Како уклонити искачуће прозоре и малвер на Галаки С10

Аутор: Robert Simon
Датум Стварања: 22 Јуни 2021
Ажурирати Датум: 16 Новембар 2024
Anonim
Како уклонити искачуће прозоре и малвер на Галаки С10 - Tech
Како уклонити искачуће прозоре и малвер на Галаки С10 - Tech

Садржај

Ваш Галаки С10 је мини комплексан рачунар и може бити мета за огласе и друге облике злонамерног софтвера. Ако се питате како то заштитити од претњи или желите да знате како да се решите постојећих искачућих прозора, прочитајте даље.

Како се носити са искачућим прозорима прегледача

Ако се појављују искачући прозори или се огласи непрестано приказују неконтролисано приликом отварања веб прегледача као што је Гоогле Цхроме за Андроид, могуће је да је наведени прегледач отет. Ово је прилично честа појава на рачунарима, али тренутно није толико распрострањена у Андроиду. Међутим, ако и даље добијате обавештења са одређене веб локације и не можете да се нормално отресете, мораћете да урадите три ствари.

Идентификујте лошу независну апликацију

Код Андроида малвер се обично шири инсталирањем апликација. Ако се на вашем Галаки уређају ниоткуда појављују искачући огласи, то може бити знак да је за то одговорна новоинсталирана апликација. Ако се и даље можете сетити, деинсталирајте апликацију и погледајте да ли ће то помоћи. Ако немате појма о којој би се апликацији могло радити, идентификујте је помоћу поступка сигурног режима.


Сафе Моде је одвојено софтверско окружење од Андроид-а које техничари користе за решавање лоших апликација. Помоћу ње можете и да утврдите која је од ваших апликација проблематична. Док ваш Галаки С10 ради у сигурном режиму, све апликације независних произвођача неће моћи да се учитају.Дакле, ако искачући прозори одсуствују у безбедном режиму, али се враћају након што поново покренете С10 у нормални режим, то је потврда да га узрокује једна од апликација. Да бисте решили проблем, морате да користите поступак уклањања да бисте идентификовали и уклонили лошу апликацију из система.


Да бисте поново покренули телефон у безбедни режим:

  1. Искључите уређај.
  2. Притисните и држите тастер за напајање поред екрана са именом модела.
  3. Када се на екрану појави „САМСУНГ“, отпустите тастер за напајање.
  4. Одмах након отпуштања тастера за напајање притисните и држите тастер за утишавање звука.
  5. Држите тастер за утишавање звука све док уређај не заврши поновно покретање.
  6. Сигурни режим ће се приказати у доњем левом углу екрана.
  7. Отпустите тастер за утишавање звука када видите безбедни режим.

Када се уређај покрене у безбедни режим, посматрајте га неко време да бисте видели да ли се искачући прозори враћају. Ако то учине, избришите најновију апликацију коју сте инсталирали. Затим вратите телефон у нормални режим и поново проверите да ли постоје искачући прозори. Ако су искачући прозори и даље тамо, поновите брисање апликације и повратак у нормалан режим. Радите овај циклус док не препознате лошу апликацију.


Спречите злонамерни софтвер помоћу Плаи Протецт-а

Гоогле нуди начин да Андроид уређаје заштити од злонамерних апликација скенирањем уређаја ради претњи. Обавезно га користите као другу алтернативу проналажењу малвера у уређају. Ево како:

  1. Отворите апликацију Гоогле Плаи продавница на Андроид уређају.
  2. Додирните икону Мени.
  3. Додирните Плаи Протецт.
  4. Укључите Скенирај уређај за безбедносне претње.

Можете и да купите или преузмете бесплатне антивирусне апликације да бисте се лакше носили са потенцијалним вирусима. Постоји много добрих бесплатних антивирусних апликација из Плаи продавнице. Обавезно користите само оне реномираних компанија. Када је реч о антивирусним апликацијама, имати више њих није добра идеја. Инсталирајте само један да не бисте узроковали проблеме са перформансама на уређају.

НАПОМЕНА: Неки злонамерни софтвер се може маскирати као антивирусна апликација. Пазите да не наседате на њих. Истражите пре него што инсталирате апликацију у коју нисте сигурни.

Искључите обавештења са одређене веб локације

Ако желите да управљате обавештењима са веб локације коју редовно посећујете, следите ове кораке:


  1. Отворите апликацију Цхроме.
  2. Идите на веб страницу.
  3. Десно од траке за адресу додирните икону Још (три тачке)
  4. Затим додирните Информације или Информације.
  5. Додирните Подешавања локације.
  6. У одељку „Дозволе“ додирните Обавештења.
  7. Ако не видите „Дозволе“ или „Обавештења“, веб локација нема укључена обавештења.
  8. Искључите подешавање.

Како зауставити искачуће прозоре на Галаки С10 уопште

Лоше апликације најчешће искачуће прозоре најчешће приказују у било ком тренутку. Овај облик инфекције малвером је досаднији и може учинити уређај неупотребљивим. Видели смо да је овај облик искачућих прозора данас све чешћи. Ако искачући прозори на вашем Галаки С10 нису ограничени на веб прегледач који користите, ово су кораци за решавање проблема које треба испробати.

Обришите уређај (ресетовање на фабричка подешавања)

Ако је ваш телефон постао замрзнут, не реагује или је једноставно неупотребљив због искачућих прозора који се никад не завршавају, прва ствар коју желите да га обришете. Враћање на фабричке вредности избрисаће сав додатак који није важан за систем, укључујући потенцијално лоше апликације, вирусе, малвер и кодове који форсирају искачуће прозоре. Обавезно направите резервну копију личних података пре него што направите ово решење. Такође, обавезно уклоните Гоогле налог са уређаја С9 да бисте избегли проблеме које може проузроковати функција заштите од ресетовања на фабричка подешавања.

Да бисте ресетовали Галаки С9 на фабричка подешавања:

  1. Искључите уређај.
  2. Притисните и држите тастер за појачавање звука и тастер Бикби, а затим притисните и држите тастер за напајање.
  3. Када се прикаже зелени Андроид логотип, отпустите све тастере („Инсталирање ажурирања система“ приказује се око 30 - 60 секунди пре него што се прикажу опције менија за опоравак Андроид система).
  4. Притисните тастер за утишавање неколико пута да бисте истакли „обриши податке / ресетовање на фабричка подешавања“.
  5. Притисните дугме за напајање да бисте изабрали.
  6. Притискајте тастер за смањење јачине звука док се не истакне „Да - избриши све корисничке податке“.
  7. Притисните дугме за напајање да бисте изабрали и покренули главни ресет.
  8. Када се главно ресетовање заврши, истакнуто је „Поново покрени систем сада“.
  9. Притисните тастер за напајање да бисте поново покренули уређај.

Користите антивирусну апликацију

Враћање на фабричка подешавања може бити ефикасно у чишћењу телефона, али га не може стално заштитити. Ако нисте пажљиви, поново ћете поново представити извор вируса (апликације). Да бисте умањили шансе да се то догоди, желите да будете сигурни да радите следеће две ствари одмах након подешавања уређаја:

  • Омогућите Плаи Протецт у Плаи продавници
  • Инсталирајте антивирусну апликацију

Први (Плаи Протецт) је горе поменут, па вам препоручујемо да следите кораке да бисте га укључили.

Инсталирање антивирусне апликације требало би да уследи након ресетовања на фабричка подешавања. Ово је додавање веће заштите систему пре него што инсталирате остатак апликација. Циљ је очигледно да свој уређај ставите у средину између антивируса и потенцијалних претњи. Постоји пуно добрих бесплатних антивирусних апликација које можете да користите из Плаи продавнице. Предлажемо да за почетак користите један од њих. Ако касније пронађете омиљеног, то је време које вероватно желите да уложите у добијање премиум верзије. Ипак, за основну заштиту можете користити бесплатну верзију.

Када бирате антивирусну апликацију, важно је да одаберете угледну. Постоји много вируса и малвера који се маскирају као легитимне антивирусне апликације. Обавезно прочитајте критике других корисника и користите само ону познатих програмера.

Додавање једног антивируса помоћи ће у заштити система од познатих лоших апликација током инсталације, али да ли је додавање још боље? НЕ! Имати више од једне антивирусне апликације на систему није добра идеја. То може изазвати озбиљне проблеме са перформансама и друге проблеме. Изаберите један и држите се њега. Или једноставно деинсталирајте прву пре него што је замените.

Инсталирајте само добре апликације

Што се тиче заштите вашег уређаја од безбедносних претњи, велики део њега пада на ваша рамена као корисника. Антивирус и други облици аутоматизоване заштите могу само толико да помогну. Лоши момци редовно проналазе начин да заобиђу антивирус и заштиту Гоогле Плаи продавнице. Између њих и хакера постоји стална битка мачака и миша, па не бисте требали непрестано да остављате интегритет података апликацијама. Ако се досадни искачући прозори врате након ресетовања на фабричка подешавања (имајте на уму да легитимне и безбедне апликације могу да користе искачуће прозоре и да би зарадиле новац), то је вероватно зато што не обављате добар посао у филтрирању апликација. Ако нисте сигурни да ли је апликација или игра безбедна за инсталирање, обавите детаљну анализу да бисте сазнали више о њој. Користите Гоогле да бисте пронашли рецензије о њему или можете да проверите рецензије које су други корисници објавили на страници за инсталацију апликације у Плаи продавници. Ако је много негативних критика и помињања вируса или искачућих прозора повезаних са поменутом апликацијом, вероватно је добра идеја да се клоните тога.

Предлажемо да узмете у обзир и издавача или програмера апликације коју инсталирате. Нису сви програмери на уму. Ако мислите да добру апликацију долази од непознатог, најмање познатог или сумњивог програмера, немојте је инсталирати. Поново истражите и погледајте да ли је производ који нуде сигуран. Ако вам је потребна нека функција и желите да је имате на телефону, покушајте да је набавите из друге апликације.

Надамо се да ће вам сви горе наведени предлози помоћи да заштитите телефон од претњи. Обавезно нас контактирајте ако вам је потребна додатна помоћ у будућности.

#Самсунг #Галаки # С8 + је велики водећи паметни телефон објављен прошле године који користи алуминијумски оквир са Горилла Гласс 5 и на предњој и на задњој страни. Садржи 6,2-инчни Супер АМОЛЕД екран...

Неки власници # ГалакиС8 су нас контактирали у вези са проблемима у свом новом телефону. Неки од ових проблема везани су за напајање или покретање система, попут доле поменутих. Надамо се да ће овај п...

Популарно На Сајту