50 иОС 8 подешавања Цидиа за иПхоне

Аутор: Randy Alexander
Датум Стварања: 4 Април 2021
Ажурирати Датум: 8 Може 2024
Anonim
iOS 15 vs iOS 14.8 BATTERY Test on iPhone 12, 11, XR, 8, 7, & 6s
Видео: iOS 15 vs iOS 14.8 BATTERY Test on iPhone 12, 11, XR, 8, 7, & 6s

Садржај

Јаилбреак за иОС 8 званично је изашао и доступан је за све иПхоне и иПад уређаје који већ неко време могу да покрећу иОС 8. Ево 50 подешавања иОС 8 Цидиа које бисте требали размотрити да инсталирате.

ТаиГ-ов развојни тим одговоран је за најновији јаилбреак и они су недавни додатак јаилбреак заједнице, који је први пут наступио на сцени издавањем иОС 8.1.1 јаилбреак-а.Од тада су га ажурирали тако да подржава иОС 8.1.2, што је најсавременија верзија јаилбреакабле-а. Нажалост, иОС 8.1.3 је нераскидив.

Јаилбреак иОС 8 из Пангу-а, међутим, и даље је снажан на уређајима који су на иОС-у 8.1. Развојни тим Пангу-а је такође недавни додатак јаилбреак заједнице, који је на сцену упао својим иОС 7.1.2 јаилбреак-ом још у јуну прошле године, убрзо након ажурирања објављеног од Аппле-а.

Ако још увек нисте имали прилику да затворите иПхоне или иПад и желите то да урадите, топло га препоручујемо, јер је најновији ТаиГ јаилбреак врло стабилан, а најпопуларније подешавања јаилбреак-а су до сада компатибилне са најновијом верзијом иОС-а .


Уз то, ево 50 подешавања иОС 8 Цидиа које бисте требали испробати одмах.

Спрингтомизе 3

Спрингтомизе је једна од најпопуларнијих подешавања јаилбреак-а, а програмери иза апликације су је недавно ажурирали да ради са иОС-ом 8. Постоји читава гомила прилагођавања која можете да направите на свом иОС уређају помоћу ове апликације, укључујући скривање неискоришћених апликација , промена величине икона, стварање угнежђених директоријума, промена фонтова и још много тога.

Спрингтомизе се у основи решава потребе за вишенаменским подешавањима јаилбреак-а и све их ставља у једну апликацију коју можете купити за само неколико долара. То је сигурно једна од најбољих понуда у продавници Цидиа.

Активатор

Активатор је прилично неопходан када су у питању подешавања иОС 8 Цидиа, јер вам омогућава да толико тога учините са својим јаил-сломљеним уређајем.


На пример, можете поставити пречице за скоро све, на пример, активирање ЛЕД лампе троструким кликом на дугме Почетна или активирање Сири помоћу другог дугмета уместо да држите дугме Почетна.

Могућности су са Активатором прилично бескрајне и драго нам је што је то била једна од почетних апликација која је добила подршку за иОС 8.

Нитроус

Прегледавање Веба у Сафари-ју на иОС уређају је заиста брзо у поређењу са коришћењем независних опција јер Аппле блокира независне апликације да користе свој Нитро Јавасцрипт Енгине. Међутим, не мора бити тако.

Нитроус је заиста леп јаилбреак твеак који омогућава независним апликацијама приступ Нитро Јавасцрипт Енгинеу. Свака апликација која приступа Интернету и користи прегледач вебкит (Цхроме, Фацебоок, Твиттер, итд.) Може да искористи предност Нитроус-а, а у неким случајевима то може довести до преко три пута повећања перформанси него без Нитроус-а.


Измењивач прегледача

Ако нисте вољели Сафари веб прегледач, срећом не морате да га користите. Гоогле Цхроме је добра независна опција коју можете да користите на иОС-у. Међутим, када се отворе веб везе из различитих апликација, оне ће се отворити у Сафарију, јер је то подразумевани прегледач.

Измењивач прегледача то поправља и говори да се све веб везе у било којој апликацији отварају у веб прегледачу по вашем избору, омогућавајући вам да вратите ону слободу коју заслужујете.

Избор прегледача је такође слично подешавање јаилбреак-а које постиже исту ствар. Слободно погледајте оба.

Диммер

За неке људе са осетљивим очима, најтамнија тачка позадинског осветљења иПхоне-а и иПад-а једноставно није довољно пригушена, посебно када сте ноћу у кревету. Подешавање јаилбреак-а под називом Диммер вам омогућава да прекинете тај праг и још више затамните екран, чак до тачке када се чини да позадинско осветљење једва да је укључено.

Међутим, подешавање га оставља отвореним за кориснике да потпуно затамне екран, али постоји сигурносна функција која вам омогућава да га улепшате притиском на тастер за појачавање звука четири пута узастопно да бисте вратили осветљеност.

СвитцхСпринг

иОС 8 долази са траком за више задатака и пребацивачем апликација који би вам требали бити познати са иОС-а 7. Иако је много бољи од пребацивача апликација за иОС 6, и даље долази са својим лошим странама, а најистакнутији недостатак је немогућност убијања свих апликација одмах.

Подешавање јаилбреак-а под називом СвитцхСпринг омогућава вам да напустите све отворене апликације, као и могућност поновног покретања иОС уређаја (за разлику од искључивања и поновног укључивања).

Да бисте активирали СвитцхСпринг, довољно је да превучете нагоре по почетном екрану док сте у апликацији за пребацивање апликација и моћи ћете да изађете из свих апликација или поново покренете уређај. Ово је посебно корисно када имате отворено пуно апликација и не желите да се мучите са затварањем свих по једну.

Алат за иконе

Ицон Тоол је мајка подешавања из затвора када су у питању опције које имате приликом управљања апликацијама и њиховим подацима.

Троструко куцање иконе када је у режиму померања отвориће мени са мноштвом опција које можете изабрати, укључујући отварање апликације у иФиле, брисање кеша апликације, брисање свих значки обавештења, израду резервних копија података апликације, враћање апликације података, па чак и преименовање иконе.

У основи додаје гомилу нових функција на почетни екран, пружајући вам приступ грозним пречицама за апликације.

ХаптицПро

Да ли сте љубитељ повратних информација вибрацијом када куцате текстуалне поруке на тастатури? Свакако је много бољи од досадних кликова тастатуре на иПхонеу. Кликове на подешавањима иОС-а можете једноставно утишати, али шта ако и даље жудите за неком врстом повратних информација са тастатуре при сваком притиску тастера?

Овде долази ХаптицПро. Овај дотјеривање даје вам исте сјајне повратне информације од вибрација као и Андроид када користите тастатуру, али вам такође омогућава да га у великој мери прилагодите. Можете да одаберете колико траје свака вибрација са сваким ударцем тастера, а такође и када желите повратне информације о вибрацији током иОС-а.

На пример, можете да омогућите ХаптицПро само на тастатури или можете да омогућите сваки додир који извршите на додирном екрану.

ЛоцатионФакер8

Ако икада будете морали да лажирате своју локацију на иПхоне-у или иПад-у како бисте заобишли замрачења или се заобишли ограничења у земљама у апликацијама за стримовање, ЛоцатионФакер је одлична апликација за то и доступна је за иОС 8 уређаје.

ЛоцатионФакер8 замењује сопствене ГПС податке вашег уређаја са лажном локацијом коју можете сами да одаберете помоћу мапе у апликацији да бисте изабрали било коју локацију коју желите.

Такође можете да одаберете које ће апликације користити лажну локацију, а које апликације за вашу стварну локацију, тако да Гоогле мапе не мисле да сте у другом стању, а заправо нисте, јер би то могло упутства учинити занимљивим искуством.

БаттериСафе

Трајање батерије је нешто око чега се сви корисници паметних телефона брину, али подешавање иОС 8 Цидиа помаже вам да што више искористите батерију онемогућавајући функције гладне батерије када ваш иПхоне скоро остане без сока.

Блоомуа / Схуттерстоцк.цом

Са БаттериСафе, корисници могу прилагодити начин рада тако што ће одабрати које се функције аутоматски искључују када се батерија испразни, попут ВиФи-а и Блуетоотх-а, као и да ваш иПхоне аутоматски затамни екран тако да се батерија продужи.

Наравно, ове поставке можете ручно да прилагодите из Контролног центра, а то је само по себи прилично лако и брзо, али ако се бавите аутоматизацијом, БаттериСафе вреди погледати.

СлидеФорУсаге

СлидеФорУсаге користи предности превлачења наниже у траци за вишеструке задатке и омогућава корисницима да виде информације о апликацији када превлаче надоле по апликацији у пребацивачу апликација. Подаци укључују када је апликација последњи пут отворена, колико дуго је коришћена када је последњи пут отворена и укупно трајање колико је апликација коришћена током одређеног временског периода.

Много нам се свиђа ово подешавање из јаилбреака, јер додаје нешто у иОС 8 искуство, а да притом не омета и не ствара неред у корисничком интерфејсу. Није корисно у свим случајевима, али може бити добро подесити да бисте видели да ли вам је неко њушкао по телефону док сте ишли у тоалет.

МапсОпенер

Са иОС-ом не можете да промените подразумеване апликације, што може бити мало досадно, посебно када желите да Сири користи Гоогле мапе уместо Аппле Мапс. Аппле Мапс је добар и то све, али на Гоогле мапама још увек нема ништа.

Срећом, постоји поправка из затвора названа МапсОпенер која подразумевану апликацију мапа мења у Гоогле Мапс. Тако ће се све везе до мапа отворити у Гоогле мапама уместо у Аппле мапама. Међутим, једно од великих упозорења за ово подешавање је да ће навигација до одредишта помоћу Сирија и даље отворити Аппле Мапс.

Ово није велика ствар ако Сири не користите толико често, али знам да више волим да само кажем Сири да ме „одвезе до [одредишта]“ и даје ми само таква упутства. Штета што не функционише са Гоогле мапама.

Фав

Фав је једноставан, али ефикасан јаилбреак твеак који додаје одређену функционалност превлачењем улево које је раније покретало Спотлигхт Сеарцх у прошлим верзијама иОС-а, али је у иОС-у 7 додељено превлачењу надоле.

Подешавање вам омогућава да подесите одређену апликацију која ће се покретати када превлачите прстом улево, па ако користите Гмаил и често га проверавате, додељивањем Гмаил-а превлачењем улево постаје брз и лак приступ вашој е-пошти кад год вам затреба.

Одувек сам тражио начине како да превучем прстом улево још од издавања иОС 7, а Фав је можда само подешавање коју сам тражио свих ових месеци.

ЛоцкГлипх

Представљањем иПхонеа 5с прошле године, Аппле је званично лансирао свој Тоуцх ИД сензор отиска прста, али на закључаном екрану и даље пише „Превуците да бисте откључали“, што је застарели појам сада када имамо Тоуцх ИД. Међутим, изгледа да ће нова промена то променити.

ЛоцкГлипх уклања текст „Слиде то Унлоцк“ и замењује га иконом скенирања Аппле Паи-а. Морамо да признамо, изгледа прилично цоол на закључаном екрану и мало га ажурира како би се више усмјерио према уређајима који имају Тоуцх ИД, подсећајући вас да заправо не морате да клизате да бисте откључали.

УпНект

Уграђена апликација Мусиц вам не дозвољава да ставите музику у редове, што је нека врста сметње за оне који желе ту функцију, али УпНект је измена из затвора која додаје ту функцију.

Подешавање вам омогућава да ставите редове песама у подразумевану музичку апликацију, слично ономе како то можете да урадите у иТунес-у на Мац-у.

Када је подешавање омогућено, превлачење песме налево отвара две могућности: Репродукуј следећи и Ред чекања, где ће потоњи додати песму на чекање, а први додати песму на крај реда. Подешавање ће вам чак омогућити да управљате својим редом и преуређујете или бришете песме из њега.

ЦаллЦоннецт

Да ли вам је икад било досадно кад некога назовете на иПхоне-у и нисте сигурни да ли се јавио или није? Можда њихово „здраво?“ није прошао? Нова једноставна подешавања додају корисну функцију која помаже у овоме.

ЦаллЦоннецт ради једну једноставну ствар. Шаље слабу вибрацију на ваш иПхоне када се позив коначно повеже. Зачућете неколико звона, а онда када се друга особа јави, ваш иПхоне ће лагано вибрирати говорећи вам да је друга особа повезана и да можете започети разговор.

То је подешавање које неће свима апсолутно бити потребно, али је корисно понекад га имати.

БиоЛоцкдовн

У прошлости смо спомињали подешавање јаилбреак-а под називом БиоПротецт, које вам омогућава да заштитите лозинком одређене апликације помоћу отиска прста тако да им можете приступити само скенирањем прста помоћу почетног дугмета Тоуцх ИД, али подешавање јаилбреак-а под називом БиоЛоцкдовн је јефтинији и нуди више функција и подешавања за поигравање од БиоПротецт-а.

Не само да можете закључати апликације помоћу отиска прста, већ можете и ограничити одређена подешавања и омогућити их само скенирањем прста. На пример, ако не желите да други онемогућавају ВиФи када се домогну вашег телефона, можете да поставите закључавање отиска прста на том прекидачу како бисте спречили друге да онемогуће ВиФи, а исто важи и за друге преклопнике, па чак и искључивање сам уређај.

БеттерПоверДовн

Ако на неколико секунди држите притиснуто дугме за напајање на иПхоне-у, појавиће се упит за искључивање иПхоне-а, али не би ли било лепо да вам пружи и друге опције, попут поновног покретања и поновног покретања?

БеттерПоверДовн је подешавање јаилбреак-а које вам даје ове додатне опције у менију за искључивање. То је заиста једноставно подешавање, али додаје много више погодности опцијама напајања вашег иПхоне-а, посебно јер вам Аппле подразумевано не дозвољава да поново покренете или респрингујете иПхоне.

УнлоцкИД

Један од најприкладнијих подешавања Тоуцх ИД-а током затварања је УнлоцкИД, који омогућава корисницима да откључају свој Мац рачунар својим иПхоне-ом или иПад-ом који имају Тоуцх ИД.

УнлоцкИД такође може да чува лозинке за веб локације и аутоматски ће их попуњавати помоћу вашег отиска прста кад год посетите веб локацију заштићену лозинком у свом прегледачу на вашем Мац рачунару.

Наравно, могли бисте само да ваш веб прегледач запамти ваше лозинке, али ако сте помало параноични због тога што други улазе на ваш рачунар и пријављују се на ваш Фацебоок налог, УнлоцкИД може бити савршен пратилац да спречи тако нешто догађај.

Виртуал Хоме

Прва икада подешавања Цидиа која је искористила Тоуцх ИД сензор за отисак прста био је Виртуални дом, а идеја иза њега је уштеда стреса који бисте иначе ставили на иПхоне дугме Почетна - кликом на њега десетинама пута дневно , или чак и више.

Уместо тога, са виртуелним домом можете симулирати притисак дугмета „Почетна“ тако што ћете додирнути дугме „Почетак“ помоћу Тоуцх ИД сензора отиска прста. Једном тапкање на дугме Почетна вратит ће кориснике на почетни екран, док ће куцањем и држањем покренути мултитаскинг траи / свичер апликација.

Иако можда мислите да би ово подешавање имало проблема са активирањем Сири-а, могуће је. Читалац је раније помињао да можете да подесите „Додирни и задржи“ или „Двоструко тапкање“ да обавља више задатака, спава, не ради ништа и Сири.

Тоуцхи

Иако вам БиоЛоцкдовн спречава отварање апликација без ауторизације отиска прста, Тоуцхи заправо покреће апликације скенирањем прста.

Поред тога, користећи Тоуцх ИД способности за откривање одређених прстију, Тоуцхи може покренути одређене апликације у складу са којим прстом скенирате. На пример, можете да отворите апликацију Фацебоок када скенирате кажипрст и покренете апликацију Твиттер кад год скенирате ружичасти прст.

Нажалост, Тоуцхи подржава само до пет задатака, што је једна апликација на сваки прст једне руке. Желели бисмо да видимо могућност за десет различитих задатака апликација, али сигурно се не можемо жалити на оно што имамо сада.

НоРецентлиДелетед

Апликација Фотографије у иОС-у 8 долази са новом фасциклом под називом „Недавно избрисане“, која прави фотографије које избришете и ставља их у ову фасциклу.

Фасцикла „Недавно избрисано“ покреће се када корисник избрише фотографију. Избрисана фотографија аутоматски се ставља у фасциклу Недавно избрисане, што значи да није истински избрисана са иПхоне-а или иПад-а. Дакле, да бисте заиста избрисали фотографију са иОС 8 уређаја, морате је у основи избрисати два пута, што је мање него згодно.

Лако је схватити зашто овакву функцију вреди имати у иОС-у, јер спречава кориснике да случајно избришу фотографије, а ако их избришу, лако их је повратити. То је у основи као да имате канту за отпатке директно на иПхоне-у. Међутим, за неке кориснике је то само досадно. Овде НоРецентлиДелетед добро долази.

Овим подешавањем уклања се недавно избрисана фасцикла, па када једном избришете фотографију, она заувек нестаје, баш као што је била у иОС-у 7.

Нема колекције фотографија

Лепа ствар старијих верзија иОС-а је како је апликација Пхотос била једноставна за прегледање фотографија. Једна од највећих сметњи у апликацији Пхотос у новијим верзијама иОС-а је картица Цоллецтионс, коју многи корисници избегавају да користе.

Једноставним подешавањем јаилбреак-а под називом НоПхотосЦоллецтион уклања се одељак Колекције у апликацији Фотографије, на тај начин се можете вратити на прегледавање фотографија на старомодни начин за једноставнији интерфејс. Осим тога, то чини апликацију Пхотос много лакшом за навигацију и ослобађа се нереда.

Онемогућите странице које се често посећују

У Сафарију на иОС 8, „Нова картица“ наводи Омиљене веб локације, као и Недавно посећене веб локације. Ако сте попут мене, не треба да вас подсећа на странице које сте недавно посетили.

Ту добро долазе подешавања која се прикладно називају „Онемогући често посећивану локацију“. Иако неки корисници сматрају да је овај одељак у Сафарију понекад користан, многи корисници једноставно не користе одељак Недавно посећени, па бисте га можда желели размотрити ако га се решите. Ова подешавања вам омогућавају управо то.

Нема подешавања за подешавање или било шта друго. Једноставно преузмите и инсталирајте подешавање и видећете да одељак Недавно посећено више није видљив у Сафарију.

НоАудиоРецордер

иМессаге у иОС 8 долази са могућношћу слања тренутних аудио порука пријатељима и породици, али ако не користите ову функцију, то вам углавном смета.

НоАудиоРецордер уклања икону микрофона у иМессаге-у да је случајно не додирнете и случајно не пошаљете аудио поруку. Иако то не би био превелик посао, потребно је само једном да пријатељу случајно пошаљете неугодну звучну поруку.

Нема одбијања странице

Ако сте попут мене и имате само једну или две странице апликација на иОС 8 одскочној дасци, не трошите много времена листајући страну у страну тражећи апликацију, а једна неугодност коју сам открио је што иОС 8 још увек има тај ефекат гумице, чак и када покушавам да се померим крај страница апликације.

НЦСинглеТапЦлеар то поправља и омогућава вам да се једноставно решите обавештења једним додиром. Можемо видети како систем двоструког додира функционише што потврђује брисање обавештења и вероватно спречава многа случајна одбацивања обавештења, али и сам се ретко сусрећем с тим, па сам једноставно уградио ову дораду и чини ми живот много бољим згодније.

ЦлеверПин

Добра лозинка на вашем иОС уређају је пресудна за његово одржавање када се иПхоне или иПад икад изгубе или украду. Међутим, то понекад може сметати, посебно када сте код куће када су шансе да се ваш уређај изгуби или украде врло мале.

Овде долази ЦлеверПин. Овај поправак интелигентно препознаје када сте на кућној ВиФи мрежи и онемогућава закључавање лозинке да би то одражавало. Затим, након што напустите кућу, ЦлеверПин омогућава закључавање приступне шифре вашег уређаја, јер су шансе да изгубите уређај веће када сте вани.

Питамо се како оваква функција није уграђена у иОС, будући да је Аппле све због удобности, али без обзира на то, јаилбреакери то могу искористити већ сада.

Сигурносни аларм

Да ли никада не одбијате звоно током дана док сте на послу, али када је време за спавање, заборавите да га поново укључите, евентуално преспавајући аларм? И ја сам био тамо.

ИОС подразумевано користи јачину звона и као јачину аларма, али подешавање названо Сафе Аларм раздваја две контроле јачине звука, што значи да можете поставити одређену јачину звона и другу специфичну јачину звука аларма.

Свакако вас може спасити од закашњења на посао, а спасило ме је и неколико пута од преспавања аларма, јер сам претходне ноћи заборавио да укључим звоно.

Фолдер Цлосер

ФолдерЦлосер је подесио јаилбреак за иОС 6, али је ажуриран и за иОС 7. Иако још увек није званично ажуриран за иОС 8, и даље ради са новом верзијом, па га свакако вреди преузети.

Ако вас нервирају директоријуми који остају отворени након што покренете и затворите апликацију из наведене мапе, тада морате одмах да преузмете и инсталирате ФолдерЦлосер. Аутоматски затвара отворену фасциклу, па ћете се, након што изађете из апликације, вратити на почетни екран, а не у директоријум којем апликација припада. То је једноставно подешавање, али исправља огромну иОС сметњу.

ИцонРенамер

Изглед иОС-а не дозвољава дуга имена апликација, иначе се текст одсече. То значи да се нека имена апликација скраћено појављују на почетном екрану. Штавише, неке апликације имају чудна имена, попут апликације Реддит Алиен Блуе. Ако желите да преименујете апликације на почетном екрану, сада постоји подешавање за то.

ИцонРенамер вам омогућава да преименујете апликацију по свом укусу. На пример, можете да промените „Алиен Блуе“ у „Реддит“ да бисте знали да је то апликација Реддит или да бисте неку апликацију назвали нешто глупо само из забаве.

То је мало подешавање, али може бити забавно поиграти се и учинити ваш почетни екран мало професионалнијим.

ЦЦХиде

Неко време смо разговарали о новом подешавању јаилбреак-а за иОС 7 Цонтрол Центер под називом ФлипЦонтролЦентер, али ново подешавање под називом ЦЦХиде уклања сву гужву из Цонтрол Центер-а и даје вам само основне ствари које су вам потребне.

ЦЦХиде вам омогућава да уклоните одређене поставке из контролног центра и смањите тај искачући мени који се појављује када превучете прстом од дна екрана нагоре.

Нема много подешавања која можете изабрати, тако да је прилично једноставно и једноставно, али вам омогућава да условите изглед музичке секције, што значи да се музичке контроле појављују у Цонтрол Центер-у само када се музика репродукује, што је стварно згодан и мало чисти ствари.

СтатусХУД 2

Не знам за вас, али кад год гледам видео запис и желим да подесим јачину звука, мрзим кад се графика статуса јачине појави у средини видео снимка и неће нестати тек након неколико секунди готови сте са подешавањем јачине звука. Ово је заиста досадно, али на срећу постоји поправка из затвора која ће то поправити.

СтатусХУД 2 помера статус јачине звука на врх екрана на статусну траку тако да увек не долази у обзир. Можете чак да промените нека подешавања за подешавање, укључујући облик (или кругове или квадрате), па чак и да промените колико времена треба да нестане статус јачине звука након што прилагодите јачину звука.

Ако и даље више волите традиционални искачући прозор, али можда само желите да мало избледи, можете да преузмете ТранспарентВолуме, који умањује непрозирност искачућег прозора, тако да и даље можете донекле да видите цео екран без искакања јачине звука. блокирајући све у потпуности.

УнтетхередХеиСири

Сјајна нова функција у иОС-у 8 је могућност активирања Сири-а без притискања дугмета Почетна. Једноставно кличите „Хеј Сири“ и то ће се појавити.

Међутим, ова функција ради само када је ваш иПхоне прикључен на извор напајања, али нова подешавања иОС 8 под називом УнтетхередХеиСири омогућавају гласовну активацију са или без прикључења уређаја.

Ово је можда једна од највећих промена, видећи како нису сви корисници стално укључени иПхоне или иПад, тако да је могућност коришћења Хеи Сири у било ком тренутку одлична карактеристика.

Превлачење избора

иОС-ов подразумевани метод за кретање курсора у блоку текста није баш најбољи начин да то учини; морате да тапнете и задржите, а затим прстом можете гурнути до места на које желите да иде курсор. Једноставнији начин био би да само превучете прстом преко тастатуре и померите курсор са њом, а прст такође не би блокирао курсор.

Срећом, управо то чини СвипеСелецтион и апсолутно је Бог ако пуно куцате на иПхонеу или иПаду. Ту је и СвипеСелецтион Про, који долази са менијем подешавања где можете прилагодити брзину курсора и слично, али основна верзија је довољно добра за већину корисника.

Ф.лук

Ф.лук је увек један од првих подешавања јаилбреак-а које инсталирам. У основи се решава оне гадне плаве нијансе коју ваш екран емитује у корист топлије температуре боје. Ово осигурава да се не напрежете око.

Ф.лук је такође доступан за ОС Кс и Виндовс (али, на жалост, не за Андроид), и топло препоручујем да га набавите за рачунар ако већи део дана проводите гледајући у монитор рачунара; чини чуда.

Витрина

Једна одлична ствар код Андроид тастатуре је та што приказује мала слова када куцате малим словом, а велика слова када куцате великим словима. Међутим, на иОС-у тастатура стално приказује велика слова. Једноставна подешавања јаилбреак-а под називом СховЦасе решава овај проблем и приказује мала слова приликом куцања малим словима, што вам брзо омогућава да видите у који случај уносите текст, а да не морате да гледате тастер Схифт.

СховЦасе је прилично тривијални јаилбреак дотјеривање, али то је онај који не препоручујем да се узима здраво за готово, јер ваше искуство с куцањем чини много бржим и лакшим.

ФлипЦонтролЦентер

Још један преокрет из затвора који вреди имати на вашем иОС 8 уређају долази са могућношћу прилагођавања Контролног центра. Зове се ФлипЦонтролЦентер и омогућава вам у одређеној мери управо то. Не укључује онолико прилагођавања колико бисмо желели, али је сјајан почетак.

Можете да се пребацујете између прекидача за повезивање, као и пречица на дну апликације. Поред тога, можете да додате странице на којима можете да превучете прстом да бисте додали још више прекидача и пречица до Контролног центра.

ТиниБар

Ако вас нервирају обавештења која падају са врха и блокирају траку за навигацију у апликацијама, ту смо одмах са вама. ТиниБар поправља ову сметњу тако што користи само статусну траку на врху за приказ обавештења, тако да привремено не губите некретнине на екрану када се играте у апликацији.

СтатусБуллетин је био мој приступ за ово у иОС 6, али развој за СтатусБуллетин је престао и од тада се удружио са сличним подешавањем ДиетБуллетина, који још увек није ажуриран за иОС 8, а камоли за иОС 7, тако да је ТиниБар мој покушај -да одмах подесим ово. Поред тога, ТиниБар има читав мени подешавања у којем можете прилагодити начин искакања обавештења и њиховог изгледа.

РецентФацебоок

Апликација Фацебоок за иПхоне је досадна, јер приказује „Најважније вести“ на вашем фееду вести, а не сва ажурирања обрнутим хронолошким редоследом. Да бисте то променили, морате да прођете кроз неколико менија да бисте приказали најновија ажурирања, али изврстан дотјеривање из затвора ово мења.

иЦлеанер је једна од најпопуларнијих опција за то, а ради само на јаил-сломљеним уређајима. Покретањем на иПхоне-у очистило се скоро 2 ГБ додатног простора без потребе за брисањем апликација или било ког другог медија са иПхоне-а.

Избледела

Ако вам се не свиђа како апликација Мусиц одједном зауставља и паузира музику без лаганог затирања, можда ћете желети да погледате ову посебну подешавање Цидиа.

Фадинг је подешавање намењено апликацији Мусиц на вашем иПхоне-у и омогућава корисницима да прилагоде своју музику кад год зауставе, зауставе и покрену музику, чинећи је много мање нагло ако паузирају и наставе музику.

ВидгетЦентер

Нова функција на иПхоне 6 зове се Досегљивост, што вам омогућава да двапут додирнете дугме Почетна како бисте спустили врх екрана како бисте лакше могли да приступите апликацијама у горњем реду. Међутим, тиме се оставља празан црни простор према врху, који би иначе могао бити искоришћен.

Овде долази ВидгетЦентер. Помоћу овог подешавања можете приказати време у том простору или чак контроле медија за музику.

Силентиум

Понекад само треба да утишамо сва обавештења на нашим иПхоне уређајима, али шта ако су вам и даље потребне одређене апликације за примање обавештења. Силентиум је ваш одговор.

Ова подешавања омогућавају корисницима да поставе само одређене апликације да примају пуна обавештења, док све остале апликације остају нечујне. Ово је савршено ако телефон утишате ноћу док спавате, али и даље желите да одређене апликације прођу у одређеним ситуацијама.

Статусна тракаВеатхер8

Ако сте луд за временом и треба да знате какво је време у сваком тренутку или само желите да брзо и лако видите основно време, онда би ово подешавање могло бити само за вас.

Статусна тракаВеатхер8 поставља време директно у статусну траку вашег иПхоне-а, заједно са тренутном температуром и чак малом иконом како то изгледа споља, пада ли киша, снег итд.

ТапТапФлип

Апликација Камера на иПхоне-у омогућава вам брзо пребацивање између задње камере и предње камере, али ако то урадите, потребно је да додирнете малу икону у горњем десном углу, коју је заиста немогуће погодити.

Међутим, подешавање названо ТапТапФлип омогућава вам да једноставно додирнете било где у тражилу на екрану да бисте пребацили камере. Супер је једноставно и заиста згодно.

Видгет за претрагу

Ако сте икада користили Андроид, приметили сте злогласни виџет траке за претрагу који можете да додате на почетни екран, што вам омогућава да брзо претражите Гоогле у кратком року. Ту исту функцију може имати и иПхоне.

Видгет за претрагу је Цидиа дорада која додаје Гоогле траку за претрагу на ваш почетни екран иОС 8 и изгледа баш као и на Андроиду. То је одличан алат за потребан вам брз приступ Гоогле-у.

СафариАлваисПривате8

Веб прегледачи чувају све веб локације на којима сте били, чак и на иПхоне-у, али постоји нова промена која ради са Сафари-јем и која заузима другачији приступ.

СафариАлваисПривате8 ради тачно оно што бисте мислили да чини на основу имена. Омогућава вам да будете у режиму приватног прегледања кад год отворите Сафари. Урадите шта хоћете с њим, али може бити сјајно кад год будете користили Сафари, а то не чува историју и заузима драгоцени простор за складиштење тих датотека.

Лоцус

ГПС на вашем иПхоне-у може продужити трајање батерије као да нема сутра, али Цидиа подешавање за иПхоне омогућава вам да поставите строге границе када се могу користити услуге локације.

Лоцус је подешавање које вам омогућава да подесите само одређене апликације да користе ГПС. У супротном ће остати искључен ради уштеде батерије. Међутим, кад год покренете одређену апликацију за коју желите да ГПС буде укључен, Лоцус ће укључити ГПС само када се та апликација отвори.

Аппле већ има сличне функције попут ове, али дефинитивно није тако тврд и брз као Лоцус, који много темељније користи могућности укључивања и искључивања.

Онемогућите иОС превлачење уназад

Једна од карактеристика која је представљена у иОС-у 7 била је могућност превлачења уназад кроз меније, као и превлачења унапред. Међутим, многи корисници су открили да то могу једноставно да активирају случајно када се приближе ивицама екрана.

Срећом, једноставна дорада названа Дисабле иОС Свипе Бацк (Онемогући превлачење иОС-а уназад) онемогућава могућност да се то уради захтевајући да притиснете дугме за повратак кад год желите да се вратите.

Било је корисника Зоом-а који су се жалили да им звук не ради на телефону током конференцијског позива. Такав проблем може бити знак озбиљног хардверског проблема или је то можда прилично мали проблем...

Нови, врући паметни телефони се стално лансирају. У скорије време имамо Самсунг Галаки С10 и Хуавеи П30 Про, оба изврсна паметна телефона са прелепим дизајном за којима сви желе. С тим у вези, сви уве...

Публикације