Како поправити Самсунг Галаки С8 Плус који се насумично поново покреће у сопственом водичу за решавање проблема

Аутор: Frank Hunt
Датум Стварања: 20 Март 2021
Ажурирати Датум: 13 Може 2024
Anonim
Како поправити Самсунг Галаки С8 Плус који се насумично поново покреће у сопственом водичу за решавање проблема - Tech
Како поправити Самсунг Галаки С8 Плус који се насумично поново покреће у сопственом водичу за решавање проблема - Tech

Да ли се ваш # ГалакиС8Плус поново самостално покреће у последње време? Данашњи чланак о решавању проблема решиће овај проблем. Морате имати на уму да ову врсту проблема могу узроковати различити фактори. Разговарамо о томе који су то фактори и како ћете се носити са њима.

Шта узрокује случајно поновно покретање вашег Галаки С8 Плус

Бројни су разлози зашто се ваш Галаки С8 Плус можда сам поново покреће. Ови фактори могу да се разликују у сваком случају, али до сада су то уобичајени са којима се обично сусрећемо:

  • Неваљале апликације
  • Низак / недовољан РАМ
  • прегревање
  • Неефикасно кодирање апликације или Андроид-а
  • Непозната програмска грешка
  • Лоша батерија
  • Оштећење водом, излагање хладноћи
  • Оштећење или квар хардвера

Да бисте ефикасно изоловали која од ових ставки узрокује ваш проблем, треба да знате историју уређаја и извршите кораке за решавање проблема. Познавање историје уређаја је пресудан корак јер вам може уштедети време, труд и избећи гњаважу због драстичних, али непотребних решења, као што су ресетовање на фабричка подешавања или поправак. На пример, ако је ваш С8 Плус недељама радио у реду и проблем се изненада случајно догодио случајно након инсталирања ваше, рецимо, омиљене нове игре, могуће је да је крива наведена апликација. Деинсталирањем можете уштедети време и труд, уместо да прођете кроз остале кораке за решавање проблема у овом водичу. Ако је ваш С8 постао проблематичан тек након што сте га случајно испустили, постоји велика вероватноћа да сте можда оштетили неке компоненте. У овом случају, вероватно је боље да једноставно прескочите решавање проблема са софтвером и пређете директно на слање уређаја Самсунгу.


Ако изгледа да не можете да знате одакле долази проблем, можете да почнете да следите низ корака за решавање проблема који смо навели у наставку.


Присилно поновно покретање

Пре него што почнете да радите било какве драстичне опције решења, имајте на уму да су неке грешке, укључујући неке случајеве случајних случајева поновног покретања, отклоњене једноставним поновним покретањем или софт ресетом. На уређајима са уклоњивим батеријама то се постиже искључивањем батерије из самог уређаја. Међутим, у вашем случају виртуелни еквивалент можете да урадите само тако што ћете урадити следеће:

  1. Притисните и држите дугме за утишавање звука и не пуштајте га.
  2. Затим притисните и држите тастер за напајање док држите притиснуто дугме за јачину звука.
  3. Држите притиснута оба тастера 10 секунди или више.

После тога, посматрајте свој телефон и погледајте да ли ће проблем нестати. Ако и даље остане, направите копију датотека и следите остатак водича за решавање проблема.

Направите резервну копију својих личних података

Израда сигурносне копије датотека требала би вам бити следећи приоритет у овом случају. То је важан корак у спречавању губитка података. Овај водич ће се дотакнути низа могућих узрока и решења, а један од њих ће тражити да уређај обришете чистим. Иако још увек можете, обавезно сачувајте податке нетакнутима на другом уређају или у услузи у облаку.


Нећемо знати колико често ће се ваш С8 Плус сам покретати или колико имате времена између поновних покретања, али без обзира на то, пазите да не прескочите овај предлог.

При креирању резервне копије покушајте да користите званични Самсунгов алат за прављење резервних копија под називом Смарт Свитцх. Одличан је алат ако желите да на телефону буде готово све. Ако не желите да резервну копију држите на рачунару, можете да је сачувате у облаку. Самсунг нуди ограничене ГБ бесплатних услуга у облаку, па покушајте прво. Можете и да користите услуге облака независних произвођача попут Дропбок-а, Мицрософт-овог ОнеДриве-а или Гоогле-ове сопствене услуге у облаку.

Обриши партицију кеш меморије

Сада када сте већ креирали копију личних датотека, први корак до решавања је осигурати брисање партиције кеш меморије. Овде Андроид чува системску кеш меморију која се користи за брзо учитавање апликација. Понекад инсталирање исправки или апликација може оштетити овај кеш. Чишћењем партиције кеш меморије у основи бришете системску кеш меморију. Не брините, систем ће временом обновити ову кеш меморију, тако да не треба бринути да ли ћете нешто изгубити.


Да бисте очистили партицију кеш меморије на С8 Плус:

  1. Искључите уређај.
  2. Притисните и држите тастер за појачавање звука и тастер Бикби, а затим притисните и држите тастер за напајање.
  3. Када се прикаже зелени Андроид логотип, отпустите све тастере („Инсталирање ажурирања система“ приказује се око 30 - 60 секунди пре него што се прикажу опције менија за опоравак Андроид система).
  4. Притисните тастер за утишавање неколико пута да бисте истакли „обриши партицију кеша“.
  5. Притисните дугме за напајање да бисте изабрали.
  6. Притискајте тастер за утишавање звука док се не означи „да“ и притисните дугме за напајање.
  7. Када је партиција брисања кеша завршена, истакнуто је „Поново покрени систем сада“.
  8. Притисните тастер за напајање да бисте поново покренули уређај.

Посматрајте у сигурном режиму

Понекад се у систем могу додати неваљале, злонамерне или некомпатибилне апликације. То се обично дешава ако корисник не зна које апликације да инсталира и одакле долази. Ако сте авантуристички расположени по питању апликација, можда ће доћи до проблема када ћете наићи на проблеме једне од њих. Да бисте проверили да ли једна од ваших апликација заиста стоји иза проблема, морате поново да покренете С8 Плус у безбедни режим и да га посматрате. Сигурни режим дозвољава само унапред инсталиране апликације, па ако ваш уређај ради нормално и неће се поново покренути сам, то је јасно да сумњамо.

Да бисте поново покренули С8 у безбедни режим:

  1. Искључите уређај.
  2. Притисните и држите тастер за напајање поред екрана са именом модела.
  3. Када се на екрану појави „САМСУНГ“, отпустите тастер за напајање.
  4. Одмах након отпуштања тастера за напајање притисните и држите тастер за утишавање звука.
  5. Држите тастер за утишавање звука све док уређај не заврши поновно покретање.
  6. Сигурни режим ће се приказати у доњем левом углу екрана.
  7. Отпустите тастер за утишавање звука када видите безбедни режим.

Ако се чини да је проблем решен у овом режиму, следећа ствар коју треба да урадите је да пронађете апликацију која узрокује проблем и да је деинсталирате. Међутим, ако се проблем и даље манифестује у овом режиму, покушајте да урадите следећи корак.

Присилно напустите све апликације

Ако се чини да се ваш уређај поново покреће насумично, без икаквог уочљивог обрасца, вероватно му недостаје РАМ-а. Андроид би требало да самостално управља меморијом, али постоје случајеви када овај механизам закаже. Можда ће вам требати интервенција у овим случајевима да бисте помогли систему. Постоје два начина за то. Први је да затворите све апликације притиском на Скорашњи дугме, оно на левој страни тастера Бикби, а затим тапните на дугме ЗАТВОРИ СВЕ.

Друга метода је следећа:

  1. Отворите апликацију Подешавања.
  2. Додирните Одржавање уређаја.
  3. Додирните Меморија.
  4. Додирните дугме ЦЛЕАН НОВ.

Предлажемо да урадите обе методе.

Инсталирајте ажурирања апликација и Андроид-а

Понекад су најефикаснија решења најједноставнија. У вашем случају, најефикаснији начин за решавање проблема може бити једноставно инсталирање исправки. Некомпатибилне апликације и застарела верзија Андроид-а могу потенцијално довести до проблема. Да бисте смањили ситуацију, увек се побрините да све буде ажурно. То значи инсталирање исправки и за апликације и за Андроид. Ако имате апликације из извора који нису из Плаи продавнице, уверите се да су компатибилне са тренутном верзијом Андроида коју имате.

Прегревање

ако сте приметили да ваш С8 Плус постаје непријатно топао након што га неко време користите, можда се прегрева. Будите дизајнирани, ваш С8 уређај би се требао искључити када његова температура у језгру достигне одређену границу. На овај начин се осигурава да се хардвер не оштети даље сталним накупљањем топлоте. Дакле, ако се ваш С8 прво загреје пре него што се сам искључи, хардвер се из неког разлога мора прегрејати. Често ово сигнализира хардверски квар у изради, али такође може бити и због софтверске грешке. обавезно наставите са остатком доњег решавања проблема са софтвером како бисте знали да ли имате проблем у вези са софтвером или хардвером.

Проверите да ли има оштећења на води

Присуство воде или течности у прикључку за пуњење може понекад закомпликовати уређаје попут С8 и С8 Плус, који имају заштиту од отпора воде.У неким случајевима, превише самопоуздани власници могу одлучити да тестирају ограничења својих телефона намерним потапањем уређаја у воду. Ако сте један од њих, постоји могућност да је телефон оштећен водом. Заштита од отпора воде вашег С8 није савршена, па ако на притисак или на бокове делује довољно притиска, вода ће можда моћи продрети кроз слаба места. Вода и електроника се очигледно не мешају добро, па ако је ваш с8 почео да делује након што се смочи, можда имате могући квар на хардверу. Да бисте проверили оштећења од воде:

  1. Погледајте УСБ порт да бисте пронашли трагове влаге.
  2. Без обзира има ли унутра влаге или не, боље је да је очистите како бисте се ослободили страних материјала који могу проузроковати више компликација.
  3. Помоћу памучног тампона очистите подручје или убаците комад папирног папира да упије влагу.
  4. Сада проверите индикатор оштећења течности (ЛДИ) да бисте сазнали да ли се активирао или није.
  5. Уклоните лежиште за СИМ картицу и погледајте у утор за СИМ картицу.
  6. Ако је ЛДИ и даље беле боје, на вашем телефону нема оштећења течности, али ако је постао црвен или љубичаст, сигурно је да је вода или било која врста течности нашла пут до вашег уређаја.

Ако сумњате да је вода можда ушла у телефон, искључите телефон и пошаљите уређај Самсунгу на поправак. Имајте на уму да штета од воде није покривена њиховим гарантним условима, па чак и ако је уређај још увек у гарантном року, после ћете вероватно завршити са позамашним рачуном за поправак.

Ресетовање свих подешавања

Неки корисници су могли да реше проблеме са случајним поновним покретањем ресетовањем поставки уређаја. Ова опција има сличан ефекат на враћање на фабричка подешавања, без муке око брисања ваших личних података.

Да бисте ресетовали поставке на С8 Плус:

  1. Отворите апликацију Подешавања.
  2. Додирните Опште управљање.
  3. Додирните Ресетуј.
  4. Додирните Ресетуј поставке.
  5. Додирните дугме РЕСЕТ СЕТТИНГС.
  6. Поново покрените С8 и проверите да ли постоји проблем.

Враћање на фабричка подешавања

Да бисте проверили могућност постојања непознате софтверске грешке која узрокује ваш проблем, можете ресетовати на фабричка подешавања. Знамо да софтвер фабричке државе нема овај проблем, па се надамо да ће ресетовање фабричких вредности помоћи.

Да бисте ресетовали С8 на фабричка подешавања:

  1. Искључите уређај.
  2. Притисните и држите тастер за појачавање звука и тастер Бикби, а затим притисните и држите тастер за напајање.
  3. Када се прикаже зелени Андроид логотип, отпустите све тастере („Инсталирање ажурирања система“ приказује се око 30 - 60 секунди пре него што се прикажу опције менија за опоравак Андроид система).
  4. Притисните тастер за утишавање неколико пута да бисте истакли „обриши податке / ресетовање на фабричка подешавања“.
  5. Притисните дугме за напајање да бисте изабрали.
  6. Притискајте тастер за смањивање јачине звука док се не истакне „Да - избриши све корисничке податке“.
  7. Притисните дугме за напајање да бисте изабрали и покренули главни ресет.
  8. Када се главно ресетовање заврши, истакнуто је „Поново покрени систем сада“.
  9. Притисните тастер за напајање да бисте поново покренули уређај.

Обратите се Самсунг подршци

Ако све опције софтверског решења не помажу у решавању проблема, то је очигледан знак да имате могући хардверски проблем. Уобичајени хардверски кварови који доводе до тога да се телефон насумично поново покреће укључују неисправну батерију, оштећену ИЦ за управљање напајањем, покварен прикључак за пуњење или општи квар логичке плоче. Да бисте решили проблем, потражите стручну помоћ компаније Самсунг.

Коришћење уграђених подешавања еквилајзера за иПхоне може драстично побољшати квалитет музике. Еквилајзер у суштини функционише тако што ћете променити звук нумере да бисте истакли одређене фреквенциј...

За многе, иПхоне обавештења су једна од најважнијих функција на телефону. Од различитих звукова до прилагођених образаца вибрација, обавештења вас држе у петљи када је потребна нова порука иМессаге, т...

Публикације