Како уклонити искачуће огласе и вирусе са Гоогле Пикел 3 КСЛ

Аутор: John Pratt
Датум Стварања: 17 Јануар 2021
Ажурирати Датум: 24 Новембар 2024
Anonim
Како уклонити искачуће огласе и вирусе са Гоогле Пикел 3 КСЛ - Tech
Како уклонити искачуће огласе и вирусе са Гоогле Пикел 3 КСЛ - Tech

Садржај

Са сада активним милионима Андроид уређаја, не чуди што је сада постао циљ број 1 за вирусе, малвер или искачуће огласе. У овом кратком водичу показаћемо вам како да очистите Гоогле Пикел 3 КСЛ ако мислите да је заражен вирусом или малвером.

Ако је ваш Пикел приказивао једну или више следећих ставки у наставку, највероватније је заражен:

  • искачући огласи неће нестати
  • стално се приказује порука или упит за инсталирање апликације
  • почетна страница апликације веб прегледача се мења или се подразумевани претраживач мења без вашег знања
  • присуство апликација које не препознајете
  • упозорава о инфекцији вирусом или малвером и тражи од вас да скенирате свој уређај

Ако у Пикел 3 КСЛ имате било коју од ових ствари, време је да уклоните вирус или малвер из система.

Како уклонити искачуће огласе и вирусе са Гоогле Пикел 3 КСЛ

Ако мислите да ваш Гоогле Пикел 3 КСЛ има вирус или малвер или ако непрестано приказује огласе или искачуће прозоре, у наставку су наведени кораци за његово чишћење.



Поново покрените у безбедни режим

Искачуће прозоре и / или малвер на већини Андроид уређаја обично шире апликације. Ако примате сталне искачуће огласе или обавештење да инсталирате апликацију, можда сте инсталирали независну апликацију која преузима систем, тако да непрестано приказује огласе. Да бисте проверили, покушајте да покренете уређај у безбедни режим. Постоје два начина за покретање сигурног режима са телефона.

Да бисте поново покренули Гоогле Пикел 3 КСЛ у безбедни режим док је УКЉУЧЕН:

  1. Притисните и држите дугме за напајање на уређају.
  2. На екрану додирните и задржите Искључи.
  3. Ако је потребно, тапните на ОК.
  4. Уређај се покреће у сигурном режиму. Видећете „Безбедни режим“ при дну екрана.

Да бисте поново покренули Гоогле Пикел 3 КСЛ у безбедни режим док је ИСКЉУЧЕН:

  1. Притисните на уређају Снага дугме.
  2. Када анимација започне, притисните и држите на уређају Смањивање јачине звука дугме. Држите је док се анимација не заврши и док се уређај не покрене у сигурном режиму.
  3. Видећете „Безбедни режим“ при дну екрана.
  4. (Да бисте изашли из безбедног режима, само поново покрените уређај).

Запамтите, покретање система у сигурном режиму неће вам аутоматски рећи која је од ваших апликација проблематична. Мораћете да посматрате телефон и проверите да ли остају искачући огласи. Ако се зауставе у сигурном режиму, али се врате када је телефон у нормалном режиму, можете се кладити да је апликација кривац за то. Да бисте утврдили која од ваших апликација изазива проблеме, вратите телефон у безбедни режим и следите ове кораке:


  1. Подигните систем у безбедни режим.
  2. Проверите да ли постоји проблем.
  3. Када потврдите да је крива нека независна апликација, можете да почнете да деинсталирате апликације појединачно. Предлажемо да започнете са најновијим које сте додали.
  4. Након што деинсталирате апликацију, поново покрените телефон у нормалном режиму и проверите да ли постоји проблем.
  5. Ако је ваш Пикел 3 КСЛ и даље проблематичан, поновите кораке 1-4.

Избришите сумњиве апликације

Ако се сећате најновије инсталиране апликације и мислите да је она преузела систем да би је присилила да приказује апликације, прво је треба избрисати. Да бисте избрисали апликацију са Гоогле Пикел 3 КСЛ:

  1. На почетном екрану додирните и превуците прстом нагоре да бисте приказали све апликације.
  2. Додирните икону апликације Подешавања.
  3. Додирните икону Апликације и обавештења.
  4. Додирните икону стрелице удесно и погледајте све апликације.
  5. Додирните апликацију.
  6. Додирните Деинсталирај.
  7. Додирните ОК да бисте потврдили.

Вратите све поставке софтвера на подразумеване вредности

Ако вам се чини да не можете да пронађете проблематичну апликацију или ако имате пуно апликација и немате времена да је идентификујете, можете једноставно ресетовати Пикел 3 КСЛ на фабричка подешавања. Ово ће избрисати све ваше личне податке, прилагођавања и што је још важније, све преузете апликације. Урадити то:


  1. Направите резервну копију својих личних података.
  2. Обавезно знајте корисничко име и лозинку за Гоогле налог у телефону.
  3. Отворите апликацију Подешавања.
  4. Додирните Систем.
  5. Додирните Напредно.
  6. Додирните Ресетуј опције.
  7. Додирните Избриши све податке (ресетовање на фабричка подешавања), а затим Ресетуј телефон. Ако је потребно, унесите свој ПИН, образац или лозинку.
  8. Да бисте избрисали све податке из интерне меморије телефона, додирните Избриши све.
  9. Када се телефон заврши са брисањем, изаберите опцију за поновно покретање.

Будући да имате посла са вероватно лошом апликацијом, проблем се може вратити ако поново инсталирате исти скуп апликација након ресетовања на фабричка подешавања. Обавезно прегледајте апликације које инсталирате након ресетовања да бисте елиминисали проблем. Инсталирајте апликације само из званичних извора и избегавајте оне сумњивих програмера.

Користите Плаи Протецт

Да бисте смањили шансе за лоше апликације у систему, омогућите Плаи Протецт. Ово је безбедносна функција у вашој апликацији Гоогле Плаи продавница која скенира ваш уређај у потрази за нежељеним или лошим апликацијама или другим безбедносним претњама. Ево како да укључите Плаи Протецт:

  1. Отворите апликацију Гоогле Плаи продавница на Андроид уређају.
  2. Додирните икону Мени (три водоравне линије)
  3. Додирните Плаи Протецт.
  4. Укључите Скенирај уређај за безбедносне претње.

Користите антивирусне апликације

Ваш телефон је мали рачунар и може вам донети велику корист ако користите превентивне мере попут инсталирања антивирусне или безбедносне апликације. Покушајте да посетите Плаи продавницу и набавите бар једну антивирусну апликацију за свој систем. Антивирусне апликације могу бити бесплатне или не, тако да је на вама да одлучите коју ћете добити. Обавезно користите само познату или званичну безбедносну апликацију. Неке лоше апликације могу бити маскиране као антивирусне, па будите опрезни са избором.

Такође, уверите се да имате инсталирану само једну антивирусну апликацију. Имати више њих може изазвати озбиљне проблеме са перформансама. Изаберите један и држите се њега.

Искључите дозволу за апликацију

Ако и даље добијате искачуће огласе који неће нестати када користите прегледач попут Цхроме-а, можете зауставити обавештења са веб локације. Ево корака за то:

  1. Отворите апликацију Цхроме.
  2. Идите на веб страницу.
  3. Десно од траке за адресу додирните икону Још (три тачке).
  4. Додирните икону Информације (заокружите с и).
  5. Додирните Подешавања локације.
  6. У одељку „Дозволе“ додирните Обавештења.
  7. Ако не видите „Дозволе“ или „Обавештења“, веб локација нема укључена обавештења.
  8. Искључите подешавање.

Како да спречите вирусе, искачуће огласе или малвер на вашем Гоогле Пикел 3 КСЛ

Избегавање вируса на Андроид уређају представља напор. Ви сте прва линија одбране вашег телефона, па сте углавном криви ако се ваш уређај зарази. Ово су важни савети које бисте требали узети у обзир да бисте избегли злонамерни софтвер:

  • Увек будите пажљиви када инсталирате апликацију. Ако нисте сигурни да ли је безбедна или не, желите да проверите рецензије других корисника или да претражите Интернет да бисте добили повратне информације о апликацији.
  • Држите се званичних апликација.
  • Не кликните на везе које вам показују како да инсталирате апликацију. Користите Плаи продавницу да бисте инсталирали само апликације.
  • Избегавајте посету познатим веб локацијама заробљеним у бомбама. Порно локације су злогласни извори вируса, али и невиног изгледа.
  • Избегавајте паметне искачуће прозоре који вас упозоравају да је уређај заражен или има вирус. Већину времена искачући прозори таквих типова покрећу код након што га додирнете или кликнете на њега. Ваш телефон ће на крају бити приморан да преузима апликације или други нежељени софтвер.
  • Минимизирајте апликације што је више могуће. Истини за вољу, уопште нема „бесплатне“ апликације. Развој било које апликације је скуп, па ће програмери покушати да уновче своје производе на овај или онај начин. Један од уобичајених начина да лоши програмери зараде од својих апликација је зараза уређаја тако да непрестано приказује огласе.

Ако сте један од оних, као што сам ја, који изабере да постави нови иОС уређај као „нови“ уређај уместо да се враћа из резервне копије, знате да сте се припремили за мали посао. Као додатну напомену, ...

Ако сте изгубили даљински управљач Аппле ТВ-а или га једноставно не волите, ево како можете користити иПхоне као Аппле ТВ даљински управљач за нову Аппле ТВ 4. генерацију.Нови Аппле ТВ је огроман напр...

Нове Поруке