Свака верзија Андроид-а од Андроид 3.0 Хонеицомб-а је имала функцију Фулл Диск Енцриптион, али са Андроид 5.0 Лоллипоп Гоогле је обећао да ће то омогућити по дефаулту. Овде ћемо објаснити како да омогућите или укључите шифровање за Андроид паметни телефон или таблет.
Гоогле је недавно флип-флоппед на то обећање да сви уређаји шифрирани, и изјавио је да ће бити опција, али није омогућена по дефаулту за све Андроид 5.0 и изнад уређаја. То је зато што сада, кодирање долази са благим компромисом у перформансама. Без превише уношења у Фулл Диск Енцриптион, или како функционише, пошто је Гоогле објавио много информација, овде ћемо једноставно објаснити како да га укључите.
Прочитајте: Некус 6 Ревиев
ФДЕ у суштини блокира све ваше податке, информације и датотеке иза заштићеног зида и лозинке или пин-а. И док не мора да има ПИН или лозинку за рад, то је најсигурнији метод. То је нешто што многе компаније захтевају ако користите свој уређај, а не уређај компаније, тако да је то разлог зашто говоримо о томе како да га омогућите.
Можете укључити енкрипцију без употребе било какве заштите екрана, али начин на који то функционише значи да морате заштитити свој телефон помоћу лозинке за закључавање екрана која ће бити најсигурнија. Ово може бити обична лозинка, ПИН или закључавање узорка. Систем ће то користити да откључа телефон и дешифрује податке на диску. Опет, не причамо о свим детаљима са шифровањем, већ о томе како да га омогућимо на Андроид 5.0 и новијим уређајима.
Упутства
Да бисте започели, корисници ће желети да се крећу у подешавања додиром иконе у облику преносника у траци обавештења или проналажењем апликације за подешавања у траци са апликацијама. Када сте у подешавањима, померите се надоле до Безбедност, а затим додајте лозинку, пин или лоцксцреен безбедност избора.
Ако сте поставили пин или лозинку, запишите је или запамтите. Ово ће вам бити потребно да бисте укључили и користили шифровани и заштићени уређај. Иначе ћете морати да вратите на фабричка подешавања податке да бисте употребили телефон или таблет који ће избрисати све корисничке податке.
Следећи корак је важан, а ваш телефон треба да буде потпуно напуњен, као и да буде прикључен на шифровање уређаја. Ово често траје више од сат времена, тако да има времена да се остави да се ово заврши. Ако прекинете процес или искључите уређај, можете изгубити важне податке. Зато будите сигурни да пратите упутства за шифровање на вашем уређају за Т. Ми то радимо на Мото Г-у, али процес треба да буде сличан или исти на свим Андроид 5.0 и новијим уређајима.
На истим подешавањима> картица безбедности видећете опцију Шифровање телефона или таблета. Додирните ово и следите упутства која сте затим упутили Шифрирај телефон. Овдје ћете се још једном подсјетити на батерију и бити прикључени, што је изузетно важно.
Када се процес (који може трајати више од сат времена) заврши, уређај ће се поново покренути и ако додате лозинку, од вас ће се тражити да унесете ово да бисте наставили да користите уређај. То је све што ћете морати да урадите и завршили сте. Ваш Андроид паметни телефон је сада потпуно сигуран и користи Гооглеову најновију сигурносну функцију шифровања пуног диска.
Потребна вам је лозинка или ПИН сваки пут када укључите телефон, иначе ће све бити закључано. Ово је више него само сигурносна мјера лоцксцреен, скрива све ваше податке иза 128-битне АЕС енкрипције. Ово чини све ваше податке, датотеке и информације изузетно сигурним од знатижељних очију.
Чули смо да омогућавање овог узрокује благо успоравање опћих перформанси на уређајима, јер све треба дешифрирати у лету док користите паметни телефон, апликације, повлачите датотеке или документе и још много тога. На већини Андроид форума постоји велика дебата о шифрирању, ако би требало да се користи и колико је безбедност заиста јака. Није свима то потребно, али барем је сада једноставна опција за Андроид 5.0 Лоллипоп. Све ово, ако вам је потребна енкрипција, горе наведени кораци су све што треба да урадите да бисте завршили процес. То је прилично једноставно, зато покушајте данас.