Како да набавите те уџбенике на вашем таблет рачунару

Аутор: Monica Porter
Датум Стварања: 20 Март 2021
Ажурирати Датум: 26 Април 2024
Anonim
Планшет Lenovo Tab P11 или Xiaoxin Pad - ДЕТАЛЬНЫЙ ОБЗОР
Видео: Планшет Lenovo Tab P11 или Xiaoxin Pad - ДЕТАЛЬНЫЙ ОБЗОР

Да ли су ти уџбеници претешки? Зар се не користе предности таблет рачунара? Затим пратите у овом чланку госта члан ГБМ Форума МцКаи Вхитнеи (АКА Таблет Лав Студент) о томе како добија своје књиге у свом Таблет ПЦ-ју. МцКаи је поседовао и користио много таблет рачунара, укључујући оне из Тосхиба, Гатеваи и ХП. Узми га, МцКаи.


Књиге су тешке. Њихове маргине пружају само толико простора за писање. Волим технологију таблета. Ове три истине су ме мотивисале да будем студент без права на папир. То је потпуно вредно тога. Постоје две добре методе за израду дигиталних књига:

1. Изрежи и скенирај

У вашој радњи за копирање, као што су Кинкос или Оффице Мак, они ће одрезати везове од ваших књига за супер јефтине. Наплаћују нешто око $ 3.00 / инцх, тако да је обично $ 3.00 по књизи. Накнада се заснива на типичној цијени за резање папира у масивном смицању. У зависности од тога ко ради, неће вам бити дозвољено да ставите тврду књигу у стрижу. Тај проблем се лако решава уредним сечењем или откидањем поклопца тако да остајете са хрпом невезаних страница. Затим одсецају везове. Затим имате странице које можете да унесете кроз скенер.

Следећа препрека: Никада нисам имао кинкос који ми је дозволио да скенирам своје невезане књиге. Забринути су због кршења ауторских права. Као студент права, истраживао сам питање ауторских права. Докле год поседујете књигу, слободни сте да радите оно што желите, укључујући и скенирање за сопствену употребу. Све док не продајете своје копије или их посуђујете или постављате на вашу веб-локацију, ви сте у оквиру закона. Такође морате да се отарасите своје дигиталне копије ако икада продате папирну копију. Разумем да већина људи нема приватни приступ обимном двостраном скенеру. Већина библиотека има такве скенере на располагању, али њихово коришћење није баш добро због проблема са форматирањем (како га добијате од скенера на хард диск), а библиотекар не разуме законе о ауторским правима. Постоји неколико скенера које можете купити који имају подметач за храњење, и вјерујем да је то неколико стотина долара и требало би нешто око 3 сата да се нахрани у цијелој књизи. Срећом, када сам користио ову методу, и даље сам радио у канцеларији где сам могао да идем после радног времена и да користим њихов супер дупер комерцијални скенер / копир и скенирам у срцу. Скенирало би се на сервер у канцеларији, већ у ПДФ-у, а онда бих сачувао ПДФ-ове на мој фласх дриве и однео их кући. Ово ми је дало пуно лепих ПДФ књига о праву.


По завршетку семестра можете се вратити на ваше странице које нису повезане, у продавницу за копирање и затражити да поново повежу књиге по истој цени. Они их спирално повезују уместо лепог традиционалног везивања лепка, али ради за препродају књига другим будућим студентима.

Многи неће имати приступ комерцијалном скенеру. Многи неће бити довољно стрпљиви да свој лични скенер храни 4 странице у минути. Многи ће полудети од идеје да Кинкос одсече своје скупе књиге. За ове људе, друга опција је вероватно прикладнија.

2. Фотографисање и конвертовање

Након првог семестра морао сам фотографисати и конвертовати, јер након поласка у школу више нисам радио у канцеларији са супер скенером.



У основи је као да звучи. Снимате дигиталне фотографије страница и конвертујете их у ПДФ. Користим монопод од 15 долара који сам добио са Е-баиа. Монопод је статив за камеру, али са само једном ногом уместо од три. Ова једна нога се састоји од спојнице, флексибилне руке од девет инча и завртња за монтажу камере. Добре резултате добијам стезањем монопода до високог наслона столице, а затим седећи на столици уназад са књигом на столу. Тада могу да видим странице књиге на екрану тражила камере и снимим, затим окренем страницу и поново снимам, итд.


Камера коју користим је поента наше породице и пуца на Никон који смо имали неколико година. То је ваша типична породична камера и дефинитивно није ништа посебно. Једини проблем је што ми понестане батерија када користим блиц на сваком снимку. Али пошто блиц чини текст на сликама много читљивијим, остављам Никон прикључен током снимања. Покушао сам снимање у 4 мегапикселном моду, али то чини ПДФ-ове сувише великим (замислите 1200+ страница висококвалитетних ПДФ слика у једном документу) и заиста обара мој рачунар када покушавам да отворим датотеке и окренем странице. Од тада сам снимио у режиму 2 мегапиксела. Тако је величина фајла мања, а квалитет је још увек довољно добар за читање и подвлачење ПДФ-ова.



Експериментисао сам са Снаптером. Овај софтвер (бесплатна тридесетодневна проба) вам омогућава да отворите једну фотографију књиге, пронађе линије око страница, поравна слику и исече је на две странице. Мој успех је био ограничен само овим, јер морам да ставим прст на страницу да је не окренем док је снимам, а Снаптер то не воли много. Тврди да је ок са прстима на страницама докле год су лево или десно уместо на врху или дну, али мој успех је био ограничен. Имао сам боље резултате тако што сам обраћао пажњу на савршено зумирање фотоапарата како бих могао снимити једну пуну страницу текста одједном. Чак и ротирам књигу тако да сликам у пејзажном режиму и странице се савршено уклапају у приказ тражила. Онда снимам једну по једну страницу. Сматрам да овај процес траје мало дуже током снимања, али штеди толико времена док конвертује јпгс у ПДФ који се на крају исплати.

Користим Адобе Ацробат Про 8.0 за конвертовање датотека. Имао сам га неколико година и сјећам се да је била прилично скупа, можда негдје око 200 долара. Ацробат ми допушта да комбинујем све слике у један ПДФ ““ и тако лако ротирам деведесет степени у смеру казаљке на сату све странице одједном, јер их снимам у пејзаж уместо у портрет. Затим имам све књиге у ПДФ-у.

И даље се борим са огромним величинама датотека, али сам тај проблем ријешио слањем појединачних задатака читања на Оненоте. На пример, типичан задатак читања биће тридесетак страница. Отворим ПДФ текст за ту класу, пусх принт и изаберем само оне странице у задатку. Из доступних штампача бирам Оненоте штампач. Тридесет страница одштампаних у Оненоте-у је много лакше обрадити са више од 1200 страница у ПДФ-у. Такође, Оненоте препознаје текст унутар слика, тако да могу да тражим одређене кључне речи. Такође сам јачи у Оненотеу због мастила (зар не сви).

Много пута у правној школи ћемо имати више читања него само текст, као што су устави или статути или Трговински законик, итд. Већина тих докумената већ је у ПДФ-у и доступна је на интернет страници Врховног суда. Тако да користим Ацробат 8.0 да зграбим релевантне странице из тих докумената и одштампам их у Оненоте. Много користим Оненоте штампач. Надам се да ће ово помоћи свим студентима који желе да постану без папира. То је дуготрајан процес. Вероватно ми је потребно три сата да конвертујем књигу од једне хиљаде страница у ПДФ помоћу методе фотографије и конвертовања. Нисам рекао да би било лако, само да би се исплатило.

Тецхнорати Тагс: Таблет ПЦ, МцКаи Вхитнеи, ОнеНоте 2007

#ЛГ # В40ТхинК је премиум Андроид паметни телефон објављен крајем прошле године који има неколико изванредних карактеристика. Овај телефон користи алуминијумски оквир са Цорнинг Горилла стаклом на пре...

Без обзира да ли желите најбоље искористити простор своје собе или само желите да телевизор поставите на угао, зидни носачи за телевизор могу вам бити од велике помоћи.Штавише, монтирање телевизора ос...

Свеже Публикације