Како поправити Галаки Ј7 који непрестано приказује нежељене искачуће огласе након ажурирања софтвера

Аутор: Judy Howell
Датум Стварања: 6 Јули 2021
Ажурирати Датум: 15 Новембар 2024
Anonim
Како поправити Галаки Ј7 који непрестано приказује нежељене искачуће огласе након ажурирања софтвера - Tech
Како поправити Галаки Ј7 који непрестано приказује нежељене искачуће огласе након ажурирања софтвера - Tech

Садржај

Здраво # фанови ГалакиЈ7! Овај чланак о решавању проблема говори о томе шта треба да урадите када утврдите да је ваш уређај заражен малвером или искачућим прозорима. Поред пружања решења за уклањање искачућих прозора, ми вам пружамо и доказани начин за спречавање поновног појављивања инфекције малвером.

Данашњи проблем: Галаки Ј7 наставља да приказује нежељене искачуће огласе након ажурирања софтвера

Добро јутро, шаљем овај имејл као крајње средство да покушам да вратим свој Самсунг Галаки Ј7 у нормалу. Инсталирао сам најновије ажурирање софтвера Андроид и од тада се на мојем телефону неконтролисано појављују огласи који блокирају све што радите и што се показује врло фрустрирајуће. Када кликнете да бисте је затворили, одмах ћете бити преусмерени на веб страницу, а затим је морате повући и поново затворити. Видим симбол Фацебоока и Публицис је на врху екрана, а затим сам врло малим фонтом стрелицу и „Гоогле-ове огласе“ испробао све, од Подешавања огласа искључено, до инсталирања блокатора огласа, искључивања Гоогле персонализације огласа, софтверског ресетовања фабричких подешавања а сада одустани. Проверио сам све своје апликације које имам, јер знам да нисам инсталирао ниједну нову и избрисао сам све оне са мог телефона, а када сам инсталирао „Детектор огласа“, тај Вхатсапп и музички плејер узео је као једина 2 преостала огласа са њима . Да ли да деинсталирам и поново инсталирам Вхатсапп и ако деинсталирам Мусиц Плаиер, како ћу то вратити онако како је то стандардно изашло са мојим телефоном. Заиста се надам да можете да ми помогнете, јер се крећем у круг и не желим да упропастим било шта друго на свом телефону да не учиним праву ствар. Поздрави. - Цинтхиа[емаил заштићен]


Решење: Здраво Цинтхиа. Приказивање нежељених огласа један је од начина на који злонамерни програмери раде како би пасивно остварили приходе, тако да није ретко када их с времена на време искусите. Чак и легалне апликације могу понекад форсирати искачуће огласе. У Андроид окружењу неко може да зарази свој уређај адвер-ом или малвером на неки од следећих начина:

  • кликом на везу заробљену у е-пошти или веб прегледачу
  • инсталирање злонамерне апликације
  • укорењевање уређаја
  • блицање неслужбеног фирмвера

Како се Андроид заштита развија како би заштитила кориснике од нових претњи, злонамерни независни програмери такође припремају да неутралишу све сигурносне функције које ваш уређај има. Сигурност паметног телефона је у овом тренутку стална битка мачака и миша, па као корисник морате да се побрините да пажљиво поступите како бисте заштитили свој уређај. Ако не водите рачуна о томе коју веб страницу посетите, везе које кликнете или апликације које инсталирате, постоји шанса да вас на крају пре или касније удари злонамерни софтвер. Смањивање уграђене безбедности Андроид уређаја укорењивањем или коришћењем прилагођеног РОМ-а такође може довести ваш уређај у рањив положај (зато се корење или блицање незваничног РОМ-а препоручује само напредним, безбедносним особама). Не знамо комплетну историју вашег уређаја, па не можемо тачно да утврдимо разлог зашто је заражен. Чврсто знамо да званична ОТА или бежична надоградња (од вашег мобилног оператера) или Самсунг исправке не заразе уређаје са искачућим огласима, па извор вируса мора да потиче са неког другог места. Да бисте поправили Ј7, следите наше предлоге у наставку:



Поправка # 1: Инсталирајте антивирус

Схватамо да сте већ покушали да уклоните искачуће прозоре, између осталог инсталирајући блокаторе огласа, али топло препоручујемо да и уређај скенирате помоћу легитимних антивирусних апликација. Блокатори огласа заиста не уклањају лоше апликације, али антивирусни програм може, тако да прво морате да испробате ову другу. Постоји много бесплатних антивирусних апликација из Плаи продавнице, па само одаберите и скенирајте уређај користећи било коју од њих. Када је реч о антивирусима, имати више од једног не мора нужно значити и боље. Заправо је тачно супротно. Када одаберете антивирусни програм, обавезно га инсталирајте и користите без било ког сличног софтвера. Покретање најмање две антивирусне апликације истовремено може довести до проблема са перформансама или системом. Ако један антивирус неће моћи да уклони искачуће огласе, деинсталирајте га и инсталирајте други. Урадите то док се проблем не реши.

Решење бр. 2: Поново покрените у безбедни режим и деинсталирајте апликације

Још један ефикасан, али мање поједностављен метод сазнања која апликација може да изазове искачуће огласе је покретање уређаја у безбедни режим, а затим уклањање сумњивих апликација. Када су у сигурном режиму, ниједна апликација и услуге треће стране не би требало да буду покренуте. Будући да искачући огласи могу да раде само са независном апликацијом или услугом, можете очекивати да неће бити присутни када је ваш уређај у сигурном режиму. Ако је то случај, можете методом покушаја и грешака идентификовати која апликација узрокује проблем.


Да бисте покренули телефон у безбедни режим:

  1. Искључите уређај.
  2. Притисните и држите тастер за напајање поред екрана са именом модела који се појављује на екрану.
  3. Када се САМСУНГ појави на екрану, отпустите тастер за напајање.
  4. Одмах након отпуштања тастера за напајање притисните и држите тастер за утишавање звука.
  5. Држите тастер за утишавање звука све док уређај не заврши поновно покретање.
  6. Када се у доњем левом углу екрана појави безбедни режим, отпустите тастер за утишавање звука.
  7. Пустите да ваш Ј7 ради неколико минута и проверите да ли се појављују искачући огласи. Ако не, кладите се да је крива нека од апликација.

Да бисте утврдили која од ваших апликација изазива проблеме, вратите телефон у безбедни режим и следите ове кораке:

  1. Подигните систем у безбедни режим.
  2. Проверите да ли постоји проблем.
  3. Када потврдите да је крива нека независна апликација, можете да почнете да деинсталирате апликације појединачно. Предлажемо да започнете са најновијим које сте додали.
  4. Након што деинсталирате апликацију, поново покрените телефон у нормалном режиму и проверите да ли постоји проблем.
  5. Ако је ваш С9 и даље проблематичан, поновите кораке 1-4.

Поправка # 3: Враћање на фабричка подешавања

Најбољи начин чишћења зараженог Андроид уређаја је брисањем. Сигурно је да је ресетовање на фабрике досадан метод и укључује припреме које захтевају радње попут израде резервних копија датотека, апликација итд., Али то је сигуран начин да се решите вируса или малвера. Топло препоручујемо у вашем случају, јер изгледа да не знате шта сте урадили или која апликација узрокује проблем.

Да бисте ресетовали Ј7 на фабричка подешавања:

  1. Направите резервну копију својих личних података.
  2. Искључите уређај.
  3. Притисните и држите тастер за појачавање звука и тастер Бикби, а затим притисните и држите тастер за напајање.
  4. Када се прикаже зелени Андроид логотип, отпустите све тастере („Инсталирање ажурирања система“ приказује се око 30 - 60 секунди пре него што се прикажу опције менија за опоравак Андроид система).
  5. Притисните тастер за утишавање неколико пута да бисте истакли „обриши податке / ресетовање на фабричка подешавања“.
  6. Притисните дугме за напајање да бисте изабрали.
  7. Притискајте тастер за смањење јачине звука док се не истакне „Да - избриши све корисничке податке“.
  8. Притисните дугме за напајање да бисте изабрали и покренули главни ресет.
  9. Када се главно ресетовање заврши, истакнуто је „Поново покрени систем сада“.
  10. Притисните тастер за напајање да бисте поново покренули уређај.

Како спречити повратак вируса или малвера

Ваш посао на поправљању ситуације не завршава се ресетовањем на фабричка подешавања. Постоји шанса да поново паднете на исту грешку након брисања телефона инсталирањем исте лоше апликације или посетом исте злонамерне веб локације. Произвођачи телефона попут Самсунг-а или програмери Андроид-а попут Гоогле-а могу да вам помогну око сигурности вашег телефона само толико. Ви сте прва линија одбране свог уређаја. Једном када се инсталира лоша апликација или када кликнете на злонамерну везу, ваш паметни телефон ће се највероватније поново заразити. На крају ћете се наћи у истој ситуацији и за то почети да кривите нешто друго. Да бисте се спасили таквих бесмислених невоља, желите да будете опрезни са својим поступцима када је у питању инсталација апликације или приликом посете веб локацијама или клика на везе е-поште. Нисте поменули да сте икада извршили корење уређаја или трептање фирмвера који није Самсунг, па претпостављамо да ваш Ј7 покреће званични софтвер.

Имајте на уму апликације које инсталирате

Апликације данас шире већину вируса или малвера, па желимо да нагласимо да безбедност вашег телефона у великој мери зависи од квалитета апликација које инсталирате. Ако апликације инсталирате импулсно, највероватније нећете успети да их правилно прикажете.

Један од најбољих начина да осигурате да инсталирате само добре апликације је провером рецензија других корисника. Ако много корисника пријављује проблеме са том апликацијом или ако постоји значајан број коментара о искачућим прозорима огласа који се приказују након инсталирања апликације, боље се клоните тога. Апликације из Гоогле Плаи продавнице пружају рецензије, па их искористите да бисте сазнали више о апликацији.

Не постоји таква ствар као што је бесплатна апликација

За израду апликација потребно је време, радна снага и новац. Не будите наивни и помислите да тамо постоје стотине хиљада људи који желе да уложе своје ресурсе само да би креирали апликацију која ће усрећити анонимне Андроид кориснике. Апликације такође захтевају трошкове одржавања да би наставиле да раде. Већина бесплатних апликација приказује легитимне огласе како би покрили трошкове, али многи од њих користе мање од идеалних трикова да би добили новац. Један од таквих трикова је присиљавање искачућих огласа на циљаним уређајима. Други трикови које злонамерни програмери користе су присиљавање преусмеравања на страницу Гоогле Плаи продавнице како би корисник могао да инсталира спонзорску апликацију. Ипак, други могу директно да украду информације са уређаја. Ако сте озбиљни у вези са блокирањем искачућих прозора за огласе, почните тако што ћете инсталирати поуздане апликације само од угледних програмера.

Телефон који се неће окренути може имати проблема са хардвером или би могао бити само мања грешка у систему. Имамо неке читаче који поседују Самсунг Галаки А3 јединице и известили су да се њихови уређ...

Стриминг музике је високо конкурентно пословање. Постоји више нових имена која се пробијају на листу, док је неким утврђеним именима тешко да задрже своје кориснике нетакнутима након растуће конкуренц...

Совјетски