Како зауставити искачуће прозоре на Галаки С9

Аутор: Roger Morrison
Датум Стварања: 26 Септембар 2021
Ажурирати Датум: 11 Може 2024
Anonim
Xiaomi Mi 9 снести !! Первый в мире!
Видео: Xiaomi Mi 9 снести !! Первый в мире!

Садржај

Да ли доживљавате насумичне или честе искачуће прозоре на вашем Галаки С9? Имате среће јер ће вам овај чланак помоћи да се носите са тим. Сазнајте шта можете да урадите у вези са овим проблемом пратећи наша решења у наставку.

Како зауставити искачуће прозоре на Галаки С9

Суочавање са искачућим прозорима, било на телефону или рачунару, није једноставан задатак. Често нема очигледног разлога зашто се искачући прозори приказују. У неким случајевима легитимна апликација може бити разлог, али у другим узрок може бити лоша апликација, вирус или злонамерни софтвер. Испод су кораци за решавање проблема које можете да урадите.

Решење 1: Онемогућите маркетиншке информације

Самсунг не престаје да зарађује на вашем уређају након што сте га платили. У ствари, може да настави да склапа договоре са независним компанијама како би им омогућио да вам шаљу понуде уз помоћ најмање познате функције у менију Подешавања под називом Маркетиншке информације. Ова функција је подразумевано онемогућена, али ако је укључите раније, а да не знате шта ради, вероватно је крајње време да је искључите.


Имајте на уму да Самсунг намерно не чини ваш Галаки С9 омогућавањем маркетиншких информација. Али пошто неки бескрупулозни програмери могу учинити све што је потребно да зараде новац, могу прибећи средствима која форсирају искачуће прозоре на уређајима. Искључивање функције маркетиншких информација добра је идеја у вашој ситуацији.


Решење 2: Искључите искачуће прозоре у Цхроме-у

Ако се чини да се искачући прозори појављују када прегледате веб помоћу Цхроме-а, који је подразумевани прегледач на већини Андроид уређаја, можете да га решите ако онемогућите опцију у менију Подешавања апликације. Ево како:

  1. Отворите апликацију Гоогле Цхроме.
  2. Додирните икону Још подешавања у горњем десном углу (три тачке).
  3. Додирните Подешавања.
  4. Додирните Подешавања локације.
  5. Изаберите Искачући прозори.
  6. Онемогућите искачуће прозоре померањем прекидача удесно.

Остали независни прегледачи нуде снажнију заштиту од искачућих прозора. Испробајте их ако Гоогле Цхроме изгледа не може да контролише искачуће прозоре. Добри примери алтернативних прегледача су Мозилла Фирефок и Самсунг Интернет претраживач.


Решење 3: Проверите да ли постоји лоша независна апликација

У многим случајевима искачуће прозоре доносе апликације независних произвођача. Такве врсте апликација могу отети систем или угрозити његову сигурност. Једном када је одбрана система ослабљена, друге апликације могу се инсталирати а да корисник то не зна. Тек када се искачући прозори почну редовно приказивати, схватићете да можда постоји проблем.

Да бисте проверили да ли постоји проблем треће стране, можете покушати да поново покренете уређај у безбедни режим. Када ради у овом режиму, ваш Галаки С9 суспендује све апликације независних произвођача. Ако у овом режиму нема проблема са искачућим прозорима, можете се кладити да је крива лоша апликација. Следите кораке у наставку за покретање уређаја у безбедни режим:

  1. Искључите уређај.
  2. Притисните и држите тастер за напајање поред екрана са именом модела.
  3. Када се на екрану појави „САМСУНГ“, отпустите тастер за напајање.
  4. Одмах након отпуштања тастера за напајање притисните и држите тастер за утишавање звука.
  5. Држите тастер за утишавање звука све док уређај не заврши поновно покретање.
  6. Сигурни режим ће се приказати у доњем левом углу екрана.
  7. Отпустите тастер за утишавање звука када видите безбедни режим.
  8. Посматрајте телефон неко време да бисте видели да ли се искачући прозори враћају.

4. решење: Деинсталирајте апликације

Ако искачућих прозора нема у сигурном режиму, то значи да је једна од инсталираних апликација независних произвођача разлог за вашу невољу. Имајте на уму да неке легалне апликације могу ретко да користе искачуће прозоре да би зарадиле. Међутим, ако искачући прозори потпуно одсутни у сигурном режиму, али се враћају након што поново покренете уређај у уобичајени режим, то је јасан показатељ лошег проблема са апликацијом. Пошто вам безбедни режим неће помоћи да тачно одредите апликацију, мораћете да је користите како бисте је идентификовали. Ево како:


  1. Поново покрените у безбедни режим.
  2. Проверите да ли постоји проблем.
  3. Посматрајте телефон неко време.
  4. Ако нема искачућих прозора, почните да деинсталирате апликације појединачно. Предлажемо да започнете са најновијим које сте додали.
  5. Након што деинсталирате једну апликацију, поново покрените телефон у нормалном режиму и проверите да ли постоји проблем.
  6. Ако се искачући прозори врате, поновите кораке 1-5.

Горњи кораци су једини начин да се сазна проблем апликација у овом случају. Обавезно то учините пратећи кораке како бисте сузили сумњиве апликације.

5. решење: Обришите уређај (ресетовање на фабричка подешавања)

Ако метод безбедног начина рада уопште неће помоћи, следећи корак за решавање проблема који можете покушати је да обришете телефон. Враћање на фабричке вредности избрисаће сав додатак који није важан за систем, укључујући потенцијално лоше апликације, вирусе, малвер и кодове који форсирају искачуће прозоре. Обавезно направите резервну копију личних података пре него што направите ово решење. Такође, обавезно уклоните Гоогле налог са уређаја С9 да бисте избегли проблеме које може проузроковати функција заштите од ресетовања на фабричка подешавања.

Да бисте ресетовали Галаки С9 на фабричка подешавања:

  1. Искључите уређај.
  2. Притисните и држите тастер за појачавање звука и тастер Бикби, а затим притисните и држите тастер за напајање.
  3. Када се прикаже зелени Андроид логотип, отпустите све тастере („Инсталирање ажурирања система“ приказује се око 30 - 60 секунди пре него што се прикажу опције менија за опоравак Андроид система).
  4. Притисните тастер за утишавање неколико пута да бисте истакли „обриши податке / ресетовање на фабричка подешавања“.
  5. Притисните дугме за напајање да бисте изабрали.
  6. Притискајте тастер за смањење јачине звука док се не истакне „Да - избриши све корисничке податке“.
  7. Притисните дугме за напајање да бисте изабрали и покренули главни ресет.
  8. Када се главно ресетовање заврши, истакнуто је „Поново покрени систем сада“.
  9. Притисните тастер за напајање да бисте поново покренули уређај.

Решење 6: Инсталирајте антивирусну апликацију

Након брисања телефона и пре него што инсталирате апликације, топло препоручујемо да прво додате антивирусну апликацију. Много је добрих, али бесплатних антивирусних апликација које добијате из Плаи продавнице.

Можете почети са АВГ АнтиВирусом или са било којим другим.

Када бирате антивирусну апликацију, важно је да одаберете угледну. Постоји много вируса и малвера који се маскирају као легитимне антивирусне апликације. Обавезно прочитајте критике других корисника и користите само ону познатих програмера.

Додавање једног антивируса помоћи ће у заштити система од познатих лоших апликација током инсталације, али да ли је додавање још боље? НЕ! Имати више од једне антивирусне апликације на систему није добра идеја. То може изазвати озбиљне проблеме са перформансама и друге проблеме. Изаберите један и држите се њега. Или једноставно деинсталирајте прву пре него што је замените.

Решење 7: Пажљиво филтрирајте апликације пре него што их инсталирате

Антивирусне апликације, баш као и било који облик аутоматизације, корисне су само на одређеном нивоу. У Андроид окружењу постоји стална битка мачака и миша између добрих и лоших момака. И даље вам углавном пада на раме како бисте се заштитили од вируса или искачућих прозора. Ако се проблем врати након брисања уређаја, то значи да не обављате свој посао правилно како бисте били сигурни да су инсталиране само добре апликације. Да бисте избегли злонамерни софтвер и искачуће прозоре, уверите се да су у систем додате само добре или легалне апликације. Обавезно истражите како бисте сазнали да ли је апликација коју додајете добра или не.

Ако нисте сигурни да ли је нека апликација добра или не, постоји неколико савета који вам могу помоћи да је схватите. Започните провером рецензија других корисника. Ако многи људи кажу да апликација не ваља, има пуно искачућих прозора или ако се чини да сумњиво ради, боље је да се клоните ње. Још један начин да вам помогнете јесте истраживање истраживача о издавачу или програмеру поменуте апликације. Програмери легалних апликација активно се обраћају корисницима који пријављују проблеме. Такође имају тенденцију да имају добру репутацију уопште. Програмери популарних апликација можда неће имати притисак да уновче своје производе, али мање популарни производи могу доживети супротно. То може приморати програмере да користе нелегална средства да зараде од својих апликација, укључујући употребу искачућих прозора за приказивање огласа. Непотребно је рећи да сте прва линија одбране свог уређаја када су у питању вируси или искачући прозори.

Чини се да су се многи власници ЛГ Г5 (# ЛГГ5) жалили да не могу да чују особу на другом крају линије током позива, док су други рекли да их њихови саговорници не могу чути. Будући да је водећи и прем...

Неки власници Самсунг Галаки С10 Плус известили су да њихов уређај нема звук. Овај проблем се догађа с времена на време, али није нужно озбиљан проблем. Све што треба да урадите је да извршите основни...

Препоручујемо