4.1 упдате долази са 27 додатних закрпа за потенцијалне експлозије. Они од вас који се задржавају на иОС-у 11.2.6 би били паметни да пређу на тај корак пре него касније.

Ако сте пропустили иОС 11.3, иОС 11.4.1 ажурирање такође укључује нову функцију приватности. Када Аппле функција жели да користи ваше личне податке, појављује се икона са везом за приступ детаљним информацијама о томе како ће ваши подаци бити коришћени и заштићени.

Ако користите иОС 11.2.5 или старије, тренутно сте изложени проблему који омогућава људима да шаљу одређени знак који ће срушити уређај који покреће иОС и блокирати приступ апликацији Мессагес. Такође може блокирати апликације као што су Фацебоок Мессенгер, Гмаил, Оутлоок и ВхатсАпп.

Главна сврха ажурирања иОС 11.2.6 била је да се закрпи ово питање. Ако сте прескочили иОС 11.2.6, добићете ова побољшања са иОС-ом 11.4.1.

Ако прескочите иОС 11.2.5, добићете 10 додатних сигурносних закрпа, укључујући и један за злонамерни цхаиОС линк екплоит.

Ако користите иОС 11.2.2 или ниже и добијате одређену ГитХуб везу преко апликације Мессагес, ваш иПхоне или иПад може се закључати или поново покренути. Апликација Мессагес ће такође постати неупотребљива.

Ако сте на ИОС-у 11.2.1, ваш иОС 11.4.1 ажурирање укључује сигурносна побољшања за Сафари и ВебКит за ублажавање ефеката Спецтре-а.

Аппле-ов иОС 11.2 упдате је поправио неколико проблема, али је такође донио и сопствене проблеме, укључујући потенцијално гадну нулти дан иОС ХомеКит рањивости.

Рањивост, коју је открио Тиан Зханг, дозволила је неовлашћену контролу додатака ХомеКит, укључујући отвараче гаражних врата и паметне браве.

Аппле је брзо испоручио сервер-фик, али је компанија обновила пуну функционалност издавањем иОС-а 11.2.1. Ако сте прескочили иОС 11.2.1 и користили ХомеКит, одмах преузмите иОС 11.4.1.

Ако сте прескочили иОС 11.2, добићете још неколико закрпа са вашом иОС 11.4.1 ажурирањем. Апплеов иОС 11.2 упдате је испоручио 11 закрпа, укључујући једну за Маил и једну за Ви-Фи.

Ажурирања за иОС 11.2 и иОС 11.2.1 су такође закрпала широко распрострањен безбедносни проблем под називом "Мелтдовн". Аппле каже да њена анализа сугерише да "има највећи потенцијал да се искористи".

Мелтдовн утиче на све уређаје под напоном иОС 11 па препоручујемо да преузмете иОС 11.4.1 ако сте прескочили иОС 11.2.

Ако сте прескочили иОС 11.1.2, иОС 11.1.1 и иОС 11.1, добићете додатне закрпе са вашом ажурирањем за иОС 11.4.1.

ИОС 11.1 упдате је испоручио осам сигурносних закрпа укључујући поправак за озбиљну Ви-Фи рањивост звану КРАЦК или Кеи Реинсталлатион Аттацк. КРАЦК је експлоатација која циља на заједнички ВПА2 протокол за шифровање.

Ако се тек сада одлучите за прелазак са иОС 10 (или било чега другог) на иОС 11, ваша иОС 11.4.1 надоградња ће имати још више сигурносних функција.

Аппле-ова прва иОС 11 ажурирања испоручила је неколико закрпа за потенцијалне експлозије. ИОС 11 такође долази са новим безбедносним функцијама чији је циљ да безбедно чувају ваше податке.

У оперативном систему иОС 11 не можете успоставити поверење помоћу рачунара који користи само отиске прстију. Такође ћете морати да унесете пуну шифру да бисте стекли то поверење.

Ако желите да заштитите податке које складиштите на вашем иПхоне-у, иПад-у или иПод тоуцх-у, требало би да пређете на најновију верзију иОС-а. Ово је посебно важно за оне који користе старије верзије иОС-а.













Након кратког чекања, Гоогле-ови нови Пикел 3 и Пикел 3 КСЛ су коначно званични и пре-налога се испоручује. Са датумом објављивања 18. октобра овде је све што треба да знате. Овај пробни приказ Пикел ...

Ово су најбољи ЛГ В40 ТхинК штитници за екране који ће чувати ваш телефон сигурним и новим. Са већим екраном и двема камерама на предњој страни, заштита се препоручује. Објаснићемо различите врсте шти...

Препоручује Се