Како покренути иМовие пројекте на иПад-у и завршити на Мац-у

Аутор: Laura McKinney
Датум Стварања: 1 Април 2021
Ажурирати Датум: 21 Новембар 2024
Anonim
Pages for Mac - учебник 2019 года
Видео: Pages for Mac - учебник 2019 года

Садржај

ИПад, посебно иПад Про, одлично ради за уређивање филмова и фотографија. Понекад иМовие пројекти који су покренути на иПад-у требају неке завршне радове који су доступни само преко иМовие на Мац-у. Аппле је почео да допушта уредницима да шаљу иМовие пројекте са иОС уређаја на други иОС уређај, МацБоок или Мац десктоп рачунар. Показаћемо корисницима како да померају иМовие пројекте са иПад-а или иПхоне-а на МацБоок, Мац мини или иМац.




Већ смо наговестили главни разлог да се датотеке пројекта са иПад-а или иПхоне-а пребаце на рачунар. ОС Кс верзија иМовие нуди неке функције које иОС верзија није. На пример, иМовие за ОС Кс садржи више прелаза и позадина. Лакше је дати боље наслове за филм или додати лепе наслове. иМовие за ОС Кс ради више од верзије иОС-а на иПад-у.

Уређивање видео записа на већем екрану иПад Про је задовољство јер је лакше доћи до правог оквира за почетак снимања помоћу додира. Међутим, неки људи користе и моћнији видео едитор као што је Финал Цут Про Кс. Финал Цут такође може да увози иМовие пројекте.

Како померати иМовие пројекте са иПад-а на Мац



Почните са креирањем пројекта у иМовие. Отворите га и куцните на картицу Пројецтс у горњем центру екрана. Додирните дугме плус и изаберите Мовие или Траилер. Изаберите тему. Једноставно је обично најбоље. Додирните Цреате у горњем десном углу.


Пронађите видео записе и медије које желите да додате из библиотеке садржаја десно. Додајте га додиром на заобљену стрелицу која је додаје временској линији. Користите алате у иМовие-у да бисте уредили пројекат по жељи. Када је спреман за извоз на рачунар, додирните дугме Готово у горњем левом углу. Ово вас води до главног екрана пројекта. Приказује велику сличицу филма и наслов. Додирните наслов да бисте га додали. Прегледајте га тако што ћете куцнути на икону за репродукцију у доњем левом углу централног дела екрана иМовие за иОС. Средишње дугме десно од дугмета за репродукцију отвара функцију дељења иОС-а.



Функција дељења нуди неколико опција. Најједноставнији начин да поделите овај пројекат са Мац-ом је да сачекате док се не нађете на истом месту и повежете на исту мрежу. Икона корисника корисничког рачуна Аппле ће се појавити у једном од кругова АирДроп на врху оквира за дељење. Додирните га да бисте одмах послали свој пројекат у Мац мапе за преузимање. У зависности од тога колико траје филм, може потрајати од неколико секунди до више од једног сата. Сачекајте стрпљиво и уверите се да иПад и рачунар не улазе у режим спавања док се он преноси, или ће се прекинути на пола пута.




Када се пренос почне, Мац ће приказати малу кутију у горњем десном углу која говори кориснику да Мац прима иМовие пројектну датотеку. Такође обавештава корисника звуком. Када заврши пренос, датотека ће се појавити у фасцикли Преузимања.



У иМовие, отворите датотеку пројекта помоћу Унос иОС иМовие пројеката ... ставку из Филе мени. Изаберите датотеку пројекта у фасцикли Преузимања. Сада је пројекат спреман за било које друго уређивање.

Да бисте филм послали на Финал Цут Про Кс, проверите да ли је отворен у иМовие и затим изаберите Филе. Затим изаберите Скачать Мовие То Финал Цут Про. Пројекат се отвара у Финал Цут Про Кс-у. Ова опција се не појављује ако Финал Цут Про није инсталиран на Мац-у.

Друге опције

Горе наведени кораци користе Аирдроп као најлакши начин слања иМовие пројеката са иПад-а или иПхоне-а на Мац, али постоје други начини.



Када дође време да делите иМовие пројекат користећи иОС функцију дељења, изаберите иЦлоуд Дриве уместо АирДроп. Функција дељења тражи од корисника да изабере између слања пројектне датотеке или филмске датотеке. Изаберите да пошаљете филе филе тако да можете наставити уређивати у иМовие или увозити у Финал Цут. Он преноси датотеку пројекта на иЦлоуд Дриве.

У иМовие, изаберите Увезите иМовие иОС пројекте ... и пронађите датотеку у иМовие подмапи иЦлоуд Дриве-а.

иЦлоуд Дриве је у најбољем случају флакиран. Обично ради, али не увек. Зато употреба АирДроп-а функционише много боље.

Трећа опција укључује прикључивање иПад-а или иПхоне-а на Мац помоћу УСБ кабла. Отворите иТунес и пустите га да се синхронизује. ИПад може од вас тражити да поверујете рачунару тако што ћете додирнути дугме Труст. Рачунар ће од вас можда тражити да подесите синхронизацију ако раније нисте повезали два уређаја.



У програму иТунес пронађите иПад ицон у горњем левом углу. Показат ће вам листу поставки и ствари Он Ми Девице дуж леве колоне. Изабери Апликације од Подешавања сецтион. Померите се доле док не видите Дељење датотека сецтион. Изаберите иМовие и видећете листу иМовие пројеката.

Изаберите пројекат који желите да извезете на Мац. Померите се до дна и изаберите Сачувај у… у доњем десном углу поља иМовие Сеттингс. Ово отвара Финдер кутију на Мацу. Сачувајте датотеку пројекта на Мац. Препоручио бих привремену локацију јер вам овај фајл неће бити потребан након што га увезете у иМовие.

Генерално, АирДроп дијељење ради брзо и једноставно са мањим видео пројектима. Стварно дуги видео пројекти најбоље функционишу када је иПад повезан преко кабла за синхронизацију. иЦлоуд Дриве се чини најмање практичним јер је функција синхронизације толико испрекидана и непоуздана за многе људе. Међутим, то значи да ће датотеке иМовие пројекта завршити на сваком Мац рачуналу које корисник посједује, ако исправно ради.

У случају да то нисте приметили пре или још увек, фотографије снимљене ултра широком камером на Галаки С10 имају изобличења око ивица, такође познате као ефекат рибљег ока. Ако то желите да поправите,...

Једна од предности поседовања Андроид уређаја је прилагођавање. Ако желите да подесите нека подешавања ниског нивоа на Галаки С10, прво морате да откључате режим програмера. Као што и само име говори,...

Гледати