Садржај
Команда „Ок, Гоогле“ постала је изузетно корисна. Без обзира да ли имате старију верзију Андроид-а или неку од најновијих верзија, „Ок, Гоогле“ ће вам омогућити да отворите Андроид гласовног помоћника - Гоогле Нов или Гоогле Ассистант, у зависности од ваше Андроид верзије - и омогућиће вам да питате то питање или захтева наредбу. Ради слично као Сири на иОС-у. Међутим, онолико је користан колико и досадан - може бити озбиљно испражњено батеријом, а ту су и људи који не воле део софтвера који „увек слуша“, иако слуша само за ту одређену тастатуру.
Ипак, та кључна реч може озбиљно испразнити батерију, јер је увек тражи. Срећом, прилично је лако искључити ОК, такође и Гоогле. Ево како то можете да урадите.
Зашто је У реду, Гоогле је омогућио?
У реду, Гоогле, већину времена се аутоматски омогућава када први пут подесите Андроид телефон, јер је то саставни део Андроид система. У већини паметних телефона, Гоогле је кључна реч која омогућава Гоогле помоћнику да искочи у први план и преслуша вашу команду. Можете рећи нешто попут: „У реду, Гоогле, какво је време данас?“ или „У реду, Гоогле, ко је био први председник Сједињених Држава?“ Можете чак рећи и ствари попут: „ОК, Гоогле, требају ми упутства до Њујорка, Њујорка.“ Као што смо већ поменули, функционише слично ономе како „Хеи Сири“ ради на Апплеовом иОС софтверу за иПхоне, иПад, па чак и Мац.
Постоји неколико разлога зашто бисте се тога желели решити. Као што смо већ поменули, пошто ваш телефон увек тражи кључну реч „ОК, Гоогле“, то може утицати на трајање батерије. Можда га једноставно нећете користити или вам је досадило да покреће Асистент сваки пут кад чује да се помиње у разговору или чак на телевизору (гледамо вас Бургер Кинг).
Вреди напоменути да, искључивањем Гоогле-а, нећете тако драматично утицати на Гоогле помоћника. Асистент једноставно више неће тражити ту кључну реч. Али и даље можете приступити Асистенту дуготрајним притиском на дугме за почетни екран на подржаним Андроид телефонима. И даље ћете моћи да користите Асистент као и обично, само нећете имати приступ тој брзој гласовној пречици.
Како да све то искључим?
Искључивање откривања „Ок, Гоогле“ је изузетно једноставно. Уграђен је у Гоогле Ассистант, који долази из основне Гоогле апликације коју има готово сваки Андроид телефон. Нема приступа у апликацији Подешавања, као што сте могли очекивати. Имајући то на уму, можемо само да покренемо апликацију Гоогле да бисмо искључили откривање кључних речи.
Дакле, отворите фиоку апликације и потражите апликацију Гоогле. Једном када га пронађете, можете да покренете апликацију. Сада ћемо морати да потражимо мени, а то је икона са три тачке у горњем левом углу апликације. Кликните га и изаберите дугме Сеттингс у менију за навигацију који се појави.
Након што кликнете на дугме Сеттингс, треба да се појави мени за Гоогле Ассистант и општа основна Гоогле подешавања. Морали бисте ићи до краја менија све док не пронађете пододељак „Глас“. Морали бисте кликнути на њу или је у овом случају додирнути.
Следеће, желећемо да пронађемо опцију менија која каже „Ок Гоогле детецтион“. Када га пронађете, тапните га и ту коначно можемо искључити откривање кључних речи.
Требали бисте да видите опцију „Реци„ Ок Гоогле “у било ком тренутку“. Ово је опција која вам омогућава да изговорите „Ок Гоогле“ било где, чак и када је екран телефона искључен, и отворите Гоогле помоћник да вам одговори. Када ово искључите, то више нећете моћи.
Дакле, да бисте га искључили, једноставно притисните клизач. Ако је сиво, честитамо, искључили сте откривање „Ок Гоогле“. Ако је светло плава, укључено је откривање „Ок Гоогле“. Можда ћете видети и опцију „Поуздани глас“. Ово није све битно, само желимо да будемо сигурни да је откривање искључено. Да бисте га поново укључили, увек можете поново притиснути тај клизач понављањем корака које смо навели.
Пресуда
Честитам! Успешно сте искључили откривање „Ок Гоогле“. Ваш телефон више неће тражити ту кључну реч. То би, надам се, требало да вам уштеди неко време трајања батерије или чак део ума да ваш телефон више увек не слуша. Ако вам буде требало поново да га искључите (или чак укључите), можете само поновити кораке које смо навели. И имајте ово на уму јер ћете можда морати поново да га искључите након било каквих системских ажурирања, попут надограђене верзије Андроид-а.
Продајну провизију ћемо добити ако артикле купујете помоћу наших веза. Сазнајте више.